Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Слънчеви очила

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Слънчеви очила

    Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
    Добре де, а къде са тия с диоптрите?
    Специално имат вътре държател за стъкло с диоптър. Сиреч вадиш го него, даваш го в оптиката за ти изрежат по него стъкълце с нужния диоптър, слагаш го обратно и после си ги носиш спокойно.
    Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

    Коментар


    • #17
      До: Слънчеви очила

      В сайта къде са. Не е истина колко съм я втасал. Ясно че ще ме обрулят с луди пари, поне да е рошава гаргата.

      Коментар


      • #18
        До: Слънчеви очила

        Първоначално публикуван от quadra Преглед на мнение
        Специално имат вътре държател за стъкло с диоптър. Сиреч вадиш го него, даваш го в оптиката за ти изрежат по него стъкълце с нужния диоптър, слагаш го обратно и после си ги носиш спокойно.
        И ставаш като робот от зората на фантастичните филми, който трябва да се върти от кръста, за да види нещо в страни от 3-те градуса, които му осигуряват вътрешните мънички съкалца . Пробвал съм подобен модел на Полароид и не вярвам да са успели да осигурят по-добър ъгъл на видимост, ако външната форма е добре извита, за да пази от странично слънце. Пък и на кой ли му пука при положение, че вече има перманентни лещи, които не се вадят по един месец от окото...
        Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

        Коментар


        • #19
          До: Слънчеви очила

          Ти пробвал ли си лещи? 15 минути оргазъм е тъпа скука в сравнение с кефа да махнеш лещите. Мани я тая гадост, не ща и да чувам.
          Ех ... А аз помислих че имат и просто очила с диоптри, пък и с още някви екстри. Язък.

          Коментар


          • #20
            До: Слънчеви очила

            Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
            Ти пробвал ли си лещи? 15 минути оргазъм е тъпа скука в сравнение с кефа да махнеш лещите. Мани я тая гадост, не ща и да чувам.
            Ех ... А аз помислих че имат и просто очила с диоптри, пък и с още някви екстри. Язък.
            Да, преди години пробвах... и много бързо се върнах на очилата. Преди около година познати ме навиха да пробвам пак. Сравнително нов модел перманентни лещи, от които бяха масово доволни. В началото имаше 2 -3 седмици приспособяване, ама после заспаха. Перманентни едномесечни лещи. Материалът е някакъв дишащ. Слагаш ги и ги махаш след 30 дни, стига естествено да не я зацапаш с нещо гадно, но рядко се случва. Например на морето на третия ден се отказах да спя с тях, ако съм плувал в солената вода, ама може и да е било някаква алергия към химикалите, с които пръскат пясъка против паразити. Иначе вадиш почистваш и пак слагаш. При по-нормална експлоатация забравям, че имам диоптри, а нормалната експлоатация при мен включва доста планини и завиране по пещери. Последно ги сложих на 22-ри декември и не съм ги махал, не усещам и нищо некомфортно. Е, ако забравя напълно към 35-ия ден почват да си напомнят сами, ама гледам да не забравям...
            Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

            Коментар


            • #21
              До: Слънчеви очила

              Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
              Ти пробвал ли си лещи? 15 минути оргазъм е тъпа скука в сравнение с кефа да махнеш лещите. Мани я тая гадост, не ща и да чувам.
              Ех ... А аз помислих че имат и просто очила с диоптри, пък и с още някви екстри. Язък.
              Аз пък от доста години нося лещи (55% водно съдържание) и не ги вадя с месеци. Просто всеки има различна поносимост към тях. С лещите дори заварявам без маска и не се осветявам. Освен това мога да нося тъмни очила, не се чупят и т.н.
              Преди някоко години катастрофирах и това, че не бях с очила а лещи ми спаси зрението. Очилата щяха да се набият в окото ми...
              Познавам обаче и хора, които не могат да изтраят и 15 мин с лещи.
              Така, че айде ако обичаш без обобщения... Това, че ти и още някой не понасят лещи по никой начин не означава, че трябва да се забранят.
              "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

              Коментар


              • #22
                До: Слънчеви очила

                Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                Ти пробвал ли си лещи? 15 минути оргазъм е тъпа скука в сравнение с кефа да махнеш лещите. Мани я тая гадост, не ща и да чувам...
                Български лещи ли си пробвал?
                [B]Пуля дура, как поймаешь, даже не поймешь.[/B]

                Коментар


                • #23
                  До: Слънчеви очила

                  Говоря за фабрики в които се произвеждат наистина марковите очила.Не ми се спори по темата - безкрайна е . Виж Стефан е написал наистина верни неща.
                  Първоначално публикуван от quadra Преглед на мнение
                  ... и предпазващи окото от изсъхване и тн... .
                  А ето този номер как ще стане просто не е истина -рекламен трик или просто шега.А тези с ,,балистичната'' защита наистина ги пази от флекса Броширки мнооого и все хубави неща вътре...
                  PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
                  КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
                  0899187766

                  Коментар


                  • #24
                    До: Слънчеви очила

                    Първоначално публикуван от churov Преглед на мнение
                    Говоря за фабрики в които се произвеждат наистина марковите очила.
                    А ето този номер как ще стане просто не е истина -рекламен трик или просто шега.А тези с ,,балистичната'' защита наистина ги пази от флекса Броширки мнооого и все хубави неща вътре...
                    Всички "маркови" очила се правят в кЕтай... но тези не...Поне не официално. Ако купуваш от там менте със същите надписи то определено няма да е със същите параметри като оригинала. За флекса не знам, но пред мен са ги свивали на фунийка и после се отварят и им няма нищо. Да не говорим че специално за БА са проведоха и балистични тестове, така че носете си Рей Баните мейд ин на кучето под опашката, наистина са евтини.
                    Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                    Коментар


                    • #25
                      До: Слънчеви очила

                      Имам питане! Когато се надраска стъклото на тъмните очила трябва ли да се сменят очилата ? Вредно ли е за очите? Става дума за скъпи марки очила, който не мога да ги сменям всеки месец а и вече се отказах . Много моля ако може и Стефан да си каже мнението по въпроса. Благодаря предварително!

                      Коментар


                      • #26
                        До: Слънчеви очила

                        @quadra:

                        Само за протокола...
                        Де факто почти целият пазар на слънчеви очила в момента се държи от два гиганта - Luxottica Group и Safilo Group.
                        Марките изцяло на Luxottica Group са: Vogue, Persol, Arnette и REVO. Освен това са лицензирани да произвеждат очилата на Anne Klein, Arnette, Brooks Brothers, Bvlgari, Burberry, Chanel, Dolce & Gabbana, Donna Karan, Ferragano, Killer Loop, Miu Miu, Prada, Purple Label, Ray-Ban, SteroFlex, Versace, Versus и Polo Ralph Lauren. Имат общо осем завода - шест в Италия и два в Китай, където се правят очилата предимно за тамошния пазар.
                        Марките изцяло собственост на Safilo Group са: Safilo, Oxydo, Blue Bay, Carrera и Smith. Safilo Group държат лиценза за производство на очилата на Alexander McQueen, A/X Armani Exchange, Balenciaga, Banana Republic, Boss by Hugo Boss, Bottega Veneta, Boucheron, Diesel, 55DSL, Dior, Emporio Armani, Fossil, Giorgio Armani, Gucci, Hugo by Hugo Boss, Imatra, Jennifer Lopez, Jimmy Choo (от началото на тази година), Juicy Couture, Kate Spade, Liz Claiborne, Marc Jacobs, Marc by Marc Jacobs, Max Mara, Max&Co., Nine West, Oliver, Pierre Cardin, Saks Fifth Avenue, Stella McCartney, Valentino и Yves Saint Laurent. Имат шест завода - четири в Италия, един в Словения и един в Щатите.
                        Adidas правят очилата си в Австрия, a Oakley техните - в САЩ.
                        Както виждаш "марковите" очила може и да се правят в Китай, но истинските такива - не.

                        Коментар


                        • #27
                          До: Слънчеви очила

                          Първоначално публикуван от Harka Преглед на мнение
                          Както виждаш "марковите" очила може и да се правят в Китай, но истинските такива - не.
                          Не разбрах къде е проблема, говорим точно за едно и също, за разлика от Янко (churov)
                          Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                          Коментар


                          • #28
                            До: Слънчеви очила

                            Мда, досетих се, че може би съм те разбрал погрешно, но вече бях пуснал мнението. Извинявай!

                            Коментар


                            • #29
                              До: Слънчеви очила

                              Абе стига сте увъртали ами казвайте дали са вредни надрасканите очила за очите

                              Коментар


                              • #30
                                До: Слънчеви очила

                                superMAX мисля,че ако драскотината не те дразни като си с очилата няма проблем!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X