Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Лагерите на задното окачване-проверка,поддръжка и замяна

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Митков, каква вода да влезе бе колега - в пустинята вода има ли
    а бе навирам се и аз чат пат из разни води че кат се навра и то яко някой път
    но да като цяло повечето карам по сухо даже и зимата
    което за мотора е екстра де щото калта и водата съсипват моторите много експресно
    даже сега понеже има няколко мотора в гаража по принцип сузукито не го вадя в калищата
    а по си го пазя
    калищата ги атакувам с кдх са щото си е ендуро мотор и е направен по съвсем друг начин всичко е мноо здраво и износоустойчиво
    но по състезанията и сузи е попадало в яките води и след тва като съм го преглеждал няма никакъв проблем докъто на димитър кх са през едно гьолче да мине и после лагерите са му пълни с кал
    ама на него май семерингите са му малко прецакани а и минава през гьоловете с двете гуми докъто аз повечето гледам да ги мина на задна или със скок и гьоловете и реките тва е най готиния начин да излезеш сух от мокрото

    Коментар


    • #17
      и за да не съм голословен ето пример


      тази река съм я минавал без дори и да се намокря е на нея съм се и мокрел доста някой път
      но доста често начинът на каране пази мотора много повече от каквито и да било други челъми

      Коментар


      • #18
        по едно време ми бе попаднала не помня от къде някаква грес за водомоторни устроиства(джетове и извънбордови двигатели) беше бяла на цвят и много добра но не съм и не знам къде да търся пак такава.Сабине твоята грес която използваш има ли нещо общо с тази?

        Не. Бялата грес е литиева. Вярно че я дават водоустойчива, но е гола вода(пробвал съм я и нея). Понеже ми минават много мотори през ръцете, нали сме голяма група, и съм пробвал куп греси за по 1 сезон в кокалите.
        full time rider, part time racer
        jrc4life

        Коментар


        • #19
          Скоро сложих нова верига - няква японска "IZUMI". Намазана е фабрично с грес която никак не се мие от водата, макар че два пъти карам в топящия се сняг. Стои ужасно лепкава и мирише гадно, но де да можех да намеря една кутия такава гадост.
          2010 CRF 250 R

          Коментар


          • #20
            sabine shte daдеш ли информация малко за тази грес за която спемена неотдавна , дали я имаш вече или ако не от каде да си купя или какъв неин аналог може да се ползва със същия ефект. благодаря ти предваително
            full time rider, part time racer
            jrc4life

            Коментар


            • #21
              онзи ден сменях точно тези лагери на сузукито
              беше взело да мърда от единият край от към зъбчатката
              докато обтягах веригата го усетих
              и реших да ги сменя
              поръчах комплект на PIWOT WORKS



              Отзад си има таблица кое на колко часа трябва да се проверява и сменя


              първо сваляте задната капла и откачате веригата


              след това сваляте основната ос и едната от линковете която е захваната за вилката добре е да има и помощтник при вас


              понеже смятах да използвам и нагряване свалям гуменият плъзгач на веригата със ударна отвертка става най лесно и без да разваляте болтчетата понеже тези не бяха развивани от как е мотор се наложи да ползвам тази отвертка


              вече нагрявам леко алуминият за да излезе по лесно лагера и без да чукам и подбивам материалите,преди това свалих семерингите и страничното лагерче и шайбите


              ето ги вдясно старите в ляво новите


              преди да набия новите пак понагрях вилката за да влязат лесно тук вече съм монтирал новият лагер
              към комплекта има и нови семеринги така че омазвам всички нови детайли с грес и ги поставям а най отгоре слагам новите семеринги


              новият лагер поставен на мястото


              накрая всичко се сглобява по обратен ред и сме готови за тестове
              а определено от теста се усети смяната включително и във вървенето на мотора- със старите лагери явно при подаване на газ зъбчятките са губели съосие и от там се натоварва и веригата а и се губи част от мощтността макар и малка но се усеща особенно на 125 кросов мотоциклет


              ето таблицата на гърба на опаковката


              преди време бях сменил горният лагер на амортисьора който върви комплект и с долен и то на цена на половина на цената само на горният оригинален сузуки а на всичко отгоре ти дават и семерингите
              това е и една от причините предполагам и в щатите и по цял свят китовете на PIWOT WORKS да са толкова популярни дори и сред топ състезателите


              към кита има и рекламна лепенка която съвсем заслужено залепям на мотора всички стикери които съм залепил по него са на неща които използвам и съм доволен от тях излишни не залепям


              даже една лепвам и на КДХ са

              като цяло става сравнително бързо и лесно не съм снимал само гресирането че беше много ЦААААПАААЩА работа

              Коментар


              • #22
                Браво Митков, много добър матерял!

                Коментар


                • #23
                  Имам една дребна забележка само - по възможност тези ремонти ги правете на чисто място, а не на такива прахоляци каквито се виждат на снимките. Ама както се казва "поради липса на куфари може и с дисаги"
                  Митков все пак е почти професионалист
                  2010 CRF 250 R

                  Коментар


                  • #24
                    Митков, другия път се обади на някой, който разбира да измете поне.
                    Ама то пък това му е майсторлъка, в такава мръсотия да направиш качествен ремонт!
                    Митков, нали имаш водоструйка бе?! Измети с нея.
                    Ендурото и сексът не са шега работа !
                    -------------
                    Животът се измерва с броят на издишванията !

                    http://sixdayscrazyjob.com
                    http://crazy-job.com

                    Коментар


                    • #25
                      няма вода в гаража

                      Коментар


                      • #26
                        айде оставете го човека
                        той такъв материял пусна, а вие го хокате

                        Коментар


                        • #27
                          Митков, ако не е тайна колко приблизително струват комплекта лагери + семеринги?
                          Че аз сменях мойте на хондата, проъчах си ги от Бултрако ... около 200 кинта бяха само лагерите.(семерингите си ги намерих в бг)

                          Коментар


                          • #28
                            бе не помня точно но излязоха към 130-лв майче комплект лагерите плюс семерингите
                            някой ако иска да свирка
                            имам в момента и един наличен поръчахме за едно момче за на ямяхята му линковете но момчето се отказа и сега се продава за, ямахи кросови 250- 426 мисля че става също от 98-до 2003 та година мисля че бяха

                            PIVOT WORKS имат и комплекти лагери за главините пак в комплект със семерингите и също са по евтини от оригиналните само лагерите

                            Коментар


                            • #29
                              А забелязвате ли че няма материал в които митков да не ползва бензиновата си лампа Явно това му е дясната ръка

                              Коментар


                              • #30

                                Събине, прав си.
                                А между другото аз нещо не съм чак такъв фен на нагряването.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X