Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Garmin Colorado 300

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Garmin Colorado 300

    Новата серия Garmin Colorado е вече тук... С тримерните карти и всички други дългоочаквани екстри...

    http://www.gpsrchive.com/colorado/index.htm

    http://www.gpsrchive.com/colorado/Versions.html

    Пръв поглед:


    Последно редактирано от Валери Недялков; 17-01-17, 17:45.
    VPetrov.photography

  • #2
    До: Garmin Colorado

    В предишната тема за този модел: http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=24401

    Смятах че ще е много по-скъп от 60-ката... Не съм бил прав... разликата не е голяма и според мен си заслужава...

    От недостатъците на първо време отбелязвам че в 3Dview режима батериите заминават буквално за минути...
    VPetrov.photography

    Коментар


    • #3
      До: Garmin Colorado

      Съмнявам се да са го направили, но все пак да попитам нещо, което не ми стана ясно от ревютата. Може ли да приказва, когато навигира?
      Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

      Коментар


      • #4
        До: Garmin Colorado

        Не!
        VPetrov.photography

        Коментар


        • #5
          До: Garmin Colorado

          Е, това кръглото отгоре направо прилича на тонколона, или май е някакъв джойстик?
          А тъчскрийн ли е екрана, или се бачка с двете бутончета горе, на които съответстват командите на екрана под тях?
          Резолюцията очевидно е по-хубава от на 60-ките. Разгеле!
          Иначе са го докарали на вид като стар iPAQ. Не исглежда толкова enduro като 60-ка.

          Според мен (добре че никой не ме пита, хаха) Гармин трябва да правят Enduro PocketPC-та с GPS, т.е. да са с WinMobile. Поне тези туристическите машинки. Разликата като електроника не е голяма, а и те не са Texas Instruments, за да им излиза евтино.

          И последно сега каква е цената, че не ми се рови по нета?
          Последно редактирано от ynopum; 31-01-08, 04:12.

          Коментар


          • #6
            До: Garmin Colorado

            Венци,а как решавате въпроса с батериите?Само зарядно за кола ли е спасението?

            Коментар


            • #7
              До: Garmin Colorado

              Има и още проблеми (явно е първа версия) често забравя настроиките си особено кой карти са включени кой - не, винаги тръгва с почти изгасена лампа, и се вижда зле - настоиките за осветлението, не си ги помни
              Иначе ГПС е много добър, управлението е лесно с една ръка, Рокера (това дето прилича на тонколона) е удобна джаджа екрана е добър (макар и да иска осветление) 3D-то е за сега рано да се каже Събин първо трябва да изкара добра 3Д карта и ще видим (ще ми се да е добро

              Коментар


              • #8
                До: Garmin Colorado

                Екрана не е "тъчскриин", както Алекс каза "врътката" е нещо удивително удобно особено когато става въпрос за работа с ръкавица... Въобще всичките му копчета са тези трите + бутона за вкл/изкл. Идеята е работа с една ръка включително и с дебела ръкавица без да е нужно да се сваля... За разлика от 60-ката обаче по мое мнение за кола ще е неудобно точно толкова колкото е по-удобно за в гората... Просто вече са решили да разделят двете линии продукти съвсем...

                Колкото до здравината мисля че като корпус е по-здраво от 60-ката макар че като качество на използваните материали би могло да е доста по-добре...

                Основният проблем засега е това което и Алекс отбеляза а именно "бъгавят" фърмуер... но това си е традиция при Гармин... все още явно е бета... Дано само поправят скоро стига да е възможно разбира се проблема с "яденето" на батерии...
                VPetrov.photography

                Коментар


                • #9
                  До: Garmin Colorado

                  Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
                  ... За разлика от 60-ката обаче по мое мнение за кола ще е неудобно точно толкова колкото е по-удобно за в гората...
                  Като го видях и пипнах вчера май и из оставам със същото впечатление.


                  Първоначално публикуван от alex_markov Преглед на мнение
                  винаги тръгва с почти изгасена лампа
                  Дали и на 60-ката не беше същото - ако при включване е на захранване от батерии, да тръгва с изключена подсветка на дисплея?
                  Ние не сме неутрални!

                  Коментар


                  • #10
                    До: Garmin Colorado

                    Първоначално публикуван от V93 Преглед на мнение
                    Дали и на 60-ката не беше същото - ако при включване е на захранване от батерии, да тръгва с изключена подсветка на дисплея?
                    Така е. Но пък и включването на подсветката отнема около половин секунда макс Предполагам на Колорадо-то няма да е по-бавно. Признавам си, тази играчка ми харесва. Доколкото виждам корпусът е метален, да?
                    Warp. Timewarp.
                    Grand Cherokee WG 2.7 CRD BFG A/T
                    LZ1VAS

                    Коментар


                    • #11
                      До: Garmin Colorado

                      Мен на пръв поглед ме кефи най-вече заради по-големия екран и по-добрата резолюция и графика.

                      Направо ме сърбят ръчичките, но ще почакам някойко месеца, да видим някакви по-обстойни отзиви и впечатления.

                      Вход за външна антена има ли? И буксата за захранване същата ли е?
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Garmin Colorado

                        Има вход за външна антена и буксата е само една - USB...
                        VPetrov.photography

                        Коментар


                        • #13
                          До: Garmin Colorado

                          На Зумото им отне 6 месеца да изкарат читав Фърмуер, ще почакаме и тук
                          Засилването на светлината не е толкова проста задача, натиска се за кратко бутона за гасене/палене и след това се върти Рокера до нужното ниво. Освен това когато батерията поспадне въобще не иска да усилва светлината.
                          Има една интересна особеност - има Профили който го пренастроиюйват доста, например за разходка екрана на картата е 2Д с видим мащаб (20м,....2км....), при "автомобилният" е като при зумото с перспектива и без обозначен мащаб (защото е логаритмичен колкото о-надалече - толкова е по-голям мащаба)
                          Интересна играчка, трябва само да си намеря стойка за колата и подходящо захранване и да го пробвам на няколко разходки

                          Коментар


                          • #14
                            До: Garmin Colorado

                            Щом е с USB, захранването е ясно. Предимството е цената, недостатъка-здравината. Предполагам все пак си дърпа ток от там.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Garmin Colorado

                              Още една далаверка - може да качваш трак от 3-4000 точки без да го нарязваш на парчета по 500т като при 60тката.
                              Но при качването но нов трак автоматично трие другите.
                              и не можах да намеря от къде се сменя цвета на трака и следата

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X