Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвет относно покупката на фронтера

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Съвет относно покупката на фронтера

    Здравейте, след дълго чакане дойде и моят ред да се оборудвам с джипка, понеже нямам достатъчно пари да си взема това което искам, съм се ориентирал в ценовият клас на тройката-Фронтера/Фероза/Витара.
    В крайна сметка везните натежаха към Опела, поръчах го, изчаках малко повече от 2 месеца да пристигне от Швейцария, и сега се двуомя дали да остане този, или да го връщам и да ми търсят друг.
    На външен вид колата няма никакви забележки, ламарините са и идеални, е установихме че е била одраскана отдясно, но не е било нещо серьозно. След като с мой приятел я огледахме се установиха скъсани 3-те маншона на предните карета, скъсани са и тампоните които държат шенкела, поне на пръв поглед горните са скъсани, но при смяна ще се сменят всички. По окачаването това успях да забележа, радиатора е изгнил, издут е от двете страни и питите са като надъвкани, нещо е правено и с перката, личи си че е заварявана остта и шлайфана после. Не работи километража, съмнявам се че е превъртван след като е влязла в България, защото по километраж е 140000км. а в сервизната книжка последно е въведено 160000км. 2005-а година. Изгнила е отзад където се хваща ролкейджа на върха на задните калници. Гумите са-двете задни еднакви по размер-195/15, марка и модел, двете предни са различни една от друга, като и едната е 225/15, няма резервна гума, както и няма планката на която се захваща резервната гума. Счупен е стъклото на задният стоп в бронята както и дясното огледало(застопорено е с рапидка), но това са дребни козметични дефекти, които не ме притесняват. Като плюс има теглич, багажник за ски, както и ръчни хъбове-Aisin, иначе е гола като пушка, бяла, единственно има ел.огледала, е явно някое куче я е ползвало за колибка защото вътре само по тавана няма косми, но аз съм си ветеринар та тя така или иначе ще си замерише след време на куче . Пообиколих днес да проверя цените за маншоните ми обявиха по 25лв на бр.=100лв, тампоните по 70лв=300лв, радиатор-670лв., та както и да ги смятам с взимането трябва да скоча с едни 1500-200лв само да я приведа в движение. иначе ми я дават за 4000лв.
    Съжалявам ако не ползвам правилните термини, дано поне от снимките си проличи какво имам предвид, имам време горе-долу до началото на следващата седмица да го мисля, но засега май точно от тази ще се откажа, благодаря за съветите.
    Прикачени файлове

  • #2
    До: Съвет относно покупката на фронтера

    Първоначално публикуван от Gichev Преглед на мнение
    ....май точно от тази ще се откажа....
    Най-добре, защото като я подкараш по-сериозно ще се появят и други изненадки . Тази явно е изровена от някой пункт за скрап. Btw, аз все още продавам моята, защото в края на месеца заминавам извън страната: http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=23156
    П.П. А дали има вариант да заменя моите автоматични хъбове с тези на снимката със съответното доплащане от моя страна или пък направо да ги купя от собственика на Фронтерата ако е съгласен?
    Последно редактирано от kuzdov; 15-01-08, 21:58.
    "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
    Неизвестен мъдрец

    Коментар


    • #3
      До: Съвет относно покупката на фронтера

      Моето мнение Gichev е , че не си заслужава парите дето ще дадеш за да я докараш що годе добре . чакай следващата и що къса база ? Вземи си дълга май по добре ако ходиш на риба или пък обичаш къмпингите има какво да се качи

      с уважение: Антон Георгиев

      Коментар


      • #4
        До: Съвет относно покупката на фронтера

        Абе моето мнение е бягай далече от тази Фронтерка пък и в MOBILE.BG за 5-6 хил. лева имаш доста голям избор
        [SIGPIC][/SIGPIC]

        Коментар


        • #5
          До: Съвет относно покупката на фронтера

          Бягай с 200км/h от тази Фронтера...
          От мен да знаеш видиш ли джипка/автомобил 4х4/ със различни гуми,
          хич не си губи времето да я пазариж.
          Ще я покараш в режим 4х4 с различни гуми и раздатъчната кутия става салата..
          Имаче това ,че е с ръчни хъбове е голям +
          Моята е същата-карабина без екстри и хъбове Аисин-те са вековише.
          Ама по запазеност е на светлинни години.
          Отваряй си очите на 4 и като се взима нещо качествено си струва скъпо.
          И аз бях тръгнал с 4-5х.лв пък накрая 7000 едвам ме оправиха
          и гледах поне 10 фронтери.
          А и не на последно място-гледай колата да има АГУ,че имаче си лапкат.
          А газова уредба е от 500лв. нагоре.
          Успех
          Няма лош автомобил.В повечето случаи има лош собственик ;)

          Коментар


          • #6
            До: Съвет относно покупката на фронтера

            Значи основно колата ми трябва за да си ходя на работа с нея, не ходя на риба, а и през повечето време се возя сам в колата, със сигурност ще сложа газ, затова и не съм мислил за дизелова, все си мисля че на газ излиза по-евтино. Малко останах разочарован от мощността, тя едвам качва бул.България на 3-та макар че аз и не обичам да си вкарвам колите в някакви зверски обороти. Всъщност колата я докара един приятел на баща ми(аман от приятели!)уж щеше да излезе по-евтино от това което се продава в България, пък и все пак сервизирана в немскоговоряща страна, но явно това няма да е колата. Всъщност както казах точно тази кола ме привлича само с 3 неща-оригиналния теглич, багажника за ски(и двете ще ги ползвам със сигурност)и най-важното ръчните хъбове. Но дори тези благинки не могат да засенчат останалите проблеми.
            Много благодаря за мненията, ще изчакам да се върне от Швейцарско да видя какви са алтернативите и май ще искам да ми върне парите, от този човек читава кола май няма да взема.
            За хъбовете едва ли ще се навие, той внася цели автовози, но ако има такава възможност, ще се опитам аз първи да се възползвам
            Ехх дано до месец успея да се доредя в редиците

            Коментар


            • #7
              До: Съвет относно покупката на фронтера

              Моята я взех за 7500 лв,с 8 гуми(летни,зимни),с всичко екстри без ABS и кожа,и пак има забележки и проблеми,дребни но ги има, а тази е бяла,по принцип служебните са бели,най-евтиният цвят,различни гуми,щом пари за гуми не е имал,смятай за каква подръжана кола говорим!

              не се занимавай,че части има,но не са жълти стотинки,джипа е скъпо удоволствие.


              Поздрави

              Коментар


              • #8
                До: Съвет относно покупката на фронтера

                Абе че няма да ти върнр парите,няма.Те все нямат пари,когато са се наакали.Ще ти предложи да я продаде и ще ти върне тогава парите.Ще те забави най-вероятно,защото ще си сложи поне 500 лв.над цената защото има разходи по продажбата и понеже от колата нощо не става и никой няма да иска да я купи,ще те бави с месеци.

                Съвета ми е малко по-твърдо да действате с баща ти за да си вземеш бързо дадените пари(за разходи забрави).

                И сега да питам.Като няма да я ползваш защо ти е един от най-скъпите за потдръжка автомобили.Вземи фероза или Витара,така както си написал.За сума по-ниска от тази на хубава Фронтера можеш да купиш доста сносно във всякакво отношение джипче.Айде да не са 4000 лв.,но приготви 6 и си готов.Успех с поредния ХИТРЕЦ.
                Някои се раждат риби...малки рибки.С израстването се оформят като дребни риби,като едри риби и като големи балъци.
                NB !БАЛЪК-РИБА в превод от турски...

                Коментар


                • #9
                  До: Съвет относно покупката на фронтера

                  Ами насочих се към Фронтерата защото е доста по-широка от Сузукито и Ферозата, че ще я вкарам в гората то е ясно. Той още като е давал колата е казал, че ако не ни харесва ще ни търси друга, проблема е че аз си продадох колата, тази я чакахме 2 месеца, ако трябва да чакам още 2 то ще се стопли и аз ще си карам мотора.
                  Мен ме издразни първо това, че в продължение на почти два месеца откакто му дадох парите връзка с него не можеше да бъде направена, или ако се свържех ми я караше на следващия ден, уж. Явно тя е вкарана, но е стояла в бокса за боядисване и превъртане на километража, също неща които не ни каза, не знам на какво е разчитал да не ги забележа ли.
                  Въпроса пак опира до парите ако имах 7к, щях да намеря още 1000 да взема Тойота Ланд Крюзер, Гого ми предлагаше една миналия ден, за 7к и Витара дълга база с клима ми предлагаха, но в моя случай е "сиромах човек-жив дявол"
                  Няма да е тази, ще изчакам да се върне да видя какво ще каже, може да е намерил нещо по-добро.
                  Мерси!

                  Коментар


                  • #10
                    До: Съвет относно покупката на фронтера

                    Първоначално публикуван от Gichev Преглед на мнение
                    Ами насочих се към Фронтерата защото е доста по-широка от Сузукито и Ферозата, че ще я вкарам в гората то е ясно. Той още като е давал колата е казал, че ако не ни харесва ще ни търси друга, проблема е че аз си продадох колата, тази я чакахме 2 месеца, ако трябва да чакам още 2 то ще се стопли и аз ще си карам мотора.
                    Мен ме издразни първо това, че в продължение на почти два месеца откакто му дадох парите връзка с него не можеше да бъде направена, или ако се свържех ми я караше на следващия ден, уж. Явно тя е вкарана, но е стояла в бокса за боядисване и превъртане на километража, също неща които не ни каза, не знам на какво е разчитал да не ги забележа ли.
                    Въпроса пак опира до парите ако имах 7к, щях да намеря още 1000 да взема Тойота Ланд Крюзер, Гого ми предлагаше една миналия ден, за 7к и Витара дълга база с клима ми предлагаха, но в моя случай е "сиромах човек-жив дявол"
                    Няма да е тази, ще изчакам да се върне да видя какво ще каже, може да е намерил нещо по-добро.
                    Мерси!

                    Не си прав,в едно се обедих,работа с роднини,близки приятели да си нямаш.По добре дай пари и си вземи кола,отколкото после да ги дадеш в части и по майстори и пак ще си без коланяма да излиза от серизите,документи имаш ли че си му дал парите?или е на добра воля?


                    Поздрави

                    Коментар


                    • #11
                      До: Съвет относно покупката на фронтера

                      Абе, работата е ясна-дал си му предварително пари и той е търсил кола, която струва наполовина .... В такова състояние ги вземат за части и струват под 1000 евро. Натисни го тоя да си вземеш парите или му вземи някоя кола, която си струва парите. Иначе ще те разиграва години .....
                      "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                      Неизвестен мъдрец

                      Коментар


                      • #12
                        До: Съвет относно покупката на фронтера

                        Едеее ужас, на тази кола няма едно нещо за което да се хвана и да кажа че става

                        Коментар


                        • #13
                          До: Съвет относно покупката на фронтера

                          Колегата е прав,ако можеш си вземай парите и бягай,не си заслужава дори да я коментираме.Този джип струва не повече от 2 000 лв.
                          NO RISK NO FUN ! FRONTERA 2.3 TDI

                          Коментар


                          • #14
                            До: Съвет относно покупката на фронтера

                            2000 лв.защото е с ръчни хъбове



                            Поздрави

                            Коментар


                            • #15
                              До: Съвет относно покупката на фронтера

                              Първоначално публикуван от kograman Преглед на мнение
                              2000 лв.защото е с ръчни хъбове


                              Ето това е единственото вярно нещо.
                              Правилно си харесал модела - Фронтера. Но бягай далече от този дарак дето познатият ви иска да ти натресе. Това което описваш е ужас. За тези пари може да си намериш много по читава машина от това което ти предлага. А щом ще ходиш на работа и смяташ да я караш ежедневно - задължително АГУ , ще ти струва от 400 до 600 лв.
                              Тоя белият джип е изгърбен отвсякъде.
                              Бъди здрав!
                              Не знам за какво е малкия лост на Джипа ми!!!

                              А това е поздрав за всички ФЕНОВЕ-http://vbox7.com/play:3dc959bd

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X