Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Garmin Colorado 300

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Garmin Colorado

    Първоначално публикуван от FLY_FREE Преглед на мнение
    Колеги ,а каква е разликата между 300 и 400t /дали е само компаса/ и съответно каква е разликата между купуването от България и чужбина.Предполагам за Вас това са детски въпроси, но извинявяйте....
    компаса е същият (май), разликата е в паметта 384МБ срещу 2ГБ??? и вградената карта в 400 серията коя точно зависи от модела.

    Коментар


    • #32
      До: Garmin Colorado

      http://www.youtube.com/watch?v=5lRUy...eature=related


      една интересна презентация

      Коментар


      • #33
        До: Garmin Colorado

        Първоначално публикуван от alex_markov Преглед на мнение
        компаса е същият (май), разликата е в паметта 384МБ срещу 2ГБ??? и вградената карта в 400 серията коя точно зависи от модела.
        400Т предполагам идва с ТОПО информация за цяла Европа(европейският модел обаче)

        Коментар


        • #34
          До: Garmin Colorado

          Може би тогава е по добре се вземе от Европа ?

          Коментар


          • #35
            До: Garmin Colorado

            Първоначално публикуван от FLY_FREE Преглед на мнение
            Може би тогава е по добре се вземе от Европа ?
            Определено, топо информация за северна америка на малко хора ще им върши работа.

            Коментар


            • #36
              До: Garmin Colorado

              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
              ...Направо ме сърбят ръчичките, но ще почакам някойко месеца, да видим някакви по-обстойни отзиви и впечатления...
              Е да, ама... Не устоях!

              Това е малко бижу! Графиката и менютата са супер! Е, има някои дребни кусури, но смятам че с времето ще ги оправят.

              И според мен има някакъв проблем със засичането на оставащия обем в батериите. По-скоро софтуерен. На съвсем заредени 2700mAh батерии няколко пъти ми каза че са се изхабили, а след малко пак ставаха на max. И така 3-4 пъти. Бях го настроил за NiMH, и въпреки всичко пак така се държеше. Сега незнайно защо се закроти, и не прави такива номера. Имам чувството че не помни някои настройки, или поне не ги прилага веднага, а може би след рестартиране.

              Гледам че различните езици са в текстови файлове. Дали ако направим файлче на български, няма да се появи в менюто? Или пък да заместим някой език с български? Готов съм да свърша тази работа, освен ако вече някой не работи по въпроса. На мен едва ли ще ми трябва, но на много хора ще е полезно, пук и самият факт че има български език в менюто с езиците е по-така.
              Обаче гледам и че руския е в някаква незнайна кодова таблица. Някой да има информация по въпроса?

              ...Другото утре, че трябва и да се спи!
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #37
                До: Garmin Colorado

                Sparky, сподели откъде го купи

                Коментар


                • #38
                  До: Garmin Colorado

                  Здравейте! Със сигурност знам , че в Колорадото има gmapbmap - нов!!! по - нов е и от World Routable Basemap_4.01. Може ли да го копираш и да се качи на нашето ФТП в карти! Този файл го има само в колорадото и в топомапс ЮСА 2008...

                  Коментар


                  • #39
                    До: Garmin Colorado

                    Първоначално публикуван от gtsvg Преглед на мнение
                    Здравейте! Със сигурност знам , че в Колорадото има gmapbmap - нов!!! по - нов е и от World Routable Basemap_4.01. Може ли да го копираш и да се качи на нашето ФТП в карти! Този файл го има само в колорадото и в топомапс ЮСА 2008...
                    Точно на нашето FTP едва ли ще е удачно. Прочетете правилата за ползването му.
                    Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

                    Коментар


                    • #40
                      До: Garmin Colorado

                      Първоначално публикуван от FLY_FREE Преглед на мнение
                      Sparky, сподели откъде го купи
                      От Събин. Прати му лично или направо звънни във фирмата да се разберете. До колкото знам той продава всичко на GARMIN, което се предлага и от Геотрейд. И 76-цата си я бях купил от него.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #41
                        До: Garmin Colorado

                        Още малко информация от тестове на Колорадо.

                        Днес покарахме моторетки и сложих Колорадото заедно с един 60cx и един 76csx в раницата, като антените на 3-те GPS-са бяха на едно ниво. Отделно имах и един 60csx на кормилото, та общо 4 GPS-са. За 35км между траковете на Sirf3 ГПС-сите и Колорадото няма особени разлики. Първото нещо което забелязах е че Колорадото изчертава завойте доста по качествено, което е въптос на софтуер а не на ГПС чипа. Определено се успокоих за този негов мистериозен чип - добре си работи.

                        Бях писал че посребрената кутийка малко ме притеснява да не се изтърка и тази вечер реших да и резна с ножчето една деруга та да видя това покритие какво е и колко е дебело. За мое голямо учудване ножчето се хлъзна по кутийката все едно че е метална. Тъй като бях убеден че не е метална, заради отливки и прочие, хванах здраво ножа и натискайки доста силно успях да и пусна една стружка. Силата която приложих си беше като за алуминиева кутия. Разгледай открилата се деруга и се оказа че тези мръсници от Гармин са направили дебел метален филм върху пластмасовата кутия - такова нещо не бях виждал. Пласта е поне 1 десета от милиметъра и е доста корав, мисля че бая ще трябва някой да се постарае за да го повреди.

                        Коментар


                        • #42
                          До: Garmin Colorado

                          Първоначално публикуван от gtsvg Преглед на мнение
                          Здравейте! Със сигурност знам , че в Колорадото има gmapbmap - нов!!! по - нов е и от World Routable Basemap_4.01. Може ли да го копираш и да се качи на нашето ФТП в карти! Този файл го има само в колорадото и в топомапс ЮСА 2008...
                          Е за какво ти е? Той работи и може да се ползва само на Колорадо. Другият ГПС който частично ползва ТОПО е 60/76/Etrex, но и 3-те не може да им се зарежда друга базова карта. Да не говорил че целят свят е събран в 100мб, а само БГ е 10-20мб(100 в първата версия на картата).

                          Коментар


                          • #43
                            До: Garmin Colorado

                            Днес пробвах дали може да се направи меню на български и става. Става ли .gtt файл от нещо друго, или да превеждам?

                            Имам чувството че файловете са стандартни за всички устройства, поддържащи кирилица, но все пак да питам.

                            Ако няма, ще го преведа от руски. Само кажете да почвам ли?
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • #44
                              До: Garmin Colorado

                              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                              Днес пробвах дали може да се направи меню на български и става. Става ли .gtt файл от нещо друго, или да превеждам?

                              Имам чувството че файловете са стандартни за всички устройства, поддържащи кирилица, но все пак да питам.

                              Ако няма, ще го преведа от руски. Само кажете да почвам ли?
                              Колега, почвай де, какво питаш Никой няма да спре прогреса

                              Коментар


                              • #45
                                До: Garmin Colorado

                                Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                                Днес пробвах дали може да се направи меню на български и става. Става ли .gtt файл от нещо друго, или да превеждам?

                                Имам чувството че файловете са стандартни за всички устройства, поддържащи кирилица, но все пак да питам.

                                Ако няма, ще го преведа от руски. Само кажете да почвам ли?
                                В Геотрейд вече го превеждат. Аз преведох автоматично над 50%, така че няма смисъл май да се мъчиш и ти.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X