Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Карлово Хард Ендуро! Новия сезон вече се отвори...:)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    Бръм дръм кръм.... и днес бе топло времето пък и ни беше ред да пробваме да подкараме моя звяр !
    В началото Баджо дойде към 10:30 някаде да ме викне, аз бях станал към 9:00 от мерак, че ще ме викнат (както се бяхме разбрали предния ден..)
    Ставаме тръгваме и отиваме в гаража на Лалко (един от "клуба), в който закарахме да правим моя мотор предния и по-предния ден.. и след известно време туткане както обикновено.. тръгнахме да се чудим какво да правим.. явно първата ни работа бе да заварим стария оптегач на оста на каплата, но понеже долу инсталацията бе описана като слаба от Лалковата личност решението бе едно !
    Ще се мъкне 30 килограмовия електрожен стотина метра няма начин..
    След мъкненето и кратка почивка стигнахме нашия гараж (и слава богу, защото така ми обиваше електрожена, че си мислех, че болката по едно време излиза от вътре и не е причинена от самия електрожен..)
    И какво да правим вече заваряваме и почти сме успяли след задължителното първо осветяване поради липса на опит с тежкия и от друга страна сравнително лесен за използване електрожен !
    (опитвам се да закрепя масата на тази глупава малка планка(абе кой измисли тея клещи ? да ги пригодят и за по-малки неща ! )

    След успешното заваряване, и още по успешно осветяване потеглихме към гаража (този път без електрожена ), отворихме го и хоп какво да видиш КАРЛОВО МОТО ТУНИНГ ЦЕНТЪР !
    (дори не забелязахме кога бат Мирко (още един от членовете на "клуба")се е умъкнал вътре )

    ЕТЗ-то седи и крутува кротко на ръчно направената рампа...


    Моя звяр също кротуваше, но ми изглежда, че не му се е стояло много много в тази полегнала поза...
    (обърнете внимание на кросовата "поставка" ( скара за печене на месо + моливник, ръчно производство)

    Мирко се кефи, че почваме ремонта..

    Ангел (Баджо) и той да не види и той се кипри пред апарата..

    Започнахме ремонта, на ляво на дясно какво правихме и струвахме вече сме почти към привършване, и естествено както началото на всяко нещо заснехме и края..
    (доста се позабавихме все пак де, но работата е, че направихме работата..)

    Мирко кога се беше изнизал и отишал за бегачката дори и не усетих (явно съм бил доста съсредоточен в работата)

    След това си смазахме веригите и потеглихме към дерето след тестова отсечка на спирачката.. и след тестово установяване, че просто няма да се кара със спирачка а ще се събират пари за феродо екшъна леко започваше..
    Събрахме се момчетата в дерето и Лалко започна екшъна със катерене на разни баири (които аз така или иначе не видях как той катери понеже веднага след качването на дерето и спирка при пейката започнах да мъча спирачката да я оптягам и така тестовото установяване, че съм без спирачки стане не толкова тестово, а направо факт, че днес ще се кара без спирачки ! )
    Баджо и лалко се наговориха от каде ще се почват да се правят коловози и ето ешъна започна !


    Лалко се връща отново..

    Поглед към мястото което ще катери

    И отново газ нагоре..


    Миладин (дойде малко по късно) и Мирко и те се включиха (явно идеята е била да се разрохка малко земята



    Макар Мирко да се поузори..

    https://htftp.offroad-bulgaria.com/d...6/HPIM3175.JPG
    Накрая бе щастлив

    И аз се мярках чат пат..
    (не минавах по трасето което слиза надолу по дерето и после започваш да катериш, защото за да се качиш преди това трябва да слезеш, а това става трудно на скорост, но си катерех тези "купчинки" кадето се виждат на снимките, както и на клиповете..



    Кратка почивка на компанията..

    За кратък оглед за нови терени и трасета..

    И вече минавани трасета...

    През това време най-големия фен продължава да си намира интересни занимания..


    След почивката някои хора оправяха скорости...
    (не бях само аз със ключове в ръка днешния ден.. )




    А други решиха да идат към една пътечка..


    Но пътечката се бе разровила доста дълбоко, та вместо да идем нататък и да снимаме по нататъшното трасе.. решихме да снимаме Жоровия подарък, който получих след закриването на сезона..


    Със тази фанелка мотора определено върви повече..

    След това отново се върнахме надолу към пейката, където някои дори бяха полегнали...

    Много яка снимка на компанията, която определено ме радва най-много от всички останали...
    Лошото беше, че собственика на ЕТЗ-то Лалко го домързя да стане за да обязди и той мотора си..



    Миладин пак човъркаше нещо по спирачката..

    А аз се кипря за снимка

    Като бяхте заговорили между другото за каски... може да нямаме толкова много каски, но тези които имаме са доста стилни

    Слизаме надолу към "дъното" на дерето и там се отварят следните гледки...






    Вече сме долу и ще почваме да катерим една пътечка

    Лалко беше първи след това бях аз и миладин не помня дали го качи, но мисля че и той го качи..
    (мен и лалко ни има на клиповете..(работата е, че само миладин го има на снимка а не на клип и всички останали ги има на клип а него го няма как катери )

    Е, имаше и изключения, които не успяха

    Но си намериха други терени ..


    Останали се кипреха за снимки и обмисляха дали ще успеят да оцелеят ако мотора тръгне в крива посока и спирачките не функционират..


    В крайна сметка се двуомих двуомих, прежалих се яхнах мотора.. Баджо ме посъветва да си сложа каската , но главата ми кипеше от адреналин и не разбирах на какъв език ми говори, погледнах го няколко пъти тъпичко и в ккрайна сметка потеглих нагоре...
    за първи път катеря тая патечка, с този мотор !!!
    Този първи път беше със страх от:
    1-во трошене на главата
    2-ро трошене на мотора
    3-то страх от това, че нямах спирачки..
    4-то страх от това какво ще правя ако зацепи на едно място..
    5-то страх да не ми свърши бензина..
    Но пък се оказа, че ми хареса и го качих и на тръгване.. на клипчетата ще видите и още приятни моменти, като това какво е да имаш хубава гума.. как се пали гума на пясък и какво сстава когато двигателчето просто няма нужната сила

    Очаквайте продължение от мен със линкове към клиповете
    (броят общо им е 10)
    [CENTER][B]Не търся пътя, а ходя там където го няма, за да оставя следа след себе си ![/B] [FONT=&quot]®
    [/FONT]________________________________________
    [CENTER] [I][SIZE=1]..Победите се постигат с рискове и компромиси а не със очакване на момента..
    [/SIZE][/I][FONT=Lucida Console][SIZE=1][B]..[/B][/SIZE][/FONT][FONT=Tahoma][SIZE=1]Давай наставления само на този, който търси знания, осъзнавайки своето невежество. Оказвай помощ само на този, който не умее понятно да изказва своите заветни думи. Обучавай само този, който е способен, узнавайки за единия ъгъл на квадрата, да си представи останалите три[/SIZE][/FONT][FONT=Lucida Console][SIZE=1]..[/SIZE][/FONT]
    [/CENTER]
    [/CENTER]

    Коментар


    • #47
      Има няколко проблема..
      1-ви Ако не ви отваря всички снимки на страницата, рефрешвайте страницата и всичко ще излезе !
      (Другия начин е десен бутон на снимката която не ви излиза и после "Show Picture" )
      2-ри Има една снимка която нещо се заяде и така или иначе не пожела да излезне така, че ще се наложи да си я отваряте сами

      ----
      Ето ви и клипчетата..

      1 Лалко и Миладин разорават и разчертават терена..
      2 Лалко се кефи на факта, какво е да имаш хубави спирачки окачване и гуми.. и изпитва удоволствието от катеренето на баири..
      3 Мирко показва що е това мощ !
      4 Лалко тренира щото съм му обещал, че ще правим стартова отсечка като си оправя мотора
      5 Миладин си пали гумата на пясък ЧАСТ 1-ва
      6 Миладин си пали гумата на пясък ЧАСТ 2-ра
      7 Лалко Катери пътечката за пореден път и показва майсторлък..
      8 Мирко рече да покаже мощ, и той опита завалията, но май му трябваше малко повечко засилка
      9Моя милост катери дерето за първи път с този мотор и за 2-ри път през живота си.. без каска,спирачки и почти без бензин, но пък за сметка на това с малко повече кураж
      10 Отново моя милост катери дерето понеже взе та ми хареса и го качих за втори път...
      (Вижда се, че залитам, но да побързам да се оправдавам, че мотора ако му дам повече газ има вероятност да ме обърне, да поднесе гумата и нямам амортизация, която да обира неравностите и като друсне подскача целия мотор както се и вижда..
      [CENTER][B]Не търся пътя, а ходя там където го няма, за да оставя следа след себе си ![/B] [FONT=&quot]®
      [/FONT]________________________________________
      [CENTER] [I][SIZE=1]..Победите се постигат с рискове и компромиси а не със очакване на момента..
      [/SIZE][/I][FONT=Lucida Console][SIZE=1][B]..[/B][/SIZE][/FONT][FONT=Tahoma][SIZE=1]Давай наставления само на този, който търси знания, осъзнавайки своето невежество. Оказвай помощ само на този, който не умее понятно да изказва своите заветни думи. Обучавай само този, който е способен, узнавайки за единия ъгъл на квадрата, да си представи останалите три[/SIZE][/FONT][FONT=Lucida Console][SIZE=1]..[/SIZE][/FONT]
      [/CENTER]
      [/CENTER]

      Коментар


      • #48
        Много взех нещо да те хваля напоследък, но ми харесваш, няма как!
        Не мрънкаш, а караш и то с хъс. Браво!
        Ще взема да ти дам две гуми, че като те гледам с тия, направо ми се плаче!
        Колко ти са цола джантите?
        Ендурото и сексът не са шега работа !
        -------------
        Животът се измерва с броят на издишванията !

        http://sixdayscrazyjob.com
        http://crazy-job.com

        Коментар


        • #49
          Първоначално публикуван от Жоро Хаджиев
          Много взех нещо да те хваля напоследък, но ми харесваш, няма как!
          Не мрънкаш, а караш и то с хъс. Браво!
          Ще взема да ти дам две гуми, че като те гледам с тия, направо ми се плаче!
          Колко ти са цола джантите?
          Не искам да ставам нагъл и нахален.. ще видя скоро да събера пари и ще си взема някакви..
          Но все пак...отпред 21 отзад 18
          [CENTER][B]Не търся пътя, а ходя там където го няма, за да оставя следа след себе си ![/B] [FONT=&quot]®
          [/FONT]________________________________________
          [CENTER] [I][SIZE=1]..Победите се постигат с рискове и компромиси а не със очакване на момента..
          [/SIZE][/I][FONT=Lucida Console][SIZE=1][B]..[/B][/SIZE][/FONT][FONT=Tahoma][SIZE=1]Давай наставления само на този, който търси знания, осъзнавайки своето невежество. Оказвай помощ само на този, който не умее понятно да изказва своите заветни думи. Обучавай само този, който е способен, узнавайки за единия ъгъл на квадрата, да си представи останалите три[/SIZE][/FONT][FONT=Lucida Console][SIZE=1]..[/SIZE][/FONT]
          [/CENTER]
          [/CENTER]

          Коментар


          • #50
            Щом друг ти го предлага, не си нагъл
            Ползвай парите за спирачките !!!
            Утре ще ти пусна едно ЛС какво да направиш, имам нещо на ум.
            Ендурото и сексът не са шега работа !
            -------------
            Животът се измерва с броят на издишванията !

            http://sixdayscrazyjob.com
            http://crazy-job.com

            Коментар


            • #51
              Първоначално публикуван от Жоро Хаджиев
              Щом друг ти го предлага, не си нагъл
              Ползвай парите за спирачките !!!
              Утре ще ти пусна едно ЛС какво да направиш, имам нещо на ум.
              Слушам и изпълнявам !
              [CENTER][B]Не търся пътя, а ходя там където го няма, за да оставя следа след себе си ![/B] [FONT=&quot]®
              [/FONT]________________________________________
              [CENTER] [I][SIZE=1]..Победите се постигат с рискове и компромиси а не със очакване на момента..
              [/SIZE][/I][FONT=Lucida Console][SIZE=1][B]..[/B][/SIZE][/FONT][FONT=Tahoma][SIZE=1]Давай наставления само на този, който търси знания, осъзнавайки своето невежество. Оказвай помощ само на този, който не умее понятно да изказва своите заветни думи. Обучавай само този, който е способен, узнавайки за единия ъгъл на квадрата, да си представи останалите три[/SIZE][/FONT][FONT=Lucida Console][SIZE=1]..[/SIZE][/FONT]
              [/CENTER]
              [/CENTER]

              Коментар


              • #52
                Абе и аз те питах няколко пъти ама ти не ми отговори, та бях решил че е тайна някаква...що не ги занесеш да ти ги наковат тези накладки, 14 лв. максимум ще дадеш, аз не бих излязъл никъде без спирачки, това не е детска игра, като гледам по какви камъни карате че и без каски....Аз съм на 25 години и си купих първия мотор едва сега(собствен имам предвид)обаче от две години започнах да си купувам екипировката като сега имам по 2-3 от всяка част.

                Коментар


                • #53
                  Първоначално публикуван от Gichev
                  Абе и аз те питах няколко пъти ама ти не ми отговори, та бях решил че е тайна някаква...що не ги занесеш да ти ги наковат тези накладки, 14 лв. максимум ще дадеш, аз не бих излязъл никъде без спирачки, това не е детска игра, като гледам по какви камъни карате че и без каски....Аз съм на 25 години и си купих първия мотор едва сега(собствен имам предвид)обаче от две години започнах да си купувам екипировката като сега имам по 2-3 от всяка част.
                  Спокойно, не сме правили нищо неразумно... или поне нищо, което да е ПРЕКАЛЕНО неразумно
                  Неможах да разбера как така да ми наковат накладките ?
                  Мисля да си взема 2 броя предполагам, че ще ми излезнат някаде мааааааааааааксимум до 15 лв. Надявам се де...
                  Иначе какво ще кажеш за "изкарването" на деня ?
                  Баджо неможа да ме види, но вдигнах мотора на 1 колело като митков и много се накефих, макар, че щях да се пообеля но не паднах все пак ))
                  ----
                  П.С. ГЛЕДАЙТЕ КЛИПОВЕТЕ !
                  [CENTER][B]Не търся пътя, а ходя там където го няма, за да оставя следа след себе си ![/B] [FONT=&quot]®
                  [/FONT]________________________________________
                  [CENTER] [I][SIZE=1]..Победите се постигат с рискове и компромиси а не със очакване на момента..
                  [/SIZE][/I][FONT=Lucida Console][SIZE=1][B]..[/B][/SIZE][/FONT][FONT=Tahoma][SIZE=1]Давай наставления само на този, който търси знания, осъзнавайки своето невежество. Оказвай помощ само на този, който не умее понятно да изказва своите заветни думи. Обучавай само този, който е способен, узнавайки за единия ъгъл на квадрата, да си представи останалите три[/SIZE][/FONT][FONT=Lucida Console][SIZE=1]..[/SIZE][/FONT]
                  [/CENTER]
                  [/CENTER]

                  Коментар


                  • #54
                    Еми как, как? отиваш някъде където коват накладки(не може да няма при вас)аз на мойто МЗ като му купих оригинални накладки от магазина ми излязоха по-скъпи отколкото тези правените, при това са и по-тънки. В София е 7лв. на накладка, за две-14лв.
                    На МЗ-то преди бях с ковани, на Ямахата и предните и задните са ковани, имам приятели с доста по-големи и тежки мотори които също са с ковани и нямат никакви проблеми.

                    Коментар


                    • #55
                      Не съм много навътре с правените части и не виждам, кой ще може да ми направи такива накладки..
                      Най-вероятно ще си карам с нови оригинални от ЧЗ крос..
                      [CENTER][B]Не търся пътя, а ходя там където го няма, за да оставя следа след себе си ![/B] [FONT=&quot]®
                      [/FONT]________________________________________
                      [CENTER] [I][SIZE=1]..Победите се постигат с рискове и компромиси а не със очакване на момента..
                      [/SIZE][/I][FONT=Lucida Console][SIZE=1][B]..[/B][/SIZE][/FONT][FONT=Tahoma][SIZE=1]Давай наставления само на този, който търси знания, осъзнавайки своето невежество. Оказвай помощ само на този, който не умее понятно да изказва своите заветни думи. Обучавай само този, който е способен, узнавайки за единия ъгъл на квадрата, да си представи останалите три[/SIZE][/FONT][FONT=Lucida Console][SIZE=1]..[/SIZE][/FONT]
                      [/CENTER]
                      [/CENTER]

                      Коментар


                      • #56
                        Абе , душо кажи им на твойте приятели поне каски да си слагат на тлавите, че дори и като Пинокио да са пак нещо ще им стане като паднат...да не се случва, ама нали знаеш , който не кара той не пада. това , което сте показали е крайно глупаво и смешно! Винаги сигурността е по-важна от самото каране!
                        Живей за всеки дъх!

                        Коментар


                        • #57
                          "Сигурност" при нас е много по-малко позната дума отколкото при вас, и може би, защото сме по-млади и повече ни интересува самото каране..
                          В тази местност сме отраснали и знаем всяко камъче дърво и дупка..
                          Пък и на този етап не е имало никакви изпълнения, които са изисквали кой знае каква екипировка !
                          А аз лично не съм правил нищо, което да застраши здравето ми, понеже бях без спирачка и си карах и обикалях бабунки, леки хълмчета и такива местенца и то на 1-ва скорост ..
                          Винаги съм си карал мотора СЪС каска, просто днес не сме развивали никаква скорост за да се оборудваме... макар, че когато развиваме скорости отново не се оборудваме !
                          Най голямото ни оборудване е каска, кожени ръкавици или зимни ръкавици от 2 лв. и 1 дънки и под тях някакъв мек панталон по-дебел.. просто няма никакви финанси за оборудване... апък да не си карам мотора, понеже нямам хубава каска или наколенки или ботуши.... тая няма да я бъде..
                          [CENTER][B]Не търся пътя, а ходя там където го няма, за да оставя следа след себе си ![/B] [FONT=&quot]®
                          [/FONT]________________________________________
                          [CENTER] [I][SIZE=1]..Победите се постигат с рискове и компромиси а не със очакване на момента..
                          [/SIZE][/I][FONT=Lucida Console][SIZE=1][B]..[/B][/SIZE][/FONT][FONT=Tahoma][SIZE=1]Давай наставления само на този, който търси знания, осъзнавайки своето невежество. Оказвай помощ само на този, който не умее понятно да изказва своите заветни думи. Обучавай само този, който е способен, узнавайки за единия ъгъл на квадрата, да си представи останалите три[/SIZE][/FONT][FONT=Lucida Console][SIZE=1]..[/SIZE][/FONT]
                          [/CENTER]
                          [/CENTER]

                          Коментар


                          • #58
                            Браво, тренировката му е майката!
                            Като ви гледам се сещам за първия ми мотор и как ме палеше на простотии. Ето две филмчета от архива:

                            Гааааз!
                            Айдееее хоп!

                            Enjoy!
                            No bike - no fun!

                            Коментар


                            • #59
                              Браво бе, Даниеле! Бая работа сте свършили! Ако не беше шибаната ми бронхопневмония и аз щях да дойда, ама без мотора, че ся съм го разтоварил, та ще трябва да го сглобявам! Другия път ме викнете и мен, вече ще съм оздравял! И помни че всичко става с търпение и постоянство...казвам ти го от личен опит!

                              Коментар


                              • #60
                                Даниеле, сега обаче ще те упрекна за нещо! Защо не си направил снимките в нормален размер и големина! Нали си разбирач на Фотошопа, нищо нямаше да ти стане да отделиш пет минути повече, не стига че си писал този "доклад" един час, ами няколко минутки нещя да отделиш, ако ти се занимава, оправи снимките!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X