Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Настройки на предното окачване според теглото на водача.

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Ендуро вести от Испания

    Краси някъде между 5 и 7 литра, но нали знаеш че са двутактови и от там можеш да получиш малко повече разход. Ако мотора ти върви добре не пипай карбуратора за мен това винаги е била най добрата форма. Вярно е че са податливи на температура и налягане но това не е мотокрос не се дава толкова газ. Винаги е за предпочитане да си с по богата горивна смес за да не се случи някое затягане нежелано, и винаги слагай ниския жигльор около 40 42 защото ако е по малък можеш да го блокираш при рязко връщане на газта.Мотора остава без бензин няма какво да го мъже и блокира.
    Последно редактирано от iva_kx; 30-12-07, 19:19.
    Живейте и вярвайте в това в което не вярвате. Обичам природата и нейните красоти.
    0887 543 312 ,Land Rover Discovery 300 Tdi, КЛИМАУТО АВТО КЛИМАТИЦИ И ДИАГНОСТИКА.

    Коментар


    • #17
      До: Ендуро вести от Испания

      Пепи как 5-7 бре човек , това сигурно е на час, не на 100км!

      това е разход за 4Т спортни мотори, не за 2Т
      моя ми гори 8-10 при спортно каране а и несъм чувал наточено 2Т да гори под 8.
      Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

      Коментар


      • #18
        До: Ендуро вести от Испания

        Първоначално публикуван от Краси Преглед на мнение
        Пепи как 5-7 бре човек , това сигурно е на час, не на 100км!

        това е разход за 4Т спортни мотори, не за 2Т
        моя ми гори 8-10 при спортно каране а и несъм чувал наточено 2Т да гори под 8.
        краси а непредполагаш ли че разликата може да идва и от качеството но бензина. изразявам мнение зощото моята сузана/др6500р/ има голяма разлика във варвенето и разхода ако е лош бензина. на този етап неможем до сравним БГ и Испания в качеството и контрола на горивата .
        crf450 supermoto

        Коментар


        • #19
          До: Ендуро вести от Испания

          Пепи, понякога си мисля че не си много в час с нещата.Ти за пръв път ли чуваш, че пружини се слагат според теглото на карача.Айде регулирай саг-а с една и съща пружина, при 65кг. и 110кг. моторист.
          И за КТМ-ските предници, кви "около" 550 мл.
          Мери се въздушната камера-110мм.Не около, а 110.И маслото е WP-5W.
          Не 7 и не 10 W.
          0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
          Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
          Суперскан България www.decbg.com
          Машинно почистване на DPF/FAP филтър

          Коментар


          • #20
            До: Ендуро вести от Испания

            Първоначално публикуван от kiki.t Преглед на мнение
            И за КТМ-ските предници, кви "около" 550 мл.
            Мери се въздушната камера-110мм.Не около, а 110.И маслото е WP-5W.
            Не 7 и не 10 W.
            С КТМските предници не съм запознат. Но до сега винаги от там където съм чел за нивото на маслото в предниците дават някакви граници. Т.е. има фиксирано ниво по заводски настройки, но и винаги е описан диапазон на мин-макс ниво, според зависи от вкусовете на "ездача". И това е напълно логично да е така за всяка една предница.
            ВПто на КТМ няма ли вазможност за мърдане, дори и малко мм?

            Коментар


            • #21
              До: Ендуро вести от Испания

              в някой мануали колкото и да не ви се вярва пише количество а не ниво, а и мисля че 2-те стойности са си в точна зависимост.

              по малката въздушна камера = по-високо ниво = повече масло


              по отношение на райдинг саг-а то си е ясно, едикояси твърдост пружина става за човек от едиколко си до едиколко си КГ, ако не си в тези рамки сменяш я с друга
              Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

              Коментар


              • #22
                До: Ендуро вести от Испания

                Ето ТУК в епизод - 1 след 8та минута можете да видите как се прави настройки на предно и задно окачване и така наречения САГ.

                Коментар


                • #23
                  До: Ендуро вести от Испания

                  Първоначално публикуван от Жоро XR 600 Преглед на мнение
                  С КТМските предници не съм запознат. Но до сега винаги от там където съм чел за нивото на маслото в предниците дават някакви граници. Т.е. има фиксирано ниво по заводски настройки, но и винаги е описан диапазон на мин-макс ниво, според зависи от вкусовете на "ездача". И това е напълно логично да е така за всяка една предница.
                  ВПто на КТМ няма ли вазможност за мърдане, дори и малко мм?
                  Дават го 110мм.Без варияций. И това е логично, ако искаш по-твърда или по-мека предница-заповядай в магазина, за пружини.Иначе, може да мърдаш+- 10мм.Ефекта е съответно като при по-твърда/мека пружина.И пак не е точно същото, защото разликата си проличава в горните 2/3-ти ход на окачването.А пружината действа най-вече в долната 1/3-та.Нагоре вече твърдоста идва от налягането във въздушната камера.
                  Що се отнася до меренето на нивото, повечето японци ги дават в мл. , обаче за КТМ съм виждал само в мм. въздушна камера, в свито положение, без пружина.
                  Последно редактирано от kiki.t; 22-01-08, 17:32.
                  0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                  Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                  Суперскан България www.decbg.com
                  Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                  Коментар


                  • #24
                    До: Ендуро вести от Испания

                    Кики ти като си толкова в час щто не земеш да примериш колко са 110мм в милилитри ,но понеже си голем разбирач ти ми обясни че аз си нямам и ни идеа.И като казваш нещто първо прочети какво пише и после приказваи ,че не веднъж го писах вече.Што не ми обясниш каде пише за сае 7 и сае 10 .Но така девсякъде пиша че се слага сае 5 ама няма кои да чете.Што се отнася до пружината съм писал че сериините стават за хора до 82кг ,друго нешто е ако тежиш много по малко тогава трябва да сложиш по меки и ако си много тежък по твърди.И за 10 те милиметра дето говориш ами логично е ако са по малко започвч да работи по късно ако са повече по рано и от там идва твърдоста на самата предница.Много ти благодаря за компетентните съвети ,ама нямам нужда от тях.Всеки да ги прави както знае и това е.И оште нешто трябва да се прави разлика между прогресивна пружина и нормална.Аиде обясни ми пък там как работят нештата.
                    Живейте и вярвайте в това в което не вярвате. Обичам природата и нейните красоти.
                    0887 543 312 ,Land Rover Discovery 300 Tdi, КЛИМАУТО АВТО КЛИМАТИЦИ И ДИАГНОСТИКА.

                    Коментар


                    • #25
                      До: Ендуро вести от Испания

                      Първоначално публикуван от pepimotos Преглед на мнение
                      Кики ти като си толкова в час щто не земеш да примериш колко са 110мм в милилитри ,но понеже си голем разбирач ти ми обясни че аз си нямам и ни идеа.И като казваш нещто първо прочети какво пише и после приказваи ,че не веднъж го писах вече.Што не ми обясниш каде пише за сае 7 и сае 10 .Но така девсякъде пиша че се слага сае 5 ама няма кои да чете.Што се отнася до пружината съм писал че сериините стават за хора до 82кг ,друго нешто е ако тежиш много по малко тогава трябва да сложиш по меки и ако си много тежък по твърди.И за 10 те милиметра дето говориш ами логично е ако са по малко започвч да работи по късно ако са повече по рано и от там идва твърдоста на самата предница.Много ти благодаря за компетентните съвети ,ама нямам нужда от тях.Всеки да ги прави както знае и това е.И оште нешто трябва да се прави разлика между прогресивна пружина и нормална.Аиде обясни ми пък там как работят нештата.
                      Нищо лично, просто отговора на Кики.т ("...Пепи, понякога си мисля че не си много в час с нещата.Ти за пръв път ли чуваш, че пружини се слагат според теглото на карача.Айде регулирай саг-а с една и съща пружина, при 65кг. и 110кг. моторист...") е предизвикан вероятно от следните извадки от твои постове в темата:

                      "...Първо искам да попитам ,защо на КТМ сте сменяли,пружини това почти никога не е необходимо и най вече за КТМ.Разберете че пружината се слага зада увеличи въздействието на реглажа на самия амортисьор..."

                      "...Като казвате че за 250 едни килограми а за 450 други ами логично е мотора тежи повече и така трябва да се копенсират надвишаващите килограми..."

                      "...Относно килограмите - регулират се чрез пластините вътре и количеството масло,това е тайна на самия майстор..."

                      А иначе, честно казано, аз съм "ползвател" на мотоциклета и съм далеч от тези високи нива на технически познания, коментирани в темата. Предпочитам човек, който разбира, да ми го настройва и поддържа...просто времето което ми остава в напрегнатия живот, ми стига само да му се порадвам извън пътя! ...С което определено не искам да предизвикам обратната реакция на колегата в братска Испания, който определено има какво да даде на обществото на ендуристите.
                      Mitsubishi L200 DobbleCab

                      KTM XC 450 RW 2009
                      KTM 350 SX 2011

                      Коментар


                      • #26
                        До: Ендуро вести от Испания

                        Първоначално публикуван от pepimotos Преглед на мнение
                        Кики ти като си толкова в час щто не земеш да примериш колко са 110мм в милилитри ,но понеже си голем разбирач ти ми обясни че аз си нямам и ни идеа.И като казваш нещто първо прочети какво пише и после приказваи ,че не веднъж го писах вече.Што не ми обясниш каде пише за сае 7 и сае 10 .Но така девсякъде пиша че се слага сае 5 ама няма кои да чете.Што се отнася до пружината съм писал че сериините стават за хора до 82кг ,друго нешто е ако тежиш много по малко тогава трябва да сложиш по меки и ако си много тежък по твърди.И за 10 те милиметра дето говориш ами логично е ако са по малко започвч да работи по късно ако са повече по рано и от там идва твърдоста на самата предница.Много ти благодаря за компетентните съвети ,ама нямам нужда от тях.Всеки да ги прави както знае и това е.И оште нешто трябва да се прави разлика между прогресивна пружина и нормална.Аиде обясни ми пък там как работят нештата.
                        Колега, вземи пийни нещо успокоително Ще те помоля също да спазваш добрия тон, тук не сме на битака.Кой какъв разбирач е, нека другите които четат тука си преценят.Това за меренето на 110мм. в милилитри въобще не мисля да го коментирам.Аз лично на тебе съвети не съм давал, така че няма нужда да ми благодариш.Хубаво е и да прегледаш постовете преди моя, тогава може и да реагираш по адекватно.
                        Поздрави
                        0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                        Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                        Суперскан България www.decbg.com
                        Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                        Коментар


                        • #27
                          До: Ендуро вести от Испания

                          Кики стигам до извода че в Българиа е по лесно да си философ ,от колкото да си нормалн участник в един хубъв саит като този.Кои какво знае нека се опита да го сподели пък нека хората преценят какво да ползват от него.Понеже ти ми препоръча пих една ракия ,а относно битаците отдавна не съм ходил и ми се иска да ида ,аз съм от Плевен и там имаме много голям пазар за автомобили. Поздрави и от мен ,аз не съм конфликтна личност и нямам интерес да се заяждам с хората ,а и в този случаи е много актуална приказката„каквото повикало такова се обадило„
                          Живейте и вярвайте в това в което не вярвате. Обичам природата и нейните красоти.
                          0887 543 312 ,Land Rover Discovery 300 Tdi, КЛИМАУТО АВТО КЛИМАТИЦИ И ДИАГНОСТИКА.

                          Коментар


                          • #28
                            До: Ендуро вести от Испания

                            Пепи, ще ме извиняваш ама наистина тона ти е по към заядлив. Карай го по спокойно. Ние дето сме в българия не сме за изхвърляне. Нали все пак форума е да си помагаме и да спорим разбира се но в рамките на добрия тон. Поздрави!
                            Последно редактирано от iva_kx; 24-01-08, 09:23.
                            Борислав Русенов - 0889593977

                            Коментар


                            • #29
                              До: Ендуро вести от Испания

                              ..еее що така сте му скочили на пепи бре

                              пепи не им се впрягай
                              ..стига с тия пружини и амортисьори

                              ..кажи нещо за испанките...темата е за ЕНДУРОООТОООО в Испания..а ..питайте жоре и ще видите че девойките са неразделна част от ендуро приключенията..
                              Последно редактирано от iva_kx; 24-01-08, 09:23.

                              Коментар


                              • #30
                                До: Ендуро вести от Испания

                                Първоначално публикуван от mitkov Преглед на мнение
                                ..еее що така сте му скочили на пепи бре

                                пепи не им се впрягай
                                ..стига с тия пружини и амортисьори

                                ..кажи нещо за испанките...темата е за ЕНДУРОООТОООО в Испания..а ..питайте жоре и ще видите че девойките са неразделна част от ендуро приключенията..
                                Стига бе Митко, никой не скача, говорим си просто
                                Иначе темата верно отиде малко в страни, хубаво ще е модератор да премести техническите разправий в "технически дискусий"Щото темата верно е за Испания, не за предници и задници
                                Последно редактирано от iva_kx; 24-01-08, 13:19.
                                0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                                Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                                Суперскан България www.decbg.com
                                Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X