Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Слънчеви очила

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Слънчеви очила

    Първоначално публикуван от brum Преглед на мнение
    Я да питам нещо за стъкла - преди доста години бях сложил едни които увеличаваха контраста. Нещо като тия дето сега ги водят кехлибарени. Но за разлика от сегашните контраста на онези ставаше доста по-силен. Зеленото покрай пътя в ранна пролет беше много зелено, чак кеф ти прави да го гледаш. Обаче такива след това не съм намирал. Даже и на същата арка (fishgillz). Някаква идея как се води тоя "цвят" на стъклата или за какво да търся като информация по мрежата за да намеря нещо подобно?

    И има ли нещо като двойна поляризация? Чувал съм го някъде във връзка със същата марка (fishgillz), но нещо не разбирам какво се има в предвид. Уж са някакви рибарски истории - по-добре да махат отблясаците от водата.
    Аз имам такива. Слагаш ги и почваш да виждаш в HD И не са жълто оранжеви, а са си нормални слънчеви очила. Просто увеличават контраста, синьото става по-синьо, зеленото по зелено... Всъщност стъклата отвън погледнати са сини, а от вътре са си нормални... Мойте вече станаха на 2-3 години...

    Коментар


    • От: Слънчеви очила

      Първоначално публикуван от orela Преглед на мнение
      250$ за едни очила
      Вярвай ми, никак не е приятно. С години се правех на пич и мъжкар и мигах на парцалии на пътя и в морето. Ама като попреминах четиридесетте и умората в очите взе да ми разваля удоволствието и от работа и от хоби. Пробвах и с ефтини. Поне не бяха съвсем ментаци ами докопах някакви от френски производител на лични предпазни средства с все сертификати. Вършат някаква работа за малко пари ама размер единствен и дизайн нулев. Под дизайн не разбирам как изглеждат а каква зона ми покриват. Та донякъде от немай къде си ги избрах. Щото ония, на тия пари, дето им се сещаш за марките пък от дизайн се утепали ама като ги понамокриш веднъж дваж и са си за боклука. А и вероятно си забелязъл, че въпросните модели са стъкло и технология защитена от патенти някакви. Като поизтекът то и тия ще поевтинеят ама аз нямам време да ги чакам.
      GPS системи https://www.easytracking.bg/
      Пътна помощ навсякъде и по всяко време https://закъсах.бг

      Коментар


      • От: Слънчеви очила

        Я да ви обобщя и тука - 200 кинта са си 200 кинта и долу горе това е средна цена на добри цайси.Аз живеещ в сльнчев щат и занимаващ се с дейности на открито се кьлна в е те тия долу.

        Maui Jim - за морето
        Oakley - за ски,катерене,колоездене,гората.......но имат и много добри модели за морето,за шофиране или за всеки ден.
        Julbo - за децата са се утепали,или моите са много мирни или не знам колко са яки тия цайси ма един чифт строшени нямам пьк сбоно двамата до момента имат около ммммм 12-15 броя
        TOYOTA SEQUOIA ‘11
        W140 S420 '99

        Коментар


        • От: Слънчеви очила

          Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
          Я да ви обобщя и тука - 200 кинта са си 200 кинта и долу горе това е средна цена на добри цайси.Аз живеещ в сльнчев щат и занимаващ се с дейности на открито се кьлна в е те тия долу.

          Maui Jim - за морето
          Oakley - за ски,катерене,колоездене,гората.......но имат и много добри модели за морето,за шофиране или за всеки ден.
          Julbo - за децата са се утепали,или моите са много мирни или не знам колко са яки тия цайси ма един чифт строшени нямам пьк сбоно двамата до момента имат около ммммм 12-15 броя
          Julbo-to са наистина яката работа
          Взехме едни за каката - май-беше на 5 носи ги година и нещо и ги загуби (още е яд).
          Взехме и за бебока на около 1 година, още се мотаят на около, но маи вече са умаляват...

          Коментар


          • От: Слънчеви очила

            На през 3 години им взимаш модел според вьзраста,умножаваш по 2,че моите са двама и после пак по 2,че да имат резервни - няма как да ходи без очила на това сльнце тук или в пустинята или в Мексико или на ски в планината или само планина без ски или с колелото.Какво ли не ги правят и как пьк една слюдя не падна,не се отлепи нещо,не се отви болтче или не се прецакаха на балончета слюдите.

            Аз грам претенции кьм тия няма,да ме пита човек Какво може да се подобри по тия.............ммммммм нямам препорьки,по-добре няма как да е.
            TOYOTA SEQUOIA ‘11
            W140 S420 '99

            Коментар


            • От: Слънчеви очила

              Босе, Мауи Джим ако имаш стари но са налични - пращай им ги и ти връщат чистак бърсак нови - само за 6-70 кинта.
              Аз имах едни MJ допреди 2 седмици .. ама заминаха у един гьол и сега пак съм безочен.
              Предните ми РейБани артисаха некъде при последната ни среща (май на WaterB's).

              Сега пак съм у дилема кво да бъде .. ма пусто не ми се дават 200+ за тъмни зъркели.

              Коментар


              • От: Слънчеви очила

                Не сме намирали Рей Бани,аз имам едни черни от тия мутренския модел или авиаторски / кой как и знае /ма не стьпват и на малкия прьст на Мауито.Те пьк са на едно 4 години да речем без грам драскотина по стьклата,от време на време им смазвам пружините с Короужьн Блок / като ВД40 ма по-добро / и си гледкат много успешно.Имах поне 2 модела сьс слюда вместо нормално стькло - удобни,леки,нямат рамки.......сьлза ма много лесно се драскаха за разлика от тия които почти петилетка за без забележка по стьклата,рамката друг вьпрос.

                Вземи си стькьлца на Мауи,малко над 200 кинта се вьртят,но пьк си е стькьлце та дрьнка
                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                W140 S420 '99

                Коментар


                • От: Слънчеви очила

                  А,защо на работа ни цакат с очила за 12лв. и понякога трябва да ги нося цял ден?
                  Ако кажа на шефа,че искам очила за 200лв. знаете ли къде ще ме прати?
                  Не там за където си мислите,а в МОЛА!
                  Там е сянка и хладно!В крайна сметка си развалих очите,не си жалете парите,а очите.
                  .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                  Киа спортаж2000тди 98г
                  Ауди А3 1.9ТДИ
                  Каравана Аdria 390Q

                  Коментар


                  • От: Слънчеви очила

                    Явно ще премисля за цената.
                    Май ще гледам моделите на Oakley, Ray Ban и Bolle. Поне на тях намерих магазини в София

                    А какво трябва да се гледа при избора на едни такива очила?

                    Коментар


                    • От: Слънчеви очила

                      Има ли актуална информация към днешна дата, за качествени слънчеви очила, работата ми е такава че работя по цял ден на открито от сутрин до вечер под парещите слънчеви лъчи, решил съм че няма да правя никакъв компромис с очите ми.

                      Задължително слънчевите очила искам да имат следните характеристики, да са големи, да обхващат по-голям зрителен ъгъл, да са с дебели и широки рамки за по-голям комфорт при продължително им носене, задължително да са поляризирани, да премахват отблясъците, от тези които мога да виждам дъното на езеро без отблясъците, самите стъкла да са сиви на цвят с цел най-неутрални цветове.

                      Каква марка ще ми препоръчате, задължително да имат предствителство тук в София за да ги тествам, бюджет максимум до 300 лева.
                      Последно редактирано от Еделвайс; 07-06-18, 08:16. Причина: Пояснение

                      Коментар


                      • От: Слънчеви очила

                        Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
                        Има ли актуална информация към днешна дата, за качествени слънчеви очила, работата ми е такава че работя по цял ден на открито от сутрин до вечер под парещите слънчеви лъчи, решил съм че няма да правя никакъв компромис с очите ми.

                        Задължително слънчевите очила искам да имат следните характеристики, да са големи, да обхващат по-голям зрителен ъгъл, да са с дебели и широки рамки за по-голям комфорт при продължително им носене, задължително да са поляризирани, да премахват отблясъците, от тези които мога да виждам дъното на езеро без отблясъците, самите стъкла да са сиви на цвят с цел най-неутрални цветове.

                        Каква марка ще ми препоръчате, задължително да имат предствителство тук в София за да ги тествам, бюджет максимум до 300 лева.ж

                        Не съм чел темата назад, но за мен отговорът е само един! Oakley

                        Коментар


                        • От: Слънчеви очила

                          Първоначално публикуван от Chinela Преглед на мнение
                          Не съм чел темата назад, но за мен отговорът е само един! Oakley
                          Преди малко се връщам от магазина срещу мол парадайс, предлагащи очила Oakley, пробвах някои но очилата с рамките които ми бяха най удобни, нямаха с поляризирани стъкла, та от там отидох до мола до друга известна верига Opt...., след доста проби си харесах:

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Hugo-Boss-0879S-0JA3H-Polarised-ld-1.jpg
Прегледи:1
Размер:51.2 КБ
ID:5790397

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20180607_130702.jpg
Прегледи:1
Размер:58.0 КБ
ID:5790398


                          Поляризация: С поляризирани лещи
                          Форма: Квадратни
                          Цвят на рамката: Черен с гумиран ефект
                          Цвят на стъклата: Сиво

                          BOSS 0879/S

                          Предната част е отлята с карбонови нишки,
                          за да бъде по-лека и здрава.

                          Дръжките са с триизмерен ефект от
                          карбонови нишки, гумирани накрайници и
                          метална вътрешна част.


                          Много съм доволен от очилата, мисля че 30% отстъпка е много добра оферта за този клас очила, от 560лв на 390лв. смятам че е добро попадение.

                          Надявам се поне 5 години и повече да ги ползвам, не всеки ден се купуват такива скъпи очила.
                          Последно редактирано от Еделвайс; 07-06-18, 12:30. Причина: Пояснение

                          Коментар


                          • От: Слънчеви очила

                            Ужас


                            Сьс здраве да си ги носиш
                            TOYOTA SEQUOIA ‘11
                            W140 S420 '99

                            Коментар


                            • От: Слънчеви очила

                              Поляризирани ЛЕЩИ на слънчеви очила?

                              Коментар


                              • От: Слънчеви очила

                                Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                                Поляризирани ЛЕЩИ на слънчеви очила?
                                Какво не е наред?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X