Обява

Свий
Няма добавени обяви.

За скитащите кучета

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • За скитащите кучета

    Обичам кучетата. Но доколкото това животно е дело на човека, то и неговото предопределение е да бъде в помощ на човека. За съжаление, все по-често явление е хора да бъдат нападани от глутници подивели/скитащи кучета. Със или без пломби на ушите. Да не говорим за унищожените приплоди на зайци, сърни.....
    Много ловци от старата генерация (и не само) не стрелят по нещо, дето не става за ядене - зер патроните пари струват. Навъдиха се и любители и защитници на животните, които под куче разбират глезена пуделонка...
    Вчера гръмнах четири кучета. Петото явно беше гърмяно и избяга още докато слизах от колата. Често казано, малко мъчно ми беше. Докато днес разбера, че една глутница по същото време за малко да разкъса колежката, с която делим една стая... Очаквам вашите мнения.
    38
    Не, не стрелям по нещо, дето не става за ядене
    18.42%
    7
    Не, обичам кучета
    31.58%
    12
    Да, само на лов за хищници
    5.26%
    2
    Да, винаги, когото съм на ловен излет
    44.74%
    17
    Последно редактирано от gadeff; 04-02-08, 21:54.
    Най-елементарното правило за употреба на пълния член е да го слагаш отзад на извършителя на действието!

  • #2
    До: За скитащите кучета

    Куче без каишка или оварска спънка , обитаващо ловен район се пречислява към вреден дивеч.Отстрелът му дори се поощрява от РЛС.Но да не забравяме , че ловния район е ВИНАГИ ситуиран извън населеното място.Принципно одобрявам , колега..

    Коментар


    • #3
      До: За скитащите кучета

      Чудя се дали да подхващам тази тема че ..много станаха псевдо-природо
      защитниците.И сега съм сигурен че хора които понятие си нямат от лов
      ще вземат отношение,сещате се какво.Скитащо куче в ловен район пък и не само в него-долу.Знам и съм виждал какви щети нанасят на дивеча.
      И въобще не ми пука че не става за ядене.И за патрона ама никак не ми
      е жал.
      Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
      Селска фурна аспух нема. Пак същият.
      В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

      Коментар


      • #4
        До: За скитащите кучета

        а как стои въпроса с новите разпоредби срещу жестокостта към домашните животни? Доколкото чух, убиването на кучета ще се наказва - или важи само за "питомните"?
        Пред блока на една от фирмите с които работя има един гаден злобен помияр, който всеки път се хвърля да ме хапе щом се обърна с гръб към него...
        помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

        Коментар


        • #5
          До: За скитащите кучета

          Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
          а как стои въпроса с новите разпоредби срещу жестокостта към домашните животни? Доколкото чух, убиването на кучета ще се наказва - или важи само за "питомните"?
          Пред блока на една от фирмите с които работя има един гаден злобен помияр, който всеки път се хвърля да ме хапе щом се обърна с гръб към него...
          Как стои... като Бриджит Бардо пред Анджелина Джоли (грозно).
          Като копираме чуждите закони, не е лошо да се съобразяваме с нашата действителност. Защото "Там" такъв проблем общо взето няма.
          Но при "Тях" няма и проблеми с изоставените деца... Тях ще ги храним с 2 лева на ден, а за "стерилизиране" на куче колко се плаща? А дали кучетата с пломбираните уши не хапят? А дали гладните деца не крадат и не се продават за един къшей хляб?
          Много сме хуманни.
          А иначе наредби всякакви има. За "хуманното отношение към кокошките - носачки"; за "борба с някои болести по двучерупчестите мекотели". Само че в случая има и Закон - за лова и опазване на дивеча.
          Идеята ми обаче беше доколо ловците изпълняват това свое задължение към дивеча. Защото имам доста лични наблюдения.
          Най-елементарното правило за употреба на пълния член е да го слагаш отзад на извършителя на действието!

          Коментар


          • #6
            До: За скитащите кучета

            Първоначално публикуван от gadeff Преглед на мнение
            Идеята ми обаче беше доколо ловците изпълняват това свое задължение към дивеча. Защото имам доста лични наблюдения.
            Ами, колкото се изпълняват и всички останали задължения,
            като подхранване и т.н.. А да питам, щом имаш лични впечатления,
            нещо за повсеместното бракониерство, масовия "подборен" отстрел
            и излетите на "всичко коз" на които са свидетели и често участници и хора от горското. Нещо за тоталното беззаконие и безхаберие на "органите", за което единственото по-меко определение е ПРЕСТЪПНА НЕБРЕЖНОСТ.
            Напълно подкрепям спазването на закона и изпълнението на задълженията от всички ловци, включително и унищожаването на скитащи кучета и котки. Поизтрепал съм доста. Въпреки, че от 11 години не стрелям по кучета, за което имам чисто личен мотив.
            Но не мисля, че в това е разковничето, за запазване на дивеча.
            Проблемите са много по-дълбоки и мащабни,
            те са в самата система и функционирането и.
            А скитащите кучета и котки, са само дребно зрънце
            в купчината л..на наречени ловно и горско стопанство....

            Коментар


            • #7
              До: За скитащите кучета

              Първоначално публикуван от GAD Преглед на мнение
              Нещо за тоталното беззаконие и безхаберие на "органите", за което единственото по-меко определение е ПРЕСТЪПНА НЕБРЕЖНОСТ.
              ......
              Проблемите са много по-дълбоки и мащабни,
              те са в самата система и функционирането и.
              А скитащите кучета и котки, са само дребно зрънце
              в купчината л..на наречени ловно и горско стопанство....
              Нямам намерение да ставам адвокат на никого. И между полицаите има престъпници. Бракониерство е имало и винаги ще има, както и престъпност.
              Аз не мога да променя системата. Аз мога да променя само себе си и евентуално да въздействам по някакъв начин на хората около себе си.
              Няколко факта: В ДДС Балчик има назначени 13 от щатните 14 горски стражари, на които охраната на дивеча е само част от задълженията. Плюс още двама - трима лесничеи, които също имат задължения по охраната. На територия - от Златни пясъци до Румъния. Има и 60 населени места с около 2000 ловци. А при прелета на "патките" броят на ловците е в пъти повече.
              Няма да коментирам, доколко ловните сдружения и дружинки упражняват контрол и опазват дивеча. Няма да коментирам, доколко служителите на полицейските управления помагат и доколко бракониерстват. Няма да коментирам уважаемият съд - колко е безпристрастен и склонен да помага на служител, от когото не може да вземе нищо.
              Докато не променим начина си на мислене, до всеки пояс горски да сложа, пак ще се бракониерства.
              Докато има безнаказаност и безхаберие.
              Няма страшно, всичко е загубено.

              Темата беше за кучетата, защото напоследък те са основната заплаха за живота и здравето на обикновените хора, излезли на разходка или до вилата си.
              То и друг "дивеч" май не остана...
              Най-елементарното правило за употреба на пълния член е да го слагаш отзад на извършителя на действието!

              Коментар


              • #8
                До: За скитащите кучета

                Първоначално публикуван от gadeff Преглед на мнение
                ...Няма страшно, всичко е загубено.

                Темата беше за кучетата, защото напоследък те са основната заплаха за живота и здравето на обикновените хора, излезли на разходка или до вилата си.
                То и друг "дивеч" май не остана...
                От туй по-страшна диагноза, за природата и дивеча ни,
                в последно време не бях чел....!!!!

                Коментар


                • #9
                  До: За скитащите кучета

                  Първоначално публикуван от GAD Преглед на мнение
                  Ами, колкото се изпълняват и всички останали задължения,
                  като подхранване и т.н.. А да питам, щом имаш лични впечатления,
                  нещо за повсеместното бракониерство, масовия "подборен" отстрел
                  и излетите на "всичко коз" на които са свидетели и често участници и хора от горското. Нещо за тоталното беззаконие и безхаберие на "органите", за което единственото по-меко определение е ПРЕСТЪПНА НЕБРЕЖНОСТ.
                  Напълно подкрепям спазването на закона и изпълнението на задълженията от всички ловци, включително и унищожаването на скитащи кучета и котки. Поизтрепал съм доста. Въпреки, че от 11 години не стрелям по кучета, за което имам чисто личен мотив.
                  Но не мисля, че в това е разковничето, за запазване на дивеча.
                  Проблемите са много по-дълбоки и мащабни,
                  те са в самата система и функционирането и.
                  А скитащите кучета и котки, са само дребно зрънце
                  в купчината л..на наречени ловно и горско стопанство....
                  Хубаво го е казал GAD! Както по всички други въпроси, и по въпроса за опазването на дивеча, доста избирателно се действа при спазването на задълженията! Май си е стар български обичай да спазваме само тия задължения дето ни уйдисват! Не визирам никой конкретно, говоря по принцип! Иначе аз лично нито съм твърдо за, нито съм твърдо против трепането на кучета! Не съм ловец, но ако куче нападне мене или някой друг пред очите ми, ще го утрепя,стига да успея, пък ако ще и с подръчни средства, даже и да не е бездомно! От друга страна, имам наблюдения още от детските си години че бездомните кучета в България периодично се избиват къде организирано, къде ентусиезирано и въпреки това до ден днешен проблема не е решен и даже нараства и се задълбочава! В същото време има страни с много строги и спазващи се закони против избиването и нараняването на кучета и др. домашни животни, и там проблем с безстопанствени домашни животни нямат! Та май ключа към решаване на проблема е именно в тия две думички - бездомно и безстопанствено! Много често се използват думите бездомно куче, но съзнателно или не се избягват думите безстопанствено куче! Защото зад всяко бездомно куче има някой безотговорен стопанин, който или е взел на детето си кутре и по някое време го е зарязал на улицата, или пък е изхвърлил нежеланото поколение на домашната си кучка в градската градинка!
                  Та докато не се предприемат драконовски мерки срещу стопаните, докато отглеждането на домашни кучета в България не стане много трудна и отговорна задача, докато всеки и отвсякъде може да си вземе кутре и после да го зареже и никой никого не контролира какво отглежда в къщата си, дотогава господа ловджии колкото и да трепете, даже няма и да намалите популацията, просто ще освобождавате периодично хранителна ниша на прииждащите други откъм градове и села! Между другото като писах "хранителна ниша", та се сетих че бездомни кучета обикновенно не влизат в гора, в която има вълци! Ма те и вълците ги броите за вреден дивеч!...
                  Последно редактирано от Тони Груев(GAD/dag); 05-02-08, 18:56.
                  "Do not correct a fool, for he will hate you;
                  Correct a wise man, for he will appreciate you."

                  Коментар


                  • #10
                    До: За скитащите кучета

                    Наистина ли някой си мисли, че като се отстреля от време на време по някое бездомно куче, и проблема с кучешката популация ще се реши??
                    Друг е въпроса, че повечето ловци ги трепат ей така за кеф и за спорта, не че са се много загрижили за разрастването на популацията.
                    0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                    Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                    Суперскан България www.decbg.com
                    Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                    Коментар


                    • #11
                      До: За скитащите кучета

                      Да не забравяме,че преди около месец бездомните кучета УБИХА англичанка.
                      Лично аз смятам че трябва да се убиват. По полетата няма никой от разните
                      организации,които да ги защитават, можеби защото няма мидии.

                      Коментар


                      • #12
                        До: За скитащите кучета

                        Първоначално публикуван от kiki.t Преглед на мнение
                        Наистина ли някой си мисли, че като се отстреля от време на време по някое бездомно куче, и проблема с кучешката популация ще се реши??
                        Друг е въпроса, че повечето ловци ги трепат ей така за кеф и за спорта, не че са се много загрижили за разрастването на популацията.
                        Като гледам мненията тук, по-скоро НЕ!
                        Но Кики.т, то и повечето "народ" слуша чалга, за спорта,
                        ама това не ми пречи да ти се кефя на подписа, НАЛИ?!

                        Коментар


                        • #13
                          До: За скитащите кучета

                          Първоначално публикуван от GAD Преглед на мнение
                          Като гледам мненията тук, по-скоро НЕ!
                          Но Кики.т, то и повечето "народ" слуша чалга, за спорта,
                          ама това не ми пречи да ти се кефя на подписа, НАЛИ?!
                          Сериозно колега, знаеш че с отстрела на някое и друго псе, проблема няма да се реши.Така че дали ще се отстрелва, или не -все тая.
                          Който слуша чалга, за спорта или не, за негова сметка си е.Гюбеците няма да простят на сивото вещество в главата му.Ако въобще има такова
                          0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                          Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                          Суперскан България www.decbg.com
                          Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                          Коментар


                          • #14
                            До: За скитащите кучета

                            Първоначално публикуван от kiki.t Преглед на мнение
                            Наистина ли някой си мисли, че като се отстреля от време на време по някое бездомно куче, и проблема с кучешката популация ще се реши??
                            Друг е въпроса, че повечето ловци ги трепат ей така за кеф и за спорта, не че са се много загрижили за разрастването на популацията.
                            Ти колко пъти си бил с ловци?-на лов.Ама някой казал друг видял че
                            ей така за кеф си ги трепят.Що ли имам чувството че влизаш тук
                            основно да се заяждаш.Простичко е-като не ти харесват ловците не влизай тук.
                            Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                            Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                            В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                            Коментар


                            • #15
                              До: За скитащите кучета

                              Първоначално публикуван от kiki.t Преглед на мнение
                              Сериозно колега, знаеш че с отстрела на някое и друго псе, проблема няма да се реши.Така че дали ще се отстрелва, или не -все тая.
                              Който слуша чалга, за спорта или не, за негова сметка си е.Гюбеците няма да простят на сивото вещество в главата му.Ако въобще има такова
                              На абсолютно едно и също мнение сме КОЛЕГА!!!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X