Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се пуши с лула?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    До: Как се пуши с лула?

    Първоначално публикуван от Zaarin Преглед на мнение
    По ревютата, които четох Клан се смята за приличен евтин тютюн, т.е. добро съотношение цена/качество за хора, които пушат яко...
    Да е жива химията. С кумарин и най-серт качак може да докараш на мирис като клан
    Той и клана така го правят де.

    Коментар


    • #62
      До: Как се пуши с лула?

      току що видях , че мущука /така ли се пише ?!/ ми се пукнал.........явно яко я стискам със зъбите ... ..или съм си купил боклук /25 кинта/

      Коментар


      • #63
        До: Как се пуши с лула?

        Първоначално публикуван от mitkosto Преглед на мнение
        ...или съм си купил боклук /25 кинта/
        По всеобщо мнение, хубава лула под 100 лева няма.

        Коментар


        • #64
          До: Как се пуши с лула?

          Първоначално публикуван от mitkosto Преглед на мнение
          току що видях , че мущука /така ли се пише ?!/ ми се пукнал.........явно яко я стискам със зъбите ... ..или съм си купил боклук /25 кинта/
          Мундщук- от немските мунд - уста и щук - парче;брой

          Коментар


          • #65
            До: Как се пуши с лула?

            И аз съм фен на лулата
            Миналата година на 28 май отказах цигарите и веднага се преориентирах към лула. От начало бая се озорих с нея. Но постепенно започнах да и свиквам . До момента имам 2 броя лули ,една права и една извита. Тютюни пробвах много , но накрая се спрях на : MAC BAREN BLACK AMBROSIA . Най ми допада и се намира сравнително лесно в БГ. Отначало пуших почти всеки ден . Но сега само ако сме седна ли на маса за по питие и то макс по една лула на вечер.
            [COLOR=darkred]Veritas vos liberabit
            [COLOR=blue]LZ1LPK[/COLOR] , A1(Rh-)
            [/COLOR]

            Коментар


            • #66
              От: Как се пуши с лула?

              ЗдравейтеСлучайно видях темата и въпреки , че е "старичка" реших да споделя следния линк, в случай, че някой се интересува от този "занаят" )))Пушене на лула-какво да знаем ,когато започвамеhttp://pipezone.info/forum/index.php...Полезни съвети и малки хитринки за пушенето на лулаhttp://pipezone.info/forum/index.php?topic=85.0

              Коментар


              • #67
                От: Как се пуши лула?

                Истинските пушачи на лула се познават по това ,че казват:
                -Да изпием по един тютюн.
                А и пушенето на лула си е изкуство ,нямащо нищо общо с пафкането на цигарки.

                Коментар


                • #68
                  От: Как се пуши с лула?

                  Да така казват.
                  Дори си имат и специални дрехи за пушене, отделна стая дори.
                  Абе класика - виждам човека застанал до камината с лула и чаша.

                  Коментар


                  • #69
                    От: Как се пуши лула?

                    Ааа не ,това се отнася за пушенето на пура!

                    Когато се пуши лула ,не се пие друго.

                    Коментар


                    • #70
                      От: Как се пуши с лула?

                      Не може да се сравнява пушенето на лула и... пура. За цигарите да не говорим! Пуша само лула от 82-а.
                      Едно време тютюна за лула беше 1$ в корекома. Имаше Клан и Амфора - няколко вида. От тогава е славата на Клан. Иначе не е нищо особено. "Клан се смята за приличен евтин тютюн, т.е. добро съотношение цена/качество"... въпрос на вкус е, сорта и сместа от тютюни. За мен най-добри са датските. Много хора бъркат тютюна за лула, с този за свиване на цигари. Нямат нищо общо - тютюна за лула е по едър и влажен. Вътре в лулата се развиват около 700`C. Много зависи и кой как пуши. Аз димя по цял ден, за това са и необходими поне 2-3 лули. Не се пуши лула, която не е изстинала. Има значение и обгарянето на лулата. Трябва да става бавно в продължение на няколко дни. Няма как евтина лула да изкара и 3 месеца при мен - цъфва от всякъде. Използват се специално обработени видове дърво.
                      По принцип всеки тютюн съобразно смеските прави специфичен нагар, съдържащ определени смоли, които образуват строго специфичен "фил" след дървото - прилича на тънък слой въглища. Така, за всеки тютюн, си трябва отделна лула. Ако не сте си избрали тютюна, т.е. ако не сте си намерили вкуса и аромата, пробвайте различните видове с една. После като се спрете на определен вид и марка (в БГ не са много - около 20) взимайте друга лула.
                      Който не се откаже първата седмица и тъпо и упорито павка, разпалва, почиства и т.н. повече няма да запали цигара.
                      Уреда за почистването (съдържа 3 компонента в 1) е много важен и абслолютно необходим аксесоар - с него се натъпква, почиства и "шомполира"-прочиства дървеното тяло. Евтини са по принцип - не ви трябват скъпи - губят се често. За мундщука има специални перца, които се продават в пакетчета по 100. Добър магазин за лули имаше на ъгъла на Солунска и Витошка. Лула под 100 лв. дори не гледайте - много е индивидуално, разбира се - има стотици марки и модели. За човек който пуши лула дълго, избора е много повече от това да си избереш четка за зъби. Сравнимо е само с избора и купуването на кола и то поне SUV. За това не си правете труда да избирате лула за стар пушач - най-много да ви изгледа пренебрежително.
                      Ако пушенето на цигари е навик - лулата е удоволствие. Тютюна убивал... Живота също.
                      Последно редактирано от ivied; 02-05-13, 11:40. Причина: Тютюна убива... Живота също.

                      Коментар


                      • #71
                        От: Как се пуши лула.

                        Малко е стара информацията за магазина т.е няма го вече ,а ,,Clan,,-a го развалиха, пълен боклук е сега .По-трудно се намира вече хубав тютюн за лула.
                        Но иначе другото по темата общо взето е вярно.


                        А,и да не забравя-пуша лула от `89-та.

                        Коментар


                        • #72
                          От: Как се пуши с лула?

                          Я, ква тема имало? Хладен дим на всички лулари!
                          Другите- не пречи да пробвате.
                          Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                          Коментар


                          • #73
                            От: Как се пуши с лула?

                            Имам една такава:
                            https://chameleonglass.com/product/m...ss-water-pipe/
                            обаче май не е точно в духа на темата, нищо, че се води лула.
                            Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                            Коментар


                            • #74
                              От: Как се пуши с лула?

                              Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
                              Имам една такава:
                              https://chameleonglass.com/product/m...ss-water-pipe/
                              обаче май не е точно в духа на темата, нищо, че се води лула.
                              Веселяк си ти
                              Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                              За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                              A1+

                              Коментар


                              • #75
                                Що млъкнахте? В момента опъвам един дъблин, натъпкан с Newminster English Orient.
                                Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X