Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се пуши с лула?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: Как се пуши с лула?

    Аз го купих от едно магазинче до НДК от страната на подлеза който води към дискотека "Амор". Иначе трябва да го има в магазини "Чиърс", но знам къде е склада на вносителя, фирма "Авенди" и мисля да пробвам да си го взимам оттам, от дистрибуторите. Склада е в жк. "Дружба" в складовата база на К§К на улица "Асен Йорданов".

    П.С. Поздравявам те за избора на марка лула. Петерсон е доказано една от водещите фирми за производство на лули и следващата ми ще е на тази фирма.

    Коментар


    • #47
      До: Как се пуши с лула?

      Първоначално публикуван от kolonal Преглед на мнение
      Аз го купих от едно магазинче до НДК от страната на подлеза който води към дискотека "Амор". Иначе трябва да го има в магазини "Чиърс", но знам къде е склада на вносителя, фирма "Авенди" и мисля да пробвам да си го взимам оттам, от дистрибуторите. Склада е в жк. "Дружба" в складовата база на К§К на улица "Асен Йорданов".

      П.С. Поздравявам те за избора на марка лула. Петерсон е доказано една от водещите фирми за производство на лули и следващата ми ще е на тази фирма.
      Благодаря, ама не е мой избора . До сега бях пробвал само полирани лули, но май рустика се оказва доста по-добрия вариант.
      Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

      Коментар


      • #48
        До: Как се пуши с лула?

        Незнам кой ви е казал, е лулата не бива да гасне, напротв старите пушачи казват, че точно в припалването се крие чарът и

        Коментар


        • #49
          До: Как се пуши с лула?

          Първоначално публикуван от Насов Преглед на мнение
          Незнам кой ви е казал, е лулата не бива да гасне, напротв старите пушачи казват, че точно в припалването се крие чарът и
          И аз така съм чувал, но в първия момент вкусът е неприятен.

          Коментар


          • #50
            До: Как се пуши с лула?

            Шило в торба не стои

            Отидох до Чиърс да си взема Давидов Грийн Миксчър... и освен него си взех и втора лула .

            Влюбих се в P-lip мундщука, така че изборът ми естествено беше ограничен до част от моделите на Петерсон . Мислех пак да е Донегъл, но исках извита, за да видя коя ще ми е по-удобна. Оказа се, че в магазина на бул. Васил Левски имат само един такъв модел от тази серия, но беше с фиштейл и разгледах останалите. В крайна сметка реших да опитам и другата им характерна иновация - Стандарт Систем чашката, която би трябвало да осигурява по-сух дим и по-бързо изсъхване на лулата(по чужди сайтове разправят, че може да се пуши 8-9 пъти поред през половин-един час, с почистване естествено, без да си промени аромата, след това трябва да почива няколко дни като другите или пък спокойно да се ползва по веднъж на всеки 24 часа). Още повече, че имаха рустик модели с армимоунт, който позволява разглобяването дори, когато лулата е още гореща. И така вече имам и Стандарт Систем 312 рустик с никелов пръстен.



            Грешката ми беше, че не я разглобих там. Оказа се, че няма възможност за поставяне на филтър . Което като се замисля е и логично, предвид особеностите на Систем. Второто ми разочарование беше, че в магазина беше тъмничко и не съм забелязал, че мудщука беше яко оксидиран. Вкъщи го видях, че е с отвратително неравномерно зелено оцветяване и направо кошмарен киселогорчив вкус, когато го захапеш... да не говорим да дръпнеш въздух през него. Два часа полиране с памучно парцалче и паста за зъби оправиха нещата отвън. Още известни мъки с чистачка натопена обилно в същото пооправиха и вкуса при дърпане.

            След началните две пушения на половин лула мога да кажа следното. P-lip е страхотно нещо за начинаещ пушач. Въпреки отсъствието на филтър при правилното му използване димът от Грийн миксчър не щипе на езика. За експеримент пробвах и дърпане под неправилен ъгъл и тогава е като фиштейл мундщука. Нямам много опит, зада преценя дали дима от Систем лулите наистина е по-сух, но два часа след пушене, когато разглобих лулата за почистване, в специфичното отделение, където трябва да се абсорбира влагата е направо мокро. При другата лула това го няма, така че очевидно тази влага стига в устата и/или остава в самата чашка(т.е. двете места, където не трябва да бъде).

            Бързото пушене явно не е било по моя вина. Половин лула Давидов, натъкана и пушена по абсолютно същия начин ми издържа по-дълго от цяла Ароматик чойс. Обаче, като на непушач, вкуса на Давидов нещо не ми допада много(пробвах и малко в лулата с филтър)... Докато пуша е ОК, но половин час след това в устата ми остава само аромат на пепел, а не на плодове, като при Ароматик чойс. Явно съм за по-ароматизирани тютюни .

            Замислих се и за лула от морска пяна . Обаче ограничения набор в Чиърс не ми хареса, прекалено са големи. Дали някъде в България има по-голям избор?
            Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

            Коментар


            • #51
              До: Как се пуши с лула?

              от 4 месеца се опитвам да откажа цигарите и найстина не съм пушил цигари. Но......първо почнах пурети....пробвах от всички марки. Постепенно ги увеличих...май излиза по-скъпо от цигарите, а за здравето не знам.
              От месец съм на лула. Наистина аромата е страхотен... За момента най ме кефи "stanwell" , наистина аромата на тютюна е уникален. Мисля, че в него повечо неща не са тютюн . И наистина стаята в която си пушил на другия ден мирише приятно.

              Коментар


              • #52
                До: Как се пуши с лула?

                Първоначално публикуван от mitkosto Преглед на мнение
                от 4 месеца се опитвам да откажа цигарите и найстина не съм пушил цигари. Но......първо почнах пурети....пробвах от всички марки. Постепенно ги увеличих...май излиза по-скъпо от цигарите, а за здравето не знам.
                От месец съм на лула. Наистина аромата е страхотен... За момента най ме кефи "stanwell" , наистина аромата на тютюна е уникален. Мисля, че в него повечо неща не са тютюн . И наистина стаята в която си пушил на другия ден мирише приятно.
                Кой Стануел? Аз си мисля дали да не пробвам Меланж. Четох, че бил много ароматизиран. Също по чужди сайтове чета, че Петерсон нямали лош тютюн, но май в България не се внася.

                За Колонал: Нали търсеше Clan... Виж какво са добавили днес в онлайн магазина си Калиман Карибе :
                http://www.kalimancaribe.com/index.php?page=2&cat=175

                Магазините им са LA CASA DEL HABANO, имат три, но само този в Сити Центъра на Хемус е добре зареден. До Радисън и в Мола са малки и обикновено няма даже пурети...
                Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

                Коментар


                • #53
                  До: Как се пуши с лула?

                  Първоначално публикуван от Zaarin Преглед на мнение
                  За Колонал: Нали търсеше Clan... Виж какво са добавили днес в онлайн магазина си Калиман Карибе :
                  http://www.kalimancaribe.com/index.php?page=2&cat=175

                  Магазините им са LA CASA DEL HABANO, имат три, но само този в Сити Центъра на Хемус е добре зареден. До Радисън и в Мола са малки и обикновено няма даже пурети...
                  В "Чиърс" ми казаха, че от година и нещо вносът на "Клан" е забранен. Утре или в другиден ще мина през МОЛ-а на "Черни връх" и ще взема.

                  Коментар


                  • #54
                    До: Как се пуши с лула?

                    Първоначално публикуван от kolonal Преглед на мнение
                    В "Чиърс" ми казаха, че от година и нещо вносът на "Клан" е забранен. Утре или в другиден ще мина през МОЛ-а на "Черни връх" и ще взема.
                    Предполагам, че са почнали да внасят скоро. Вчера в списъка имаха само МакБарен и Стануел. Днес като тръгнах да пиша предния си пост влязох, за да видя как се казваше Стануела, за който питах и... изненада! Clan и W.O.Larsen
                    Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

                    Коментар


                    • #55
                      До: Как се пуши с лула?

                      и двата вида Стануел които съм пробвал са страхотни. Разликата ми се струва малка. Но все пак на мен меланжа май по ми допада. Има повече тютюн вътре. А все пак аз съм си пушач.

                      Коментар


                      • #56
                        До: Как се пуши с лула?

                        На времето имах колега, сериозен пушач на лула. Само на работа държеше 4-5 лули. От него научих, че една лула не се пали повече от веднъж дневно, в противен случай изсъхва и изгаря по-бързо, което пък променя и вкуса. Пробвах известно време, но е голям масраф от към време, а по-късно отказах всякакво пушене. Тютюна трябва да е умерено влажен, а първото натъпкване да е нито много здраво, но не и рехаво за да не гасне. Пак от него пробвах за първи път Thomas Radford Sunday´s Fantasy. не е кавендиш (рязан) а трошен на парченца с размер 7-15 мм, забравих точното наименование. Наистина бе фантазия!

                        Коментар


                        • #57
                          До: Как се пуши с лула?

                          Колеги,
                          Аз съм сравнително нов във форума , но лула пуша от 1985г. с малко прекъсване от година и три месеца.

                          Малко съм мърляв в това отношение щото пуша и цигари като няма условия за лулата ам кво да правиш - няма отърване от "ОТМЪЩЕНИЕТО НА МЪРТВИЯ ИНКА".

                          Имам десетина лули , между които "Savineli"- италианска ,"DK"- датска , "Eagle" -англииска , няколко албански /не е смешно добри са - а въпросният храст "изтравниче" от корените на което се правят добри лули расте най добре по тамошните чукари/ и няколко турски от морска пяна /капалъ чарши - по 20$ парчето/.
                          Пиша ви всичко това не от любов към писането а за да споделя изненадата си.
                          Най удобни /и с най остър вкус - като за мен/ се оказаха евтинките турски и албански лули с малка чашка - при един и същи тютюн /BORKUM RIFF- CHERRY CAVENDISH/.

                          С други думи "Върос на вкус - казало кучето и се облизало под опашката"
                          0888932647

                          Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

                          Коментар


                          • #58
                            До: Как се пуши с лула?

                            Съндей фентъзи вече съм си взел една кутия, но ще не съм я отворил .

                            Иначе теории за това колко често може да се ползва една лула има много. Изчетох много теории и стигнах до изводиа, че лулите трябва да си почиват по много, за да не придобият лош вкус, но това за пушенето по веднъж на ден е малко криворазбрано. Зависи и от материала. Порцелановите можеш да ги пушиш по колкото си искаш пъти всеки ден. Тези от морска пяна 2 - 3 пъти на ден, но пак можеш да я ползваш всеки ден. При бриара е най-сложно. Качествените нямат проблем с няколко пушения за един ден, без да загубят аромат и здравина, естествено трябва да ги чакаш да изстинат, но след това се нуждят от дълго време за съхнене. Препоръчително е цяла седмица. Пуши ли се по веднъж на ден минимумът за почивка е 48 часа. Т.е. броят дни почивка е по-важен от броя пушения за един ден(стига да не са повече от 3-4). Броят тютюни, които уботребяваш променя нещата още по-драстично. Има три основни вида, които не е добре да смесваш в една лула, а освен това за най-любимите си е желателно да имаш съвсем отделна лула. За морската пяна и порцелана това не важи. Хора, които са екпериментирали казват, че при пушене на 3 лули всеки ден абсолютния минимум е 8 в ротация, но оставаш ограничен в това кога коя лула и кой тютюн трябва да пушиш. Тъй като не съм пушач(освен наргиле) и нямам намерение да пуша всеки ден, камо ли по схема с ротация, мисля че освен двете бриарени ми трябва и една от морска пяна, за да не изпадам в ситуацията, че ако вчера съм пушил тютюн Х и днес ми дойдат гости съм длъжен да пуша тютюн У, но въпреки че основния производител Турция е съседна държава, май в България не се предлагат много, а такава вещ ми се иска да я видя, а не да я поръчам по интернет . Е, в бъдеще сигурно ще си увелича колекцията, но едва ли ще е по необходимост .
                            Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

                            Коментар


                            • #59
                              До: Как се пуши с лула?

                              току що си купих КЛАН и сега пафкам........нещо не ме кефи както очаквах. Явно спомените от едно време са ме подлъгали

                              Коментар


                              • #60
                                До: Как се пуши с лула?

                                Първоначално публикуван от mitkosto Преглед на мнение
                                току що си купих КЛАН и сега пафкам........нещо не ме кефи както очаквах. Явно спомените от едно време са ме подлъгали
                                По ревютата, които четох Клан се смята за приличен евтин тютюн, т.е. добро съотношение цена/качество за хора, които пушат яко... но за толкова пари толкова...

                                Това е сайт с много мнения(на английски) за различните тютюни, но част от видовете са с американските си имена. В Европа е забранено да се използват думите Лайт и Милд, та от там следва, че например Давидов Лайт Миксчър тук е Давидов Грийн Миксчър.
                                http://www.tobaccoreviews.com/
                                Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X