Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дамаска стомана

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Дамаска стомана

    Дядо, кат глеаам така май ще продължиш да се конкурираш със себе си.
    Eдинственото и достатъчно условие за да повярваш на нечии глупости е ти да си по-тъп от този който ги е казал.

    Коментар


    • #17
      До: Дамаска стомана

      Имам едно такова ножЕ, коментирали сме го в темата за ножове, но така и не мога да намеря подходящ начин /уред/ за заточването му. Ножът е много удобен и ми е полезен, но вече не реже добре. Молбата ми е за съвет как се заточва такъв нож.
      Поздрави
      Тодор Томов
      =============================
      Не е страшно да се родиш тъп,страшно е да си умреш тъп!!
      Toyota LJ70, 1KZ,+++, pics TУK

      Коментар


      • #18
        До: Дамаска стомана

        Първоначално публикуван от Keltis Преглед на мнение
        Дядо, кат глеаам така май ще продължиш да се конкурираш със себе си.
        да не искаш да кажеш,че Upimen е фантазьор(да не ползвам по-страшната дума лъжец)?това,че от написаното от него личи,че не е съвсем наясно с материята не означава,че не може да прави дамаск.
        т.т. - това зависи от марката на ножа и стманите в него.всеки дамаск е композит от различни стомани и се точи на различни точила.в общия случай двукомпонентен брус orient и критски камък ще ти свършат работа.
        http://diadoblago.ucoz.net/

        Коментар


        • #19
          До: Дамаска стомана

          Първоначално публикуван от diadoBlago Преглед на мнение
          ....... двукомпонентен брус orient и критски камък.........
          Благодаря, звучи много екзотично. Не че имам проблем да ида до Крит за камък де, но ще съм ви много благодарен ако ми кажете от къде да се снабдя с двукомпонентен брус и критски камък.
          Всъщност не знам нито марките стомани, нито композита - в/у острието има само един щемпел "дамаск", ножът е руски, и това е.
          Поздрави
          Тодор Томов
          =============================
          Не е страшно да се родиш тъп,страшно е да си умреш тъп!!
          Toyota LJ70, 1KZ,+++, pics TУK

          Коментар


          • #20
            До: Дамаска стомана

            бруса от всяка железария по 1,50лвкритския камък от димитровград на пазара в неделя.ако не ти се оди до там търси по магазини и пазари.
            http://diadoblago.ucoz.net/

            Коментар


            • #21
              До: Дамаска стомана

              В магазина, откъдето Т.Т е купил своя нож( на Раковска, срещу Виенската сладкарница на ъгъла с Московска) има още 3 броя, но цените им са между 250 и 400 лева. И те са руски, и те са от "дамаска" стомана. Интересно ще е да ги види истински познавач и да каже струват ли си.
              LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
              www.ADV-Bulgaria.com

              Коментар


              • #22
                До: Дамаска стомана

                Първоначално публикуван от zzlatev Преглед на мнение
                В магазина, откъдето Т.Т е купил своя нож( на Раковска, срещу Виенската сладкарница на ъгъла с Московска) има още 3 броя, но цените им са между 250 и 400 лева. И те са руски, и те са от "дамаска" стомана. Интересно ще е да ги види истински познавач и да каже струват ли си.
                Да добре би било да имаме компетентно мнение. И аз бих искал да знам какво съм купил.
                Поздрави
                Тодор Томов
                =============================
                Не е страшно да се родиш тъп,страшно е да си умреш тъп!!
                Toyota LJ70, 1KZ,+++, pics TУK

                Коментар


                • #23
                  До: Дамаска стомана

                  Първоначално публикуван от diadoBlago Преглед на мнение
                  бруса от всяка железария по 1,50лвкритския камък от димитровград на пазара в неделя.ако не ти се оди до там търси по магазини и пазари.
                  В железарията за двукомпонентен брус ли да питам или за какъвто и да е от 1,5 лв. че нещо не мога да разбера.

                  Това за пазара в неделя ми прилича на "оди донеси една кофа компресия" Ще питам все пак.
                  Мерси за информацията.
                  Поздражи
                  Последно редактирано от T.T; 08-02-08, 21:33.
                  Тодор Томов
                  =============================
                  Не е страшно да се родиш тъп,страшно е да си умреш тъп!!
                  Toyota LJ70, 1KZ,+++, pics TУK

                  Коментар


                  • #24
                    До: Дамаска стомана

                    ето снимки на ножЕто, едва ли по снимка може да се каже много но все пак...





                    Последно редактирано от Т.Т. младши; 08-02-08, 21:31. Причина: добавка

                    Коментар


                    • #25
                      До: Дамаска стомана

                      Първоначално публикуван от T.T Преглед на мнение
                      Благодаря, звучи много екзотично. Не че имам проблем да ида до Крит за камък де, но ще съм ви много благодарен ако ми кажете от къде да се снабдя с двукомпонентен брус и критски камък.
                      Всъщност не знам нито марките стомани, нито композита - в/у острието има само един щемпел "дамаск", ножът е руски, и това е.
                      Поздрави
                      Първоначално публикуван от T.T Преглед на мнение
                      В железарията за двукомпонентен брус ли да питам или за какъвто и да е от 1,5 лв. че нещо не мога да разбера.

                      Това за пазара в неделя ми прилича на "оди донеси една кофа компресия" Ще питам все пак.
                      Мерси за информацията.
                      Поздражи

                      То верно звучи много екзотично, пък и ако питаш за "двукомпонентен брус" - много ще се смеят. Бруса е двуслоен - сандвич, по-мека и фина страна и по-твърда и едра, т. е. брус като брус. "Критския камък" е естествена белгия.
                      Веднъж става въпрос за точенето /май точно за същия нож/. Купи си шкурка - 300; 1 000; 2 000, върху равна повърхност: и... тРЪкане му е майката.
                      Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                      Коментар


                      • #26
                        До: Дамаска стомана

                        т.т. , внимавай да не ти се смеят,е иначе ще излезе,че не си разбирач
                        davc,разбира се,че е двуслоен.това за меката и твърдаъа част са пълни глупости.просто двата компонента са с различна едрина на зърното.камъните ,както шкурките си имат номера според едрината на зарното.иначе най-често материала е един и същ - или алуминиев окис(в добрия случай),или силикаттни карбиди(както е споменатия от мен китайски брус "ориент" за 1.5лв - най-евтиното което върши работа)оцветени различно да не ги бъркат магазинерите дет се смеят що се отнася до естествената белгия,то изкуствена нямабелгия викат на естествени камъни ,които са били внос от белгия.там се среща тоз вид камък.а познаи що на критския му викат критскиима и аризонски и т.н.

                        т.т. твоита чикия се води лос-2.има доста модели,стандартно острие като твоето и различни дръжки.всичките ги водят лос -2(или на руски лось-2),като за протокола различните ножове с това серийно острие са под обозначения:л2к,л2-с,л2-чд и т.н.това е руски промишлен дамаск - кеф ти 5 кила,кеф ти един вагон.не знам какво си правил с него,че вече не реже,но причините може да са 2 - закален до висока твърдост - бързо се изтъпява;съставните стомани са неподходящи.какво са сложили руснаците вътре само те си знаят.по принцип този тип ги водят "подарки мужчинам" каквото и да значи това.
                        казвам ти от д-град пазара,защото аз си ги взимам от там.мога да ти кажа къде може да се намерят и в пловдив....а от къде да си купиш в софия...тва май ти трябва да ми кажеш
                        п.п. де го колегата Upimen да обменим опит и направим връзка....аз заради него съм тука.току виж някой ме попитал от де да си купи паста за зъби
                        http://diadoblago.ucoz.net/

                        Коментар


                        • #27
                          До: Дамаска стомана

                          Ето ви линкче, което най-кротко и в общи линии разказва за булат и дамаск: http://xarhive.narod.ru/Online/chem/bulat.html. Относно това кой-какво може - и аз си мислех до днес, че нямам колега в БГ, а сега с радост виждам, че имам от кого да науча много (ако е навит да показва разбира се). Признавам, че само с четене и проба-грешка е доста трудно да започнеш, така че ще съм благодарен ако ме светнеш на някой номера. Съжалявам, че нямам снимки на нищо мое от дамаска стомана, но всичко което съм правил е заминало веднага по направлението си. Мисля че унас е първото ми творение (жена ми си бели картофите и ябълките с него) - ще го снимам като ми остане време.
                          Ако не свършва добре, значи не е свършило!
                          0888 315 794
                          LZ1UPI
                          A1 (Rh+)

                          Коментар


                          • #28
                            До: Дамаска стомана

                            чудесно.за сега сме двама.има и един във варна който твърди,че можел да прави такова нещо,но му трябвала специална пещще направим гилдия и ще обменяме опит
                            http://diadoblago.ucoz.net/

                            Коментар


                            • #29
                              До: Дамаска стомана

                              Чудесно звучи!
                              Ако не свършва добре, значи не е свършило!
                              0888 315 794
                              LZ1UPI
                              A1 (Rh+)

                              Коментар


                              • #30
                                До: Дамаска стомана

                                Първоначално публикуван от T.T Преглед на мнение
                                В железарията за двукомпонентен брус ли да питам или за какъвто и да е от 1,5 лв. че нещо не мога да разбера.

                                Това за пазара в неделя ми прилича на "оди донеси една кофа компресия" Ще питам все пак.
                                Мерси за информацията.
                                Поздражи
                                Не те бъзика така се казва камъка./критски камък /. diadoBlago
                                само да допълни дали да слагаш /газ за осветление/когато работиш с критския камък.
                                Land Rover Discovery:
                                - ... "Най-хубавото на тази джипка е, че като закъсаш, можеш да си седиш вътре комфортно.".
                                Land Rover, може да те закара навсякъде, но може и да не те върне!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X