Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпросчета за KAWASAKI KLX 250

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въпросчета за KAWASAKI KLX 250

    Купих си kawasaki klx250 на скоро, и не сам много навътре в нещата.Ако може някои да ми каже дали маслото на двигателя и скоростите е едно,като го купих ми дадоха още един забак с 50з.а сегашния е с 42з.кои ще му е по подходящт,имам един проблем с контролните крушки на таблото крушката че е загрял свети като е на свободна(масло има и не е загрял).Перката пак ми с включва само при пуснат фар.Ако може някои да ми помогне.

  • #2
    До: ВАПРОСЧЕТА ЗА KAWASAKI KLX

    Абе приятелче те скоростите нали са в двигателя бе кво си се претиснил толкоз.Виж в някои мануал с какво масло варви моторетката и натискаи.Като си купиш КРАЗ тогава ще му мислим каде какво масло да слагаме.Виж ако е двутактов тогава си има разлика кое каде ще сипеш.

    Коментар


    • #3
      До: ВАПРОСЧЕТА ЗА KAWASAKI KLX

      Здравей колега,честито за придобивката,добър избор си направил.
      Маслото е едно за двигателя и скоростите.Моя го карам с полу-синтетика 10-40 (клх 650)за зъбаците зависи къде ще го караш.Мисля,че този с 50 зъба дори ще е малко множко за гората съдейки по твоите въпроси.Нещо не разбирам какво питаш: крушката за водата или маслото,ако е за водата,което е нормално да свети при неутрална скорост,то какво общо има,че има масло и не е загрял?
      ако снимаш таблото ще е по добре
      [URL="http://slackpack.net/?q=node/388"]
      [/URL]

      Коментар


      • #4
        До: ВАПРОСЧЕТА ЗА KAWASAKI KLX

        За маслото е най-важно - честата му смяна, на него и на филтъра.
        Зъбаците ги пробвай и двата, ти сам и така ще ти стане ясно кой е твоя...
        А за таблото, най-добре го демонтирай - лично мнение, но е съвсем сериозно.

        Коментар


        • #5
          До: ВАПРОСЧЕТА ЗА KAWASAKI KLX

          Благодаря за отговорите,перката на радиатора досега ми се е включвала само два пати и то само като сам вкюча фар,а баз фар не сам забелязвал да се включва, това нормално ли ?

          Коментар


          • #6
            До: ВАПРОСЧЕТА ЗА KAWASAKI KLX

            Ако не е загрял мотора е нормално да не се включи...
            Но като слушам въпроса ти, ще те посъветвам да си намериш добър електричар
            Не си прави експерименти, ако имаш много неизвестни по електрото

            Коментар


            • #7
              До: ВАПРОСЧЕТА ЗА KAWASAKI KLX

              Знаеш ли до колко градуса трябва да загрее за да се включи перката
              ,можеби аз не го загрявам достатачно,но ме е страх да не би да прегре е.

              Коментар


              • #8
                До: ВЪПРОСЧЕТА ЗА KAWASAKI KLX

                Датчика на перката трябва да вкл. 3-4 градуса след горната граница(температурата когато отваря) на термостата, а тя най-често за всички двигатели е от 87 до към 92..3 градуса.
                В този ред на мисли КЛХа има ли термостат? Просто питам, информативно.

                Коментар


                • #9
                  До: ВЪПРОСЧЕТА ЗА KAWASAKI KLX

                  Първоначално публикуван от Жоро XR 600 Преглед на мнение
                  Датчика на перката трябва да вкл. 3-4 градуса след горната граница(температурата когато отваря) на термостата, а тя най-често за всички двигатели е от 87 до към 92..3 градуса.
                  В този ред на мисли КЛХа има ли термостат? Просто питам, информативно.
                  Имат колега Моята перка се включва само в гората и лятото на високите температури.
                  [URL="http://slackpack.net/?q=node/388"]
                  [/URL]

                  Коментар


                  • #10
                    До: ВЪПРОСЧЕТА ЗА KAWASAKI KLX

                    Благодаря ви за отговорите,а за перката щом се е включила веднаж значи е наред,можеби не сам го загрял достатъчно.

                    Коментар


                    • #11
                      До: ВЪПРОСЧЕТА ЗА KAWASAKI KLX

                      ами колега защо просто не си направиш перката с пренудително включване при мен е така
                      щом влезеш в гората или като го понапънеш малко(много)чат копчето и си спокоен
                      Да се откажеш е лесно,да успееш е трудно.

                      Коментар


                      • #12
                        До: ВЪПРОСЧЕТА ЗА KAWASAKI KLX

                        как бих могал да я направя перката сам да си я пускам,сам бих ли могал да я направя и как ,или трябва да се опра до специалист

                        Коментар


                        • #13
                          До: ВЪПРОСЧЕТА ЗА KAWASAKI KLX

                          Първоначално публикуван от mad_motors Преглед на мнение
                          как бих могал да я направя перката сам да си я пускам,сам бих ли могал да я направя и как ,или трябва да се опра до специалист

                          На перката и трябват (+) и (-).Минуса най-вероятно идва от рамата,а плюс-а може да е: акумулатор ,кабел до прекъсвач(копче) и кабел до перката.Добре е да има и реле,ама на дали ще можеш да се оправиш.Внимавай да не объркаш кабелите за да не обърнеш ефекта на перката.

                          По-добре не си я прави сам да я пускаш,защото ако забравиш да я пуснеш,сещай се какви могат да са пораженията.
                          [URL="http://slackpack.net/?q=node/388"]
                          [/URL]

                          Коментар


                          • #14
                            До: ВЪПРОСЧЕТА ЗА KAWASAKI KLX

                            По-добре не си я прави сам да я пускаш,защото ако забравиш да я пуснеш,сещай се какви могат да са пораженията.[/quote]

                            Че тои няма да прекъсва веригата пак перката ще си минава през термостата и дори да загрее тя сама ще се включи ако е сигорен че всичко е наред ако не ще си я включи сам и газ .Затва само ще заголи леко кабелите ще си изкара двекабелчета с прекасвач до кормилото ще си го монтира на удобно място и кат се подзре нещо на мотора че пухка ,кепи и хвърля пара през отдушника на разшерителния съд щрака и продължава
                            ----------Moto lud-Troyan----------
                            няма непреодолим път за упоритите

                            Коментар


                            • #15
                              лагери за klx 250 93г

                              момчета сринах задните лагери на чупещата вилка
                              по скоро само малкия сринах но и 2а от по големите имат нужда от смяна помагайте да си ги намеря или да си ги поръчам ако знаете какви са и от къде да ги взема
                              Да се откажеш е лесно,да успееш е трудно.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X