Обява

Свий
Няма добавени обяви.

С какво ЕТ са джантите на Фронтера ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • С какво ЕТ са джантите на Фронтера ?

    Някой знае ли с какво ЕТ са джантите на Фронтера ?
    По спесификация, 15' и 16', Благодаря!
    Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

  • #2
    До: С какво ЕТ са джантите на Фронтера ?

    размери на джанти 15'' и 16'' -7J 15 или 7J 16
    размер на отворите; 6/139.7/108
    ET; -12 или -13
    размер на гуми 15'' ;от 225 до 255
    или 31'/10.5/15 отговарят на 265/70
    за 16''235/70 255/65 225/75

    Коментар


    • #3
      От: С какво ЕТ са джантите на Фронтера ?

      Знаетели каква е разлика при аминеви и стоманени джанти 16цола на тежината при Фронтера А.

      Коментар


      • #4
        От: С какво ЕТ са джантите на Фронтера ?

        Ето няколко снимки от мен




        15 цоловите знам, че са с по малко ет но колко е не мога да кажа.

        Коментар


        • #5
          От: С какво ЕТ са джантите на Фронтера ?

          Здравейте, доста четох из форума и след като не намерих отговор на въпроса си подновявам тази стара тема.
          Фронтерата ми е къса база 95 година с оригинални 16 цола стоманени джанти. Искам да ги сменя с 15' алуминиеви джанти от по ранните модели на фронтера.
          Въпросът ми е дали няма да стърчат прекалено много на страни, защото 15'-ките са със по-малък офсет (мисля че 20) а моите са 38?
          На фронтерите до 1994 година явно са им по-къси мостовете, защото съм виждал такива със 16' джанти, които стоят доста по-навътре и така джипа става по-тесен като следа.
          Следователно на моята ще са по-навън, а дали заради това гумата няма да опира в калника при потъване на задния мост от едната страна и т.н....?

          Коментар


          • #6
            От: С какво ЕТ са джантите на Фронтера ?

            С 15-ка джанта с положителен офсет най-вероятно ще имаш проблем със спирачните апарати. Иначе най-старите фронтерови джанти са 2 модела: ЕТ0 и ЕТ+10. Със ЕТ0 няма проблем със спирачните апарати. Аз съм с такива.
            Колкото до дали ще опира в калника: Зависи с какви гуми смяташ да го караш. Ако е със заводския размер, вероятно няма да има проблем. Най-много да се наложи де се натегнат малко торсионите.
            "По-телефона" не може много повече. Все пак всяка Фронтера е с различно уморени торсиони, ресори или пружини.
            Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

            Коментар


            • #7
              От: С какво ЕТ са джантите на Фронтера ?

              Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
              С 15-ка джанта с положителен офсет най-вероятно ще имаш проблем със спирачните апарати. Иначе най-старите фронтерови джанти са 2 модела: ЕТ0 и ЕТ+10. Със ЕТ0 няма проблем със спирачните апарати. Аз съм с такива.
              Колкото до дали ще опира в калника: Зависи с какви гуми смяташ да го караш. Ако е със заводския размер, вероятно няма да има проблем. Най-много да се наложи де се натегнат малко торсионите.
              "По-телефона" не може много повече. Все пак всяка Фронтера е с различно уморени торсиони, ресори или пружини.
              Благодаря за отговора!
              Тези ли са ЕТ0:
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:rim 1.jpg
Прегледи:1
Размер:149.6 КБ
ID:5743484

              Или тези?:
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:rim2.jpg
Прегледи:1
Размер:64.6 КБ
ID:5743485

              Сега си спомням, че преди време се бях прибирал аварийно с колело като на първата снимка и болтовете на главината ми дойдоха малко къси. Вероятно ще се наложи да ги сменя и тях.

              Коментар


              • #8
                От: С какво ЕТ са джантите на Фронтера ?

                Аз имам 2-рия модел, те са ЕТ0
                Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X