Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за резервоар на Галопер

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въпрос за резервоар на Галопер

    Здравейте , знае ли някой дали предпазната ламарина на резервоара на Галопера е еднаква с тази на Паджеро след 94 година.Резервоара го възтанових но тази ламарина е много изгнила и не става.
    Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
    Място и хора към които да принадлежи ...

  • #2
    До: Въпрос за резервоар на Галопер

    Не, трябва да търсиш от Паджеро до '91-ва год., тъй като Галоперът е на базата на Паджеро 1. Но пак не мога да ти гарантирам, че ще стане.

    Коментар


    • #3
      До: Въпрос за резервоар на Галопер

      Първоначално публикуван от bobev Преглед на мнение
      Здравейте , знае ли някой дали предпазната ламарина на резервоара на Галопера е еднаква с тази на Паджеро след 94 година.Резервоара го възтанових но тази ламарина е много изгнила и не става.
      Защо не провериш поне информативно колко струва нова от "Индкомерс" (със сигурност ще е с поръчка)? Дори и да е еднаква на Паджеро 1, все пак си помисли какви са шансовете точно тази ламаринка да е пощадена от ръждата при положение, че няма как паджеровската да е на по-малко от 17 години.

      Друг вариант е да си направиш. Само че имай предвид следното: Оригиналната е тънка, но оребрена. За да постигнеш същата здравина трябва да използваш по-дебела, а това значи и по-тежка, ламарина.

      На мен за подобно удоволствие (парче ламарина 3 или 4 мм, сгънато от абкант) колега от форума ми взе 100 лв. Разходите по ТНТМ-то за монтиране на самоделната защита на мястото на щатната не влизат в тази сметка.
      Ние не сме неутрални!

      Коментар


      • #4
        До: Въпрос за резервоар на Галопер

        Някакъв телефон или мейл на Индкомерс , че не намирам нищо.
        Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
        Място и хора към които да принадлежи ...

        Коментар


        • #5
          До: Въпрос за резервоар на Галопер

          Инд комерс - 8843600

          Провери и в магазина за Корейски авточасти на Евлоги Георгиев /до Военна Академия/ - там цените са значително по-ниски... Пак им загубих телефона...
          помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

          Коментар


          • #6
            Първоначално публикуван от bobev Преглед на мнение
            Някакъв телефон или мейл на Индкомерс , че не намирам нищо.
            Сервиз резервни части и аксесоари:
            Тел. – 02/ 884 36 00, 02/ 884 36 01


            Лица за контакти:
            Иван Петров – GSM: 0894 600 043
            Работно време:
            Понеделник - петък - от 9.00 ч. до 18.00 ч.
            Събота – 10.00 ч. до 16.00 ч.
            Почивни дни – неделя и празнични дни

            http://www.hyundai-indcommerce.com/bg/serviz


            Май се оказва, че защитата е като на някое Паджеро, защото в електронния каталог за части номерът й е МВ248948А (Protector tank)

            Все пак, за да не стане някоя грешка, ако решиш да поръчваш, имай си под ръка VIN-а на колата.



            Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
            Провери и в магазина за Корейски авточасти на Евлоги Георгиев /до Военна Академия/ - там цените са значително по-ниски... Пак им загубих телефона...
            Телефоните на тези съм ги давал някъде из темите. Само че при тях ми се струва много малко вероятно да има защита на резервоара, а ако се опре до поръчка, при тях ще е доста по-бавно.

            Що се отнася до цените - вярно е, че често са по-ниски, но това не винаги е така. Понякога някои неща са по-евтини при официалния вносител, затова си струва да се проверява и на двете места.
            Ние не сме неутрални!

            Коментар


            • #7
              До: Въпрос за резервоар на Галопер

              Много благодаря за светкавичния отговор.

              Обадих се и чакам да ми отговорят.

              с поздарав: Н.Колев
              Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
              Място и хора към които да принадлежи ...

              Коментар


              • #8
                До: Въпрос за резервоар на Галопер

                Като Hyundai част струва 54 - 63 €.
                Като Mitsubishi част струва 72 до 80 €.
                Това са цени за Русия, там хората не се срамуват да си обявят цените онлайн, тук нашите бръснат по-добре.
                Така че си минал тънко

                Коментар


                • #9
                  До: Въпрос за резервоар на Галопер

                  Направих ,го предпазителя от 1.5мм ламарина в една работилница ми го изработиха за 50 лева стана много добре обхвана цялото видимо дъно на резервоара и тежи само 10 кг.
                  Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
                  Място и хора към които да принадлежи ...

                  Коментар


                  • #10
                    До: Въпрос за резервоар на Галопер

                    Колега, ако имаш време дай някоя идея за възстановяването на резервоара. Моя се наложи да го сваля и почистя и просълзи на няколко места.
                    Предварително благодяря.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Въпрос за резервоар на Галопер

                      Здравей,Deian_g моят резервоар беше пробит от ръждата само на едно място,след основно почистване с ламелен диск с едрина № 80 поставен на малък ъглошлайф, мястото където беше пробит леко го причуках така , че да се образува вдлъбнатина с диаметър около 4-5 см и дълбочина 2-3 мм после изрязах едно парченце ламарина с размерите на вдлъбнатината и го напасвах по нея.След това почистих с обезмаслителен спрей мястото на резервоара и самата "кръпка" .За лепило ползвах Поксипол двукомпонентно лепило имо го във всеки железарски магазин има и много други подходящи лепила просто това имах под ръка.Забърках лепилото и нанесох на така подготвените детайли на слой около 2 мм ,много е важно лепилото хубаво да се втрие първоначално по залепваната повърхност и после да се нанесе по дебело,поставих "кръпката"върху резервоара и я притиснах внимателно при което излишното лепило излезе от страни , за да придам завършен вид на лепенката взех парче найлон от по дебелия и го залепих върху кръпката и с внимателни движения от средата на вън изтласках излишното лепило и едновременно го загладих.След около 10 мин.отлепих найлона той не се свързва с лепилото и отдолу се показа доста гладка повърхност.Ако е необходино мястото да не си личи изобщо може да се зашкури и китва с авто кит.Аз само грундирах целия резервоар с Body и после го боядисах с антикор.При добра подготовка на залепваните повърхности няма проблем с качеството на лепенката,с това лепило лепих радиатора на единия бус и досега не е подал а там има и температура и налягане.

                      Дано съм бил полезен.

                      С поздрав Н.Колев
                      Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
                      Място и хора към които да принадлежи ...

                      Коментар


                      • #12
                        До: Въпрос за резервоар на Галопер

                        Благодаря за изчерпателния отговор. Проблема при мен е че има повечко ръжда и има няколко дупки на по голяма повърхност и в мястото където е извивката и заварката на двете части. Малко е неудобно за работа там и се притеснявам че и да го закърпя на едно ще протече на друго място. Мисля си за по масивно подменяне на част от стената.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Въпрос за резервоар на Галопер

                          Внимавай със заварката на резервоара,напълни го с вода за да не избухнат парите на остатъчното гориво.Или докато заваряваш вкарвай постоянно голямо количество въздух вътре за да предотвратиш концентрирането на взривоопасни пари.

                          Успех.
                          Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
                          Място и хора към които да принадлежи ...

                          Коментар


                          • #14
                            До: Въпрос за резервоар на Галопер

                            Един стар майстор ми каза следната магия за заваряне на резервоари.
                            Туи с водата вика е бошлаф работа, пречи само.
                            Вземаш един маркуч и вкарваш газовете от ауспуха на навтовата печка /така викам на стария си неповредяем дизелов голф/ и си заваряш. Газовете от изгорялта нафта са инертна среда и не може да се запали и взриви.
                            Не знам вярно ли е а и за сега не съм събрал смелост аз да го правя.
                            Поздрави

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X