Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

    Така де-остави тая работа на по-печените..
    [SIGPIC][/SIGPIC]0877368068 Зарие Дестанофф
    Всеки ден гледам "Отечествен фронт"...макар,че не го дават всеки ден...хъ-хъ.:|

    Коментар


    • #32
      До: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

      Колега Peterbg ние сме в този форум за да си помагаме.Тази тема е пусната за да се предпазие някой който иска да си купи кола от Англия от евентуални проблеми.
      Тя не е пусната за да прави някой бизнес от това.
      Не искам да коментирам Вашата работа ,но Вашите постове ме карат да мисля ,че вие сте едно от тези момчета със самочувствие без покритие ,което е внесло няколко коли от чужбина ,излъгало е някой да ги купи и вече е върхът на сладоледа.
      Хората рано или късно ще разберат истината,не може да се лъже до безкрайност. Лошото е,че заради една шепа тарикати страдат всички останали.

      Коментар


      • #33
        До: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

        Първоначално публикуван от peterbg1 Преглед на мнение
        Най-лесния начин е да посочиш произволен адрес.Може да помолиш продавача-той ще се погрижи за всичко.Или приятел-пишат те втори шофьор,което не проманя цената.Може да се пише сигурно и БГ адрес-нали сме вече едно.Това не съм го пробвал,,но съм сигурен,че ще се намери застрахователна компания ,която да застрахова на БГ адрес.Може по-скъпо ,но ще се намери.Пък и БГ застрахователите застраховат на българи с чужди номера.Няма значение каква е компанията-важното е някой да поеме риска...Варианти много..С road tax-по същия начин,а може и без тях,както писах по-горе..
        Съжалявам, че трябва отново да ти кажа - Ти си сигурен..,но не си проверил и пробвал, но ще намериш кой да застрахова колата ти?!
        Ти явно не искаш да осъзнаеш, че законният път е само един!!
        Няма Застрахователна компанвия която да ти Застрахова кола без адресна регистрация в Англия!!! Това е доказано.
        Немислимо е да ти приемат БГ адрес, или какъвто и да е ...Немски, Сръбски, Румънски..!!!
        Англичанин, собственик на няколко сервиза от който бях купил първата си кола, се опита да направи всичко възможно, за да ми съдейства...Обажда се до ДВЛА, за да им обясни ситуацията, идва с мен до офиса за плащане на роуд такс - не става без местен адрес.Тези институции поддържат база данни и ..адресите имат значение.
        България не ми я давай за пример.Ти Гражданската отговорност , до регистрация с постоянен номер - застраховка ли я мислиш.?Опитай да направиш Застраховка за чужбина - зелена карта!!- и ако намериш някоя компания , дето да ти направи с чужд номер тази услуга ..пиши ми.
        Колега, в Англия не се шегуват..Особено, ако някой го хванат с фалшиви документи..!!!Това ,че е море от хора..и привидно няма контрол, да ама не.
        Това , че можеш да докараш кола и без никакви документи, също е възможно - просто късмет.
        Аз ти говоря за Единственият Законен и сигурен начин за всеки, решил да отиде лично там, и да си докара сам кола.
        Съжалявам , че точно, на човек като теб...врял и кипял в тези работи...отделям толкова време.Тук е желателно..да си на 100% сигурен в нещо, и тогава да го пишеш като информация, особено по такива отговорни теми.Мисля, че това е достатъчно.
        СИЛНИТЕ КРАДАТ ОТ ЧУЖДИ ДЪРЖАВИ, СЛАБИТЕ - ОТ СВОЯТ НАРОД !

        Коментар


        • #34
          До: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

          Първоначално публикуван от peterbg1 Преглед на мнение
          Най-лесния начин е да посочиш произволен адрес.Може да помолиш продавача-той ще се погрижи за всичко.Или приятел-пишат те втори шофьор,което не проманя цената.Може да се пише сигурно и БГ адрес-нали сме вече едно.Това не съм го пробвал,,но съм сигурен,че ще се намери застрахователна компания ,която да застрахова на БГ адрес.Може по-скъпо ,но ще се намери.Пък и БГ застрахователите застраховат на българи с чужди номера.Няма значение каква е компанията-важното е някой да поеме риска...Варианти много..С road tax-по същия начин,а може и без тях,както писах по-горе..

          т.е. да излъжеш за адреса??????

          а за другото си чувал, но не си сигурен?????

          с това трябваше да започнеш, а не да ни натякваш колко по-печен си!!!!
          ________________________________________________
          Subaru OUTBACK 2,5
          Hyundai TUCSON 2.0

          Коментар


          • #35
            До: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

            Ако някой иска все пак редовна кола от Англия и вече регистрирана в България и платени данъци и застраховки мога да му предложа моята (виж предни постове).
            В крайна сметка ако нямате човек там не се пробвайте изобщо не си помисляйте да купувате от Англия. Най-Вероятно не е казана цялата истина относно Вноса от Англия.... защо ли???

            Коментар


            • #36
              До: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

              На Тома Неверни само ще кажа,че на човек му се простира съзнанието ,докъдето му се разпростират знанията...Таково животно ,като адресна регистрация в Англия просто НЕ СЪЩЕСТВУВА-това да не ви е Комунистическа Източна Европа...Но карай да върви ..Наистина писах,защото исках да ви дам информация от първа ръка,но щом ви е по-комфортно "да седите на тавана и да се страхувате от гръмотевиците"-ваша си работа...Тогава ето и от мен:Много е сложно да вкараш кола от Англия-на границата на невъзможното,препоръчвам ви най-добре да не я доближавате.!!..Сполай ви..
              [SIGPIC][/SIGPIC]0877368068 Зарие Дестанофф
              Всеки ден гледам "Отечествен фронт"...макар,че не го дават всеки ден...хъ-хъ.:|

              Коментар


              • #37
                До: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                Първоначално публикуван от chopper_s Преглед на мнение
                Ако някой иска все пак редовна кола от Англия и вече регистрирана в България и платени данъци и застраховки мога да му предложа моята (виж предни постове).
                В крайна сметка ако нямате човек там не се пробвайте изобщо не си помисляйте да купувате от Англия. Най-Вероятно не е казана цялата истина относно Вноса от Англия.... защо ли???
                Ми,такива като печения мислят,че са открили топлата вода и като създават психоза само те ще се къпят с топла вода...Или голямата част ,които знаят как нещата няма да станат,но не знаят как ще станат се опитват да малоумизират знаещите и можещите..Типично за назадничава нация..За тва вижте къде сме ние (бг-еевците),а къде са те (западняците)...Чак болно ми става,ама.....
                [SIGPIC][/SIGPIC]0877368068 Зарие Дестанофф
                Всеки ден гледам "Отечествен фронт"...макар,че не го дават всеки ден...хъ-хъ.:|

                Коментар


                • #38
                  До: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                  Е тази тема много добре тръгна в началото, но защо така се противопоставят остро мнения на колеги... нали идеята е всеки да сподели през какви проблеми е минал и да даде възможност на другите да ги заобиколят.

                  1.За талоните: Без значение какво име пише в талона ПРИНОСИТЕЛЯ Е ВИНАГИ СОБСТВЕНИК. Това е малко опасно в България защото на всеки светофар могат да ти заврат 1 цев в лицето, да те изхвърлят от колата и ако талона е в жабката, бандитите могат да карат директно в КАТ и да си регистрират колата на тяхно име. Иди после доказвай че колата е противозаконно отнета а не просто продадена.

                  От друга страна си е много удобно - не търсиш Нотариус и съпруг/а да ти се подписва... Ако оставиш колата на някой роднина да се занимава с продажбата не ти трябват пълномощни... наистина е улеснена процедурата.

                  Пример преди 2 седмици продадох 1 Тойота Хайлукс (темата вече е затворена) талона беше на името на предния собственик - нямах време да я прехвърлям на мое име. Сега е регистрирана на новия си собственик с БГ номера като аз му дадох само талона и 1 договор свободен текст между него и предния собственик. Моето име никъде не фигурира - нито в КАТ нито в DVLA. Разбира се изпратих отрязъка за експорт за да се отчисли колата от DVLA и да не тече Пътен данък.

                  2. За Застраховката: може да се направи краткосрочна по Интернет и се разпечатва полицата веднага. Трябва кредитна/дебитна карта за плащането. Попълва се адреса където сте отседнали - дори и да е хотел. Тази застраховка моментално влиза в базата данни която ползва полицията при проверка и при въвеждане на РЕГ No показва че има застраховка. Разпечатката Ви трябва пред Унгарски, Румънски и БГ полицаи.

                  3.За Пътния данък: Ако не е изтекъл - няма проблем. Ако е изтекъл поискайте от собственика да го плати и да го включи в цената. Той ще откаже само ако е изтекъл техническия преглед (МОТ) и/или неговата застраховка. Тогава имате 3 варианта:
                  1. Качвате колата на платформа до ферибота или направо до БГ
                  2. Карате колата на риск и се молите да не Ви спре полиция защото влизате поне с 2000лв + съд и т.н.
                  3. Минавате колата на преглед, правите годишна застраховка, изчаквате документите по пощата 2-3 работни дни и с тях плащате пътния данък. Застраховката може законно да се прекрати в 14 дневен срок. Застрахователя ще си удържи 50-60 паунда административни такси.

                  ПС: Малко off topic Тойотата я бях обявил тук за 9980лв, а сега новия собственик е пуснал обява в МОБИЛЕто на 14500лв. - май ефтино съм му я дал... ... жив и здрав да е да и намери клиент... лошо няма - това е пазара...
                  [COLOR=blue][COLOR=#000000][FONT=Times New Roman][FONT=Arial Black]When you see DEATH staring in your eyes and you feel her cold breath on your face, don’t slam on the brakes – make a sharp turn…[/FONT] [/FONT][/COLOR]
                  [/COLOR]

                  Коментар


                  • #39
                    До: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                    Нали и аз това казвам..
                    [SIGPIC][/SIGPIC]0877368068 Зарие Дестанофф
                    Всеки ден гледам "Отечествен фронт"...макар,че не го дават всеки ден...хъ-хъ.:|

                    Коментар


                    • #40
                      До: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                      Докато има балъци ще има и рибари

                      Коментар


                      • #41
                        До: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                        Англия стана много интересна за хора които даже никога не са стъпвали в UK.Аз не бих споделил информацията която съм събирал с години докато живеех там за да я поднеса на някои на готово.

                        Коментар


                        • #42
                          До: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                          типично по български
                          Навремето в Ангола най- големите проблеми българите ми създаваха и те не от друго а от завист.
                          На нас ни не требе дявол да ни пази ние сами се дърпаме в казана.

                          Коментар


                          • #43
                            До: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                            Първоначално публикуван от FLY_FREE Преглед на мнение
                            типично по български
                            Навремето в Ангола най- големите проблеми българите ми създаваха и те не от друго а от завист.
                            На нас ни не требе дявол да ни пази ние сами се дърпаме в казана.
                            Дрън-дрън...да не би анголците да са ти помагали.. Ей тия приказки ги слушам по чужбините от слаби хора,които си мислят,че всички са длъжни да им помагат,щот са "пичове",но проблема са те самите...а tododad си е прав донякъде..
                            [SIGPIC][/SIGPIC]0877368068 Зарие Дестанофф
                            Всеки ден гледам "Отечествен фронт"...макар,че не го дават всеки ден...хъ-хъ.:|

                            Коментар


                            • #44
                              До: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                              Не пич, просто другите българи завиждаха и когато ги помолиш нешо все едно им бъркаш там дето слънце не огрява.Анголците помагаха повече.
                              Комунизмът създаде илюзията че всички са равни даже и мързеливите.Много хора не могат още да го преживеят това.
                              Ти веждал ли се поляци зад граница.
                              Май не си.Един друг се събират и се държат ,помагат си взаимно кои с каквото може .А ние "аз информация не давам". Това брат е начин на мислене. Злоба и завист нищо повече ,да не се мине да не остане на течение.

                              Коментар


                              • #45
                                До: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                                Виждал съм всякви и по много..и ще ти кажа,че ситуацията при всички националности е ЕДНА И СЪЩА.Само дето ние ги превъзнасяме.И при поляци,руснаци,турци,сърби,мароканци,англичани и холандци ако щеш-положението е едно и също,само,че ние си виждаме нашето.И както ти казах, обикновенно ,тея приказки ,че българите не помагали или завиждали,ги говори някой слабак,неуспял-пренавит или още не знам къв..Но нали знаеш-квото повикало,таково се обадило..Та-имам много години зад граница,контактувам единственно и само с българи(че то с кой да си пиеш ракийката) и много се дразня,когато някой почне да разправя,че българите били такива и онакива..па особенно ако и той е българин..Щото:АКО НИЕ САМИ НЕ СЕ УВАЖАВАМЕ-НИКОЙ НЯМА ДА НИ УВАЖАВА !!!!!
                                [SIGPIC][/SIGPIC]0877368068 Зарие Дестанофф
                                Всеки ден гледам "Отечествен фронт"...макар,че не го дават всеки ден...хъ-хъ.:|

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X