Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кой двигател на ЛК70 е по-подходящ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Кой двигател на ЛК70 е по-подходящ?

    Задавам този /вероятно досаден/ въпрос, търсейки, до колкото е възможно еднозначен отговор, който не открих в многобройните теми за ЛК70.
    Мисля че на европейския пазар най-масови 2.4 и 2.5, като аз неможах да ги свържа с годината на производство.
    Каква е разликата и кой от двата мотора е по-......... подходящ, здрав,с по-евтин ремонт, по-некапризен към консумативи,.....?
    Питам защото за мен, при покупка на стар автомобил късметът е основното, никога незнаем как реално е бил подъжан преди, независимо как изглежда.
    Благодаря!
    Поздрави!
    Последно редактирано от Yaro; 07-10-10, 21:19.
    VARADERO SD2

  • #2
    До: Кой двигател на ЛК70 е по-подходящ.......

    2.4 е 2LT, здрав мотор, трябва да се пази от прегряване,ама то това си важи в пълна сила за всеки дизел. Другият сравнително рядко срещан е 2.5 VM , за него или хубаво или нищо, и тъй като нищо хубаво не мога да кажа ще си замълча.

    Коментар


    • #3
      До: Кой двигател на ЛК70 е по-подходящ.......

      От цялото онова поколение, смислените дизели за джипове са 2L и 3L, с буква Т са турбо. Останалото е ...
      И аз няма да казвам нищо.
      Да, и 4J на Исузу.

      Коментар


      • #4
        До: Кой двигател на ЛК70 е по-подходящ.......

        Стефане... аз двигател за Лендкрузер който е произведен от Тойота и да не става, още не съм видял... ако ти знаеш такъв кажи нещо за него...?
        VPetrov.photography

        Коментар


        • #5
          До: Кой двигател на ЛК70 е по-подходящ.......

          VМ не е на Тойота.
          Освен това дизели бол, а джипови - хич. Колкото искаш неудачни комбинации.

          Коментар


          • #6
            До: Кой двигател на ЛК70 е по-подходящ.......

            Значи аз точно съм написал: производство на Тойота... дизелите на VM не са такива... Но имам претенциите да поназнайвам това онова за Тойотовските двигатели и твърдя че лош няма... Но ако може да споменеш модел ще съм крайно любопитен...
            VPetrov.photography

            Коментар


            • #7
              До: Кой двигател на ЛК70 е по-подходящ.......

              Наистина няма. Всеки за поколението си е еталон за здравина и качество.

              Коментар


              • #8
                До: Кой двигател на ЛК70 е по-подходящ.......

                Да не спам-вам темата, но на въпроса на Венци - 2LT не е никак върха на сладоледа. Лично мнение. И от неговото време има по-добри двигатели.

                Коментар


                • #9
                  До: Кой двигател на ЛК70 е по-подходящ.......

                  Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
                  Да не спам-вам темата, но на въпроса на Венци - 2LT не е никак върха на сладоледа. Лично мнение. И от неговото време има по-добри двигатели.
                  Е ти пък сега. Какво лошо си видял от такъв двигател. Сподели, опита е полезен за всички.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Кой двигател на ЛК70 е по-подходящ.......

                    Да ме поправят колегите (ако греша), 2.5 при 70-та серия не е само VM. 2.5 се води и 2LT-то след фейслифта (70-тка с квадратния фар)

                    Коментар


                    • #11
                      До: Кой двигател на ЛК70 е по-подходящ.......

                      Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
                      Да не спам-вам темата, но на въпроса на Венци - 2LT не е никак върха на сладоледа. Лично мнение. И от неговото време има по-добри двигатели.
                      2LT Яро е един от най-разпространените и безпроблемни двигатели на Тойота... Слаган е на "джипове" между другото, много малки камиончета (пикапи) са с този двигател... Прост е и надежден. Да за Лендкрузер-а малко слабичък идва но при спокойно каране това не е драма... пък и ако човек си може даже и на състезания ходят с него... да не давам примери...
                      И като говорим че по негово време (когато е произведен за първи път) е имало много по-добри двигатели бих желал Яро да споменеш някой от тях... Със сравними параметри разбира се...
                      VPetrov.photography

                      Коментар


                      • #12
                        До: Кой двигател на ЛК70 е по-подходящ.......

                        Тук се заформи една интерсена дискусия за двигателите на ТЛК70 която живо ме интересува. Какво бихте казали за 3В мотора, моя е такъв а досега не съм срещал друг?

                        Коментар


                        • #13
                          До: Кой двигател на ЛК70 е по-подходящ.......

                          Е какво друго? От онова време става още ОМ-616 на Мерцедес. Той пък много тежък.
                          Други изобщо няма.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Кой двигател на ЛК70 е по-подходящ.......

                            Първоначално публикуван от Явор Преглед на мнение
                            Тук се заформи една интерсена дискусия за двигателите на ТЛК70 която живо ме интересува. Какво бихте казали за 3В мотора, моя е такъв а досега не съм срещал друг?
                            Рядко срещан мотор по нашите географски ширини..2997 куб.см.Много издръжлив..Имах такъв на камион TOYOTA DINA.Дясна дирекция...Япония.Четири цилиндъра.Долен разпределителен вал.Хлабина на клапаните,смукателни/ 0.20 /, изпускателни/ 0.30 /.Разпръсквачи на дюзите ND-DN4SDND 142 ,работят на 115 атм./ .Имаше интересен капак на блока отстрани на водната магистрала,под който във вид на радиатор вървеше маслената магистрала ,тоест охлаждане на маслото от антифриза.24 волтова инсталация.Пали ВИНАГИ от първия път.Проста конструкция,високо ефективен...
                            На бой отиват само старците!

                            Коментар


                            • #15
                              До: Кой двигател на ЛК70 е по-подходящ.......

                              Коя серия е била Тойотата с този 4-цилиндров двигател с долен разпределителен вал? С турбина или без турбина? Сещам се за BJ40.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X