Обява

Свий
Няма добавени обяви.

FRESH NEWS FROM LISBOА-DAKAR !!!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Една интересна карикатура, взета от един испански форум... само я преведох да разберете за какво става дума)))
    БЕЗДРУМ-Но тълкувайки българския език, безпътието по-скоро е унило състояние на духа, когато просто се чудши какво да направиш в кофти
    (това е българска дума) ситуация (която пък не е българска дума).

    Коментар


    • Първоначално публикуван от izo4x4
      Това ме подсети за спора с бюджетите някъде в началото на темата.

      Най-общо:

      Volkswagen - 40 млн. евро
      Mitsubishi - над 35 млн. евро
      BMW X-raid - 30 млн. евро

      Източник: "Дневник"

      За всеки, който ехидно би отбелязал, че Volkswagen са с най-голям бюджет, ще напомня че поддържат 5 състезателни автомобила, а Mitsubishi - 4
      Няма да правиме фирма за коли че да участваме с такъв бюджет...
      защо не напишеш бюджета на частниците... с колко пари участват... например ония от миналата година с Ситроена???

      И при елементарна сметка се вижда кой е с по-големия бюджет
      БЕЗДРУМ-Но тълкувайки българския език, безпътието по-скоро е унило състояние на духа, когато просто се чудши какво да направиш в кофти
      (това е българска дума) ситуация (която пък не е българска дума).

      Коментар


      • освен 5автомобила vw потдаржаха още 12туарега 9камиона 2хеликоптера

        Коментар


        • това са парите за състезанието, а преди това са пръснати много повече зада се стигне до тази кола. там е разликата, митсубиши е почти без подобрения от миналата година, а туарега е изцяло нов
          drive alive

          Коментар


          • Коментар


            • Ето какво струва един Дакар за един моторист... включени са мотор, екипировка, навигационни уреди, хотел в Лисабон , незнам си къде още и в Дакар... плюс сервизно обслужване и не знам си какво още.

              А тук виште какво се продава... само му трябва едно купе и е готово за дакар... а и цената е по-малко от колкото струват амортисйорите по него... 260 к.с. му е двигателя, подготвен във Франция)))
              http://www.ymotor.com/spa/item/698.html
              БЕЗДРУМ-Но тълкувайки българския език, безпътието по-скоро е унило състояние на духа, когато просто се чудши какво да направиш в кофти
              (това е българска дума) ситуация (която пък не е българска дума).

              Коментар


              • А за номера на китайката чувал ли си

                По добре Митков да говори с организаторите имам тел.на Мишел да променят изцяло правилата Гледам че има доста свежи идеи Не вярвам да не го изслушат и ще разберат че тои знае как да стане по добре ИЗДАНИЕТО ДО ГОДИНА
                Само ще му прошепна че ДЕ-РОИ СЕ СЪСТЕЗАВА В ДАКАР ПОВЕЧЕ ОТ 15 ГОДИНИ И ГО НАПЪДИХА КАТО КУЧЕ
                Поне 20 мотора и 10 коли също не преминаха прегледа А има и още 100 неща които не ги видях по телевизора в 11.30

                Хората дето карали там не били извънземни ми че то и Маик Таисън не е инопланетянин що не му излезеш на тупаници
                Веселин Топалов не е от Марс еми търкаляи го на шах тогава
                А има и един шампион пише за него във весник 168 часа и там може да се пробваш

                Коментар


                • Може и да не бие Тайсан на бой и Топалов на шах, но почти е сигурно ойче ще бие тайсън на шах и Топалов на бой)))
                  БЕЗДРУМ-Но тълкувайки българския език, безпътието по-скоро е унило състояние на духа, когато просто се чудши какво да направиш в кофти
                  (това е българска дума) ситуация (която пък не е българска дума).

                  Коментар


                  • Може и да не бие Тайсан на бой и Топалов на шах, но почти е сигурно ойче ще бие тайсън на шах и Топалов на бой)))
                    хееее тази мисъл просто е крилата

                    петре ясно ми е че е много трудно
                    не подценявам никого
                    самия аз следя париж дакар-няма да ми повярваш но откак се помня
                    тоест от краяна 70те и началото на 80 те
                    изчел съм къде що е излязла инфо за ралито още от ученик на сам
                    имам на запис почти всички състезания от началото на ралито
                    та и до сега
                    последните 1 две години по не го следя и съм поразхвърлял материалите които съм събирал
                    освен това имам и няколко други филма правени за и покрай ралито
                    като и част от тях вече съм изтрил щото съм ги глеедал гледал та не ми се гледат
                    имам и няколко тетрадки в които съм изрязвал и лепял статии които са излизали за състезанието от началото на 80десетте на сам
                    и може би най голямата колекция списания от различни страни в които също има доста инфо
                    напоследък жена ми полека лека взе да ми "разчиства" колекциите щото заемат доста място
                    както и да е ставаше въпрос че общо взето що годе имам няква бегла представа за ралито както и защо е било направено и как се е променяло през годините

                    ПРАВ си много е трудно и тежко състезанието
                    лично аз не мисля че е много приятно да се ходи там
                    много е натоварващо и физически и може би и още повече и психически особенно за хора не свикнали с несгоди каквито са и повечето западноевропейци
                    особенно за неподготвени хора въобще не е препоръчително да ходят
                    все пак има доста аматьори които се пробват
                    разбира се повечето въобще и не стигат до края
                    в това рали победа е дори и само да стигнеш до финала
                    от първото участие рядко някой успява да го направи
                    лично аз не мисля че съм подготвен да участвам там а и няма да ми е голям фън честно казано особенно с мотор
                    виж с джип по съм навит

                    това не значи обаче че бих се съгласил че...е толкова трудно че едва ли не не бива и да си помисляме за идеята да идем някога там
                    въпрос на подготовка пари и желание е
                    няма невъзможни неща
                    а мак тайсън колкото и да е як можеш да го биеш и ти и то съвсем лесно ...особенно ако си с калашник в ръцете

                    щом участници от чехия и от русия отиват не виждам проблем да иде и някой българин ти поне знаеш че хора с пари не липсват и в българия
                    да не казвам че пари се трошат къде повече за кви ли не безумия

                    просто до сега не е възниквала идея и никой не е проявявал и желание да ходи там а и ние нямаме традиции в ендуро и надпревари с джипове
                    сега от няколко години се правят състезания с джипове и то още са на съвсем друго ниво
                    с мотори пък ендуро тая година за пръв път се организира шампионат

                    тъй че много трудно да
                    невъзможно-не

                    а дори и да е на практика невъзможно...
                    защо да не помечтаем
                    всички големи неща са тръгнали от една идея
                    от една мечта
                    включително и това тъй модерно рали
                    тръгнало е от един ентусиаст с един мотор
                    в момента в който отнемеш мечтите на хората то просто те престават да са личности и се превръщат в едни бездушни роботизирани фабрики за тор ....

                    Коментар


                    • ОК ........... ОК ......... МЕЧТИТЕ СА БЕЗПЛАТНИ НО НЕ И НЕВЪЗМОЖНИ

                      ИЛИ БЪДЕЩЕТО Е ЗА ВАС МЛАДИТЕ НО НАСТОЯЩЕТО .....НИКОГА

                      Може и да биеш Таисън на шах но първо трябва да си уредиш среща с него ...........

                      Коментар


                      • Бях обещал, говорих с когото трябва. Туарега конструктивно е чисто от магазина. И да искаш не може да промениш нищо. Екземплярите за това състезание са с окачване от други материали. Това е всичката разлика с тия от магазина.
                        Не съм пристрастен, никога не съм харесвал особено немкините. Обаче наистина има за какво да се замислят феновете на другите ъъъ ... екземпляри.

                        Коментар


                        • И аз кандърдисвам един приятел да се пуснем
                          ... с хеликоптер
                          Ендурото и сексът не са шега работа !
                          -------------
                          Животът се измерва с броят на издишванията !

                          http://sixdayscrazyjob.com
                          http://crazy-job.com

                          Коментар


                          • Ооо.... посрани боже Стефане с кой си говорил Дай име и длъжност НА ТОЯ разбирач

                            Недеи такива работи да пишеш че и Трилобитите във фосилите ще ти се смеят

                            Е сега вече просто неам думи Само ме е яд че незнам как се пускат филмчета тук .......

                            Ама говорих с един и той каза че само емблемите били същите..........

                            Коментар


                            • Стефане, аз знам пък, че автомобилите се тунинговат яко и то на ръба на разрешените норми Затова често някои по-тарикати ги дисквалифицират заради малко нарушение на dimention-a.
                              Ендурото и сексът не са шега работа !
                              -------------
                              Животът се измерва с броят на издишванията !

                              http://sixdayscrazyjob.com
                              http://crazy-job.com

                              Коментар


                              • Стефане, ама Туарега не е ли с тръбна конструкция???
                                Нещо като бъги
                                БЕЗДРУМ-Но тълкувайки българския език, безпътието по-скоро е унило състояние на духа, когато просто се чудши какво да направиш в кофти
                                (това е българска дума) ситуация (която пък не е българска дума).

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X