Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Garmin Colorado 300

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Garmin Colorado 300

    Това, че ще ви даде някой версията според мен няма да помогне много, защото самият уред има проблем щом показва версия 0.00.
    Питали сте тук и в още един форум - мисля, че сте улучили точните места да питате.
    Nothing comes from nothing...

    Коментар


    • От: Garmin Colorado 300

      Първоначално публикуван от ISG Преглед на мнение
      Това, че ще ви даде някой версията според мен няма да помогне много, защото самият уред има проблем щом показва версия 0.00.
      Питали сте тук и в още един форум - мисля, че сте улучили точните места да питате.
      Да, благодаря Ви за отговора. Изчетох доста (включително и полския форум) и пробвах доста методи. Това е последния вариант, който ми остава.
      И аз самия съм на мнение, че има генерален проблем с устройството щом показва версия 0.00, но нали знаете човек все се надява на чудо. От друга страна ... има описани случаи, на възстановени GPS-и с подобен проблем.
      Незнам дали е редно да давам линк от другия форум, но там ми отговориха.

      Коментар


      • От: До: Garmin Colorado 300

        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
        Калибрирай барометъра. За целта ти трябва или точно атмосферно налягане, или точна височина. Може да позваш спътниковата височина, която се вижда на екранчето със спътниците.

        Барометъра си е проблематичен. Явно има още какво да се желае от фирмуера. Вярвам че ще го оправят, въпроса е кога?

        Отделно термометъра не е много правилен, та и от там се бърка, защото мери темепратурата на апарата, а не реалната на въздуха.

        В студените месеци ми даваше 20 и кусур градуса, като го носех във вътрешния си джоб, или го държах в ръка. Ама то няма и как иначе.

        Аз си гледам спътниковата височина, да ми е чиста работата.
        Да не бъркаш с алтиметъра?
        Спарки, атмосферното налягане е променлива величина, а надморската височина в дадена точка - постоянна.
        С други думи, на едно и също място атмосферното налягане може да се променя безброй пъти, но надморската височина си е все толкова, во веки веков.
        Ако ще нафтата и без пари да я направят, пак че краднем!
        Само DIESEL !!!

        Мечтата на всеки леопард е да има гащи от курвенска кожа.

        Коментар


        • От: До: Garmin Colorado 300

          Първоначално публикуван от мишоци Преглед на мнение
          Да не бъркаш с алтиметъра?
          Класичеки алтиметър без грам електроника в него какво мислиш че мери?
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • От: До: Garmin Colorado 300

            Все си мислех, че GPS-a ти показва точно и само това, което му ''спуска'' сателита и в този ред би трябвало сателита да ти покаже надм. височина точно колко е на мястото, на което си.
            Интересно, мойто CASIO PROTREK показва точно и надм. височина, и компаса е без грешка.
            Ако ще нафтата и без пари да я направят, пак че краднем!
            Само DIESEL !!!

            Мечтата на всеки леопард е да има гащи от курвенска кожа.

            Коментар


            • От: Garmin Colorado 300

              Еми като има допълнителни екстри като барометър, може и още неща да показва, даже да няма GPS сигнал.

              То това му е идеята. Касиото ти също "мери" надморската височина чрез атмосферното налягане.

              И съвсем сигурно и двете (Колорадото и Касиото) са сравними като точност. Просто физика.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • От: Garmin Colorado 300

                Надморската височина при потребителските ГПС-си е доста неточна, нещо +/- 50 метра. При Касиото не е различно, защото в зависимост от атмосферното налягане метрите на едно и също място се движат нагоре-надолу. ГПС-сите Гармин когато имат барометричен сензор игнорират данните от ГПС-а и ползват само сензора, като мисля че ползват ГПС-а само за калибрация с някакви софтуерни сметки когато не се движиш. Затова и ако се качиш в самолет Гармин със сензор за налягане никога не показва повече от 3000м.

                Коментар


                • От: Garmin Colorado 300

                  Първоначално публикуван от sabin Преглед на мнение
                  Надморската височина при потребителските ГПС-си е доста неточна, нещо +/- 50 метра. При Касиото не е различно, защото в зависимост от атмосферното налягане метрите на едно и също място се движат нагоре-надолу. ГПС-сите Гармин когато имат барометричен сензор игнорират данните от ГПС-а и ползват само сензора, като мисля че ползват ГПС-а само за калибрация с някакви софтуерни сметки когато не се движиш. Затова и ако се качиш в самолет Гармин със сензор за налягане никога не показва повече от 3000м.
                  Мисля, че стратегията дали да се ползват данните от ГПСа или барометричния сензор зависят и от броя прихванати сателити. Колкото повече сателити, толкова по-точно е триизмерното позициониране на точката. При достатъчен брой сателити така измерената надморска височина е по-точна от барометричната.

                  Коментар


                  • От: Garmin Colorado 300

                    Въпрос на софтуер. С Гармините до поколение etrex30 си гледа барометъра, по новите не съм тествал.

                    Може да видиш и височината от сателитите, но трябва да отидеш на сателити и от там да дадеш "покажи надморска височина" и ти показва това което е според сателитите. Във всички други полета ти показва това от барометъра.

                    Коментар


                    • От: Garmin Colorado 300

                      Сега ми става ясно защо etrex-а и nuvi-то се разминават толкова като показват височини.

                      Коментар


                      • От: Garmin Colorado 300

                        Имам въпрос, не е много по темата, ама .......... ако Спарки прецени .....

                        На какъв принцип работи висотомера в самолетите? Щото там грешката е фатална.
                        Ако ще нафтата и без пари да я направят, пак че краднем!
                        Само DIESEL !!!

                        Мечтата на всеки леопард е да има гащи от курвенска кожа.

                        Коментар


                        • От: Garmin Colorado 300

                          Барометричния работи на същия принцип. Калибрира се при излитане към височината на летището и после по налягането "смята" спрямо него.

                          Само че в модерен самолет имаш и радари, и GPS, дето не е като гражданския, та информация за височината има от много източници. Има и лазерни ултразвукови и какви ли не още, малко или много могат да се причислят към радарните. При кацане и излитане и по летищата има разни системи.

                          ...това от обща култура де. Подробности не знам.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • От: Garmin Colorado 300

                            здравейте
                            Ако някой може да даде линк за БГ меню на Garmin colorado 300 ще бъда много благодарен.

                            Коментар


                            • От: Garmin Colorado 300

                              Привет, на фона на новите модели дали си заслужава да си взема Гармин Колорадо 300 на старо?
                              Състоянието му е доста прилично и цената ще е под 200 лв.
                              Искам да го ползвам за туризъм в планината, досега не съм ползвал такива уреди и тепърва ще се уча с него.
                              Поздрави.

                              Коментар


                              • От: Garmin Colorado 300

                                Смятам че за такава цена можеш да си позволиш да го вземеш. Аз имам такъв и го ползвам само и единствено в планината. Спасявал ме е доста пъти. Тежичък е и смуче яко батерии. Като го ползваш известно време ще разбереш да ли ти е достатъчен или искаш нещо по-специално.
                                Успех в избора.
                                Последно редактирано от Валери Недялков; 08-05-17, 12:50.
                                Издържах вчера, ще издържа и днес...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X