Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Volkswagen Tiguan

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Volkswagen Tiguan

    Нека някой да напише 1 ориентировъчна цена колко излиза с екстрите.
    Рав 4 дизел 2.2 мисля че е към 65 000 лв.
    Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

    "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

    Коментар


    • #17
      До: Volkswagen Tiguan

      да, за съжаление си прав за тестдрайв извън софия... когато си бях в русе и отидох да питам дилъра той "страшно много съжаляваше" обаче колата вече била минала през русе (за ПОЛОВИН ДЕН ) и вече съм я бил изтървал, а тестдрайв-а бил невъзможен

      ориентировъчна цена - 68000лв с ддс, която включва:
      - Track & Field модификация (купето си е същото - на база GOLF, но с маааалко по-голям ъгъл на атака, за сметка на скосената предна броня или спойлер по-точно...)
      - постоянно включено 4х4 с някакъв режим за каране "офф-роуд", който не можаха да ми обяснят в какво тоно се изразява (включва се с бутон на таблото)
      - 2.0 дизел
      - автопилот (круиз контрол)
      - затъмнени стъкла
      - автоматично затъмняване на огледалата против заслепяване
      - ксенон пакет (ксенонови фарове, завиващи светлини др. дребни детайли)
      - амбиенте пакет (вътрешно осветление в салона, в краката на пътниците, в огледалата.....)
      - система за паркиране (преден и заден парктроник и система за автоматично "софийско" паркиране)
      - най-обикновения пакет звук
      - датчик за налягането в гумите (БЕЗ дисплей, обаче, просто пищи, че някоя гума спада и удоволствието да я откриеш е изцяло за теб ) - Tougi ме подсети, че иначе бях пропуснал да го напиша
      - седалки с текстил
      - 16' джанти (получаваш дори и гуми )
      - климатроник
      - 2 год. пълна гаранция без оглед на км. (има възможност за закупуване на удължена гаранция срещу скромните 500лв на година (която обаче вече НЕ Е пълна!))
      ами това е мисля. за толкоз пари толкоз! както каза дилъра
      Последно редактирано от VoiD; 24-01-08, 11:52.

      Коментар


      • #18
        До: Volkswagen Tiguan

        Първоначално публикуван от mitkov Преглед на мнение
        ..значи като си сложиш всичките необходими неща..и автомобила си става...с още 15% отгоре shock:
        От собствен опит се убедих, че системата за следене на налягането в гумите си е необходимост. Туарега с всичките му системи за управление и корекции не позволява да "почувстваш" пробив в задна гума. Преди шест месеца го изпитах на гърба си, и докато гумата не легна на джантата нищо не се усеща. Струваше ми покупката на нова гума...

        Коментар


        • #19
          До: Volkswagen Tiguan

          Мите, а коя модификация си избра - оф-роуд или стрийт?
          .. ..еее как коя...офф роуд разбира се

          ..ПП -някой знае ли колко струват затъмнените стъкла..че..да не звъня пак на дилъра..чудя се дали да не ги добавя..казаха по принцип че до седмица две мога да добавям по нещичко

          Коментар


          • #20
            До: Volkswagen Tiguan

            система за паркиране (преден и заден парктроник и система за автоматично "софийско" паркиране)

            хммм..системата за автоматично паркиране изисква задължително да си избрал и версията с автоматична скоростна кутия
            ..тоест оскъпяваш си още нещата а и аз..не ги харесвам автоматиците
            освен това тази система беше над 3 бона май до колкото помня
            ..лично за мен по добре -люка с покрива стъкления за два бона и да си паркираш сам

            с ръчна скоростна кутия обикновенни фарове,дизел и с люк излиза около 62К без люка излиза дори под 60

            рав 4 за да вземеш с люк искат да поръчаш най луксозния вариант с кожен салон и всички екстри който за дизела е 65 000..като ако вече си взимал от тях друга тойота ти намалят 2% от тази цена..и при тях бях питах и за рава мислех че правят по голяма отстъпка за 2 ри автомобил купен от тях ..но те казаха че и тая може би ще я махат ..явно има голям наплив да се купуват нови автомобили и дилърите взеха да се разглезват
            Последно редактирано от mitkov; 29-01-08, 08:56.

            Коментар


            • #21
              До: Volkswagen Tiguan

              затъмнените стъкла излизат около 500лв. мисля (ако искаш по-точно мога да погледна довечера като се прибера ценоразписа с екстрите).
              сигурен ли си, че паркинг системата изисква автоматик? аз също не съм фен на автоматичните скорости (може би, обаче, ще се наложи да им свикна, понеже колата която съм харесал не се предлага с нормални ) и затова не съм ги добавил в пакета (а и дилъра не каза нищо такова - добави ми само паркинг системата без автоматика). самата паркинг система е около 2000лв. мисля (и нея ще я погледна довечера).

              аз пък никак не съм фен на стъклените покриви (само като си спомня какво се случи с на един приятел Е класата със слънчевия покрив, когато някакви лапета изтърваха една саксия от един балкон ).
              а освен това какво толкова ще гледаш през покрива (освен птичките, но не от лицеприятната им страна ).
              рав4 го изключих още на първия "кастинг" преди да тръгна по дилърите да тествам нови модели (малко субективно решение, повлияно от приятели ).

              Коментар


              • #22
                До: Volkswagen Tiguan

                Баща ми е взел някакъв ценоразпис от порше, май, но е някъде...

                По отношение на автоматика - логично е да ти трябва автоматик, защото иначе самата ръчна кутия ще трябва да е роботизирана, за да може да се справи сама колата да се паркира... Навсякъде където съм гледал тази система (като клипчета и брошурки) е показано как просто й натискаш копчето, караш бавно и когато колата си намери мястото я оставяш (и си пазиш ръцете от волана, да не те "накаже" колата )... Та ми се струва логично да не може да е без автоматик...

                П.С. А какво толкова им мразите на автоматиците? Карал съм стар и нов автоматик (като поколения - 90-те и ФВДСГ-2004-5 кутии) и има сериозни разлики и в момента автоматиците са на едно много високо ниво, където увеличения разхода на гориво почти е незначителен, а и динамиката е също почти наравно с тази от "ръчките"...
                "That is not dead which can eternal lie,
                And with strange aeons even death may die."
                ~H. P. Lovecraft

                Коментар


                • #23
                  До: Volkswagen Tiguan

                  А защо не си вземете от Германия ,и тук през лизингова къща?! За 15 дни тук е колата!
                  За 26 000 евра имате нова кола.
                  EX Toyota Land Cruiser 120
                  Деньги - зло! И тем большее, чем их меньше

                  Коментар


                  • #24
                    До: Volkswagen Tiguan

                    Първоначално публикуван от SLY Преглед на мнение
                    А защо не си вземете от Германия ,и тук през лизингова къща?! За 15 дни тук е колата!
                    За 26 000 евра имате нова кола.
                    Е, то ако ще говорим за цени, в последния Авто Билд имаше шокиращата новина, че като го пуснат (да, на сайта още го няма) Тигуана в САЩ, ще е на цени започващи от 22,400 долара, което ми се струва, че е доста малко за такава кола... Но пак се опира до проблема с вноса от САЩ...
                    "That is not dead which can eternal lie,
                    And with strange aeons even death may die."
                    ~H. P. Lovecraft

                    Коментар


                    • #25
                      До: Volkswagen Tiguan

                      Първоначално публикуван от Stan40_San Преглед на мнение
                      Баща ми е взел някакъв ценоразпис от порше, май, но е някъде...

                      По отношение на автоматика - логично е да ти трябва автоматик, защото иначе самата ръчна кутия ще трябва да е роботизирана, за да може да се справи сама колата да се паркира... Навсякъде където съм гледал тази система (като клипчета и брошурки) е показано как просто й натискаш копчето, караш бавно и когато колата си намери мястото я оставяш (и си пазиш ръцете от волана, да не те "накаже" колата )... Та ми се струва логично да не може да е без автоматик...

                      П.С. А какво толкова им мразите на автоматиците? Карал съм стар и нов автоматик (като поколения - 90-те и ФВДСГ-2004-5 кутии) и има сериозни разлики и в момента автоматиците са на едно много високо ниво, където увеличения разхода на гориво почти е незначителен, а и динамиката е също почти наравно с тази от "ръчките"...
                      така като го казваш, наистина звучи логично да е нужен автоматик (а може и човека да ми го е казал, а аз да съм пропуснал... ).
                      какво да ти кажа за автоматика - само веднъж съм карал (и то пробно - за около 15-20 минути - колата на един приятел - нов хюндай /най-големия модел кола която имат, но не се сещам каква беше/) малко ми беше объркващо (особено по светофарите понеже като отнема газта и колата не забавя толкова, колкото ако е с ръчни скорости и трябва и за най-малкото нещо да натискаш спирачка (в града е доста дразнещо). друго, което ми направи впечатление - въпреки големия мотор (3.5 или 3.7 бензин май беше) колата реагираше мнооого бавно като й дам газ - не може бързо да се изтегли (например да изпреваря някой набързо ), а като подам газ колата сякаш малко изчаква и после изведнъж започва да набира (което определено ще е фатално при висока скорост и ако реша да изпреваря нещо голямо /като ТИР/ например и имам ограничена видимост - това с ръчните няма да е такъв проблем - мога да "изцедя" двигателя и бързо-бързо да приключа с въпроса). увеличения разход също не е за пренебрегване - 1-1.5л/100км - така наистина не звучи като колосален разход, обаче ако си с голям мотор (примерно 3 или 3.5л) градското с ръчка ще ти е от порядъка на 12-13/100 (грубо) а с автоматик 14-15/100 вече звучи малко по-така, нали?

                      Коментар


                      • #26
                        До: Volkswagen Tiguan

                        За какво ви е този люк бе момчета? При условие че колата си има климатик, или климатроник? И моят джип има люк. Не съм го поръчвал специално, а така го купих втора употреба с люк. Един път през лятото, (когато бях купил колата) го отворих... Шума в колата рязко се увеличи. Слънцето започна неприятно да ми напича врата, а колата започна да се пълни с пепел от "добре почистената" България. Затворих го, включих климатика и вече три години не ползвам подобна "екстра"!
                        Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                        Златомир Попов - Forry

                        Коментар


                        • #27
                          До: Volkswagen Tiguan

                          Първоначално публикуван от Stan40_San Преглед на мнение
                          Но пак се опира до проблема с вноса от САЩ...
                          Между другото, преди години, мой познат (работеше в САЩ) си докара колата с ферибот до Хамбург. Оказва се, че износа на коли от Европа към Америка е доста по-голям от обратния, и фериботите пътуват обратно празни.

                          Коментар


                          • #28
                            До: Volkswagen Tiguan

                            За какво ви е този люк бе момчета? При условие че колата си има климатик, или климатроник
                            ...еее айде сега..тва е все едно да кажеш...за какво са ви тия жени с черни коси бе момчета..моята си е руса и ..знайте ли как съм си доволен от нея.. ..а един път пробвах с черна..мани мани
                            ..всеки си има вкус и неща които харесва или -не харесва..друго си е чувството да искараш някъде любимата с джипа да отвориш люка и да гледате...звездите ..малко се шегувам в момента..но аз лично много харесвам колата да има люк и го ползвам непрекъснато въпреки наличието на климатроници и тн. има си много приложения и плюсове..а и като го има..ако искаш можеш и да не го отваряш ..но като го няма и ти потрябва ..не можеш на момента да го пробиеш

                            Коментар


                            • #29
                              До: Volkswagen Tiguan

                              Е всеки сам си решава за какво да си дава парите. Една автокъща в момента предлага нов Тигуан със всички екстри за 68 000 лева. А това "малко" се различава от първоначалната обявена цена от около 48000 лева... А Тойота РАВ 4 дизел 2,2 комфорт е 51900лева. Аз такава взех на жена ми и си позволих да добавя само, калобрани, едни гумени лайстни по краищата на броните и фарове за мъгла, или неща, които смятам наистина за важни... Иначе аз специално на "екстри" от рода на люк, автоматичен датчик на чистачките за дъжд, автоматичен датчик за включване на фаровете, нормално резервно колело (много често срещана екстра при Фолксваген), контакт 12 волта в багажника, допълнително осветление на жабката и т.н. гледам, като на опити на автомобилни фирми да те ръсят с пари за този що духа... Или примерно определени екстри ти ги предлагат в пакет... Ако колата върви с климатик, а аз искам климатроник например, трябва да взема друг клас кола, която примерно има още люк, кожен салон, датчик за еди какво си, еди каква си жабка и т.н. и т.н. и да дам още 15000 лева!... Ама аз исках само климатроник вместо климатик!?!? Та така...
                              Но това си е мое мнение и никой не искам да ангажирам с него. Всеки сам си решава, какво да ползва, и за какво да си дава парите...
                              Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                              Златомир Попов - Forry

                              Коментар


                              • #30
                                До: Volkswagen Tiguan

                                Първоначално публикуван от ВладиЧ Преглед на мнение
                                Или примерно определени екстри ти ги предлагат в пакет... Ако колата върви с климатик, а аз искам климатроник например, трябва да взема друг клас кола, която примерно има още люк, кожен салон, датчик за еди какво си, еди каква си жабка и т.н. и т.н. и да дам още 15000 лева!... Ама аз исках само климатроник вместо климатик!?!? Та така...
                                Но това си е мое мнение и никой не искам да ангажирам с него. Всеки сам си решава, какво да ползва, и за какво да си дава парите...
                                Екстрите вървят в пакет по обясними причини. Примерно, когато попитах дилъра колко струва отделен монтаж на датчици за гумите, отговора беше: шест хиляди плюс три дни работа. Ъ!!!, казвам аз. Ами така, казва, трябва да сменим целите снопове от кабели, сервиза не тегли отделни жици, а сменя комплекти. Е, купих си TPMS за 240 лева и съм доволен.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X