Обява

Свий
Няма добавени обяви.

УАЗ "Патриот" - мнения и наблюдения

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: УАЗ "Патриот" - мнения и наблюдения

    Има части, основно доставя Сашо от Карбон, но има и други доставчици. Също така има възможност за онлайн доставки от Русия вече.
    Show must go on!
    LZ1VES

    Коментар


    • #32
      От: УАЗ "Патриот" - мнения и наблюдения

      Първоначално публикуван от Nik Преглед на мнение
      To всичко служебно е така, камо ли руско.

      За тези модели има ли части при нас?
      Не всичко служебно! Само той... за жалост. Колата е 2007 година на приблизително 18к км и не е тормозена.
      Той просто е нелеп опит за SUV. Части се намират, макар и не много лесно, но тактиката ми е все по-малко руски детайли. На дневен ред е смяна на вентилатора на отполението с такъв от нормален автомобил, защото неговия успешно може да се използва за сирена на ГЗ, производителността му е мизерна а втулките са се уголемили с около 1,5мм. След това смяна на главен спирачен цилиндър, барабар със сервото и този на съединителя. Освен, че проотичат периодично, изобщо не пасват на тази кола като дебит и налягане. Те са си от 469. Там също се дънят, но при Патриота направо не стават...
      Двигателят що годе бива, което не може да се каже за дебилния руски дебитомер и малоумната система за (не)използване на двата резервоара. Тече от всякъде, където има какво да тече и е останал оригинален маркуч или уплътнение.
      Таблото и уредите имат странно поведение, само понякога кореспондиращо с възлите, които трябва да следят.
      Пепелникът и кутията до него падат при преминаване през неравност, без да са счупени. Централното заключване работи на принципа тука има-тука нема. Всички ел. конектори са меко казано некачествени. Шумовете, скърцането и дрънчането са си по подразбиране... Дизайнът и материалите на таблото са заимствани откъде ли не, но материалът и качеството на изработка са прекалено руски.
      Редовно се налага регулиране на бравите на вратите. Разход - от 11 извънградско до 19 градско.
      Веднъж вдигнах 150, но усещането е такова, че бързо връщаш газта. Спира като 469... Непрекъснати дребни, но дразнещи повреди, които не ми се коментират.
      Ако ще е УАЗ, предпочитам стар 469 с двигателя от Патриота.
      "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

      Коментар


      • #33
        От: УАЗ "Патриот" - мнения и наблюдения

        Че какво му е различно на патриотския двигател?

        Коментар


        • #34
          От: УАЗ "Патриот" - мнения и наблюдения

          Няма прилика с твоя, освен че е 4 цилинров редови. ЗМЗ-409
          "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

          Коментар


          • #35
            От: УАЗ "Патриот" - мнения и наблюдения

            Ще го огледаме. 16-клапанен ли е?

            Коментар


            • #36
              От: УАЗ "Патриот" - мнения и наблюдения

              Продава се нов сервоапат Continental Teves - писъл съм някъде из форумите.
              Много от собственниците на Патриоти вече смениха този възел.
              only 4 x 4,sim AWD

              Коментар


              • #37
                От: УАЗ "Патриот" - мнения и наблюдения

                Ясене, заповедай http://www.uaz-autos.ru/hunter/143.htm
                "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                Коментар


                • #38
                  От: УАЗ "Патриот" - мнения и наблюдения

                  Ех за вас какво ви требе.......Патриот ли? не ВИЛИС...
                  К мирной жизни не пригоден.
                  Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
                  ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

                  Коментар


                  • #39
                    От: УАЗ "Патриот" - мнения и наблюдения

                    Заедно с Иван Алексиев поддържаме 3 броя УАЗа - два Хънтъра и един Патриот. Използваме ги както за работа, така и за разходки. Не мисля, че ако се пази и поддържа, машината създава някакви сериозни проблеми.

                    По отношение на гумените съединения - да сменили сме ги отдавна с други подобни от автомобили или силиконови. Спирачната помпа със сервото на Патриота е сменена със ZF. Но не сме имали никакви проблеми с дебитометър и на трите двигателя. Иван даже монтира на Патриота автопилот (cruise control).

                    Да, двигателите на Хънтър и Патриот са абсолютно еднакви - ЗМЗ 409
                    Show must go on!
                    LZ1VES

                    Коментар


                    • #40
                      От: УАЗ "Патриот" - мнения и наблюдения

                      Конкретният Патриот е много стоял и малко каран, главно защото създава проблеми и желаещи да го карат няма. Реших да го въведа в експлоатация.
                      Лично аз бих предпочел Хънтър, поне е по-симпатичен, но това има... Не е автомобил за човек, не знаещ от коя страна се държи отвертката...
                      Дразни това, че е на малък пробег и възраст а създава куп (повечето безобидни, но дразнещи) проблеми.
                      Двигателят, определено ми харесва, като характеристики.
                      "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                      Коментар


                      • #41
                        От: УАЗ "Патриот" - мнения и наблюдения

                        Ясно. Бракувай го и дай двигателя.

                        Коментар


                        • #42
                          От: УАЗ "Патриот" - мнения и наблюдения

                          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                          Ясно. Бракувай го и дай двигателя.
                          А фултайм не искаш ли?
                          "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                          Коментар


                          • #43
                            От: УАЗ "Патриот" - мнения и наблюдения

                            Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                            Конкретният Патриот е много стоял и малко каран, главно защото създава проблеми и желаещи да го карат няма. Реших да го въведа в експлоатация.
                            Лично аз бих предпочел Хънтър, поне е по-симпатичен, но това има... Не е автомобил за човек, не знаещ от коя страна се държи отвертката...
                            Дразни това, че е на малък пробег и възраст а създава куп (повечето безобидни, но дразнещи) проблеми.
                            Двигателят, определено ми харесва, като характеристики.
                            Това с червеното е интересно.
                            "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

                            Коментар


                            • #44
                              От: УАЗ "Патриот" - мнения и наблюдения

                              Първоначално публикуван от kra_kra Преглед на мнение
                              Това с червеното е интересно.
                              Да, така е, но е ненормално да се появят на практически НОВ автомобил. Безобидни са за мен, защото се разбирам добре с техниката, но ако направи такъв безобиден проблем на някой колега със СУМПС, но без монтьорски способности, проблемът е реален. Голяма работа, примерно, че ми се е скъсал маркуча на стъпковия соленоид за празен ход - великата руска майка+ изолирбанд и се прибирам. На мен само ми изми краката с приятно топъл антифриз, поради скъсан маркуч.
                              Имам две японки - 30годишна и 20годишна. Защо те не показват такива проблеми?
                              Руснаците са много готини, много одухотворени (особено от spiritus vini), но трябва да правят само деца, защото се правят без ръце
                              Както и да е... за да не отиде темата съвсем у ряката, предлагам примерно Веско и Иван да разкажат, какво са ъпгрейднали по Патриотя, за да се готвя за следващи изненади.
                              "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                              Коментар


                              • #45
                                От: УАЗ "Патриот" - мнения и наблюдения

                                Вдигнах Патриота на подемик за ревизиране и видях стряскащи за практически нов автомобил неща.
                                1. Тотално разбити лагери на шенкелите. Предните колела имат странен страничен наклон и съответните степени на свобода
                                2. Разбити шлици на карданите.
                                3. Разбит висящ лагер на задния кардан.
                                5. Неприятни течове от раздатка, СК и преден диференциал.
                                6. Повсеместно напукани гумени съединения
                                7. Абсолютно блокирал привод на ръчната спирачка (на кардана)
                                8. Разхлабени U-болтове на стабилизиращата щанга.
                                Тези дни огледът и ремонтът ще продължат, като най-вероятно съдбата му е да се продаде на някой автомазохист.
                                Досега си мислех че Лада Нива е най-зле изпълненият автомобил, но вече категорично има нов фаворит...
                                Прилича на недомислена самоделка, направена от каквото е имало в скрапа и китайските тунинг магазини.
                                Единственото нещо, което ми харесва в него е двигателят. Не зная колко е надежден, но определено движи прилично тази купчина отпадък.
                                Наточил съм се за Хънтър и дано той няма прилика с Патриота...
                                "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X