Обява

Свий
Няма добавени обяви.

PV Power

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • PV Power

    Ето едно интересно устройство, представляващо фотоклетка, акумулаторна батерия







    и "прикАчен инвентар"



    Батерията може да се зарежда както от източник 220 V, така и чрез фотоклетката от слънчева светлина и служи за зареждане на различни "дребни" устройства - ГСМ, покети, слушалки и тн. Опита който направих показа, че при осветяване на фотоклетката с фенер акумулатора също се зарежда.
    "ПрикAчният инвентар" включва 15 бр. накрайници за различни устройсва. Има и зарядно за зареждане от мрежа.

    Според мен устройството е с ограничена употреба, но би могло да се окаже полезно в ситуации, при който няма друг източник на енергия освен светлинната и би могло да се включи в оборудването за разходки пеша.

    Характеристики:
    - фотоволтаична батерия 5.5 V/ 120 mA
    - Li-ion батерия 1300 mAh/3.7 V
    - изх напрежение 5.5 V - това ми се струва странно
    - изх. ток 300-350 mA

    Поздрави
    Тодор Томов
    =============================
    Не е страшно да се родиш тъп,страшно е да си умреш тъп!!
    Toyota LJ70, 1KZ,+++, pics TУK

  • #2
    До: PV Power

    Ето и телефоните които могат да се зареждат с устройството




    Коментар


    • #3
      До: PV Power

      - изх напрежение 5.5 V - това ми се струва странно


      Нищо странно, USB ползва напрежение 5 волта, следователно съвместимо е и захранва всичко що има USB кабел...телефони, навигация, музика, компютри, хард дискове, специализирана апаратура ...
      Бъдете живи и здрави!

      Коментар


      • #4
        До: PV Power

        Аз имам такова,подарък
        Трябва да кажа,че ако сте с някой Самсунг и говорите доста (като мен) е много полезно
        Зарежда 0-100% батерията ми за около 2:30-3 часа (оригиналното зарядно зарежда за почти съшото време).Отделно не съм пробвал вградената му батерия за колко време ще се зареди от слънцето,но и трябва да има слънце а не като сега
        Единствения недостатък е,че няма накрайник за Qtek 2020i защото много бързо му намирам и още едно приложение в колата
        Renault Scenic RX4 2.0 16V 140hp

        Коментар


        • #5
          До: PV Power

          Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
          - изх напрежение 5.5 V - това ми се струва странно

          Нищо странно, USB ползва напрежение 5 волта, следователно съвместимо е и захранва всичко що има USB кабел...телефони, навигация, музика, компютри, хард дискове, специализирана апаратура ...
          Странното е че батерията я дават 3.7V, а изходящо напрежение на у/вото 5.5V ??
          Поздрави
          Тодор Томов
          =============================
          Не е страшно да се родиш тъп,страшно е да си умреш тъп!!
          Toyota LJ70, 1KZ,+++, pics TУK

          Коментар


          • #6
            До: PV Power

            Не е странно. Вътре най-вероятно има електроника която преобразува 3.7 в 5 волта.
            Не чета коментари и не отговарям на такива.

            И коментаторите...

            Коментар


            • #7
              До: PV Power

              Първоначално публикуван от Bobkata Преглед на мнение
              Единствения недостатък е,че няма накрайник за Qtek 2020i защото много бързо му намирам и още едно приложение в колата
              Със сигурност този Qtek може да се зарежда през USB, ако не става с оригиналния кабел, то просто трябва да си купиш друг. Не съм чувал за PPC, за което да няма. Странното е, че в комплекта няма накрайник за USB, но поне има за mini USB и ти трябва само един преходник.

              Първоначално публикуван от T.T Преглед на мнение
              Странното е че батерията я дават 3.7V, а изходящо напрежение на у/вото 5.5V ??
              Поздрави
              Не е странно. Виж си батерията и зарядното на талефона по колко са. Обзалагам се, че са подобни цифрите .
              Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

              Коментар


              • #8
                До: PV Power

                То устройство е хубаво ама от къде може да се намери?

                Коментар


                • #9
                  До: PV Power

                  Главно от eBay. Има всякакви варианти. Даже и такива на 12V Ето това примерно. Или или пък оттук.
                  Warp. Timewarp.
                  Grand Cherokee WG 2.7 CRD BFG A/T
                  LZ1VAS

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X