Обява

Свий
Няма добавени обяви.

GAS GAS двигател със стоящи клапани!!!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: GAS GAS двигател със стоящи клапани!!!

    ..това което са решили да направят от ГАС ГАС е просто ГЕНИАЛНО ..
    този мотор ще е хем 4 тактов хем няма да има някои от недостатъците на 4 тактовите..т..е нещо средно ще е между 2 и 4 тактов..
    между другото може би решението на фирмата е логично
    ..защото на скоро и аз без да съм кой знае колко просветен ..точно това си мислех за тази стара схема/сега няма да ми вярвате но е така наистина/..и защо някой не се сети да я използва със стоящите клапани....а ето че те вече са се сетили ..

    Коментар


    • #17
      До: GAS GAS двигател със стоящи клапани!!!

      Митков, нищо не разбираш ти
      Хората по-горе са ти го обяснили с аргументи и НЕОСПОРИМИ факти защо от това двигател няма да стане. Стой моля те нека седим да гледаме на испанците сеира, нека хвърлят още няколко милиона и да се убедят сами че от това тяхното и чеп за зеле не става, и тогава ще им пишем открито писмо: "ХА !!! ДА БИ ФОРУМ ЧЕТЯЛО - НЕ БИ ЧУДО ВИДЯЛО !!!"
      Издъних се на Тюринг теста

      Коментар


      • #18
        До: GAS GAS двигател със стоящи клапани!!!

        Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
        Хората по-горе са ти го обяснили с аргументи и НЕОСПОРИМИ факти защо от това двигател няма да стане. Стой моля те нека седим да гледаме на испанците сеира, нека хвърлят още няколко милиона и да се убедят сами че от това тяхното и чеп за зеле не става, и тогава ще им пишем открито писмо: "ХА !!! ДА БИ ФОРУМ ЧЕТЯЛО - НЕ БИ ЧУДО ВИДЯЛО !!!"
        И с какво от написаното не си съгласен...или просто щото неква иЗпанска фирма го прави занчи е хубаво ,направо прелестно ,НЕ не ИЗИАЩНО творение на техническия гении-всекви признаци на конструктивни проблеми вече са решени ,ма нали в 21 век живеем ,каде го сравняваме с М20-тоз двигател е космос сравнен с останалите банални вече движители.Теория и практика е всичко.Предпочитам мотоциклет с дизелов двигател ,от колкото този праисторически като конструкция двигател.Някои казват ,че всичко ново е добре забравено старо....ма маи забравят че тва е техника....не изкуство.Естествено мотора ще е велик ,спор няма ,тез иЗпански напредничави мозаци сътвориха напрао чудо ...ше ни баламосват от списания и телевизии....ма тъи де нали ни аз ни ти си карал ,тъи че сички ше вярваме на ония дет рекламират ,щот нали ехо с балсам гали ръцете ,на леля мария праха сичко изсмуква ,па на га3 га3 маторите бегат поече.Междодругото ,кат видях тоз матор напрао настръхнах кат булка ,а па на другите мутори им се качиха клапаните в главите...СЕРИОЗНО....и мнението на Ясен първото си е баш за тая тема.И пак ще попитам ,за да завърша разбрано-с какво от написаното не си съгласен?....аааа мисля че ще е хубаво да се завърнат барабанните спирачки...сигурен съм че имат мноо свестни предимства...ся чакам да ги възроди не Иж ми Хонда ,че да отразят таз техническа прозорливост по всички лъскави корици и сички да се завърнат към тез сигурни системи служещи предимно за претрепване на скороста преди преди края на правата.

        Коментар


        • #19
          До: GAS GAS двигател със стоящи клапани!!!

          Не съм съгласен с цялостното ти разглеждане на проблема, с това не съм съгласен. Аз ако е за въпрос - въобще мисля че двигателят с вътрешно горене - пардон, буталния двигател, е недоразумение. Тотално. Еретизъм във физиката. Засилиш едно бутало, и тъкмо му стане кеф - хайде спирай, и бам в обратната посока. Тамън се засили в обратната посока - хайде пак спирай, и пак смяна на посоката. И така до безкрай. Сто, двеста пъти в секунда.
          Само че работи. Съществува (че и работа върши), понеже човечеството има хитрата способност да усъвършенства и да прави функционални неща, които като замисъл са недоразумения (без да ми се обижда двигателя с вътрешно горене, и аз го харесвам и аз не мога без него, нищо че е несъвършен).

          Та с две думи - всичко е просто различна степен на компромис. В случая - никой не прави голяма реклама, и никой не казва че идва революция в двигателостроенето - говорим за двигател за триал, спорт при който мощността е последното нещо от което се нуждае човек.

          Трябва им дадена мощност - този двигател я има достатъчно за целта. Повече не му трябва. Трябва им ниско тегло - този двигател е лек, понеже спестява една торба части. Трябва им най-вече нисък център на тежестта - е, при този двигател главата е като на двутактов, само горивна камера и свещ, останалото е долу в ниското.

          Ама не, не става и не става нищо от тоя двигател. За нищо не става, по-добре да сложат една двувалка, ако може с десет клапана на цилиндър, да и идва максималния въртящ момент на 15000 оборота, за да карат по мокри камъни и по влажни трупи.

          Иначе за останалото да си ме видял да споря? Хич и не мисля. Не вярвам да го видиш във формула едно този двигател. Нито в кросак. Просто отговаря на някакви конкретни нужди.

          Всъщност мисля че най-добре си отговаряш с аналогията която правиш с дисковите спирачки и барабанните. Сто процента си прав. Дисковите са по-добри. Само че вземи едно Булгаррено от 1968, което е с четири дискови спирачки с дискове големи като легени, и го сравни как спира в сравнение с едно ново Клио, с барабанчета отзад като пепелници. Едното прилага модерен принцип със стара реализация, другото предлага модерна реализация на стар принцип.
          Последно редактирано от Goblin; 19-01-08, 01:33.
          Издъних се на Тюринг теста

          Коментар


          • #20
            До: GAS GAS двигател със стоящи клапани!!!

            Не знам как ще стане по лек този двигател като ще отпадне веригата,и ще бъде заменена с повдигателни прътове.Пружини, клапани не може да няма.Не знам но мисля че ако е много удачен ще се въведе първо при колите малко не ми изглежда реалистично.Но ще поживеем и ще видим.Това си е лично мое мнение.

            Коментар


            • #21
              До: GAS GAS двигател със стоящи клапани!!!

              Понеже сме седнали тука да оплакваме и възхваляваме "нероден Иванчо", та да ви припомня нещо от деветдесетте години на миналия век! През 91-92 г. Хонда изкара модела NR 750, мотор направен по отхвърлена преди това технология, с овални бутала ! Феновете на Хонда изпаднаха в захлас, колекционерите се юрнаха да купуват а американците се изядоха от яд защото мотора се произвеждаше в лимитирана серия само за Европа на цена от 100 000 DM!
              И къде е сега този мотор? В колекциите на колекционерите!
              Та така стават нещата - някой предлага нещо, друг го приема и хуква да го произвежда и рекламира с гръм и трясък, а накрая пазара възстановява реда в нещата тихомълком и всичко приключва!
              "Do not correct a fool, for he will hate you;
              Correct a wise man, for he will appreciate you."

              Коментар


              • #22
                До: GAS GAS двигател със стоящи клапани!!!

                Тозиии пуст балкански нрав абе момчета защо нацапахме темата на момчето,то само искаше да покаже що за нещо е открил.

                Коментар


                • #23
                  До: GAS GAS двигател със стоящи клапани!!!

                  Първоначално публикуван от spl77 Преглед на мнение
                  Тозиии пуст балкански нрав абе момчета защо нацапахме темата на момчето,то само искаше да покаже що за нещо е открил.
                  Ха, защо пък да сме нацапали темата!?
                  Когато някой пусне тема във форум, се предполага че цели да предизвика коментари и дискусия по темата! Това че на някой не му харесват коментарите направени от друг си е в реда на нещата! В крайна сметка различни хора сме и със собствено мислене, а не сме пионерчета или комсомолци, които да гласуват единно за всяко предложение!
                  "Do not correct a fool, for he will hate you;
                  Correct a wise man, for he will appreciate you."

                  Коментар


                  • #24
                    До: GAS GAS двигател със стоящи клапани!!!

                    Първоначално публикуван от spl77 Преглед на мнение
                    Тозиии пуст балкански нрав абе момчета защо нацапахме темата на момчето,то само искаше да покаже що за нещо е открил.
                    Нищо не сме нацапали, само си приказваме и си дискутираме.Нито ще ни чуе някой, нито ще накривим на някого шапката.Просто си чешем езиците.То ако е топло по това време не ще седна на компа ,ама нали е зима.

                    Коментар


                    • #25
                      До: GAS GAS двигател със стоящи клапани!!!

                      Ъъъ, за овалните бутала на Хонда - могат да се изпишат страници по въпроса, но с две думи - технологията бе създадена със специфична цел, работеше безупречно, и до ден днешен си остава страхотно постижение без екивалент. Никога не бе пусната в масово производство поради излючително високата си цена, но и никога не е била и предвидена за масово производство. Беше предвидена за състезания в най-високия клас, където бе моментално забранена понеже даваше преимущество на Хонда. И то не веднага - в началото двигателите са имали доста проблеми поради съвсем новата технология, и никога не са постигали добри резултати в състезания, но просто от самото начало потенциала е бил налице.

                      Ограничената серия модели които се продадоха на обикновените клиенти се изкупи като топъл хляб, и то основно от производители - голям процент от тези бройки директно се озоваха в конструкторските отдели на автомобилни и мотоциклетни производители, където бяха набързо разглобени болтче по болтче.

                      До ден днешен тази технология си остава уникална, много проста като замисъл, но много трудна за реализация - овалните (всъщност елиптични, което е още по трудно за производство) бутала трябва да се изработват при много строг допуск, и при производството им има много брак.

                      Издъних се на Тюринг теста

                      Коментар


                      • #26
                        До: GAS GAS двигател със стоящи клапани!!!

                        Хубаво е когато човек знае и може да се опре на факти.В предния пост казах нацапахме и си е верно и си е лично мое мнение хубаво е да се спори не е хубаво да се спори безмисленно.Ето това имах предвид.

                        Коментар


                        • #27
                          До: GAS GAS двигател със стоящи клапани!!!

                          Първоначално публикуван от spl77 Преглед на мнение
                          Хубаво е когато човек знае и може да се опре на факти.В предния пост казах нацапахме и си е верно и си е лично мое мнение хубаво е да се спори не е хубаво да се спори безмисленно.Ето това имах предвид.
                          Ти май не правиш разлика между спор и дискусия!
                          Ако всички мълчехме и гледахме възхитено в екрана, тази тема щеше да е приключила още с първия пост, или най-много 3-4 поста по-надолу! А така, дискутирайки, научаваме още и още нови неща!
                          В крайна сметка с предишния си пост исках да кажа че последната дума за ДВГ със стоящи клапани, ще я каже ПАЗАРА! Историята на ДВГ с овални бутала и тази на Ванкеловия ДВГ, само потвърждават твърдението ми! Едно е да се направи добре работещ прототип, друго е същата технология да се приложи за дребносерийно производство, а съвсем, съвсем друго е тази технология да се приложи за едросерийно производство и да се наложи на пазара, въпреки конкуренцията! Няма невъзможни неща, има технологични трудности, които понякога има смисъл да се преодоляват, а понякога няма смисъл да се преодоляват просто защото има по-евтино, лесно и достатъчно добро, друго решение!
                          Та пътя към славата (или към забравата) на ДВГ със стоящи клапани на Гас Гас, тепърва предстои да бъде извървян!
                          "Do not correct a fool, for he will hate you;
                          Correct a wise man, for he will appreciate you."

                          Коментар


                          • #28
                            До: GAS GAS двигател със стоящи клапани!!!

                            Ако от ГАз Газ изкарат Ванкелов двигател ги признавам
                            MG RACING

                            Коментар


                            • #29
                              До: GAS GAS двигател със стоящи клапани!!!

                              Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
                              Ти май не правиш разлика между спор и дискусия!
                              Щом казвате пък може и прав да сте.Вие господин Даскалов може би дискутирахте ама някои хора откровенно си спореха.Пак лично мнение.
                              Последно редактирано от spl77; 20-01-08, 14:58.

                              Коментар


                              • #30
                                До: GAS GAS двигател със стоящи клапани!!!

                                Първоначално публикуван от Станислав_ Преглед на мнение
                                Ако от ГАз Газ изкарат Ванкелов двигател ги признавам
                                В момента Хонда го разработват и ще го качат на Монтеса
                                Мали какъв шампионат ще стане в траяла...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X