Обява

Свий
Няма добавени обяви.

делко (работа на газ, предварение)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • делко (работа на газ, предварение)

    някой ще ме светне ли като вартя делкото напред какво става ,и назад сащо
    "Ако не можеш да ги убедиш, объркай ги."

  • #2
    "Напред" и "назад" не ми е много ясно накъде е, делкото се върти по часовниковата стрелка и против нея. В едната посока увеличава изпреварването а в другата го намалява. Посоката на увеличаване на изпреварването е отбелязана с "+" обратната с "-" (говоря за Лада Нива). За да работи двигателя правилно настройката следва да е според данните от производителя (проверете в книжката, спомням си 5 градуса изпреварване, но не съм сигурен)

    Допустимо е да въртите делкото с цел промяна само ако не използвате бензин с правилното октаново число. Т.е. при бензин с по-високо октаново число изпреварването се увеличава а в обратния случай намалява. Настройката е добре да я правите със стробоскоп. По принцип ако нямате друга възможност може да опитате и на слух, карате на 4-та с скорост около 45 км/ч и рязко подавате газ до край. (на равен асфалтиран път) Трябва да чуете кратковременно "чукане" на аванса при правилна регулировка. Много е важно да е кратковременно...
    VPetrov.photography

    Коментар


    • #3
      Венци много мерси за разяснението ше почерпя
      карам я на газ ,но преди нова година я кара един ден един мой служител ,и му се сторило че невърви и решил да си поиграе с делкото и сега е още по зле ,и сега трябва да си я направя пак да си върви както преди ,но нещо все неще
      как ще се държи колата ,ако има повечко изпреварване
      "Ако не можеш да ги убедиш, объркай ги."

      Коментар


      • #4
        как ще се държи колата ,ако има повечко изпреварване
        Ще "чука аванса" (на бензин). По принцип ако делкото се постави на средното положение и нищо друго не е бутано ще е ОК. Но най-добре със стробоскоп. Идеята е че той светва точно когато има искра и съответно на шайбата на коляновия вал се вижда отметката за запалването. Но все пак теста с рязкото подаване на газ на 4-та ще стане само ако сте на бензин, че нали незабравяте че газта е с октаново число около 105...
        VPetrov.photography

        Коментар


        • #5
          Пропана е 105 октана.

          Коментар


          • #6
            хм
            абе колата варви що годе добре
            но види ли баирче и ако съм на 5 предавка и веднага забива моцуната,но не винаги ,и понякога трудно набира ,
            т.е.както карам на 5-та,с 90-100 скоростра почва да пада и кам 60-70 включвам 4 и докато набере отново може и да заспя
            но най интересното е че не винаги е така,понякога си набира нормално
            незнам и аз от де да я захвана,а и днес згънах едната щанга на задния диф
            "Ако не можеш да ги убедиш, объркай ги."

            Коментар


            • #7
              Бе да няма вода в бензина? Ако може да са ти вързали тоя номер и е много, сипи там литър спирт, ако водата не е много трябва да го изсуши.

              Коментар


              • #8
                хм за тва несе сетих
                "Ако не можеш да ги убедиш, объркай ги."

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X