Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Лагерите на задното окачване-проверка,поддръжка и замяна

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    айде сега майтапи пак за моя сметка

    горелката я ползвам защото мразя да блъскам с чукове
    имам само гумен чук
    в една книга на ерик горр прочетох че НИЩО не бива да се блъска с метален чук и човека съветва че за да се спази това най добре да си изхвърлиш чука и да си купиш гумен
    с нагряване и охлаждане е най хитрият начин да се извадят такива сглобки
    разбира се с това както и с всичко друго не бива да се прекалява и иска баланс и внимание

    а ето и наградата за помощтника от горните снимки

    пижамка АРС от роки маунтин

    Коментар


    • #32
      И аз ги нагрявам ама с топъл въздух

      Коментар


      • #33
        да и това е вариант
        доскоро нямах ток в гаража и не съм си взел от тези сушоари
        тя горелкътъ също произвежда топъли газове зависи на какво растояние от пламъкът ще се поставят нещата
        все пак наистина работата и нагряването с такава горелка изисква внимание но пък става бързо и може да си я носите навсякъде

        Коментар


        • #34
          Re: Лагерите на задното окачване-проверка,поддръжка и замяна

          ..ето и нагледен пример какво става когато гореописаната процедура не се направи навреме

          ..почвам пак по горе по темата описаната процедура-но с кдх са..разбира се първо се сваля отново каплата и веригата


          -новите лагери




          -вече има компресор -и поразчиствам прахоляците зад гумените тапи..които по горе при крос мотора ги няма но тук кдх са има такива-уж да пазят оста от корозия



          -избиването на оста


          ..като не е вадена до сега..излиза леко съпротивлявайки се ..


          ..но няма лабаво и вече е аут


          -идва ред и на амортисьора и линковете


          -вече е вънка


          ..сега е ред на линковете да се извадят..но-тук идва проблема-болта никога не е ваден от как това е мотор ..и няма вадене -станал е едно цяло с втулката си-ни вд40 ни нагряване ни чукове помагат..резваме го с оксижена и поръчвам нов от кавазаки -заедно с още други дребни неща-за да стане всичко -ок
          ..но разбира се поръчката отнема време и до тогава мотора ще стои ето така


          ..което също има своите предимства де


          -извода..-РЕДОВНО ГРЕСИРАЙТЕ И ПОДДЪРЖАЙТЕ ТЕЗИ НЕЩА..ПО МОЕ СКРОМНО МНЕНИЕ -ПОНЕ 2 ПЪТИ ГОДИШНО -ПРИ ИНТЕНЗИВНА УПОТРЕБА ..при по така разходки каране-поне веднъж годишно..иначе после излиза скъпо..отрязаният болт например само -струва 26лв при дилъра а е един обикновен болт..може разбира се да се врътне и на струг ..но си искам оригинален японски пък ..и съм убеден че ИМА ЗАЩО

          Коментар


          • #35
            Re: Лагерите на задното окачване-проверка,поддръжка и замяна

            поставяне на лагерите -на кдх -разликата с по горните от на сузи е че тук отстрани няма лагерче а само втулки с интегриран семеринг в тях




            -операциите са същите ..за да нагреете трябва да свалите глайдера на веригата



            -готовата вилка

            ..при линковете -положението бе по тежко и лагерите -успяха да излязат само след доста солиден бой



            ..дори черупката на долния лагер на амортисьора се наложи да я срежа за да излезе ..нагряването и тук помага ..но когато всичко е спекло..-между другото част от старите лагери бяха здрави -просто спекани но някои се разпадаха
            -особенно долният на амортисьора имаше и счупени игли въпреки че преди да го разглобя не показваше външно нито луфт нито други признаци че е зле -но бе абсолютно сух и без никаква смазка-явно това го е съсипало

            Коментар


            • #36
              Re: Лагерите на задното окачване-проверка,поддръжка и замяна

              Митков кажи ми моляте ,колко лева ти излезоха като цена тези лагерчета целия кит , и кой ти ги доставя защото и аз искам да си взема .
              не казвай всичко но знай какво казваш

              Коментар


              • #37
                Re: Лагерите на задното окачване-проверка,поддръжка и замяна

                Какъв ти е мотора ? Модел и година ?
                Издъних се на Тюринг теста

                Коментар


                • #38
                  Re: Лагерите на задното окачване-проверка,поддръжка и замяна

                  е от тука www.denniskirk.com ММ от форума ги докарва ..
                  а от кавазаки оригиналните неща ги поръчвам на гоблин от форума

                  Коментар


                  • #39
                    Re: Лагерите на задното окачване-проверка,поддръжка и замяна

                    Вдъхновен от темата и аз се спуснах да контролирам и оправям моторите из гаража. Оказа се че някои си имат гресьорки (Сузуки Джебел, ТТ) и са били смазвани та не се забелязваха луфрове и беше достатъчно да гресирам. Но на Сузукито РМХ 250 нямаше гресьорки и започна едно разглобяване... на мотора остана май само двигателя. Е повечето лагери беше достаъчно да ги гресирам отново но имаше един с разбит сепаратор и го смених с месингова втулка. Незнам дали направих добре обаче няма кой да чака за доставка на лагери от незнам си къде си. Другия голям проблем бяха разбитите ябълковидни лагери на амортисьора! А защо са сложили японците там ябълковидни лагери не мога да разбера - той амортисьора си стои в едно положение а не танцува в рамката та и тези лагери бяха заменени с месингови втулки. Сега машинката вози като лимузина))
                    Благодаря за идеята!
                    born to be wild
                    Кольо Ковачев

                    Коментар


                    • #40
                      Re: Лагерите на задното окачване-проверка,поддръжка и замяна

                      "Оказа се че някои си имат гресьорки (Сузуки Джебел..."

                      И аз ги разглеждах, има да, ама айде някой да пообясни как да ги оползотворя ако се е занимавал. Нещо се опитва да скърца...Имам предвид как да извадя пясъка от дупката и с обикновена гресьорка ли се прави, накрайник и т.н.?

                      Коментар


                      • #41
                        Re: Лагерите на задното окачване-проверка,поддръжка и замяна

                        Първоначално публикуван от dadan Преглед на мнение
                        "Оказа се че някои си имат гресьорки (Сузуки Джебел..."

                        И аз ги разглеждах, има да, ама айде някой да пообясни как да ги оползотворя ако се е занимавал. Нещо се опитва да скърца...Имам предвид как да извадя пясъка от дупката и с обикновена гресьорка ли се прави, накрайник и т.н.?
                        Ами при мен си има монтирани гресьорки и само взимам такаламита и вкарвам грес докато не почне да излиза от всякяде около съответния лагер.
                        Оставам с впечатление колега че на твоя мотор има само място за гресьорки? Странно е някой да ги е свалил? за какви дупки говориш? Покажи снимка ако можеш!
                        born to be wild
                        Кольо Ковачев

                        Коментар


                        • #42
                          Re: Лагерите на задното окачване-проверка,поддръжка и замяна

                          Имах предвид, че има монтирани(Г-образна тръбичка от средата на шарнира),но нали в централния отвор на гресьорката има кал и пясък. С вкарването на новата грес няма ли да го набуташ точно там където не трябва?

                          Коментар


                          • #43
                            Re: Лагерите на задното окачване-проверка,поддръжка и замяна

                            Ако е здрава гресьорката ,в централния и отвор има стоманена сачма и пружинка, които не позволяват влизането на пясък! А греста като е под налягане от такламита, избутва сачмата навътре и така влиза през гресьорката, после пружинката връща сачмата в първоначално положение за да не влиза пясък!
                            "Do not correct a fool, for he will hate you;
                            Correct a wise man, for he will appreciate you."

                            Коментар


                            • #44
                              Re: Лагерите на задното окачване-проверка,поддръжка и замяна

                              Ако искаш всичко да е супер трябва да го разглобиш и изчистиш,ако ли не помпаш грес и готово,със сигурност ще е по-добре от колко е било до сега.
                              Успех
                              MG RACING

                              Коментар


                              • #45
                                Re: Лагерите на задното окачване-проверка,поддръжка и замяна

                                Виждам, че е пробвано с каква ли не грес, но все пак да препоръчате някаква? А за гресьрка има ли смисъл да прверявам в Практикер и подобни магазини?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X