Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

    Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
    Да де, ама много години минаха, а и двете места стоят и тревясват, а биха били чудесна атракция в центъра на София, каквито са и били преди. Явно не могат да измислят как най-много да се открадне и в двата случая...
    Щото като мина времето, вече нЕмаше файда.

    А за "атракцията", ми всичко вече беше изцедено.
    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

    Коментар


    • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

      Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
      Щото като мина времето, вече нЕмаше файда.

      А за "атракцията", ми всичко вече беше изцедено.
      От повече плувни басеини със сигурност има нужда . Ела да видиш какво става на Дяна бад в жегите .
      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

      Коментар


      • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

        Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
        От повече плувни басеини със сигурност има нужда . Ела да видиш какво става на Дяна бад в жегите .
        Има, ма иска стопанисване и плащане на сума ти режийни, не е като да нафъргаш бетона и да го шитнеш по 2,5 К ойро кв.м.
        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

        Коментар


        • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

          Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
          От повече плувни басеини със сигурност има нужда . Ела да видиш какво става на Дяна бад в жегите .
          За "атракцията" като остатъчен ресурс имам предвид конкретно Софияленд.
          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

          Коментар


          • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

            Атракцията си беше доста добра. Там съм правил рождени дни на децата, водил съм ги заедно с децата на приятели от провинцията, верно, не беше евтино, но за веднъж-дваж годишно се ядваше. Даже децата на кумеца ми, който е австрийски гражданин, прекарваха целите си ваканции в БГ в "Софияленд", хем идваха от страната на "Пратера" и какви ли не увеселения.
            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

            Коментар


            • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

              Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
              Атракцията си беше доста добра. Там съм правил рождени дни на децата, водил съм ги заедно с децата на приятели от провинцията, верно, не беше евтино, но за веднъж-дваж годишно се ядваше. Даже децата на кумеца ми, който е австрийски гражданин, прекарваха целите си ваканции в БГ в "Софияленд", хем идваха от страната на "Пратера" и какви ли не увеселения.
              Добра беше ама спря. Какво да се прави, като е изначално замислена като мошенгия.

              Коментар


              • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                Има, ма иска стопанисване и плащане на сума ти режийни, не е като да нафъргаш бетона и да го шитнеш по 2,5 К ойро кв.м.
                Скъпи имоти от доста време се продават трудно . В квартала има доста такива и още строят . Половината комплекс на Домусчиеви си седи празен вече поне 5 години .
                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                Коментар


                • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                  Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                  Скъпи имоти от доста време се продават трудно . В квартала има доста такива и още строят . Половината комплекс на Домусчиеви си седи празен вече поне 5 години .
                  Па и 50 години да стоят, пак нема да им смъкнат цените. Българският бизНИсмен е закърмен с т.нар. биташка икономика. Давал съм пример - на битака (дали пък не беше по Златно Татово време?) един продава дънки. Нови (сигурно от на Янчо Таков контрабандата ). Колко пари? 100 лева чифта!!! Бре, гледам го аз, че цял ден нито един чифт не продаде, викам си да мина привечер, може да направи някаква отстъпка, ама - 160 лева чифта!!!! Викам му, абе, нали сутринта и цял ден бяха по сто, що станаха по 160? А той: "Ми цял ден нищо не продадох, рекох да вдигна цените, дано някой балък да се прекара та да купи поне един чифт, че да си избия чакането!".
                  "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                  Коментар


                  • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                    Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                    Па и 50 години да стоят, пак нема да им смъкнат цените. Българският бизНИсмен е закърмен с т.нар. биташка икономика. Давал съм пример - на битака (дали пък не беше по Златно Татово време?) един продава дънки. Нови (сигурно от на Янчо Таков контрабандата ). Колко пари? 100 лева чифта!!! Бре, гледам го аз, че цял ден нито един чифт не продаде, викам си да мина привечер, може да направи някаква отстъпка, ама - 160 лева чифта!!!! Викам му, абе, нали сутринта и цял ден бяха по сто, що станаха по 160? А той: "Ми цял ден нищо не продадох, рекох да вдигна цените, дано някой балък да се прекара та да купи поне един чифт, че да си избия чакането!".
                    Могат да си го позволят най вероятно са строили със собствени средства а не със заеми от разни банки .
                    Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                    За "атракцията" като остатъчен ресурс имам предвид конкретно Софияленд.
                    Всеки атракцион от този тип има определен живот . В един момент разходите по поддръжката на съоръженията скачат а посещаемостта спада и става губещ .
                    Последно редактирано от sek.1; 31-08-16, 17:54.
                    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                    Коментар


                    • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                      Понякога се питам аз ли съм живял в друга България, някои от тук пишещите ли...ма няма да питам официално, щото какъвто и да е отговора, това са минали работи. Няма да се върнат. Но, с твърдението на Гагич, че при социализъма процента на затлъстелите деца е по-голям от сега категорично не мога да се съглася.
                      сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                      dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                      Коментар


                      • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                        Първоначално публикуван от Чичо Преглед на мнение
                        Понякога се питам аз ли съм живял в друга България, някои от тук пишещите ли...ма няма да питам официално, щото какъвто и да е отговора, това са минали работи. Няма да се върнат. Но, с твърдението на Гагич, че при социализъма процента на затлъстелите деца е по-голям от сега категорично не мога да се съглася.
                        Щот си галеник на социализЪма, затова

                        А за дебелите деца, имаше една тема за величавите достижения на спорта при комунизЪма. Там установихме, че статистика за деца с наднормено тегло се води някъде от средата на 90-те години у нас (щото, нали при Таато Великолепни такъв проблем не е имало, де). Във всеки клас (че и взвод в казармата) си имахме поне по един трагичен дебелак, дето да ходи в едно темпо с другите не можеше, пък за тичане, набирания на лост и т.н. - хапсурТ. Имам наблюдения от съучениците на дъщеря ми - завърши училище някъде 2005 г. и на сина ми - завърши преди две години, нямаха не в класа, ми в училището такива.
                        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                        Коментар


                        • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                          Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                          Щот си галеник на социализЪма, затова

                          А за дебелите деца, имаше една тема за величавите достижения на спорта при комунизЪма. Там установихме, че статистика за деца с наднормено тегло се води някъде от средата на 90-те години у нас (щото, нали при Таато Великолепни такъв проблем не е имало, де). Във всеки клас (че и взвод в казармата) си имахме поне по един трагичен дебелак, дето да ходи в едно темпо с другите не можеше, пък за тичане, набирания на лост и т.н. - хапсурТ. Имам наблюдения от съучениците на дъщеря ми - завърши училище някъде 2005 г. и на сина ми - завърши преди две години, нямаха не в класа, ми в училището такива.
                          Първото изречение ще го пропусна
                          Затова, че във всеки клас и взвод имаше по ЕДИН съм съгласен. Ма сега преките ми впечатления, а и съпругата ми е педагог със спортна насоченост, казват друго.

                          П.П. Сигурно твоята представителна извадка е друга?
                          сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                          dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                          Коментар


                          • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                            Първоначално публикуван от Чичо Преглед на мнение
                            Затова, че във всеки клас и взвод имаше по ЕДИН съм съгласен.
                            П.П. Сигурно твоята представителна извадка е друга?
                            По един отявлен дебелак и по още 5-6 каба-гайди, които имаха проблеми с покриването на нормативи по физкултура.
                            А представителна извадка - "човек от народа" не милиционер със спортна насоченост.
                            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                            Коментар


                            • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                              Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                              (че и взвод в казармата) си имахме поне по един трагичен дебелак, дето да ходи в едно темпо с другите не можеше, пък за тичане, набирания на лост и т.н. - хапсурТ..
                              Фитнес програмата на единичното дори и във ВВС си беше доста сериозна и вкарваше в час и най изпуснатите . За 45 дена ставаха чудеса
                              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                              Коментар


                              • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                                На милиционер не се обиждам. От четиредесетгодишният ми трудов стаж само шест години прекарах в милицията. Разделихме се точно когато я преименуваха в полиция. Разликата между тогавашната милиция и сегашната полиция аз и всеки непредубеден
                                я вижда.
                                Здраве да е. Нека всеки си остане с неговите разбирания. Мисленето най-трудно се променя.
                                сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                                dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X