Страница 15 от 15 ПървиПърви ... 5 11 12 13 14 15
Резултати 281 до 297 от 297

Тема: Слънчеви очила

Публикации
    451
    Точки (при гласуване)
    8

По подразбиране От: Слънчеви очила

Ако не му харесат на колегата, може и аз да им хвърля едно око.

Място
    BG
    Публикации
    8,308
    Точки (при гласуване)
    24

Ок,
    тия дни ще стане ясно.

Място
    София
    Публикации
    3,925
    Точки (при гласуване)
    23

Цитат Мнение на slowtraveler Преглед на публикациите
    Това не променя наличието на ефекта... Затова, ако смятам да ползвам слънчевите очила в автомобила - ТВЪРДО няма да са поляризирани...
    Както винаги, няма угодия.
    Доколкото дисплеите са от десетостепенна важност при шофиране, а взирането в пътната обстановка е на другия край - около първостепенно, то аз бих предпочел поляризирани очила, за да премахват част от отблясъците.

А дисплеите - модерни тъпни. С тях, и без тях, е все тая...
    Компютрите са създадени, за решаване на проблеми, които не са съществували преди появата на компютрите...

Място
    -=ПЛОВДИВ=-
    Публикации
    422
    Точки (при гласуване)
    12

Цитат Мнение на Veni1 Преглед на публикациите
    Поляризацията е много добро нещо, с една малка уговорка - нито един дисплей на часовник, смартфон или подобно не се вижда нормално през поляризирани очила.
    Не знам какви телефони и дисплеи ползвате,аз карам по много и всеки ден,и поляризираните лещи са абсолютно задължителни за мен.Служебната ми кола е от тази година,личната набор 2008,и в двете си виждам всичко,дори с евтин модел на Полароид.Телефона също,Самсунг S7 на три години поне.Като карам по навик от моторите наблюдавам какво е поведението на хората в колата,не самата кола.Поляризираните очила премахват отблясъка на челните стъкла,на мен колата ми е офиса,по таблото постоянно има документи,фактури и тн.бели листа,като светне слънцето през стъклото виждам отражение,с поляризирани очила това го няма.За мен слънчевите очила задължително са СТЪКЛО,никакви пластмаси,освен ако не се налага да са удароустойчиви.За стрелци,скиори,мотористи с открити каски и тн.пластмасови е ок.Иначе само и единствено стъкло.Имам RayBan със стъкла на Bausch & Lomb,старите,истински от преди да ги вземат италианците,най-високата категория филтър,не стават за шофиране обаче,твърде тъмни са...Пробвах и Оукли Валентино Роси,не са лоши но променят цветовото възприятие,някак "оцветяват"света на около в нереален оттенък.За момента MauiJim са най-добрия вариант за мен.Здрави и удобни рамки,мога да ги нося с каска зад прозрачния визьор,въпреки че каската ми е най-високия клас на Shoei и има падащ слънчев визьор(неутрално сив)обаче не поляризиран,СТЪКЛЕНИ лещи,поляризирани,neutral gray,с огледално покритие,затъмнени прогресивно отгоре и отдолу...Просто върха на сладоледа :-)

За тези,които искат да пробват Серенгети и имат път до Истанбул,на ул Истиклял(İstiklal Caddesi) има оптика,в която ги предлагат,не са никак лоши...Според търговеца обаче Maui is better...
    Последно редактиран от HEMO ; 07-07-19 в 13:07

Място
    Пловдив
    Публикации
    8,613
    Блог Публикации
    5
    Точки (при гласуване)
    32

Цитат Мнение на HEMO Преглед на публикациите
    Не знам какви телефони и дисплеи ползвате..Maui is better...
    Ами според теорията, описана от Жоро, може единствено да се предположи, че наблюдаваните дисплеи не са LCD, защото това е принципа му на работа. Дори на времето беше голям гъзария да си обърнеш поляризационния филтър на калкулатора, и той да показва в негатив - бели цифри на черен фон.

А иначе - Maui is better, затова ги и нося.
    Driving experience - since 1976.
    Ако знаеш къде да прочетеш нещо, значи вече си го чел.

Място
    -=ПЛОВДИВ=-
    Публикации
    422
    Точки (при гласуване)
    12

Цитат Мнение на Veni1 Преглед на публикациите
    Ами според теорията....
    Теорията и практиката се разминават по някога,дисплеите не стоят в развитието си на едно място ;-) Единствения негатив на поляризираните лещи в кола е,че забелязвам всички дефекти,холограми и кривини по стъклата :-)

Място
    Враца
    Публикации
    419
    Точки (при гласуване)
    7

Зарибен от темата, купих ето тези очила: Police +3 S 8645. Не знам от какво, но през тях виждам като през очила с диоптър, обратен на моя. Т.е. почти нищо не виждам както трябва. Аз ли не съм свикнал или този модел са си такива? А и друго, може ли някой да каже това +3 в началото какво означава? Благодаря.

Място
    Варна
    Публикации
    7,047
    Точки (при гласуване)
    24

Цитат Мнение на HEMO Преглед на публикациите
    Теорията и практиката се разминават по някога,дисплеите не стоят в развитието си на едно място ;-)
    А направихте ли си експеримента със завъртането на очилата или дисплея... Идеалният вариант е да вземете и втори комплект от същите поляризирани очила. Ако наистина са поляризирани - би трябвало да не виждате нищо през тях при определен ъгъл на завъртане едно спрямо друго...
    Тя технологията на LCD си е една, физичните закони също не са ги променили...
    Варианта за безпроблемна видимост, споменавана от колегите, е или 'поляризираните' очила да не са поляризирани (или поляризиращият слой да е недостатъчно ефективен и реално да пропуска неполяризирана светлина, но дори и тогава ще има промяна в яркостта при завъртане на ъгъла), или дисплея да не е LCD Трети вариант май няма
    За виждане дефектите по стъклата - ами на камерата/DVR имам поляризационен филтър - настройва се финно ъгъла на филтъра (върти се) според конкретното стъкло след монтажа на камерата. И ефекта е поразителен (изчезват отраженията от табло и т.н.).
    В противен случай - полза няма... А и пред камерата нямам никакъв LCD дисплей, който да ме принуждава да избирам друга настройка.
    Колко пъти сте си настройвали ъгъла на очилата
    Пък и мнението ми бе породено от оплакване на колега....
    Моите единствени слънчеви очила са поляризирани Rayban със стъкло, не помня на колко години, ама сигурно подминаха 10г... Примирявам се с негативите просто защото нямам други, пък нямам и намерение да си купувам засега

П.С. ще ме накарате да направя клипче с дисплеите и очилата
    Nissan Qashqai 2.0/140h.p/4x4/2008
    Jeep Grand Cherokee Overland 2014/3.0 CRD

Място
    Русе
    Публикации
    2,748
    Точки (при гласуване)
    15

Цитат Мнение на slowtraveler Преглед на публикациите
    А направихте ли си експеримента със завъртането на очилата или дисплея... Идеалният вариант е да вземете и втори комплект от същите поляризирани очила. Ако наистина са поляризирани - би трябвало да не виждате нищо през тях при определен ъгъл на завъртане едно спрямо друго...
    Тя технологията на LCD си е една, физичните закони също не са ги променили...
    Варианта за безпроблемна видимост, споменавана от колегите, е или 'поляризираните' очила да не са поляризирани (или поляризиращият слой да е недостатъчно ефективен и реално да пропуска неполяризирана светлина, но дори и тогава ще има промяна в яркостта при завъртане на ъгъла), или дисплея да не е LCD Трети вариант май няма
    За виждане дефектите по стъклата - ами на камерата/DVR имам поляризационен филтър - настройва се финно ъгъла на филтъра (върти се) според конкретното стъкло след монтажа на камерата. И ефекта е поразителен (изчезват отраженията от табло и т.н.).
    В противен случай - полза няма... А и пред камерата нямам никакъв LCD дисплей, който да ме принуждава да избирам друга настройка.
    Колко пъти сте си настройвали ъгъла на очилата
    Пък и мнението ми бе породено от оплакване на колега....
    Моите единствени слънчеви очила са поляризирани Rayban със стъкло, не помня на колко години, ама сигурно подминаха 10г... Примирявам се с негативите просто защото нямам други, пък нямам и намерение да си купувам засега

П.С. ще ме накарате да направя клипче с дисплеите и очилата
    Човек не се пали толкова , има диспеи и дисплеи.
    Например , монитора на компа ми става черен под определен ъгъл ( около 90 градуса) , дисплея на часовника ми също, рибаря в кутийакта на очилата и той се вижда под определен ъгъл, но пък дисплея нателефона ми не става черен изобщо
    Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ :P
    За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

A1+

Място
    Варна
    Публикации
    7,047
    Точки (при гласуване)
    24

Цитат Мнение на ИВАН НЕДОКЛАНОВ Преглед на публикациите
    .... но пък дисплея нателефона ми не става черен изобщо
    Колега, въобще не се паля...
    Мисля съвсем ясно съм споменал за кои дисплеи говоря. Телефоните отдавна не са с LCD дисплеи, а са LED/ AMOLED и т.н...
    Технологията е коренно различна - LED дисплеите (ама не тези, които са LCD с LED подсветка) не излъчват поляризирана светлина - принципът им на работа е съвсем различен (както и физичните процеси/закони, които ползват) Затова и при тях няма да имаш проблеми с поляризирани очила.
    Но LCD продължават да се ползват при транспортните средства, защото те се виждат добре при голям диапазон външно осветяване (включително слънце и т.н.), дори и без самите те да излъчват светлина. Което съвсем не може да се каже за LED, които разчитат изцяло на силата на излъчване на светодиодчетата...
    Nissan Qashqai 2.0/140h.p/4x4/2008
    Jeep Grand Cherokee Overland 2014/3.0 CRD

s_s1 е офлайн
    Светослав Генчев
    Старши участник | ОС || СзО || +ПЛ |
    Място
    с. Стража до гр. Търговище
    Публикации
    8,315
    Точки (при гласуване)
    29

Дисплея на телефона ми Хуавей Хонор през поляризираните очила се вижда доста по-тъмен.
    Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

"Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

Място
    Варна
    Публикации
    904
    Точки (при гласуване)
    6

Цитат Мнение на s_s1 Преглед на публикациите
    Дисплея на телефона ми Хуавей Хонор през поляризираните очила се вижда доста по-тъмен.
    Не е ли нормално при тъмни очила да има затъмняващ ефект и върху екрана на телефона освен върху околната среда? Реално това е целта на тъмните(слънчеви) очила.
    Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 163HP
    Ford Fiesta 1.4 Tdci

s_s1 е офлайн
    Светослав Генчев
    Старши участник | ОС || СзО || +ПЛ |
    Място
    с. Стража до гр. Търговище
    Публикации
    8,315
    Точки (при гласуване)
    29

Цитат Мнение на Juiced Преглед на публикациите
    Не е ли нормално при тъмни очила да има затъмняващ ефект и върху екрана на телефона освен върху околната среда? Реално това е целта на тъмните(слънчеви) очила.
    а, но дисплея го виждам по-тъмен отколкото същото, но гледано с неполяризирани очила.
    Д
    Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

"Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

Публикации
    1,588
    Точки (при гласуване)
    9

Цитат Мнение на ИВАН НЕДОКЛАНОВ Преглед на публикациите
    ... ама без да меря очила не купувам вече.
    И аз така си бях обещал, ноооо хвърляйки око на темата...съгреших, току-що с трижди проклетия Ибей

Име:  s-l1600 (1).jpg
Прегледи: 136
Размер:  52.2 Кб

Белким ми станат...
    Как и полагается негру, Пушкин нигде толком не работал и писал рэп. Погиб в перестрелке...

Място
    BG
    Публикации
    8,308
    Точки (при гласуване)
    24

Цитат Мнение на nissan_gr Преглед на публикациите
    Ако не му харесат на колегата, може и аз да им хвърля едно око.
    Отнесе ги, дано напише подробни отзиви,
    ако пак ми дойдат в повече, ще те имам предвид

Публикации
    451
    Точки (при гласуване)
    8

Цитат Мнение на DBRS Преглед на публикациите
    Отнесе ги, дано напише подробни отзиви,
    ако пак ми дойдат в повече, ще те имам предвид
    А така, да са му честити и със здраве да си гледа Ще чакаме отзивите

За другото - благодарско

Място
    Русе
    Публикации
    2,748
    Точки (при гласуване)
    15

Благодаря Ина двамата !
    За ревю още е рано , трябва повече носене .
    Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ :P
    За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

A1+

Страница 15 от 15 ПървиПърви ... 5 11 12 13 14 15

Сходни теми

1. Акумулатор за слънчева батерия
    От penkoroussev във форум Технологии, теория, конструкции по автомобила
    Отговори: 21
    Последно мнение: 26-01-13, 04:04
  2. Вятърни агрегати и слънчева енергия..
    От Volk във форум Екология, опазване на природата и планетата
    Отговори: 82
    Последно мнение: 18-04-10, 21:38
  3. УАЗ-а скъп автомобил ли е?
    От churov във форум Общи приказки
    Отговори: 21
    Последно мнение: 16-05-06, 21:46
  4. Слънчев бряг
    От garmin_gps във форум GPS-и, разработка на карти, средства за ориентиране.
    Отговори: 0
    Последно мнение: 28-09-04, 00:19

Правила за публикация

• Вие не можете да публикувате нови теми
  • Вие не мжоете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да добавяте прикачени файлове
  • Вие не можете да редактирате собствените публикации
  •  
"); } else { document.write(""); } } // ]]>