Страница 1 от 35 1 2 3 4 5 11 ... ПоследенПоследен
Резултати 1 до 20 от 697

Тема: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

Публикации
    1,409
    Точки (при гласуване)
    19

Thumbs up Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

Колеги,
    Моля Ви за информация за начина на покупка на МПС в Англия:
    документи при покупката, освобождаване от отчет там и други специфични "тънкости".
    Ще Ви бъда много благодарен.

Бъдете здрави!

Публикации
    76
    Точки (при гласуване)
    13

Thumbs up До: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

Колеги, и мен ме интересува това.Ако има някой, с Инфо, нека сподели.
    Злобата и завистта нямат почивен ден!

Място
    София
    Публикации
    6,084
    Блог Публикации
    3
    Точки (при гласуване)
    45

По подразбиране До: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

КОЛЕГАТА VEILSIDE, в момента доколкото знам е в GB. Но ще се върне скоро, минал е пътечката няколко пъти и знае.
    Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения :)))

Венци- малкия е офлайн Старши участник | ОС || СзО || +ПЛ || ТП |
    | Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    4,759
    Точки (при гласуване)
    44

Цитат Мнение на pe4en Преглед на публикациите
    Колеги,
    Моля Ви за информация за начина на покупка на МПС в Англия:
    документи при покупката, освобождаване от отчет там и други специфични "тънкости".
    Ще Ви бъда много благодарен.

Бъдете здрави!

Цитат Мнение на Stela Преглед на публикациите
    Колеги, и мен ме интересува това.Ако има някой, с Инфо, нека сподели.

Вие вкъщи не си ли говорите !
    Форума мисля не е място за семеен чат.

Публикации
    1,409
    Точки (при гласуване)
    19

Учат ме да пиша ..във Форуми!
    /така е в 21 век../
    ..вече сериозно: Аз съм нов и информация не получих, та и тя написа някой ред - като "старо куче" , вместо да пуска нова тема от нейно име.

Nik Nikolov - благодарности и уважение!

...а иначе не само си говорим вкъщи, но и ... се виждаме!!!

Бъдете Здрави!
    Последно редактиран от pe4en ; 26-01-08 в 18:14
    СИЛНИТЕ КРАДАТ ОТ ЧУЖДИ ДЪРЖАВИ, СЛАБИТЕ - ОТ СВОЯТ НАРОД !

Публикации
    62
    Блог Публикации
    1
    Точки (при гласуване)
    12

Пишете какво Ви интересува,възможно е да ви бъда полезна. Със сигурност ще ви искат в КАТ - ако колата е след 2001 г., спецификация на автомобила. Миналата година брах много ядове с един Wokshol, чак на техническа комисия минават. Сега може да е по-олекотена процедурата.

Публикации
    1,409
    Точки (при гласуване)
    19

Thumbs up До: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

Благодаря Ви за желанието за съдействие.

Започвам директно с въпросите:
    След като си лично в Англия и искаш да купиш Автомобил от Авто къща - какви документи са ти нужни за да си подготвен за в БГ:
    правят ли Договор за покупко продажба, нови номера вадите ли за БГ/ако си я докарвате на ход/
    Цялата процедура по сделката там!
    Има ли разлика , ако покупката е от Частно лице?
    В КАТ тук какво ти искат - аз знам официално какво е нужно По закон, проверил съм и няма проблем да се регистрира МПС с десна дирекция.

Пишете ми какво на Вас ви се е видяло странно.

От своя страна , може да разчитате на мен за всичко относно внос на МПС от Германия.
    Благодаря Ви , предварително за отношението

Място
    По света...
    Публикации
    5,022
    Блог Публикации
    2
    Точки (при гласуване)
    22

Благодаря Ви за желанието за съдействие.

Започвам директно с въпросите:
    След като си лично в Англия и искаш да купиш Автомобил от Авто къща - какви документи са ти нужни за да си подготвен за в БГ:
    правят ли Договор за покупко продажба,

ДА, договор се прави, но аз винаги съм правил такива на лист хартия, на ръка, подписано от двете страни в 2 екземпляра и това е, без нотариуси и т.н. както тук...

нови номера вадите ли за БГ/ако си я докарвате на ход/
    Цялата процедура по сделката там!

Намираш си кола(ако е старичка от вестник БАРГЕЙН ПЕЙДЖЕС става най-лесно и чудесно), звъниш на продавача, отиваш до него с паричките в джоба, оглеждаш колата, тестваш, пазариш се, чупиш му доста от цената ако е бял, правите си договор, попълвате талона с твоите данни, ако е тъмно бял и изглежда "доджи" моят съвет е да не си купуваш кола за да не се опознаеш с Кралската правосъдна система и Полиция, това се отнася и за автокъщите, именно в автокъщи се продават най-много крадени и нередовни автомобили, след като имаш вече колата с документите, ако си там по-дълго се праща отрязъка с новите данни/талона до ДВЛА и след малко време идва новия ти талон с твоите данни, иска се постоянен адрес, ако искаш да купиш и товариш за БГ не знам как става, дали ще стане с документите веднага след продажбата, както и не знам но си струва да се попита дали няма начин за експресна смяна на талона...

Има ли разлика , ако покупката е от Частно лице?

Препоръчвам да се търси кола в градовете и автокъщите в Северна Англия, по-евтино и по-малко черни, или много на ЮГ до океана, по-малко черни но по-скъпо и по-запазени коли, но всичко зависи от времето, по принцип намират се оферти за возила в десетки пъти по-евтити от тук...като правило частните обяви винаги за по-евтини, и за предпочитане ако имаш езикови познания и малко отбираш от коли.....

В КАТ тук какво ти искат - аз знам официално какво е нужно По закон, проверил съм и няма проблем да се регистрира МПС с десна дирекция.

Пишете ми какво на Вас ви се е видяло странно.

От своя страна , може да разчитате на мен за всичко относно внос на МПС от Германия.
    Благодаря Ви , предварително за отношението

...
    Бъдете живи и здрави

Публикации
    62
    Блог Публикации
    1
    Точки (при гласуване)
    12

Първо- подвела съм Ви за колите след 2000 г., нашият КАТ -вече има спесификациите на техните автомобили. Второ - покупката ясно, със V5 - registrratoin, след това талон се праща във DVLA Swansea - за смяна имена и точен адрес, следва MOT/технически преглед/, TAX/винетка/, и Insurance/застраховка/. Лошото че талона ще ти отнеме около 5 дни- но ако си там не е проблем. Абе има и други вратички май, ама ще трябва да поразпитам и ще пиша.

Публикации
    179
    Точки (при гласуване)
    13

Малко е стара темата но да добавя и аз нещо.

Ако сте в UK за кратко и не можете да чакате талона да дойде по пощата отивате в най-близкия офис на DVLA (агенцията по регистрация) и си вземате временен талон. Има и такива за експорт, но те май са само за извън Евро Съюза... Застраховка трябва да имате ако колата се движи на собствен ход - проверяват я в Унгария, Румъния и БГ. Ако се движите на ход през UK ви трябва и данъчен диск. Това е удостоверение за платен пътен данък. Може да се купи от пощите или от офис на DVLA.

http://www.dvla.gov.uk/contactus/loc...r/england.aspx

Ako ви спре полиция и нямате застраховка или данъчен диск - платформа извозва колата ви до паркинг и си я вземате след като представите всички липсващи документи и заплатите разходите по транспорт и престой на колата. Разбира се пращат ви на съд за това нарушение, но може да не ходите, а да се признаете за виновен с писмо и да си платите глобата наложена от съда. В съдебната база данни остава досие за вашето нарушение и при повторно такова глобата е по-голяма.

При регистрация в КАТ БГ представяте талона и лична карта. Не забравяйте да откъснете секцията за обявяване на колата за експортирана. Тя се попълва и изпраща по пощата в DVLA. Ako не го направите колата продължава да се води на ваше име в DVLA и вие дължите данък за нея.

Ползване на фалшиви или подправени документи или рег. номера е силно рисковано. Всяка полицейска кола има достъп до базата данни и проверките се правят за секунди.

Надявам инфото да е било полезно.

rosslan е офлайн Старши участник | СзО || +ПЛ || ДВиП |* МСС *
    Място
    София
    Публикации
    1,056
    Точки (при гласуване)
    16

Моля за информация, относно закупуването на вече внесен от друго лице автомобил от UK.
    Търговеца казва, че талона е на негово име и е докарал на ход автомобила. Никога не съм купувал кола внесена от UK и незнам каква е процедурата, за да нямам проблеми в КАТ.
    Благодря за съдействието!
    Поздрави!

Публикации
    1,409
    Точки (при гласуване)
    19

Колега, за да има талон на негово име , това означава той да има Адрес там.Което значи да е от отдавна законно там работейки нещо друго , а не джамбазлък.Опитай се да разбереш , че тук всеки може да ти разказва ..приказки от 1001 нащ.
    Накарай го да регистрира колата на негово име в КАТ - да си плати всички разходи.. и данъка , който за джипове вече е сериозен.Съгласи ли се на тази проверка , какво ти пука на кой е талона! Ти после купи автомобила от него , но не забравяй , че дължиш 2% такса придобиване върху цената!
    Пиша ти това , за да знаеш че така цената на колата вече е друга!!

Ще ти кажа също , че автомобил със перфектни документи докаран на ход , трябва да има - застраховка, тех. преглед , Пътна такса стикер...
    Такъв автомобил е изряден за пътя в Англия.
    Аз познавам само един човек , който докарва такива ...
    Талоните там са много по зле защитени от нашите тук.Ти оригинален талон виждал ли си.., за да можеш да го различиш от ментето..
    Застраховка , не се прави на нов собственик , чужденец без постоянен адрес!!!Пътен данък и стикер не можеш да вземеш без полица от застраховка и протокол от техн. преглед...Сещаш ли се тогава какви документи имат....? Има много още което е важно и трябва да се знае...
    Тук ...често ще ти предложат..да ти напишат един договор за покупко продажба на твое име ...все едно ти си я купил в Англия......защо ли !?
    Ето защо мислете...преди да се полакомите по цената!!
    Аз доста мъка съм видял в Англия .. и пари съм хвърлил за да ми е спокойна съвестта и душата...

rosslan е офлайн Старши участник | СзО || +ПЛ || ДВиП |* МСС *
    Място
    София
    Публикации
    1,056
    Точки (при гласуване)
    16

Тук ...често ще ти предложат..да ти напишат един договор за покупко продажба на твое име ...все едно ти си я купил в Англия......защо ли !?
    ..
    Благодаря!
    Мисля, че точно това ми предложитипичен джамбазин.
    Незнам как, но според мен наистина е пътувал с автомобила има и българска гражданска отговорност.
    Ако евентуално реша, варианта първо да си я регистрира той ми хаесва!
    Все пак, с подобен договор може ли да се регистрира

Публикации
    179
    Точки (при гласуване)
    13

Цитат Мнение на rosslan Преглед на публикациите
    Благодаря!
    Мисля, че точно това ми предложитипичен джамбазин.
    Незнам как, но според мен наистина е пътувал с автомобила има и българска гражданска отговорност.
    Ако евентуално реша, варианта първо да си я регистрира той ми хаесва!
    Все пак, с подобен договор може ли да се регистрира
    Информацията на колегата pe4en е точна. Най-добре да купиш колата регистрирана с БГ номера. Единственото неудобство е че може да не са от региона в който живееш и после трябва да пререгистрираш по местоживеене ако желаеш.

Прехвърляне само с UK талона и договор за покупко/продажба е възможно, аз съм го правил. Договора няма нужда да е заверен от нотариус нито талона да е преведен от оторизиран преводач.

Не забравяй че всеки чиновник в БГ (КАТ не е изключение) се мисли за цар и си тълкува законите както си иска, така че ако аз съм минал без проблеми и без нужда от връзки и обаждания на МОЙ ЧОВЕК, то не значи че и ти ще имаш късмета да попаднеш на свестен служител...

Особено ако не познаваш продавача и му нямаш пълно доверие - мини по първия вариант - той да регистрира колата на негово име и после я прехвърляте по общия ред.

Как се издава талон в UK съм писал в предния си пост. Щом е докарана на ход колата няма как да е без талон и застраховка - проверяват ги в Унгария Румъния и България на границите, но моето мнение е - не рискувай.

Публикации
    179
    Точки (при гласуване)
    13

По подразбиране РЕГИСТРАЦИОНЕН ТАЛОН ОТ UK

Eто какво представлява Рег. талон на автомобил в UK. Kачвам само 1вата страница - не ми се занимава да редактирам другите 3. Там е информация за модел, номер на рама (VIN) и тонаж брой места и т.н.

Както виждаш няма водни знаци и кой знае какви защити, дори са оплескали българския текст: СВИДЕТЕЛСТВО ЗА УПРАВЛЕНИЕ вместо за РЕГИСТРАЦИЯ.

За нашенски магьосници които до вчера са правили фалшиви визи и нотариални актове, един такъв талон не е голямо предизвикателство.

Така че повтарям се за 3ти път (цитирам 1 мой учител). Купи си колата с БГ номера. Успех.
    Прикачени картинки Прикачени картинки  

Място
    София
    Публикации
    1,420
    Точки (при гласуване)
    16

Здравейте,
    Както го разбирам за да си внесеш автомОбил (и да го регистрираш успешно тук) ти трябватследните документи ОТ ТАМ:
    1. Договор за покупко-продажба (не е нужно да е нотариално заверен).
    2. ТАмошен талон (на името на купувача или на името на продавача)?
    3. Тамошна гржданска.
    4.Тамошния платен пътен данък е необходим само, за да можеш да я изкараш на собствен ход?

Благодаря предварително.
    Георги Гатев

Публикации
    1,409
    Точки (при гласуване)
    19

Цитат Мнение на trimata Преглед на публикациите
    Здравейте,
    Както го разбирам за да си внесеш автомОбил (и да го регистрираш успешно тук) ти трябватследните документи ОТ ТАМ:
    1. Договор за покупко-продажба (не е нужно да е нотариално заверен).
    2. ТАмошен талон (на името на купувача или на името на продавача)?
    3. Тамошна гржданска.
    4.Тамошния платен пътен данък е необходим само, за да можеш да я изкараш на собствен ход?

Благодаря предварително.
    Трябват ти тези документи:
    1. Договор за Покупко продажба със ръчни подписи, но изисквай и Фактура!Купувай от Авто къща или Шоурум , Сервиз..Внимавай с частните лица...те няма да ти издадът Фактура!Продават крадени коли..
    2. Изискай ЕЙч Пи Ай сертификат- доказващ произхода на колата и липсата на тежести по-нея - глоби , данъци и пр..
    3. Вземи си Талона..той е като този дето ти го е постнал по-горе колегата!Той винаги има отрязъци - тях трябва да ги подпълниш внимателно...единят ти трябва за да си извадиш Роуд такс диска - пътен данък.Другият се изпраща в Тяхната Полиция , за да се отпише колата от отчет!-..иначе може да си ти се трупат сериозни данъци на твое име../ опоменава се изришно , че е за постоянен износ/
    4. Застраховка - тя е обща и гражданска и каско , но ...може да ти се издаде само ако имаш там адрес!!Иначе ..или фалшива или нищо!Спре ли те за проверка --..не ми се мисли..

С тези документи +МОТ техно тест сертификат се плаща за Роуд такс - там ти ги искат ..иначе не ти дават да си платиш!

Това е истината!!!Без тези документи , колата от там си е Пиратка!!
    Може да ти се случи какво ли не в бъдеща , а и дори в КАТ в БГ да ти я регистрират! Изисквай всички по-горе неща да ги имаш в оргинал,за да ти е спокойно в бъдеще..

В БГ много малко хора казват истината, а още по-малко могат да ти подсигурят автомобил с перфектни книжа...
    ..защото за джип Роуд таксата ..за 6м. е 220 паунда!
    ..МОТ техно теста е от 45 до 80 паунда
    ...Застраховката е скъпа, ако не се използва опция Едноседмична - влизаща в цената на колата, но само от Фирма.
    .. ето само тези " спестени парички" от страна на хитрите сънародници ти гарантират....изгодната ценичка, дето могат да си позволят - те всичко това гледат да си го спестят .., но какво ще ти ковства на теб в бъдеще...си е вече твой проблем!

Място
    София
    Публикации
    1,420
    Точки (при гласуване)
    16

...
    pe4en, благодаря много за инфо-то ! Много изчерпателно. Аз попитах защото някаква братовчедка на моя близка иска да си внесе колата от там (тя живее там). Въпросът е в КАТ какви документи ще и поискат.

Като се замисля ако има всички изброени не би трябвало да има и един грам проблем
    Георги Гатев

Място
    пазарджик
    Публикации
    362
    Точки (при гласуване)
    15

....проблем винаги може да изскочи , все пак живеем в АБСУРДИСТАН

Място
    София
    Публикации
    972
    Точки (при гласуване)
    16

Има и нещо друго, над което май малко хора се замислят.

Казус: българин живеещ в Англия (или друга страна от ЕС) се прибира с колата си до България и тук решава да я продаде. Т.е. колата на практика не е отписана от предишната си регистрация. Може би може да стане и без да се представя колата там, пък и продавачът е заинтересуван да я отпише за да не плаща данъци, но аз познавам и много българи, които тук си продават колата без да минат през КАТ - само с пълномощно за ползване.

Страница 1 от 35 1 2 3 4 5 11 ... ПоследенПоследен

Сходни теми

1. Срок за регистрация на кола нов внос
    От Иван Горчев във форум Финанси, мита, цени, данъци, МПС и разходи
    Отговори: 6
    Последно мнение: 18-04-07, 15:08

Правила за публикация

• Вие не можете да публикувате нови теми
  • Вие не мжоете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да добавяте прикачени файлове
  • Вие не можете да редактирате собствените публикации
  •