Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се пуши с лула?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Как се пуши с лула?

    Ние сме 1-вата цивилизация превърнала пушенето в навик и ежедневие.
    То би следвало да е спецялен/според смеската/ ритуал.
    Уви пушенето с лула не е особено безвредно...

    Коментар


    • #32
      До: Как се пуши с лула?

      Вече може да се каже, че напредвам в това приятно-за мене-занимание. Следващата ми стъпка е покупката наедна добра лула, но чак днес разбрах къде са магазините в които продават такива. Доста трудно се намират тютюни, хубавите ги има само в няколко магазина в София. В началото доста е неприятно когато лулата гасне, но след няколко пушенета се свиква и постепенно се свеждат до по-малко и по-малко.

      Коментар


      • #33
        До: Как се пуши с лула?

        Първоначално публикуван от kolonal Преглед на мнение
        Вече може да се каже, че напредвам в това приятно-за мене-занимание. Следващата ми стъпка е покупката наедна добра лула, но чак днес разбрах къде са магазините в които продават такива. Доста трудно се намират тютюни, хубавите ги има само в няколко магазина в София. В началото доста е неприятно когато лулата гасне, но след няколко пушенета се свиква и постепенно се свеждат до по-малко и по-малко.
        На лулата чарът и е в припалването
        Като купуваш лула гледай от страни да пише briar...
        Хубави тютюни в България е трудна задача, пробвай маразинЪ на ъгъла на Витошка и Солунска...

        Коментар


        • #34
          До: Как се пуши с лула?

          Първоначално публикуван от Насов Преглед на мнение
          На лулата чарът и е в припалването
          Като купуваш лула гледай от страни да пише briar...
          Хубави тютюни в България е трудна задача, пробвай маразинЪ на ъгъла на Витошка и Солунска...
          Надявам се получил си ми ЛС-то. А за магазина на ъгъла на "Витошка" и "Солунска" мога да кажа, че имат доста голям избор от лули, но не така стои въпросът с тютюните. Онзи ден бях в него. Това беше първият магазин който посетих и не си взех лула от там точно заради това, че не може един уважаващ се магазин да продава добри лули, а да няма добри тютюни. Може и да съм сбъркал, но така разсъждавам. като посетя "Чиърс" ще разбера дали съм прав или греша.

          Коментар


          • #35
            До: Как се пуши с лула?

            Първоначално публикуван от kolonal Преглед на мнение
            Надявам се получил си ми ЛС-то. А за магазина на ъгъла на "Витошка" и "Солунска" мога да кажа, че имат доста голям избор от лули, но не така стои въпросът с тютюните. Онзи ден бях в него. Това беше първият магазин който посетих и не си взех лула от там точно заради това, че не може един уважаващ се магазин да продава добри лули, а да няма добри тютюни. Може и да съм сбъркал, но така разсъждавам. като посетя "Чиърс" ще разбера дали съм прав или греша.
            На бул. Левкис ли чиърс-а? Там по спомен имаха най-много пури, тютюни също нямат кой знай колко. Това по спомен и то не скорошен. Сега като се замислих, то тука никаде няма хубав тютюн. Аз карам приятели да ми носят от ЕУ Американ Спирит за свиване на цигарки. Много е приятен и има версия абсолютно натурален. Но за лула нещата май стават още по зле. Теб какъв те влече, чист или ароматизиран?
            Виж тук. Може да се каже, че ако си намериш добра лула, тютюн да си купуваш от интернет е по-офертно от обикалянето по магазините. От времето, когато ползвах лулата често ми е останал споменът, че някои по-невзрачни магазинчета имат повече избор от други големи такива...

            Коментар


            • #36
              До: Как се пуши с лула?

              Онзи ден след доста обикаляне намерих Davidoff Green Mixture. Мога да кажа, че ми харесва, но със сигурност ще опитам и други, за да видя коя е "моята".

              Коментар


              • #37
                До: Как се пуши с лула?

                Аз принципно си падам по черен тютюн за лула. Давидофф е добе, но има и по-яки. Най-голям проблем е застояването и съответно изсъхването му, което направо го бракува, ако ще и да сложиш ябълкова обелка да го овлажни. Металните кутии съответно са за предпочитане пред пакетите, но пак гледай да са запечатани добре и дата на производство/срок на годност ако има...

                Коментар


                • #38
                  До: КАК СЕ ПУшИ С ЛУЛА?

                  Първоначално публикуван от kolonal Преглед на мнение
                  Благодаря Тишо. Наистина доста полезна информация и поучителна за всички пушачи на цигари. След като прочетох всички мнения в блога, мога да кажа, че пушенето на лула е безвредно когато се спазват някои малки правила. А именно да се пуши на открито.
                  Албанските учени са установили, че пушенето не винаги е вредно. Само докато си жив

                  Коментар


                  • #39
                    До: Как се пуши с лула?

                    Влиза малко количество отрова със слюнката. Това е сигурно. Но и тук димът минава през филтър като при цигарите. Обаче тук филтърът е с активен въглен. Един "нормален" пушач пуши средно една кутия цигари дневно, по около 8 минути цигара. 20х8=160 минути. Една лула отнема пак толкова време, но с приготовленията и почистването, които са приятно занимание за пуачите на лули. Същинското пушене е около 30-40 минути. Доста по-малко от това на средностатистическия пушач.

                    Коментар


                    • #40
                      До: Как се пуши с лула?

                      Василе,аз на твое място бих си купил лула от чешкия център на "Раковска".Продават точно копие на лулата на добрия войник Швейк,с порцелановата глава и капаче.Ще им събереш погледите на компанията,да знаеш.Аз мисля да си взема една такава за украса,много са симпатични.
                      Най-страшното в България е, че хората, които пращат SMS-и във ВИП-Брадър,
                      имат право да гласуват на избори.

                      Коментар


                      • #41
                        До: Как се пуши с лула?

                        Мерси за инфото. Тези дни ще се разходя натам, и без това единия Чиърс е там някъде.

                        Коментар


                        • #42
                          До: Как се пуши с лула?

                          Днес се разходих по "Раковски" и се сдобих с това. Немско производство "db-standart".
                          Прикачени файлове

                          Коментар


                          • #43
                            До: Как се пуши с лула?

                            Ха честито!
                            Няма да кзвам със здраве да си го ползваш...
                            Щото аз навремето така пропуших, след 2 години лула и взех да си свивам тютюн и после си купих 1-вата кутия и сега макар и не страстен пушач още се тровя...

                            Коментар


                            • #44
                              До: Как се пуши с лула?

                              След доста търсене установих, че тютюн "Клан" не се внася от една година. Можел да се намери само на "черно". Ако някой може да помогне...

                              Коментар


                              • #45
                                До: Как се пуши с лула?

                                И мен ме сблъскаха със същия проблем . До сега съм нямал лула, но преди време покрай Властелина на пръстените доста приятели и май най-вече приятелки( ) се бяха запалили и съм пробвал доста пъти. Оказа се, че не е като митичното каране не колело, което не се забравя никога .

                                Както и де е. Вече съм горд притежател на това малко бижу:


                                Петерсон Донегъл Роки Х105. С мината на пясъкоструйка чашка(рустик), за по-добро охлаждане. Сребърен пръстен със задължителните за марката надпис Силвър Стерлинг и щампи за чистота на пробата и т.н. И разбира се гениалният мундщук на Петерсон.

                                Тютюнът ми е Мак Барен Ароматик Чойс. За начинаещи пушачи , което значи, че не би трябвало да пари на небцето. Пробвал съм другия подобен - Ориджинал Чойс, който не беше никак лош(пак е ароматизиран), но този е пълна трагедия. Прекалено сладникав дори за ароматизиран тютюн .

                                Снощи с герични усилия "счупвах" лулата, която за щастие е от тези, които са фабрично обгорени от вътре и не се нуждаят прекалено много от такова. Трагедията беше породена и от факта, че нямах подходяща запалка или кибрит .

                                Днес пробвах да изпуша пълна лула. Много съм зле . По принцип май се води среден размер, но бие направо на малък. Все пак би трябвало да се пуши за над половин час, но аз не изкарах и 20 минути . За сметка на това направих само две допълнителни припалвания, освен първите две за началното запалване, при това под средата. Накрая имаше съвсем малко неизгорял тютюн. Пясъкоструйната обработка наистина работи. Въпреки ужасно бързото пушене лулата не загря сериозно, а дима през цялото време беше подобаващо хладен. Основният ми проблем е в разпалването... все успявам да си вкарам дим дълбоко в гърлото... а това не е особено приятно преживяване . И все пак крайният ефект си струваше, приятно замайване и отпускане, като след едно малко изпито за същото време, което ме навежда на мисълта, че въпреки мекия си вкус този тютюн не е от най-слабите.

                                Притежаването на това чудо обаче е факт, макар и да не смятам да го употребявам често, така че ми остава да си купя свестен тютюн и запалка . Сега проверих разни български онлайн магазини за запалки за лула, но ги има само по тези за луксозни подаръци и цените от над 150 лева за една проста пропанбутанова запалка малко ме стреснаха, но се надявам да се намери и нещо не толкова луксозно... Иначе къде го продават този прословут Давидов Грийн Микс?
                                Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X