Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Доспат... поредната простотия...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Доспат... поредната простотия...

    Малко отклонение:
    Някой знае ли какво е станало на "Доспат"? Говорят за улов от 15 - 20 кг пъстърва на човек.
    Lancia Delta HF Integrale Evolucione

  • #2
    До: Има ли рибари тук?

    На доспат се е скъсала садка във вторник,от сряда са ги почнали,първите три дена местните казват са пълнили по 1-2 чувала риба.Уикенда,двама от нашата група бяха от ранни зори,по техни думи над 3-4000 рибари е имало.Вземало е най добре на дъно с две кукички на бял,на перо почти не,на воблер слабо.Хванали са двамата 10 пъстърви за един ден,хубави.Проблемън уикенда е бил в липсата на 5 свободни метра в незамръзналата част на язовира близо до садките.През седмицата предполагам,ще е по спокойно.

    п.с.малко информация и з Батак.Уикенда бяхме на ски,в събота,карахме до 15 часа,после със сина утидохме до 5 на дупка,не пипна,бяхме на около 4-5 метра дълбочина на половината разстояние до острова.В неделя още в 8.30 бях на леда,и лових на около 50 метра от острова към контрастената,на 3-та дупка,която пробих влезнах в серия от 9.30 до 10.30 по часовник,15 костура,хубави и си тръгнах.Вземаше на малка черна мормишка с 2-3 хиронимуса на 8-9 метра дълбочина,на 10 см.от дъното.Язовирът 85% е замръзнал,има около 20-30 см лед,но след 10 часа се появява някакво подводно течение и така яко пращи и пука под теб,че ти настръхват косите.
    TLC 120 Executive 3.0 D-4D,163 h.p.
    Honda CBR 4cyl/4str/105 h.p.
    Honda Boad 4m/Yamaha 15 h.p.
    Всички превозни средтсва за мен са просто начин да ида за риба

    Коментар


    • #3
      До: Има ли рибари тук?

      вижте вчерашния "24 часа"...
      На Доспат се бракониерства яко в момента... и лятото човек като хване 1 риба и си мисли, че е спечелил от тотото... Това нашето не е държава, а разграден двор...
      помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

      Коментар


      • #4
        Доспат... поредната простотия...

        Питам се наистина ли народът ни е толкова природно прост... за гладен - не е чак толкова гладен, щом се вдигат от София и/или Бургас да ловят "аванта" пъстърви на Доспат...

        http://forum.nariba.com/viewtopic.ph...er=asc&start=0
        помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

        Коментар


        • #5
          До: Доспат... поредната простотия...

          те такива почти ме отказаха от рибаренето вече..........
          ________________________________________________
          Subaru OUTBACK 2,5
          Hyundai TUCSON 2.0

          Коментар


          • #6
            До: Доспат... поредната простотия...

            Проблемън както винаги е в липсата на държава,има 2 входа за обиколният път,слагат по една бариера за поне два месеца да се забрани риболова и да се аклиматизира рибата и си решават проблема.За хората слезнали пеша,една обходна двойка с една нива е достатъчна,да мине да ги предупреди,че риболовът е забранен.Ама НЕ,това е Булгаристан...
            TLC 120 Executive 3.0 D-4D,163 h.p.
            Honda CBR 4cyl/4str/105 h.p.
            Honda Boad 4m/Yamaha 15 h.p.
            Всички превозни средтсва за мен са просто начин да ида за риба

            Коментар


            • #7
              До: Доспат... поредната простотия...

              при желание - начини много, ама като го няма...

              вместо да си осигурят клиентела за хотелите за цялото лято, те се правят на щрауси и си си крият главите да не виждата какво става...
              помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

              Коментар


              • #8
                До: Доспат... поредната простотия...

                Първоначално публикуван от Стефан ERA Преглед на мнение
                Проблемън както винаги е в липсата на държава,има 2 входа за обиколният път,слагат по една бариера за поне два месеца да се забрани риболова и да се аклиматизира рибата и си решават проблема.За хората слезнали пеша,една обходна двойка с една нива е достатъчна,да мине да ги предупреди,че риболовът е забранен.Ама НЕ,това е Булгаристан...
                Да де, ама отговорните за това вероятно си викат -"А така, хак му е на този печалбар". Оправия няма, но пък и риболовците да ги обвиняваш...
                Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                Коментар


                • #9
                  До: Доспат... поредната простотия...

                  Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
                  Питам се наистина ли народът ни е толкова природно прост... за гладен - не е чак толкова гладен, щом се вдигат от София и/или Бургас да ловят "аванта" пъстърви на Доспат...

                  http://forum.nariba.com/viewtopic.ph...er=asc&start=0


                  Някой май питаше за разликата "Ние и те" ...
                  Ние не сме неутрални!

                  Коментар


                  • #10
                    Re: Доспат... поредната простотия...

                    На голяма част от народеца това е начин на мислене, каквото се хване в тигана, а голям смях пада някой като ме види как пускам риба.

                    Манталитета ни е такъв и няма да се оправим докато сами не можем да преценим как да се държим. Лошото е че няма опазване на реките и водоемите освен армията да изкарат и да трепят наред.

                    Жив пример преди време цък да не е умрял от глад та лови риби с ток.

                    Но живи здрави ще се оправим.Лошото е че забраниха пътървата през седмицата и сега бракониерите си ходят необезпокоявани от няколкото свестни рибари дето са по реките.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Доспат... поредната простотия...

                      А на мен лятото шефа на аквакултурите и рибарството ми се правеше на отворен на резовска река че съм нямал билет и да си давам личната карта да ми пише акт. Мизерници.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Доспат... поредната простотия...

                        Уникална българска селяния. За хиляден път, прост народ - слаба държава. Докато не освиним всичко няма да се успокоим. Явно на болшинството липсата на държава не им пречи и си хвърлят боклуците където им падне, бракониерстват до откат и правят всеки каквото си иска. Кой да ги глобява и кой да ги гони тези, като тук всичко остава безнаказано - от убийствата и колосалните грабежи, та до пълните цигании като тази.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Доспат... поредната простотия...

                          Да вметна и аз нещо по темата:
                          Знаете ли кой ходи на Доспат по това време на годината?

                          Ами ... никой (почти) .... Народа ходи на ски, къде ли не, но не и там.

                          А сега направете една сметка, колко хотели има там и с колко легла .... които стоят незаети?
                          Е не е ли по-добре да се напълнят ... за известно време?

                          Така, че няколко хотелиери дали едни пари на... развъдника .... Това е.

                          Някой да ми посочи САМО един случай да са "изтървали" садка през лятото???
                          Получава Джак от мен ...

                          А иначе познавам района много добре ..
                          Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                          Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                          Коментар


                          • #14
                            До: Доспат... поредната простотия...

                            Малко съмнително. Говорят за 200 000 лв. А ако е така - още по-голяма "българска селяния".
                            Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                            Коментар


                            • #15
                              До: Доспат... поредната простотия...

                              всичко е реклама
                              нема да се фалиме оно се види и само се фали

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X