Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Настройки на предното окачване според теглото на водача.

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Настройки на предното окачване според теглото на водача.

    Съгласен съм с вас колеги,хубавото е че всеки дава своето мнение а пък ако няма спор и форума щте е скучен.Изобшто не подценявам хората в Българиа напротив яд ме е тука как си живеят и как могат да се наслаждават на любимите си спортове ,а в Българиа са само комбинации и направи си сам зада може човек да кара.Знаите че неса нито по умни от нас нито по красиви ама аиде де.лично аз съм голям националист и на никои тук не позволявам да говори глупусти за държавата ни без да я познават.Относно Испанките голема трагедиа са са ядат и лежат по 80 кила са и ништо хубъво неса.
    Живейте и вярвайте в това в което не вярвате. Обичам природата и нейните красоти.
    0887 543 312 ,Land Rover Discovery 300 Tdi, КЛИМАУТО АВТО КЛИМАТИЦИ И ДИАГНОСТИКА.

    Коментар


    • #32
      До: Настройки на предното окачване според теглото на водача.

      Пепи ама там не можеш да си караш дето си искаш.Тука няма спънки за сега.При нас в Габрово станаха много кросаците,и всички без регистрации,че и който ги кара и книжка няма,а и на всичко отгоре ги карат на задна гума.Кво ше кажеш, а за тази работа май в Испания може и да полежиш.

      Коментар


      • #33
        До: Настройки на предното окачване според теглото на водача.

        Джартата най кара на задна гума като го изправи неще да го пуска
        06' Yamaha Raptor 700R
        08' BMW E92 335i

        Коментар


        • #34
          До: Настройки на предното окачване според теглото на водача.

          Абе момчета,я да ви попитам,как разбирате дали ви са твърди или меки пружините,аз си каракам моето ДР-че и нито дупки усещам,нито пък прекалено да се клати,направо ми е кеф да си го карам,а съм 100 кила дали пък японеца дето го е карал не е бил сумист,и да ми го е настроил случайно .Какви ви са критериите за необходимостта от настройка ?
          TLC 120 Executive 3.0 D-4D,163 h.p.
          Honda CBR 4cyl/4str/105 h.p.
          Honda Boad 4m/Yamaha 15 h.p.
          Всички превозни средтсва за мен са просто начин да ида за риба

          Коментар


          • #35
            До: Настройки на предното окачване според теглото на водача.

            Първоначално публикуван от Стефан ERA Преглед на мнение
            Абе момчета,я да ви попитам,как разбирате дали ви са твърди или меки пружините,аз си каракам моето ДР-че и нито дупки усещам,нито пък прекалено да се клати,направо ми е кеф да си го карам,а съм 100 кила дали пък японеца дето го е карал не е бил сумист,и да ми го е настроил случайно .Какви ви са критериите за необходимостта от настройка ?
            Като се качиш на мотора, окачването трябва да потъне 1/3-та от целия си ход.Повече-меки са ти пружините, по-малко-твърди са.Това е малко грубо мерене, ама става
            Фри сага е около 10% от хода на окачването, рейс сага-около 1/3-та.За всеки мотор е различно, трябва да видиш на твоя колко му дават.
            0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
            Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
            Суперскан България www.decbg.com
            Машинно почистване на DPF/FAP филтър

            Коментар


            • #36
              До: Настройки на предното окачване според теглото на водача.

              Мерси Кики,ще го замеря с линия от любопитство,защото го усещам много комфортно и ми е любопитно случайност ли е.
              TLC 120 Executive 3.0 D-4D,163 h.p.
              Honda CBR 4cyl/4str/105 h.p.
              Honda Boad 4m/Yamaha 15 h.p.
              Всички превозни средтсва за мен са просто начин да ида за риба

              Коментар


              • #37
                До: Настройки на предното окачване според теглото на водача.

                ВЪПРОС: Е добре, добра ли е предницата ?

                - Има потенциал, но пружините са прекалено меки (и не само за състезателите и за дебелаците – меки са, точка). С такива меки пружини предницата има много сухи реакции в средата на хода и пропада прекалено бързо (което парадоксално ги кара да дават усещането че са твърди, но това е илюзия). Най-лесната промяна е просто да се сменят оригиналните 0.46кг/мм пружини с 0.48кг/мм, и да се смъкне нивото на маслото с 15мм.
                За сериозни състезатели препоръчваме следните реглажи:

                Твърдост на пружината: 0.48кг/мм (вместо 0.46кг/мм)
                Ниво на маслото: 360см3 (вместо 375см3)
                Компресия: 13 степени навън от завито положение
                Връщане: 21 степени навън от завито положение
                Височина (стърчене) на ботуша: 5мм над тройника.
                __KTM__

                Коментар


                • #38
                  До: Настройки на предното окачване според теглото на водача.

                  Първоначално публикуван от boevski Преглед на мнение
                  ВЪПРОС: Е добре, добра ли е предницата ?

                  - Има потенциал, но пружините са прекалено меки (и не само за състезателите и за дебелаците – меки са, точка). С такива меки пружини предницата има много сухи реакции в средата на хода и пропада прекалено бързо (което парадоксално ги кара да дават усещането че са твърди, но това е илюзия). Най-лесната промяна е просто да се сменят оригиналните 0.46кг/мм пружини с 0.48кг/мм, и да се смъкне нивото на маслото с 15мм.
                  За сериозни състезатели препоръчваме следните реглажи:

                  Твърдост на пружината: 0.48кг/мм (вместо 0.46кг/мм)
                  Ниво на маслото: 360см3 (вместо 375см3)
                  Компресия: 13 степени навън от завито положение
                  Връщане: 21 степени навън от завито положение
                  Височина (стърчене) на ботуша: 5мм над тройника.
                  да, това е коментар на едно американско списание ако не се лъжа, но се отнася за мотокрос а не за ендуро

                  ако на ендуро сложиш пружини 0.48 просто ще е адски, ама адски неподходящо
                  Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                  Коментар


                  • #39
                    До: Настройки на предното окачване според теглото на водача.

                    Първоначално публикуван от boevski Преглед на мнение
                    ВЪПРОС: Е добре, добра ли е предницата ?

                    - Има потенциал, но пружините са прекалено меки (и не само за състезателите и за дебелаците – меки са, точка). С такива меки пружини предницата има много сухи реакции в средата на хода и пропада прекалено бързо (което парадоксално ги кара да дават усещането че са твърди, но това е илюзия). Най-лесната промяна е просто да се сменят оригиналните 0.46кг/мм пружини с 0.48кг/мм, и да се смъкне нивото на маслото с 15мм.
                    За сериозни състезатели препоръчваме следните реглажи:

                    Твърдост на пружината: 0.48кг/мм (вместо 0.46кг/мм)
                    Ниво на маслото: 360см3 (вместо 375см3)
                    Компресия: 13 степени навън от завито положение
                    Връщане: 21 степени навън от завито положение
                    Височина (стърчене) на ботуша: 5мм над тройника.
                    Странно познати слова, ша ля ля...
                    Къде ли съм ги чел...
                    Иначе да - става въпрос за състезателни мотори, които са изключително чувствителни към реглажи, най-малкото понеже се карат в състезания. За другите видове употреба - ако се чувстваш добре на мотора, няма какво да го пипаш.
                    Издъних се на Тюринг теста

                    Коментар


                    • #40
                      До: Настройки на предното окачване според теглото на водача.

                      Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                      Странно познати слова, ша ля ля...
                      Къде ли съм ги чел...
                      Иначе да - става въпрос за състезателни мотори, които са изключително чувствителни към реглажи, най-малкото понеже се карат в състезания. За другите видове употреба - ако се чувстваш добре на мотора, няма какво да го пипаш.
                      Доста са ти познати определено и са много полезни закоето благодаря.Определено е по добре по бързо-твърдо окачване.
                      __KTM__

                      Коментар


                      • #41
                        До: Настройки на предното окачване според теглото на водача.

                        Първоначално публикуван от boevski Преглед на мнение
                        ВЪПРОС: Е добре, добра ли е предницата ?

                        - Има потенциал, но пружините са прекалено меки (и не само за състезателите и за дебелаците – меки са, точка). С такива меки пружини предницата има много сухи реакции в средата на хода и пропада прекалено бързо (което парадоксално ги кара да дават усещането че са твърди, но това е илюзия). Най-лесната промяна е просто да се сменят оригиналните 0.46кг/мм пружини с 0.48кг/мм, и да се смъкне нивото на маслото с 15мм.
                        За сериозни състезатели препоръчваме следните реглажи:

                        Твърдост на пружината: 0.48кг/мм (вместо 0.46кг/мм)
                        Ниво на маслото: 360см3 (вместо 375см3)
                        Компресия: 13 степени навън от завито положение
                        Връщане: 21 степени навън от завито положение
                        Височина (стърчене) на ботуша: 5мм над тройника.
                        колега ти хубаво ги преписваш тези настроики ама имаш ли понятие за какво става въпрос

                        Коментар


                        • #42
                          До: Настройки на предното окачване според теглото на водача.

                          Eй хора с тези неща се занимават цели институти .Това са неща които не са за нашите глави.На всеки състезател си му правят мотора както той го иска,и му правят корекции постоянно,и най вече за всяка писта настройките са различни.Лично аз предпочитам да карам мотора ни малко по твърд.Така ми е по удобно.Като ходим по Горна росица си го правя още.За тези настроики не би трябвало да се дават цифри.Това е мое мнение,Все пак и аз наближавам стотака-не години бе

                          Коментар


                          • #43
                            До: Настройки на предното окачване според теглото на водача.

                            Еййй хора, голяма кавга с тези настройки. Много пъти сме говорили и в други теми, че състезателните настройки са си за състезания и състезатели. Ние несме оттях и нашите настройки не са като техните.

                            Освен това няма окачване и настройки подходящи за всеки ден и за всеки терен. Днес ти се налага да караш бързо и скоростно ендуро, настройките който работят добре са едни. Утре караш трудно трялско трасе с много камъни и паднали дървета, настройките са съвсем други.
                            Затова и производителите на мотори правят окачването така че да се приближава до "златната среда" както и до килограмите на масовия потребител.

                            Ако някой е достатъчно компетентен нека да каже, за какви килограми какви пружини се слагат, макар че това го изяснихме, и за какви терени какви настройки на компресията и ребаунда се правят. Оттам насетне нека сам си прави изводите и експериментите за себе си.
                            Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                            Коментар


                            • #44
                              До: Настройки на предното окачване според теглото на водача.

                              Първоначално публикуван от Краси Преглед на мнение
                              Еййй хора, голяма кавга с тези настройки. Много пъти сме говорили и в други теми, че състезателните настройки са си за състезания и състезатели. Ние несме оттях и нашите настройки не са като техните.

                              Освен това няма окачване и настройки подходящи за всеки ден и за всеки терен. Днес ти се налага да караш бързо и скоростно ендуро, настройките който работят добре са едни. Утре караш трудно трялско трасе с много камъни и паднали дървета, настройките са съвсем други.
                              Затова и производителите на мотори правят окачването така че да се приближава до "златната среда" както и до килограмите на масовия потребител.

                              Ако някой е достатъчно компетентен нека да каже, за какви килограми какви пружини се слагат, макар че това го изяснихме, и за какви терени какви настройки на компресията и ребаунда се правят. Оттам насетне нека сам си прави изводите и експериментите за себе си.
                              Краси, предполагам знаеш че вземеш ли мотора от магазина, първото което трябва да направиш е да подбереш пружини за теглото си.Ако си между 75 и 95кг., добре, те стандартните пружини са горе-долу за тия килограми.При всяко друго положение-сменяш.Иначе просто саг-а няма да е както трябва и центровката на мотора, съответно управлението се нарушава.От стандартните настройки на ребаунда, при по-твърди пружини добавяш няколко клика, при по-меки-обратно.Компресията не се влияе от това какви пружини си сложил, там може леко да варираш според предпочитания и стил на каране.Хубаво е да не се бяга много от стандартните настройки.В общи линий това е, не е кой знае кво.Е ся ако си манияк, може да правиш ревалвинг, да експериментираш с различна въздушна камера в предницата и тн.Това дет съм написал е валидно и за предното и за задното окачване.
                              0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                              Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                              Суперскан България www.decbg.com
                              Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                              Коментар


                              • #45
                                До: Настройки на предното окачване според теглото на водача.

                                По принцип май мотористите са в тези граници 75-100кг.Аз малките разлики не мога да ги усещам.Може би, не знам ама все си мисля че с меката предница ще ме поднесе.Като скочиш някъде тя опира,някакси може и аз да не мога да я направя.ще взема да ви донеса коловете да ми ги направите.Абе май на мен все ми е добре,или все не ми е добре не знам.Обаче не съм падал заради предница.Аз съм си бил виновен не мотора.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X