Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с централното заключване на ЛР Диско 300ТДИ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с централното заключване на ЛР Диско 300ТДИ

    Здравейте колеги,от известно време имам проблем с централното-не се заключва дясната предна врата,друг път предна дясна +задна лява(на кръст) или само задна лява.Интересното е че се оправя от самосебе си(в което невярвам).,,Номера''го прави когато си поиска,т.е.не винаги.И понеже не ми се разколачва колата без да имам идея какво да гледам,моля за вашата помощ

    П.П.:Ако темата е разисквана вече,моля за извинение.Търсих с търсачката,но напразно...
    Виден столичен ихтиолог

  • #2
    До: Проблем с централното заключване на ЛР Диско300ТДИ

    Сваляй пласмасовите кори и виж какво положението.
    Провери електрическите връзки(куплузите). Почисти и смажи механизмите. Напръскай машинките с WD40...Ей такива работи. Не е сложно.

    Коментар


    • #3
      До: Проблем с централното заключване на ЛР Диско300ТДИ

      Мерси за бързия отговор,колега.Събота най-вероятно ще го направя.Смятам и снимки да направя,може да е полезно за някой дилетант като мен
      Виден столичен ихтиолог

      Коментар


      • #4
        До: Проблем с централното заключване на ЛР Диско300ТДИ

        Не бой се, няма страшно. Това упражнение вече го направих. Ефекта е силно положителен.

        Коментар


        • #5
          До: Проблем с централното заключване на ЛР Диско300ТДИ

          И аз имам подобен опит просто трябва всичко да се отвори почисти и смаже и след това работи по-добре от ново ))
          [SIGPIC][/SIGPIC]Нека да не бъркаме "хубавите" пътища в България със самолетни писти. Колеги карайте бавно нека се виждаме по-често.:cool::D

          Коментар


          • #6
            До: Проблем с централното заключване на ЛР Диско 300ТДИ

            При мен И НА ДВЕТЕ ми Дискавърита ( 200 и 300) не се отключва задна лява врата - пак така - когато си поиска . Докато имах само едно си мислех , че е причината е замърсяване , клеясване и т.н. , обаче когато взех второто , и то го почна същия номер от първия ден се замислям дали не е конструктивен недостатък . Сякаш не стига сила на машинката да отключи докрай , и понякога бутона изглежда уж вдигнат , а като опиташ да отвориш и хлътва леко. Вчера опитах на стария да регулирам малко положението на машинката , да видим какво ще стане , и тогава ще отварям другия .
            Имах също и подобен проблем на задната врата на стария - там пък трябват два цикъла ОТКЛ-ЗАКЛ за да се отвори - първо вратата се отваря наполовина , заключвам , отключвам - тогава , евентуално , се отваря. Като напръсках целият механизъм с WD40 стана още по-зле.
            Писна ми , отидох при ключар , той се оказа познат , и ми вика - да не ти вземам пари , на ти една машинка , смени си я . Ефекта никакъв . После сменяхме цялата брава с друга , втора ръка , малко по- добре е , ама не идеално .
            Та такива са моите патила с бравите на Дискавъри.

            Коментар


            • #7
              До: Проблем с централното заключване на ЛР Диско 300ТДИ

              Здрасти Марто,

              Аз имах подобен проблем с предна дясна , централното я заключва когато си иска.

              Разглобих корите , смазах всичко , куплунгите почистих, развинтих и леко наместих моторчето и завинтих. Заспа работата .
              Моторчето ми беше леко хлабаво а и имам някакви съмнения че май вътрешната ламарина на вратата е изкривена .Там където е захваната ръкохватката ,не знам с каква сила са дърпали вратата

              Внимавай само когато сваляш кората защото щипките и кората с времето са си овехтели и се чупят.
              Аз от Бриколаж / Практикер си купих едно като отвертка / пачи крак , за сваляне точно тези щипки, около 6,7лв дадох - доста полезен инструмент.

              Поздрави,
              Ангел
              Последно редактирано от gele; 23-07-08, 10:31. Причина: кой да гледа че темата е от Февруари....

              Коментар


              • #8
                До: Проблем с централното заключване на ЛР Диско 300ТДИ

                С течение на времето задната врата провисва и това затруднява отварянето/затварянето й. За регулиране има едни месингови водачи на колонката и на врата, които влизат едно в друго. Разхлаби и повдигни водача на колонката.

                Коментар


                • #9
                  До: Проблем с централното заключване на ЛР Диско 300ТДИ

                  И това съм пробвал!

                  Коментар


                  • #10
                    До: Проблем с централното заключване на ЛР Диско 300ТДИ

                    И аз имах подобен проблем,в самата брава вътре има една пружина,каято беше наполовин счупена,понеже оригинална нямах,направих от друга пружина като се стараях да спазя размерите,и проблема се реши,но трябва да предупредя,че за да се стигне до пружината трябва да се разглоби почти цялата врата,за да може да се стигни до бравата и после да може да се разглоби и самата брава.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Проблем с централното заключване на ЛР Диско 300ТДИ

                      Ако говориш за задната ( на багажника) врата - и това съм правил , пак при ключар , издържа три-четири месеца.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Проблем с централното заключване на ЛР Диско 300ТДИ

                        Не е задна ,при мен беше предна лява.

                        Коментар


                        • #13
                          Проблем с централното заключване na DISCO TD5

                          От скоро ми се появи проблема с централното заключване и започна да се влошава. С дистанционото се заключваха-отключваха всички врати, след време оставаше заключена-отключена шофьорската врата, а сега всички освен задната. Като потегли се заключват само 3 врати. Сега го заключвам-отключвам само с ключ. Алармата си работи. Помогнете ако сте се сблъсквали с подобен проблем.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Проблем с централното заключване на ЛР Диско 300ТДИ

                            Аз като гледам май е от студа също. Като хване студ при мен се заключват малко бавно и не винаги. Иначе отключването е без проблеми. Като се стопли и всичко си е наред. Предполагам някаква смазка се втвърдява или просто няма смазка... ще се отваря, но на пролет. Но си мисля първо с ВД40 и после с течна грес.
                            Land Rover Defender 110SW 300tdi

                            Коментар


                            • #15
                              До: Проблем с централното заключване на ЛР Диско 300ТДИ

                              Времето едва ли има нещо общо с проблема . Тук рядко температурата пада под 16 градуса (обикновенно е 20-40 ) но същите грижи си ги имам и с моето Диско
                              О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X