Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

    МММММММНОГО ТИ БЛАГОДАРЯ!!!
    Honda HR-V/CRV кАтър връз кАтър - YAMAHA BOOSTER 50CC; ВСИЧКО ДЕСЕН ВОЛАН

    Коментар


    • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

      колеги виждам че има доста изписано, сега ми предстой покупка на кола с десен волан но не е регистрирана с български номера смисъл как става процедурата с регистрацията той ми казва че, отиваме пред нотариус и прехвърляме колата на мое име както е с английските номера , но ми се струва малко съмнително така да не се окаже някой крадена кола или нещо друго и дето се вика да си набутам колчето в г**а !

      Коментар


      • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

        И, като какъв се явява този, който ще те заведе при нотариуса, да ти прехвърли кола с английска регистрация?!
        Собственик на колата, вписан в английския й талон?!
        Собственик на нещо, карано в БГ М-найсе години, и сменило N-найсе собственика?!

        Ако е първото, ОК, даже не ти трябва нотариус.
        Ако е второто ... историята е приблизително такава:
        http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=186571
        Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

        Коментар


        • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

          до колкото ми обясни този пич ми каза така, колата съм е пуснал за продан води се на шурето ми по талон в английските документи и можело да се прехвърли така колата той бил тука до 15 август и така възможно ли е да се прехвърли така и после да не би да имам някакви ядове в кат като е регистрирвам какви документи трябва да гледам

          Коментар


          • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

            ... той бил тука до 15 август ...
            Ако "той" е шурето, и същия се води собственик по талон, всичко трябва да е ОК.
            Трябват ти английския талон и "договор" за покупко-продажба, на хвърчащ лист, без нотариална заверка.
            Кои са останалите документи, необходими ти за регистрация, ще ти кажат в КАТ по местоживеене. Всеки окръг си има негови си правила.
            Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

            Коментар


            • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

              Първоначално публикуван от didkymanqk Преглед на мнение
              ... какви документи трябва да гледам
              Със сигурност има писано в темата. И аз съм го писал.
              Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

              тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

              Коментар


              • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                Кажете някоя сериозна фирма или частно лице, да ми докара от Англия една джипка.

                Коментар


                • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                  Здравейте искам да питам дали някой знае колко е приблизителната годишна застраховка за чисто нов ван в Англия-работата ми се извършва с бус и ми предлагат чисто нов с наем но застраховката да е на мое име и искам да знам колко пари ще ми излезе - казаха ми не повече от 150 паунда но дали действително е така,да не да се съглася а като взема да правя застраховката и да ми одерат кожата

                  Коментар


                  • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                    Сигурно е 150 паунда на месец или може дори на седмица да е. Провери обстойно преди да се съгласиш.

                    Коментар


                    • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                      150 паунда на година ми се виждат малко, прекалено малко.
                      Колко ще ти е застраховката можеш да провериш онлайн, във всяка една застрахователна компания. Просто искаш от компанията, откъдето ще вземеш колата, да ти кажат регистрационния й номер и започваш търсене в нета.

                      п.п. "Ван" и "бус" в Англия (предполагам и в БГ) не са едно и също нещо.
                      Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

                      Коментар


                      • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                        Здравейте, аз имам малък проблем с иншурънса.. Колата е бмв е46 2.5, а аз съм на 24 години. Никъде не ми дава да си направя иншурънс. Какви са ми опциите в случая или нямам такива .. Ако направя застраховка на името на някой, който не е с мен по време на пътуването? Някой патувал ли е без иншурънс? Или ако знаете някой сайт.. Не знам и аз вече как да го измисля. Извинявам се ако има вече писано в темата по такъв случай.

                        Коментар


                        • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                          Може ли застраховката да е на името на някой друг, примерно на баща ми? Никъде не ми дава да си направя иншурънс не знам дали е заради това че съм на 24, а колата е 170к.с.

                          Коментар


                          • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                            Твоето име задължително трябва да фигурира в застрахователната полица. Няма значение дали застраховката ще е на твое име, или ще е на някой друг, а ти ще си вписан като втори шофьор. Ако застраховката е на друг, ти можеш да караш сам. Обаче, на тази възраст, и с тази кола, работата отива към провал, т.е. или няма да искат да те впишат като втори шофьор, или цената ще е убийствено висока. По принцип за такива като теб (възраст -кола) застрахователите искат застраховката да е за 1г., и да се плати цялата сума веднага. И едва ли ще намериш някоя компания да ти направи временна застраховка (едномесечна, например). А и временните застраховки важат само за територията на Англия, в чужбина не важат.

                            п.п. За да улесниш малко нещата, без това да е гаранция, че ще си купиш застраховка, извади си от някоя Българска застрахователна компания, удостоверение, че последните 6г. (ако си взел книжка на 18г.) нямаш изплащани щети ("no claim discount" на английски).
                            Последно редактирано от krasi-mir; 11-11-14, 22:03.
                            Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

                            Коментар


                            • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                              И 100 писма да извади колегата пак няма да го застраховат... Просто се води прекалено рисков водач със кола във висока застрахователна група, че и ако е с БГ книжка съвсем няма да стане. Единственният шанс е като втори водач, като тогава застраховката ще е в пъти по скъпа от колата. Ако застраховката е на друго име и него го няма в полицата може и да успее да се прибере, НО ако го спрът в УК ще бъде счетено че няма застраховка... като това че ще му приберът колата е най - малкия проблем.
                              0-

                              Коментар


                              • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                                Да, прибират колата за 2 седмици, 200 паунда глоба, 100-и-малко паунда паркинг, 6 точки от книжката.
                                Ако до 2 седмици не са оправени документите, т.е. плащане на застраховка, колата се скрапира.
                                Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X