Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

    Първоначално публикуван от jamiemirror Преглед на мнение
    Или си правиш в България Гранична ГО и си караш до 3 месеца където си искаш в ЕС с нея
    Само че опцията че колата трябва да е влезнала в БГ за да и направиш такава застраховка малко ми се струва "афиф" чудно ми е английските полицай ако ме спрът какво ще кажат. Аз преди седмица се прибрах с такава застраховка но не са ме спирали.
    Преди си правех Short term insurance но вече не става никъде незнам защо, то не че и тя е валидна извън УК.

    Коментар


    • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

      Първоначално публикуван от Bozi Преглед на мнение
      Относно : Внос на кола от UK
      Живея в Англия 10 год.Та ние си купуваме кола от "Auto Trader". Има и сайт със същото имет.е.;www.AutoTrader.co.uk.Това е магазин(списание) със всички видове, марки автомомобили. След успешна сделка/не забравяйте да се пазарите/, плащане на договорената сума се попълва талона за собственост на абтомобила на 2/ втора/ страница. allfriends е публикувал

      талона точно.После в пощенски офис/Post Office/се преедава на служителката, която Ви идава временен талон за движение. След 2?две/ седмици на ПОСОЧЕНИЯ от Вас АДРЕС , получавате нов, оригинален регистрационен талон с Вашето име и Вашия адрес. За да управлявате безпроблемно , колата си е небходимо да имате още: платена застраховка / за 6 или 12 месеца/, диск за платена пътна такса/Rood tax disk/ и последно е т.нареченото МОТ/ техн. преглед. При спиране за проверка от Policeman не е необходимо да имате всички тези документи в себе си. Всрок до 5 работни дни сте задължен да го представите в най- близкия офис на полицията.А пропо- диска за платена пътна такса се поставя на предното стъкло в ляво.Ако не е на мястото си глобата е 68 паунда, платими в следващите 2-3 дни.Ако нямате такъв диск, колата ви се взема с колесар, паткира се на охраняем ои полицията паркинг.Таксата за това удоволствие 285-450 паунда в зависимост от класа на колата. Има още много тънкости. Съвет: не си купувайте кола от черен, мулат, индиец.;другите са О'К.Ако скате повече инфо питайте:Skype- B Mademov. Надявам се да съм бил полезен.

      pe4en
      Поздравления за пълната инфо.Само да добавя ,че за 20 дни застраховката в Евро съюза тръгва от 28до 60 паунда, в зависимост на коя застрахователна компания си член.
      Искам да питам за застраховката на колата купена от Англия-колко дена преди да тръгнеш за България се прави,трябва ли да се чака за нея? И другото което ме интересува е тази застраховка ще ми трябва само докато се прибера в БГ или ще важи и там и къде да я направя за да не ми одерат кожата

      Коментар


      • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

        Здравейте,нова съм и не знам дали е точната тема за въпроса ми.Интересува ме някой пътувал ли е в Англия с Гранична застраховка има ли някакви проблеми-колата е с англ.регистрация

        Коментар


        • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

          Какво означава "някой карал ли е в Англия"?!
          Искаш да си караш в Англия с Гранична застраховка, и английска регистрация, или искаш да си докараш колата до България?!

          Ако е първото - не, не може. Ако е второто - тук, в темата имаше писано, как да си докараш колата от Англия с Гранична застраховка.
          Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

          Коментар


          • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

            Защо да не може колата да се кара в Англия след като на гърба й пише че важи за ЕС и даже има упоменати държавите и пише GB.
            Ти ползвал ли си някога такава застраховка,и каква е разликата да караш кола една седмица в Англия с тази застраховка или да минеш през цяла Англия и да се прибереш до БГ

            Коментар


            • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

              Даже не съм виждал такава.
              Предполагам, че има някакъв срок на валидност (като всяка застраховка). Не знам, колко време можеш да караш с гранична застраховка в Англия, но знам, че за една седмица ще те снимат една камара камери, които ще алармират, че тази кола се движи без английска застраховка. Може да те скъсат от проверки (и евентуално глоби).
              А тази кола има ли си Road Tax, и МОТ?!
              Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

              Коментар


              • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                Първоначално публикуван от galia30 Преглед на мнение
                ...
                Съжалявам, задала си ми въпрос на лични съобщения, но не мога да ти отговоря, защото кутията ти е пълна. Трябва да изтриеш някое съобщение.
                Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

                Коментар


                • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                  направих го

                  Коментар


                  • Първоначално публикуван от r_vardarov Преглед на мнение
                    На 12.01.2012 купих един мерцедес от Англия,в малкия зелен талон ,се записах аз,като нов собственик,и докарах колата на ход.В КАТ ,платих еко такса,направих и в БУЛИНс гражданска за един месец с английските номера за да мога да си я карам докато се разправям по регистрации.И в КаТ я пререгистрирах без никакви проблеми,както съм регистрирал и друг път коли от Германия.
                    Колега ако може сподели с каква гражданска отговорност мина през Англия.Дали нашенска важи ако е за автомобила?

                    Последно може ли някой с опит да каже,че е минал проверка на UK полиция успешно с БГ застраховка на новозакупена кола от UK?
                    Спешно!
                    Ще е от полза за всички от форума!Вече никой в UK няма да ви направи застраховка ако сте Българин...пробвах навсякъде дори и дето се указва в форума!
                    Последно редактирано от CarTest™; 23-11-13, 15:55.

                    Коментар


                    • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                      Малко да вдигна темата, мисля да ходя до Англия за возило но основния ми проблем е застраховката. Преди и аз си правех временна по интернет и се прибирах но сега никъде не ме допуска да си направя.
                      Последно си купих едно БМВ от ибеи и направих тукашна гранична и летях до Англия и си я докарах, нямах никакви проблеми но и не са ме спирали.
                      Не знам какво ще стане ако ме сптрат и им покажа граничната застраховка.

                      Коментар


                      • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                        http://www.moneysupermarket.com/car-...ce/short-term/

                        Вчера платих от тук застраховка за една седмица на братовчед ми, понеже не ме пуснаха отпуска а някои трябваше да ми докара едно раздрункано дискавъри което спечелих на търг до Бг. Стана без проблем но я платих с англииска кредитна карта.
                        0-

                        Коментар


                        • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                          Щом имаш английска кредитна карта, явно не си в Англия от вчера, т.е. ти нямаш проблем. Проблема е за туристите, и кандидат гурбетчиите.
                          Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

                          Коментар


                          • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                            Ами просто в такъв случаи говориш с някои познат в UK да ти плати застраховката, като му дадеш парите в кеш. Братчеда си беше точно турист за 2 седмици и си нямаше и на представа до вчера, че ще ми кара скрапа до БГ.
                            0-

                            Коментар


                            • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                              Колеги, попаднах пред следния казус;
                              Преди седем години съм се прибрал от Англия, докарах си две коли(не на веднъж), и двете бяха на мое име в английскя талон, и двете са регистрирани в софийскя КАТ, и там предадох номерата(английските). Сега от "ибея" си купих една хонда и възнамерявам да ходя да си я докарам към края на месеца, влязох един от техните сайтове да видя къде да я застраховам, вкарах само сегашния и номер и излезе колата.
                              До тук добре, рекох чакай да видя дали излизат и предишните ми коли, вкарах им английските номера и оппп, излизат и те!!!!!!!
                              Въпроса ми е това значи ли, че на са отписани и ме се водят, респективно дължа някакви пари на кралицата?
                              Може ли сега на летището(на влизане) или на ферибота(на излизане) да ми изуят гащите?
                              Honda HR-V/CRV кАтър връз кАтър - YAMAHA BOOSTER 50CC; ВСИЧКО ДЕСЕН ВОЛАН

                              Коментар


                              • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                                Не се притеснявай!
                                Е сега проверих в сайт за застраховки няколко от моите коли, скрапирани, или регистрирани в България.
                                Още си стоят в базата данни.
                                Обаче за всяка от тях имам писма от DVLA - благодаря ви, че ни уведомихте, че сте скрапирали вашата кола, съответно, че сте я изкарали извън Англия за постоянно.

                                Сега, ако не си уведомил DVLA, че колата е изнесена за България, нямам идея, какво се случва.

                                Също така при износ на кола т.нар. такс диск (пътен данък) се връща в DVLA, за да ти върнат парите за оставащия срок на валидност. А иначе, с връщането на диска ти декларираш (SORN), че тази кола повече никога няма да стъпи на английски път. Без значение дали ще си я пазиш в двора на английската ти къща, или ще я закараш в Зимбабве.
                                Аз и на двете ми коли, регистрирани в България, не съм връщал такс дисковете, и никой не е споменавал за тях при следващите ми излизания/влизания в Англия със самолет или кола.
                                Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X