Обява

Свий
Няма добавени обяви.

За скитащите кучета

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: За скитащите кучета

    Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
    Ти колко пъти си бил с ловци?-на лов.Ама някой казал друг видял че
    ей така за кеф си ги трепят.Що ли имам чувството че влизаш тук
    основно да се заяждаш.Простичко е-като не ти харесват ловците не влизай тук.
    Бил съм някой и друг път.И това го говоря от лични впечатления, не от оня чул, другия видял.Грешиш за заяждането, е ако смяташ че всяко различно от твойто мнение е заяждане, това е друго.Забелязъл съм, че в тоя раздел някой са много чувствителни към забележки различни от "правилната" линия .Що така
    Има тема, казвам си личното мнение.Никой не ангажирам с него
    0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
    Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
    Суперскан България www.decbg.com
    Машинно почистване на DPF/FAP филтър

    Коментар


    • #17
      До: За скитащите кучета

      Колеги, малко по-спокойно. Разчитам на здравия Ви разум и трезва преценка тая тема да не повтаря историята на една друга, която уж беше за избор на АТВ.
      Мен ме е хапало бездомно куче и мнението ми е всички да бъдат избити. До крак и без милост. Който иска да ги пази, да дарява пари и да строи заграден приют, от който да не излизат. Или да си ги прибира вкъщи и да ги разхожда на каишка. Обезпаразитяването и кастрирането не ги прави безопасни след връщането им в кварталните градинки сред играещи деца.
      LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
      www.ADV-Bulgaria.com

      Коментар


      • #18
        До: За скитащите кучета

        Първоначално публикуван от kiki.t Преглед на мнение
        Бил съм някой и друг път.И това го говоря от лични впечатления, не от оня чул, другия видял.Грешиш за заяждането, е ако смяташ че всяко различно от твойто мнение е заяждане, това е друго.Забелязъл съм, че в тоя раздел някой са много чувствителни към забележки различни от "правилната" линия .Що така
        Има тема, казвам си личното мнение.Никой не ангажирам с него
        Не съм забелязал някой да се опитва да налага мнение.Още по-малко аз.
        Просто си правя изводи и от някои други ,предишни твои изказвания по
        теми за лова.Тръгваш нападателно сякаш таиш някаква омраза към ловците.Няма правилна линия.Ако имаше намаше да се стига до такива дебати.А че скитащите глутници са ГОЛЯМА напаст за дивеча го знае
        всеки ловец.А относно популацията на бездомните кучета в градски
        и селски условия,не е в прерогативите на ловците да я разрешат.
        А сега ама съвсем добронамерено един въпрос:Какво би направил
        с куче което например се опита да те свали от мотора в гората.
        Риторичен е.
        Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
        Селска фурна аспух нема. Пак същият.
        В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

        Коментар


        • #19
          До: За скитащите кучета

          Първоначално публикуван от zzlatev Преглед на мнение
          Колеги, малко по-спокойно. Разчитам на здравия Ви разум и трезва преценка тая тема да не повтаря историята на една друга, която уж беше за избор на АТВ.
          Мен ме е хапало бездомно куче и мнението ми е всички да бъдат избити. До крак и без милост. Който иска да ги пази, да дарява пари и да строи заграден приют, от който да не излизат. Или да си ги прибира вкъщи и да ги разхожда на каишка. Обезпаразитяването и кастрирането не ги прави безопасни след връщането им в кварталните градинки сред играещи деца.
          Така е.Хубаво е да изчезнат, ама как да станеИ ако в гората можеш да застреляш някое, то в града какво да се правиЯсно е че не може да се тръгне с пушки по улиците и да се стреля по всяко куче.
          Мисълта ми беше, че отстрелването на някое влязло по случайност в гората, малко нещо ще промени.Да не кажа нищо.
          0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
          Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
          Суперскан България www.decbg.com
          Машинно почистване на DPF/FAP филтър

          Коментар


          • #20
            До: За скитащите кучета

            Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
            Не съм забелязал някой да се опитва да налага мнение.Още по-малко аз.
            Просто си правя изводи и от някои други ,предишни твои изказвания по
            теми за лова.Тръгваш нападателно сякаш таиш някаква омраза към ловците.Няма правилна линия.Ако имаше намаше да се стига до такива дебати.А че скитащите глутници са ГОЛЯМА напаст за дивеча го знае
            всеки ловец.А относно популацията на бездомните кучета в градски
            и селски условия,не е в прерогативите на ловците да я разрешат.
            А сега ама съвсем добронамерено един въпрос:Какво би направил
            с куче което например се опита да те свали от мотора в гората.
            Риторичен е.
            Един два пъти са ме гонили.Обикновенно като спра, спират и те.ОБАЧЕ, винаги са били овчарски, после съм виждал овчаря някъде наблизо.
            И друго интересно нещо, обикалял съм много из горите, виждал съм абсолютно всякакъв дивеч, бездомно куче в гората не съм видял никога.Територията им е из градовете, там ровят из боклуците за ядене
            0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
            Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
            Суперскан България www.decbg.com
            Машинно почистване на DPF/FAP филтър

            Коментар


            • #21
              До: За скитащите кучета

              В гората случайните кучета са рядкост,но добри глутници за съжаление
              все по често се срещат.За населените места -не знам аз лично особено
              за София не виждам решение.
              Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
              Селска фурна аспух нема. Пак същият.
              В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

              Коментар


              • #22
                До: За скитащите кучета

                Първоначално публикуван от kiki.t Преглед на мнение
                Така е.Хубаво е да изчезнат, ама как да станеИ ако в гората можеш да застреляш някое, то в града какво да се правиЯсно е че не може да се тръгне с пушки по улиците и да се стреля по всяко куче.
                Мисълта ми беше, че отстрелването на някое влязло по случайност в гората, малко нещо ще промени.Да не кажа нищо.
                Кмета на Букурещ е решил въпроса -кучетата се изловяват. Държат се 20 дни или нещо такова като период в приют. Ако някой иска да си вземе куче или е изгубил такова, отива там. Взетите като домашни любимци са маркирани и ако отново го хванат на улицата, човека, взел го от приюта ужким да го гледа, отнася сериозна глоба. След изтичане на 20 дневния период кучетата се умъртвяват безболезнено с упойващ газ. Просто и ясно, въпрос само на воля. Пари и организация има и сега.
                LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                www.ADV-Bulgaria.com

                Коментар


                • #23
                  До: За скитащите кучета

                  Първоначално публикуван от kiki.t Преглед на мнение
                  Един два пъти са ме гонили.Обикновенно като спра, спират и те.ОБАЧЕ, винаги са били овчарски, после съм виждал овчаря някъде наблизо.
                  И друго интересно нещо, обикалял съм много из горите, виждал съм абсолютно всякакъв дивеч, бездомно куче в гората не съм видял никога.Територията им е из градовете, там ровят из боклуците за ядене
                  Има скоро на Витоша засекохме една глутница и то доста голама.Те отдавна си вилнеят там но с оръжие по тази планина..........А бяха там където в момента е мазало от сърни и прасета.Има и следи от улова им
                  за съжаление най-вече сърни.Ама с Тома Белев явно не можем да се разберем да ги разчистим.Жалко.
                  Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                  Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                  В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                  Коментар


                  • #24
                    До: За скитащите кучета

                    Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
                    В гората случайните кучета са рядкост,но добри глутници за съжаление
                    все по често се срещат.За населените места -не знам аз лично особено
                    за София не виждам решение.
                    Може и така да е, просто аз из горите не съм виждал ни куче, ни глутница.
                    Обаче друго си мисля, хищниците нямат ли все пак място в тая екосистемаНе говоря за кучетата, те са изкуствено привнесен такъв.
                    Все си мисля че трябва да има баланс между тревопасни и хищници.Не може последните съвсем да изчезнат, та да има повече дивеч за отстрелванеПримерно, гледам че по света масово се забранява ловът на вълци, и се обявяват за защитен вид.Предполагам че там хората не са по-глупави от нас.
                    0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                    Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                    Суперскан България www.decbg.com
                    Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                    Коментар


                    • #25
                      До: За скитащите кучета

                      Първоначално публикуван от kiki.t Преглед на мнение
                      Може и така да е, просто аз из горите не съм виждал ни куче, ни глутница.
                      Обаче друго си мисля, хищниците нямат ли все пак място в тая екосистемаНе говоря за кучетата, те са изкуствено привнесен такъв.
                      Все си мисля че трябва да има баланс между тревопасни и хищници.Не може последните съвсем да изчезнат, та да има повече дивеч за отстрелванеПримерно, гледам че по света масово се забранява ловът на вълци, и се обявяват за защитен вид.Предполагам че там хората не са по-глупави от нас.
                      Защитават ги там където навреме са регулирали популацията.Тук в
                      момента е ужас от вълци и чакали.Ей и Злати пише тук нека ти каже
                      над Чипровци посред бял ден как вълк минава пре група джипове
                      нагло като на парад.
                      Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                      Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                      В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                      Коментар


                      • #26
                        До: За скитащите кучета

                        Първоначално публикуван от zzlatev Преглед на мнение
                        Кмета на Букурещ е решил въпроса -кучетата се изловяват. Държат се 20 дни или нещо такова като период в приют. Ако някой иска да си вземе куче или е изгубил такова, отива там. Взетите като домашни любимци са маркирани и ако отново го хванат на улицата, човека, взел го от приюта ужким да го гледа, отнася сериозна глоба. След изтичане на 20 дневния период кучетата се умъртвяват безболезнено с упойващ газ. Просто и ясно, въпрос само на воля. Пари и организация има и сега.
                        Е, това е друго нещо.Все пак сме в 21-ви век, трепането с брадви и чукове, както масово се извършваше(а сигурно и още), из нашите "приюти" си е диващина.Да не забравяме че изначално, кучето е било приятел на човека, проявата на малко хуманност при изтребването им няма на никой да навреди
                        0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                        Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                        Суперскан България www.decbg.com
                        Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                        Коментар


                        • #27
                          До: За скитащите кучета

                          Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
                          Защитават ги там където навреме са регулирали популацията.Тук в
                          момента е ужас от вълци и чакали.Ей и Злати пише тук нека ти каже
                          над Чипровци посред бял ден как вълк минава пре група джипове
                          нагло като на парад.
                          Къде бре! Били сте над Чипровци и не сте се обадили?!!!
                          יעבור
                          «И това ще мине»

                          Коментар


                          • #28
                            До: За скитащите кучета

                            Първоначално публикуван от Skorpion_BG Преглед на мнение
                            Къде бре! Били сте над Чипровци и не сте се обадили?!!!
                            Те не знаят къде да се "помолят" (обадят) бе приятелю!!!
                            Прости им невежеството оффроудско!!!

                            Коментар


                            • #29
                              До: За скитащите кучета

                              Първоначално публикуван от kiki.t Преглед на мнение
                              Може и така да е, просто аз из горите не съм виждал ни куче, ни глутница.
                              Обаче друго си мисля, хищниците нямат ли все пак място в тая екосистемаНе говоря за кучетата, те са изкуствено привнесен такъв.
                              Все си мисля че трябва да има баланс между тревопасни и хищници.Не може последните съвсем да изчезнат, та да има повече дивеч за отстрелванеПримерно, гледам че по света масово се забранява ловът на вълци, и се обявяват за защитен вид.Предполагам че там хората не са по-глупави от нас.
                              Заповядай на гости, ще ти покажа колкото искаш.
                              И сваляни от мотор и нахапани мотористи също.
                              Балансът в екосистемите у нас на 80% от територията на страната е нарушен отдавна от човешката дейност. Главният хищник (след човека) - вълкът не търпи висока плътност на популацията и ако няма на къде да се разселва, има си други методи за поддържане на оптимална численост - чифтосва се само алфа-двойката. За разлика от чакалите, лисиците и подивелите кучета. Масовото изтребване на вълците (и хищните птици покрай тях) с отровни примамки доведе до разселване на чакалът навсякъде у нас, където вълчата популация не успя да се възстанови. Защото вълкът не търпи конкуренти. Изтребването на вълците не е политика на специалистите, а на чобаните.

                              Скитащите кучета образуват глутници предимно в равнинните и обезлесени райони, като се държат близо до по-малки населени места. Заради боклуците, също и заради навикът ни да изхвърляме умрелите животни някъде извън селото - да не се занимаваме с копаене, ветеринари и екарисажи... Популациите им се развиват най-често за сметка на изгонени/изхвърлени нежелани домашни любимци или тяхното потомство. Много рядко съм срещал отгледано в дива среда потомство.
                              Характерно за всички диви животни е да отбягват човека. За разлика от кучета... тях НЕ ГИ Е СТРАХ! За това са толкова опасни.
                              Най-елементарното правило за употреба на пълния член е да го слагаш отзад на извършителя на действието!

                              Коментар


                              • #30
                                До: За скитащите кучета

                                Първоначално публикуван от kiki.t Преглед на мнение
                                Така е.Хубаво е да изчезнат, ама как да станеИ ако в гората можеш да застреляш някое, то в града какво да се прави.
                                Стреля се. Много внимателно. В определени часове и под определен ъгъл. С най-малкия калибър. И прецизно.
                                Ловът е призвание, а не документ. Това Хънтъра най добре го знае. Никакъв норматив и контрол неможе да замести собственото ти убеждение и съвест.
                                Личното ми впечатление е масовата "колективна отговорност" - при лов на прасе падат 2 прасета и три сърни и всички си траем в т.ч. и аз. И това е масова практика, с изключение на някои дружинки.
                                Отплеснах се.
                                Относно кучетата: в гората - много внимателно, защото голяма част от свинарите са безпородни и особено в чужд район може да "избодеш очи":
                                в полето повечето са бездомни / подивели/ - виждал съм как ловуват заек на глутница точно като гонка.:
                                в населени места са напаст: освен пряк физически контакт /нападение/ са извор на всякакви зарази - неможе децата ми да играят в пясъчника, който е пълен с екстременти от всякакви домашни и бездомни любимци.
                                Какво значи обезпаразитяване: всеки, който има куче знае - за вътрешни паразити - 1 път месечно, за външни - на 1, 2 или 3 месеца, според препарата, който се ползва.
                                Който иска куче или котка да си ги гледа в къщи, на двора или където има възможност. Отглеждането на каквото и да е животно е отговорност, радост и разход на време и стредства. За помиярите - куршум / с отрови за съжаление в града не става - и аз съм бил потърпевш от този метод/.
                                За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X