Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Лагерите на задното окачване-проверка,поддръжка и замяна

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Лагерите на задното окачване-проверка,поддръжка и замяна

    Мина доста време/няма да си търся поста от кога е/ и имам запитвания на лични как е полиамида,та ще го напиша направо по темата в която показах ,че го сложих и замених лагерите с него.Ами не знам в какво състояние би бил един лаген на година да речем,би трябвало и той да не е мръднал,но полиамида също не е,сложил съм гресьорки но си признавам само веднъж вкарах по простата причина че нямам такаламид,затова пък преди седмица отворих да смажа ръчно и да видя какво става...Всеки сам си избира и решава какво и как,аз макар и оборван тогава си смених лагерите с полиамид,всичко ми струваше 15-20 лв а лагерите знам за японските мотори са доста повече,всичко е здраво и няма мръдване или олуфтване...в по дълъг период от време,да кажем две години при постоянно каране няма начин да не се изяде полиамида или да се износи,няма вечни неща,но съпоставката между цените е видна...има и друго решение което също не е страшно или сложно,а то е че япоснките стандарти на лагерите се разминават в размер от подобния в европейски,демек,ако един лагер 10х10х10 европоейския ще е 10х10х12 като 12 да речем е диаметър/давам пример с прости числа/ и тогава той не пасва на кокала на окачването,двама трима приятели разшириха на стугар и сложиха такива лагери,затова всеки може да извади,да види размера на лагера,да провери какво има по веригите сходно,ако не излиза външния или вътрешния,втулката или кокала се променят и нещата си стават здрави и поевропейски/побългарени/ на който му се занимава и иска да е по-евтино такива са начините,който иска купува коплекта лагери,избива/набива и си пие кафето

    Коментар


    • От: Лагерите на задното окачване-проверка,поддръжка и замяна

      В момента се чудя ремонтен комплект ли да си купя или да правя втулки от полиамид!
      Shifta, дай линк към снимките на които беше снимал твоите втулки.

      А някой знае ли колко струва доставката от www.pivotworks.com за един артикул?
      Последно редактирано от mureto; 10-04-11, 10:35.
      YAMAHA WR450F

      Коментар


      • От: Лагерите на задното окачване-проверка,поддръжка и замяна

        Първоначално публикуван от mureto Преглед на мнение
        В момента се чудя ремонтен комплект ли да си купя или да правя втулки от полиамид!
        Shifta, дай линк към снимките на които беше снимал твоите втулки.

        А някой знае ли колко струва доставката от www.pivotworks.com за един артикул?
        Прави втулки и не си играи с тия лагери.
        0888 074 049

        Коментар


        • От: Лагерите на задното окачване-проверка,поддръжка и замяна

          Някой може ли да ме "светне" по въпроса какви са тези втулки и как оправят амортисьора от чисто любопитство ?
          Yamaha WR 200

          Коментар


          • От: Лагерите на задното окачване-проверка,поддръжка и замяна

            Първоначално публикуван от mureto Преглед на мнение
            В момента се чудя ремонтен комплект ли да си купя или да правя втулки от полиамид!
            Shifta, дай линк към снимките на които беше снимал твоите втулки.
            http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...517#post780517

            Тук е цялата страница от самото начало до слагането,имат и гресьорки както съм написал,че ще сложа....ето и няколко снимки от страницата..










            Както написах и в предния пост,и погледнах че темата е от 01.07.09 до днешна дата нищо не е мръднало,както имаше мнения че ще се разбие и до пролетта....всеки си избира сам как и какво да прави,евтино или скъпо да е,бързо или бавно,успех

            Коментар


            • От: Лагерите на задното окачване-проверка,поддръжка и замяна

              И аз съм с втулки вече втора година и нямам никакви проблеми.

              Коментар


              • От: Лагерите на задното окачване-проверка,поддръжка и замяна

                На вилката някой пробвал ли е с втулки,дали ще издържат
                на сушата и град помага

                Коментар


                • От: Лагерите на задното окачване-проверка,поддръжка и замяна

                  Чак такава криза още не е дошла

                  Коментар


                  • От: Лагерите на задното окачване-проверка,поддръжка и замяна

                    Един приятел е с втулки и на вилката от 2 години и не са мръднали (WR400)
                    YAMAHA WR450F

                    Коментар


                    • От: Лагерите на задното окачване-проверка,поддръжка и замяна

                      Първоначално публикуван от mureto Преглед на мнение
                      Един приятел е с втулки и на вилката от 2 години и не са мръднали (WR400)
                      Втулки +аксиалните лагери,или само втулки
                      на сушата и град помага

                      Коментар


                      • От: Лагерите на задното окачване-проверка,поддръжка и замяна

                        Само втулки от полиамид
                        YAMAHA WR450F

                        Коментар


                        • От: До: Лагерите на задното окачване-проверка,поддръжка и замяна

                          Първоначално публикуван от Радо Преглед на мнение
                          Ето я вълшебната морска грес благодарение на напътствията на Събин утре почиствам и смазвам ще има репортаж със снимков материал след три месеца при следващата проверка на състоянието на лагерите.





                          Продължавам поста си след 1 година както бях обещал.Дойде време да прегледам лагерите на задното окачване. Очаквах да намера поне малко ръжда но уви.Предишните греси който използвах не издържаха и 6 месеца.Учудващо и лагерчето на амортисьора беше в отлично състояние.Вижте на снимките за какво иде реч спокойно биха изкарали и още една година без да се смазват.Всеки лев даден за продукта се отплати многократно.Пропуснах да спомена че в долния лагер на линка имаше няколко капки вода които не се бяха отразили по никъкъв начин на смазването.







                          Gilera RC-125 Honda Dominator 650 Yamaha TT-350 yz250f WR-450-03 WR-450-05 WR-250F

                          Коментар


                          • От: Лагерите на задното окачване-проверка,поддръжка и замяна

                            А от къде може да се закупи такава грес.

                            Коментар


                            • От: Лагерите на задното окачване-проверка,поддръжка и замяна

                              Ако си от София утре ще ти напиша точният адрес. По бегли спомени е на Бул.Христо Ботев и близка пряка Парчевич магазин за водолазна екипировка.Не беше евтина мисля около 18 лв но може и да греша.
                              Gilera RC-125 Honda Dominator 650 Yamaha TT-350 yz250f WR-450-03 WR-450-05 WR-250F

                              Коментар


                              • От: Лагерите на задното окачване-проверка,поддръжка и замяна

                                Не съм от софия от казанлък съм

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X