Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

    Първоначално публикуван от Asteri Преглед на мнение
    Аз си спомням че се говореше за такива неща, но никога не съм го виждал. По-скоро беше мит от 1970-те, когато арестували за носене на дънки-клош. В началото на 80-те в училище понякога ни оставяха да си правим купон вечер в класната стая, и се дънеше метал без проблем. В гимназията в годините дето ги споменаваш нямаше повод да се пуска музика, та не се сещам да е имало санкции. Модерна музика включително хеви метъл се спомена по едно време в урок по музика или там каквото беше. Тогава вече комунизма се вземаше на майтап от всички, включително учителите. А беше една от най-строгите гимназии в София, викаха при директора ако се появиш с яке с капси и там вече предупреждения за поведение и глупотевини. Не метал яке, просто обикновено, но директорката считаше капсите за упадъчен капитализъм
    Хич не беше мит. Някъде из форума съм разправял как си имах проблеми (по точно казано - той си имаше проблеми с мен) чак до средата на 90-те с директора на тогавашното си школо заради дълга коса, ластични дънки и дънков елек с нашивки и пирамидки. Чак веднъж го гоних по двора да го бия, ама ми избяга и се заключи в директорския кабинет. От достоверни източници знам, че поне два пъти ме е предлагал за изключване на учителски съвет.
    Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

    Коментар


    • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

      Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
      ...
      ...Чак веднъж го гоних по двора да го бия, ама ми избяга и се заключи в директорския кабинет. От достоверни източници знам, че поне два пъти ме е предлагал за изключване на учителски съвет.
      Много е важно как си бил облечен.
      Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

      Коментар


      • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

        Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
        Много е важно как си бил облечен.
        Вече официално бяха отменили униформите в средните училища. Така че е ирелевантно как съм бил облечен. А и дългата ми коса май го дразнеше повече от обичайния ми аутфит по него време - кубинки, скъсани дънки, кожено яке и ъпгрейднат дънков елек.

        П.С. НЕкъде в семейните архиви имам групова снимка на моя клас от приемането ни за чавдарчета (83-та някъде) - аз съм единствения от 30 хайванина, който НЕ Е с ученическа униформа (синя престилка), а със стилен пуловер в червено - бяло каре И то в руските паралелки на ултра-мега консервативното и показно 96 ЕСПУ имени Брежнева. Явно от малък имам проблем с дрес кода.
        Последно редактирано от windwarrior; 29-01-19, 21:54.
        Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

        Коментар


        • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

          Първоначално публикуван от agogov Преглед на мнение
          Годината е '83 или '84......
          [ATTACH=CONFIG]980252[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]980254[/ATTACH]
          Тази мацка - мноу нахъсано "куфее". А втората снимка си е направо отвъд границата на благоприличието за онези години.
          Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

          Коментар


          • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

            Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
            Между другото : някой знае ли колко поръчители бяха необходими за кандидат -милиционер и какво се случваше с кандидата ако само един от горните напишеше в характеристиката : "Няма правилна политическа ориентация" ?
            Къде си се сетил пък за това.
            Ако говорим за "тогава" кандидата си осигуряваше двама поръчители действащи или бивши служители.
            Кандидат е условно казано щото обикновенно лицето се поканваше да служи в МВР и такива с неправилна политическа ориентация не получаваха покана. Ако случайно се откриеше подобен факт при доста сериозното проучване "до девето коляно", характеристиките и "оперативния контакт" до които "кандидата" нямаше достъп и информация, процедурата се прекратяваше.
            В демокрацията не знам как е, но като гледам "състава", критерийте са доста занижени.
            П.П. Сега май правилната политическа ориентация е със същото, да не кажа по-силно значение.
            сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
            dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

            Коментар


            • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

              Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
              "Комунистите създадоха такъв капитализъм , какъвто си представяха, че съществува "
              Капитализмът се сътвори с мнозинство на СДС в парламента...

              Коментар


              • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                Първоначално публикуван от Asteri Преглед на мнение
                Капитализмът се сътвори с мнозинство на СДС в парламента...
                Мнозинството членове на СДС в парламента бяха комунисти . Включително и на ръководна работа , включително и на пропагандна ръководна такава.

                Първоначално публикуван от Чичо Преглед на мнение
                ..Къде си се сетил пък за това.
                Ако говорим за "тогава" кандидата си осигуряваше двама поръчители действащи или бивши служители...
                Ами сещам се за разни неща , които принципно "жилват" неприятно старите "другари" . Ма аз вина за фактите нямам.
                ПС. Не беше задължително да са действащи или бивши служители и не бяха само двама . Иначе - да , до 9-то коляно требеше да си верен на Партията .

                ...айде още нещо : някой да познава курсант от което е и да е висше военно училище , който да не е бил член на БКП до датата на производство? В смисъл още дори преди да е станал офицер на действаща служба.
                Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                Коментар


                • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                  Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                  Мнозинството членове на СДС в парламента бяха комунисти . Включително и на ръководна работа , включително и на пропагандна ръководна такава...
                  А мнозинството от некомунистите се оказаха комунисти под прикритие, а.к.а. агентите Сава, Бойчо, Попов, Вергил, Жорж и компания
                  And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

                  Коментар


                  • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                    Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                    Мнозинството членове на СДС в парламента бяха комунисти . Включително и на ръководна работа , включително и на пропагандна ръководна такава.
                    Е те тия бяха най-лумпенизираните кретени във Вселената. И има още от тях, искат летище София да носи името Желю Желев... примерно... А па как се скачаше по площадите... Пиянството на един народ...
                    Only after the last tree has been cut down,
                    Only after the last river has been poisoned,
                    Only after the last fish has been caught,
                    Only then will you find that money cannot be eaten.

                    Коментар


                    • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                      "За мъртвите само добро или истината".
                      Това за мен е правилното.
                      Ние ще се унижим като нация, ако преименуваме летището на Президент,
                      погазил Конституцията с отказа си ПО ЗАДЪЛЖЕНИЕ
                      да връчи мандат за ново Правителство на най-голямата група в установения от същата тази Конституция срок.

                      Коментар


                      • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                        Първоначално публикуван от Asteri Преглед на мнение
                        Капитализмът се сътвори с мнозинство на СДС в парламента...
                        Без да противореча на казаното от Владо и Ицос - СДС получи мнозинство в парламента през 1997год.


                        Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                        ...айде още нещо : някой да познава курсант от което е и да е висше военно училище , който да не е бил член на БКП до датата на производство? В смисъл още дори преди да е станал офицер на действаща служба.
                        Аз - баща ми и чичо ми. Нещо повече, не само до датата на производството, а изобщо до края на службата - която за чичо приключи преждевременно с военен съд, разжалване и отнемане правата за упражняване цивилната специалност по образованието му (инж ДВГ).
                        Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                        Коментар


                        • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                          Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                          ...Без да противореча на казаното от Владо и Ицос - СДС получи мнозинство в парламента през 1997год.....
                          Тъй де .
                          ...след което започна т. нар. "масова приватизация", замислена (бог знае къде) по времето на Виденовото управление на БКП/БСП.
                          ..един вид приемственост се получИ.
                          Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                          ...Аз - баща ми и чичо ми....
                          И аз познавам един . Стават трима. Завършил е военноморското през `75-та (умишлено отбелязвам годината).
                          Ако се понапънем,тук може да ги докараме (вероятно) до 30. На фона на общо 30 000 (грубо казано) процентно тЕя 30 дали може да се считат за прецедент ?
                          Последно редактирано от Vlado_Ts; 30-01-19, 18:08.
                          Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                          Коментар


                          • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                            Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                            Тъй де .
                            ...след което започна т. нар. "масова приватизация", замислена (бог знае къде) по времето на Виденовото управление на БКП/БСП.
                            ..един вид приемственост се получИ.
                            ...
                            Не знам какво ти е виновно седесето, но това трябваше да се случи. Започна преди въпросното да е получило мнозинство и нямаше никакъв смислен начин после да се спре. Просто трябваше някак да продължи. Условията в които се проведе, бяха уникални - пълен фалит, довел до невъзможност да се плащат задълженията, камара ограничения и две камари гладни работещи. Имаше по-добра идея ли? Давай, не ни жали.

                            Коментар


                            • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                              Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                              Тъй де .
                              ...след което започна т. нар. "масова приватизация", замислена (бог знае къде) по времето на Виденовото управление на БКП/БСП.
                              ..един вид приемственост се получИ.


                              И аз познавам един . Стават трима. Завършил е военноморското през `75-та (умишлено отбелязвам годината).
                              Ако се понапънем,тук може да ги докараме (вероятно) до 30. На фона на общо 30 000 (грубо казано) процентно тЕя 30 дали може да се считат за прецедент ?
                              Баща ми се пенсионира като подполковник от ВВС без да е бил някога член на БКП.
                              Дизелов Jeep, не е Jeep.

                              Коментар


                              • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                                Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                                ...
                                ...айде още нещо : някой да познава курсант от което е и да е висше военно училище , който да не е бил член на БКП до датата на производство? В смисъл още дори преди да е станал офицер на действаща служба.
                                И това трябва да означава какво?!? Освен това, дето Партията гледаше да има повече лостове да контролира и мачка армията де.
                                Ние не сме неутрални!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X