Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

    Благодаря за отговора ! Кола ще купя със съвсем пресен МОТ за пътния данък също знам.Само тази застраховка ми беше неясна, защото нямам UK адрес.

    Коментар


    • От: До: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

      Здравейте, виждам, че сте наясно с вноса от Англия. Предстои ми тази или следващата седмица да кача кола на автовоз до България. Колата обаче е с немски талон, няма номера защото по думите на търговеца (автокъща) след претърпяно птп е оставена в UK. Собственика си е отнесъл номерата в Германия, а те са я придобили от застрахователя. Като документи имам само немския талон, фактура от тях и сертификат за съответствие. Какво още да поискам със сигурност от търговеца за безпроблемно пътуване с автовоза до тук и регистриране в КАТ? Четох за някакъв Ейч Пи Ай сертификат? Ще съм благодарен на информация! Успех на всички.

      Коментар


      • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

        Краткият отговор е, че само с един немски талон не можеш да я регистрираш. Дори да имаш двата ще ти търсят рег. табелите или документ, че е отписана.
        Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

        тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

        Коментар


        • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

          Дали някой от колегите има интерес да докара лек автомобил от KINGSLEY, BORDON, HAMPSHIRE, GU35 9LU следващата седмица до София?



          Коментар


          • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

            Здравей искам да попитам че виждам си доста наясно, Натиснете снимката за да я уголемите

Име:received_2289522571337451.jpeg
Прегледи:1
Размер:174.2 КБ
ID:5814189 вкарах автомобил от англия и нямам V5C, имам договор и талон за постоянен износ и v5c вече немога да зема защот съм изискал талон за постоянен износ трябваше незабавно да отида в бг, сега немога да я върна в англия само ако направа наново регистрация.... Можели да се регистрира с тези 2 документа благодаря.

            Коментар


            • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

              Може да се регистрира с талон за перманентен износ.
              Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

              тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

              Коментар


              • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                Здравейте, Да попитам за фаровете на Pegeout 3008 2011, с десен волан лепенки ли трябва де се слагат? Има мнения, че има "хардуерно обръщане" на фара има лостче, позиция L и R? Или нараво да я продава като дойде?

                Коментар


                • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                  Колеги, извинявам се ако има вече писано по темата но аз не намерих нищо.
                  Става дума за закупуване на бъги. То е внесено и е в Бг. От около година. Има английски номера и документи но не се води на човека който го продава.
                  Как става регистрацията , какво ми трябва и какви подводни камъни може да има.?

                  Коментар


                  • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                    Здравейте, колеги! Имам един казус: в края на 2016 г. автомобил с МОТ закупен от Ливърпул, от една бабичка, купувача е англ. фирма от същия град. На следващият ден тази фирма (която не е дилър на автомобили) издава фактура за продажба на въпросния автомобил на полска фирма (идеята е да се ползва като служебен) и колата е закарана в Полша. След малко повече от месец е докарана на ход в България и се ползва за служебни нужди, като от документи има само полска застраховка, валиден МОТ, отрязък №10 от английския талон с данните на англ. фирма и фактура от англ. фирма за полската фирма. Тук колата се кара докато не изтече прегледа и застраховката и се оставя на паркинг. Сега идеята е колата да регистрира в БГ, било то на фирма или частно лице, като цяло аз имам интерес да я купя, затова и се занимавам. В КАТ Бургас ми искат големия талон V5C (естествено) и фактура. Фактура от полската фирма не е проблем да взема, но как стоят нещата с талона? С бабичката няма контакт, дали е пращала нещо в DVLA не се знае, английската фирма е закрита и не фукционира.
                    Може ли полската фирма, без английски адрес, която е настоящ собственик да получи V5C или примерно аз, ако я закупя?

                    Коментар


                    • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                      Първоначално публикуван от Emich_bg Преглед на мнение
                      Здравейте, колеги! Имам един казус: в края на 2016 г. автомобил с МОТ закупен от Ливърпул, от една бабичка, купувача е англ. фирма от същия град. На следващият ден тази фирма (която не е дилър на автомобили) издава фактура за продажба на въпросния автомобил на полска фирма (идеята е да се ползва като служебен) и колата е закарана в Полша. След малко повече от месец е докарана на ход в България и се ползва за служебни нужди, като от документи има само полска застраховка, валиден МОТ, отрязък №10 от английския талон с данните на англ. фирма и фактура от англ. фирма за полската фирма. Тук колата се кара докато не изтече прегледа и застраховката и се оставя на паркинг. Сега идеята е колата да регистрира в БГ, било то на фирма или частно лице, като цяло аз имам интерес да я купя, затова и се занимавам. В КАТ Бургас ми искат големия талон V5C (естествено) и фактура. Фактура от полската фирма не е проблем да взема, но как стоят нещата с талона? С бабичката няма контакт, дали е пращала нещо в DVLA не се знае, английската фирма е закрита и не фукционира.
                      Може ли полската фирма, без английски адрес, която е настоящ собственик да получи V5C или примерно аз, ако я закупя?
                      Срещу дребна сума лицето по талон може да изиска нов талон или да промени нещо по статуса на автомобила, ти в този момент се съмнявам да успееш да постигнеш същото.
                      Бъдете живи и здрави!

                      Коментар


                      • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                        Твърде силно се съмнявам англичанин (продал автомобил) да иска да извади нов талон. Еле па за дребна сума! Ма няма лошо да се пробва. Отрязък 10 е за други работи (вижте какво пише на него и ще разберете). Трябва си V5C. Задължително!
                        Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                        тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                        Коментар


                        • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                          Първоначално публикуван от Стоян Боюков-Sariones Преглед на мнение
                          Твърде силно се съмнявам англичанин (продал автомобил) да иска да извади нов талон. Еле па за дребна сума! Ма няма лошо да се пробва. Отрязък 10 е за други работи (вижте какво пише на него и ще разберете). Трябва си V5C. Задължително!
                          И аз това подсказах, ако автомобила е мой и си затрия талона за дребна сума(стандартна процедура) ще си извадя нов, но ако съм продал автомобила то той няма да е на мое име вече и ще ми дреме точно на шапката какви проблеми има някой си в България...
                          Бъдете живи и здрави!

                          Коментар


                          • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                            Много ли я искаш точно тази кола? Тя е нелегална по няколко параграфа: няма документ за регистрация и няма документ за износ - много лесно може да стане авария някъде по веригата. И няма лесен начин да получиш документ. Ако ливърпулската баба не информирала ДВЛА за продажбата и все още се води собственик по документи, ще бъде глобена ако някой друг изиска V5C като нов собственик. Има някакъв шанс в този случай да се контактува директно с нея и да се направи продажбата отново. Ако вече е информирала ДВЛА, то несъществуващата английска фирма се води собственик по документи и полската фирма като купувач от нея може съвсем легитимно да си поиска да й се издаде V5C като прати в ДВЛА форма V62 с такса 25 лири. Хватката е че V5C се праща само на английски адрес, във формуляра се пише едно лице представител с английски адрес. След това поляците трябва да уредят и отписването на автомобила от английската система с подаване на формуляр за постоянен износ.

                            Коментар


                            • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                              Благодаря ви, колеги! Общо взето Asteri потвърди някои мои мисли относно това полската фирма да изиска талона. Относно колата, това е Лексус ЛС 430 и след година каране ми стана любима, даже с десния волан. Закупуването и зависи от разноските по документите. Остава да намеря контакт с бабата, да видим какво е направила от своя страна.
                              А има ли как да проверя дали колата е отписана и дали и се начисляват данъци? В сайта GOV.UK провирих по рег. номер, но показва само че няма платени такси и е изтекъл прегледа. А колко трябва да се плати не пише и по референтния номер на талона нищо не излиза- пише ми, че има грешка.

                              Коментар


                              • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                                Здравейте колеги! Имам питане мога ли да регистрирам колата тук в БГ само с договор за покупо продажба и отрязък 10 ?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X