Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Подгревни свещи, проблеми свързани с тях. Какви, откъде.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Проблем с подгревни свещи на 4рънер 2LT

    Първоначално публикуван от Lacho Botev Преглед на мнение
    Мисля че грешиш,ако тва са параметрите на издуханият мотор......какви са на нормално работещият?Говориме за 2LT....
    Няма толкова значение какъв е мотора, има значение при колко се самозапалва нафтата, а за добро запалване си трябват 31-32 атмосвери .
    Тя, разликата пали- не пали е няколко атмосвери , при бензина е същото, само с 20-на атм. по-малко.

    пп. ... не съм казал, че е сдухан .
    Последно редактирано от LEDENATA; 24-10-08, 20:20.

    Коментар


    • #32
      До: Проблем с подгревни свещи на 4рънер 2LT

      Ааа,пак си говориме врели -накипели.Как да няма значение мотора.....дали е с принудително пълнене,формата на горивната камера,челото на буталото,броя на клапаните и др.-това са фактори които влиаят на степента на компресия!Ккакто и да е...не ми се спори, но да твърдиш че този мотор 28-29 ат. е почти за ремонт е абсолютно невярно.Мойта Тояга палше при -12 градуса и 25ат.....По спомен,заводските предписания при които се налага ремонт е около 20.

      Коментар


      • #33
        До: Проблем с подгревни свещи на 4рънер 2LT

        Първоначално публикуван от Lacho Botev Преглед на мнение
        Ааа,пак си говориме врели -накипели.Как да няма значение мотора.....дали е с принудително пълнене,формата на горивната камера,челото на буталото,броя на клапаните и др.-това са фактори които влиаят на степента на компресия!Ккакто и да е...не ми се спори, но да твърдиш че този мотор 28-29 ат. е почти за ремонт е абсолютно невярно.Мойта Тояга палше при -12 градуса и 25ат.....По спомен,заводските предписания при които се налага ремонт е около 20.
        Потвърждавам написаното

        Коментар


        • #34
          До: Проблем с подгревни свещи на 4рънер 2LT

          Живи и здрави, карайте ги и с под 20 атм., това не значи че работи нормално .
          Аз лично смятам, че дизел под 27 атм. е пътник, ще ви питам на минус 10 C как ще палите и колко деян ще има тази кола .
          Под тези атм. си е вече зле, да не говорим, ако има и разлика в самите цилиндри по между им . А има и верижна последователност- стара кола, позапушени дюзи, студено време, кофти нафта, слаб акум., неработещи подгревателни свещи . Зимата с такъв набор от проблеми си направо аут.
          И не на последно място, това че прорабтва на собствени обороти е едно, а друго да понатовариш возилото- там вече си трябва копресийка .
          Не задължавам никого с моето мнение .

          Коментар


          • #35
            До: Проблем с подгревни свещи на 4рънер 2LT

            А тази разлика в компресията между цилиндрите от къде се появява.Каква е нормалната компресия на 2LT мотор?

            Коментар


            • #36
              До: Проблем с подгревни свещи на 4рънер 2LT

              Възможно е да има натегнати клапани и от там да изпуска компресияСлучвало ми се е на Г-класата да дава различна компресия в цилиндрите След регулиране на клапаните компресията във всички цилиндри имаха приблизително еднакви стойности

              Коментар


              • #37
                2-LT мотор-марка подгревни свещи?

                Подгревните свещи на магарето са си поизгоряли малко(),и преди малко звънях в "Косер",но се оказа,че не внасяли баш такива,каквито ми трябват "Денсо",но имали "Искра"за около 11лв./броя.
                Не робувам задължително на марката,а и "Искра"-та със сигурност няма да е менте,но бих искал да чуя и вашето мнение-"Искра" ли да взимам,или да търся "Денсо",или друга марка
                много автомати-слаби резултати!

                Коментар


                • #38
                  До: 2-LT мотор-марка подгревни свещи?

                  Какви пари искат за Денсо?

                  Коментар


                  • #39
                    До: 2-LT мотор-марка подгревни свещи?

                    Искрата от Косер работи добре но има кратък живот....и е добре всички свещи да са от една марка поне да загряват еднаква температура и еднакво бързо
                    2012 GL350 Bluetec & 2012 Audi A6 Quattro 3.0T & 2013 Audi S6 Quattro 4.0 Biturbo
                    ex-Toyota Land Cruiser FZJ-80 Triple Locked 4.5EFI 1FZ-FE petrol/lpg

                    Коментар


                    • #40
                      До: 2-LT мотор-марка подгревни свещи?

                      Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
                      Какви пари искат за Денсо?
                      Не разбрах-баш за 2-ЛТ не внасяли изобщо...А,нямам доверие на разни магазинчета,и лавки за оригиналдъ части за Тойота!
                      много автомати-слаби резултати!

                      Коментар


                      • #41
                        До: 2-LT мотор-марка подгревни свещи?

                        Аз карам от една година с искра,и за сега няма проблеми.
                        878940653

                        Коментар


                        • #42
                          До: 2-LT мотор-марка подгревни свещи?

                          оригиналните от ТМ Ауто бяха по 70лв доколкото помня... изсмях им се тогава и си купих по 10лв... обаче след това започнах да подгрявам оп 1 мин при минусови Т... явно има доста ментета...
                          помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                          Коментар


                          • #43
                            До: 2-LT мотор-марка подгревни свещи?

                            Аз си купих от Вюрт но още не съм ги слагал кода им е4400154 бяха нещо около 15-16лв. бр.

                            Коментар


                            • #44
                              До: 2-LT мотор-марка подгревни свещи?

                              Днес смених свещите.След кратко обикаляне купих"Беру"за 33лв./бр.,но понеже ги нямаха в наличност предложиха да изчакам 15мин.,и ще ми ги дадат по 30лв.,като компенсация...предложих да дойда утре-тогава те трябваше да ми дадат лев!Та в шеги и закачки запретнах ръкави пред магазина,и ги сменихОт старите две бяха тотална щета,едната "здрава" показа съпротивление 40 Ома,а другата-18 Ома...май само последната(на 4-ти цилиндър) е вършила нещо...?
                              много автомати-слаби резултати!

                              Коментар


                              • #45
                                До: 2-LT мотор-марка подгревни свещи?

                                Замери ли колко ОМА показаха новите?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X