Обява

Свий
Няма добавени обяви.

АТВ към коя категория МПС спада?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • АТВ към коя категория МПС спада?

    АТВ към коя категория МПС спада?
    Предстоят ми шофьорски курсове и искам да знам за какво да се записвам... Освен за В, естествено.
    Ако някой знае, да казва, пък после ще го напивам.

    Упс, извинявам се, не съм видял, че това вече е обсъждано в други теми! Моля, модератори, изтрийте ми темата!
    Последно редактирано от optron; 16-01-08, 16:53.

  • #2
    До: АТВ към коя категория МПС спада?

    Зависи като какво ти е регистрирано АТВ-то примерно ако е незнам точно как се казваше но мисля че беше селскостопанска машина тогава се кара с Ткм....тоест от регистрацията зависи с каква категория ще го караш (разгледаи има толкова теми затова)

    Коментар


    • #3
      До: АТВ към коя категория МПС спада?

      АТВ може да се регистрира като: "Четириколесно Превозно Средство" в КАТ или като "Самоходна Машина" през КТИ в Министерство на Земеделието. И в двата случая е достатъчна категория В (или В1). Във втория за управлението на самоходна машина се изисква която и да е категория.
      НЕ СЕ ИЗИСКВА категория за трактор защото АТВ не се регистрира като трактор а като самоходна тенника.
      Q7 S-line- 279 hp, 600Nm Steinbauer P-Box
      ATV Can-Am Outlander 800 EFI MAX XT - /Precision Damper/DuroRoad Wheels&RIMs/HFM Performance + HMF Optimizer/K&N Air/
      Suzuki GSR600A

      Коментар


      • #4
        До: АТВ към коя категория МПС спада?

        Най-добре се запиши за категория А - за мотори......в понечето случай КАТ гледат на АТВ-то като бъги или мотор .

        Иначе,още няма закон за АТВ
        IF YOU DON'T KNOW,DON'T GO

        Коментар


        • #5
          До: АТВ към коя категория МПС спада?

          Ами не е точно така. В случай, че е регистрирано като четириколесно ПС и се изисква Б1 или Б категория, ако си със А ще си имаш проблем. Катаджиите могат да гледат както си искат, но от където и да го погледнем важното е какво пише в талона. Че все още няма закон, който пряко да засяга този тип МПС съм напълно съгласен.
          Но ако беше само това несъответсвието в законите в нашата държава...

          Коментар


          • #6
            До: АТВ към коя категория МПС спада?

            както казват колеги всичко зависи от това как ще се регистрира
            може да е А Б Б1 а може и Ткт
            виждал съм китайче така регистрирано

            Коментар


            • #7
              До: АТВ към коя категория МПС спада?

              Старото ми беше регистрирано в КТИ като селскостопанска техника - "самоходна машина" Не са ми искали книжка, но за тази регистрация се изисква Ткт.

              Коментар


              • #8
                До: АТВ към коя категория МПС спада?

                Първоначално публикуван от Desislav Преглед на мнение
                Старото ми беше регистрирано в КТИ като селскостопанска техника - "самоходна машина" Не са ми искали книжка, но за тази регистрация се изисква Ткт.
                А имало ли е случаи като те спрат да се заяждат? Попринцип неделята доста спорихме казаха ми че тази регистрация служи на тракторите да се приберат от полето до стопанските дворове, а наистина вгледах се в един трактор който се движеше по пътя към варна не беше регистриран така, ами с обикновенна регистрация. И следователно с тази регистрация, ако те спрат може да се заедат с теб. Не знам дали това е съвсем вярно, но както е твоето бившо атв с регистрация Монтана ако спрат hris във Варна може и да се заядат с него. Инъче като ходим да караме той си идва с платформа...не на ход...именно от там тръгна спора де.

                Коментар


                • #9
                  До: АТВ към коя категория МПС спада?

                  ATV спадат към категория L7.

                  Ето линк към вече дъвканата тема http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...?t=6051&page=2
                  only 4 x 4,sim AWD

                  Коментар


                  • #10
                    До: АТВ към коя категория МПС спада?

                    Първоначално публикуван от naskoradew Преглед на мнение
                    А имало ли е случаи като те спрат да се заяждат? Попринцип неделята доста спорихме казаха ми че тази регистрация служи на тракторите да се приберат от полето до стопанските дворове, а наистина вгледах се в един трактор който се движеше по пътя към варна не беше регистриран така, ами с обикновенна регистрация. И следователно с тази регистрация, ако те спрат може да се заедат с теб. Не знам дали това е съвсем вярно, но както е твоето бившо атв с регистрация Монтана ако спрат hris във Варна може и да се заядат с него. Инъче като ходим да караме той си идва с платформа...не на ход...именно от там тръгна спора де.
                    Хммм, спирали са ме доста пъти и много от пътите се развозвам изграда по къси гащи и без каска. Никакви проблеми. Тях ги интерсува едно нещо. Да е регистрирана машината и да има гражданска отговорност.
                    Иначе много селскостопанска техника обикаля из страната, и не е проблем да има МОНТАНА във Варна.
                    Нека Ицо да ги попита на какви уснования ще го санкционират?

                    Коментар


                    • #11
                      До: АТВ към коя категория МПС спада?

                      Първоначално публикуван от Desislav Преглед на мнение
                      Хммм, спирали са ме доста пъти и много от пътите се развозвам изграда по къси гащи и без каска. Никакви проблеми. Тях ги интерсува едно нещо. Да е регистрирана машината и да има гражданска отговорност.
                      Иначе много селскостопанска техника обикаля из страната, и не е проблем да има МОНТАНА във Варна.
                      Нека Ицо да ги попита на какви уснования ще го санкционират?

                      Ясно разбирам. Попринцип аз не съм толкова запознат със селскостопанските регистрации и т.н. А за движението на такава техника в различните оласти на страната имаш право и е логично, защото в закона за движение по пътищата има единствено забрана за движението на тези машини по автомагстрала. Никъде не е спомената забрана за движение на машина извън областта, в която е регистрирана. А ако Ицо го спрат мисля, че имат достатъчни основания да го санкционират поради простата причина, че той няма ТкТ категория.

                      Коментар


                      • #12
                        До: АТВ към коя категория МПС спада?

                        незнам полицаите като те спрат на тях им е интересно и винаги са на пускали никога не са се заяждали те се кефят .пак може ли на атв да му забия номер отзад тои ще му седи кат на свинче званче

                        Коментар


                        • #13
                          До: АТВ към коя категория МПС спада?

                          Здравейте колеги.Четох,четох много мнения и все различни,та интересуваме с каква категория мога да карам ATV-то без да имам проблеми.

                          Коментар


                          • #14
                            До: АТВ към коя категория МПС спада?

                            Ако може да се регистрира, с "Б" или "Б1". Ако не може да се регистрира никой няма да ти гледа категорията, поради факта, че няма да е определен тип МПС определено от закона.

                            Коментар


                            • #15
                              До: АТВ към коя категория МПС спада?

                              Първоначално публикуван от pacoo78 Преглед на мнение
                              незнам полицаите като те спрат на тях им е интересно и винаги са на пускали никога не са се заяждали те се кефят
                              в Зарата взеха вече да ни правят проблеми
                              Явно някой преливат чашата нарочно
                              SUZUKI QuadSport - First on 4 Wheels !!!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X