Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въздушно окачване на Land Rover Discovery 2 - проблем...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Проблем с въздушното окачване на Дискавъри 2 Td5

    Първоначално публикуван от doci98 Преглед на мнение
    Някой във София със софтуер за Диско 2?
    Погледни какво пише най долу!

    Коментар


    • #47
      От: Въздушно окачване на Land Rover Discovery 2 - проблем...

      Я , тя темата ми още жива...
      Най вероятно колега е спукана възглавница...при мен се държеше така..
      Смених я, в последствие ги разкарах съвсем и го лифтнах...
      Сега си светят лампите ама не ме дразнят.
      Disco II td5
      2" OME,Safari snorkel, front D44bumper, 9500winch,chip, Fedima 265/70/16
      planed: air locker, rear D44bumper

      Коментар


      • #48
        От: Въздушно окачване на Land Rover Discovery 2 - проблем...

        Първоначално публикуван от ivanomir Преглед на мнение
        Я , тя темата ми още жива...
        Най вероятно колега е спукана възглавница...при мен се държеше така..
        Смених я, в последствие ги разкарах съвсем и го лифтнах...
        Сега си светят лампите ама не ме дразнят.
        Ами аз го имам от няколко месеца и засега го оставям с въздушното окачване но ще видим. Между другото преди около 3 дни го издебнах да се вдигне и му изключих клапана който изпуска въздуха и така го карах 3 дена, вчера го включих отново и засега се оправи.

        Коментар


        • #49
          От: Въздушно окачване на Land Rover Discovery 2 - проблем...

          Първоначално публикуван от doci98 Преглед на мнение
          Ами аз го имам от няколко месеца и засега го оставям с въздушното окачване но ще видим. Между другото преди около 3 дни го издебнах да се вдигне и му изключих клапана който изпуска въздуха и така го карах 3 дена, вчера го включих отново и засега се оправи.
          Значи не е възглавница...
          Колега - земи си един комплект гумички и един комплект за буталото на компресора и се радвай на въздушното окачване...
          Ъъъ - предполагам на Диско 2 е като на Рейндж 2 де...
          Щот след като смених и тефлоновото уплътнение и ризата на компресора - дига по 1 АТМ на минута
          Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

          Коментар


          • #50
            От: Въздушно окачване на Land Rover Discovery 2 - проблем...

            Първоначално публикуван от PinMaster Преглед на мнение
            Значи не е възглавница...
            Колега - земи си един комплект гумички и един комплект за буталото на компресора и се радвай на въздушното окачване...
            Ъъъ - предполагам на Диско 2 е като на Рейндж 2 де...
            Щот след като смених и тефлоновото уплътнение и ризата на компресора - дига по 1 АТМ на минута
            Ако кажеш от къде си купил частите и как се сменят, ще викна по бира.
            ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

            Коментар


            • #51
              От: Въздушно окачване на Land Rover Discovery 2 - проблем...

              Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
              Ако кажеш от къде си купил частите и как се сменят, ще викна по бира.
              Хм - не предполагах, че при Диско 2 е коренно различно... За Рейнджа е пълно с такива части, ма Диско 2 е със съвсем различна система.
              Демек - сори за спама...
              Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

              Коментар


              • #52
                От: Въздушно окачване на Land Rover Discovery 2 - проблем...

                Здравейте, скоро си купих Дискавъри 2 с въздушно окачване, и има проблем. Сутрин когато го запаля се вдига нормално, тръгвам след около 10км. пада и не иска да се вдига, като постои час се вдига и тръгваш пак. Помагайте ако някой знае нещо.

                Съобщение от модератор:
                Моля, напишете си в профила от къде сте.
                Прочетохте ли това
                ...ЦЪК
                Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 29-03-13, 09:02.

                Коментар


                • #53
                  От: Въздушно окачване на Land Rover Discovery 2 - проблем...

                  Първоначално публикуван от boavto Преглед на мнение
                  Здравейте, скоро си купих Дискавъри 2 с въздушно окачване, и има проблем. Сутрин когато го запаля се вдига нормално, тръгвам след около 10км. пада и не иска да се вдига, като постои час се вдига и тръгваш пак. Помагайте ако някой знае нещо.
                  Всички знаем по нещо
                  Ма в тоя случай първа точка е "диагностика". Без да го закачиш на комп, няма смисъл да гадаем и да налучкваме.
                  Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                  Коментар


                  • #54
                    От: Въздушно окачване на Land Rover Discovery 2 - проблем...

                    Най-вероятно някоя възглавница изпуска, в един момент компресорът прегрява и спира, защото работи постоянно, ама не помня дали имаше такъв термодатчик на главата на компресорите на диското...
                    ТКЗС за цял живот

                    http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%95%D1%84%D0%B5%D0%BA%D1%82_%D0%BD%D0%B0_%D0%94%D1%8A%D0%BD%D0%B8%D0%BD%D0%B3-%D0%9A%D1%80%D1%8E%D0%B3%D0%B5%D1%80

                    Коментар


                    • #55
                      От: Въздушно окачване на Land Rover Discovery 2 - проблем...

                      При мен беше същото,спукана възглавница. Смяна и пей сърце.
                      Ланд Ровър-Дискавъри,ТД5-1999 год.,готин е.
                      "Мъжко е да обещаеш,човешко да не го изпълниш."
                      "Правото на глас,не винаги означава да имаш право на избор."

                      Коментар


                      • #56
                        От: Въздушно окачване на Land Rover Discovery 2 - проблем...

                        Първоначално публикуван от boavto Преглед на мнение
                        Здравейте, скоро си купих Дискавъри 2 с въздушно окачване, и има проблем. Сутрин когато го запаля се вдига нормално, тръгвам след около 10км. пада и не иска да се вдига, като постои час се вдига и тръгваш пак. Помагайте ако някой знае нещо.
                        Аз ходих в Мото Пфое за диагностика, вдигнаха го гледаха го и ми казаха "абе я си вземи 2 нови възглавници и 2 нови сензора и ела пак" и така не ми взеха пари но не ми и направиха диагностика.
                        От тогава минаха 2 месеца и го карам по следния начин: вдигнах го ръчно като беше паднал на тампони(подадох ток на компресора + двата клапана за двете възглавници) и изключих буксата на изпускащия клапан.
                        Скоро си чакам сензорите от Англия защото със сигурност е един от двата заминал, а не е възглавница защото досега да е паднал на тампони.
                        Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 29-03-13, 13:42.

                        Коментар


                        • #57
                          От: Въздушно окачване на Land Rover Discovery 2 - проблем...

                          Само за протокола да кажа, че имам и възглавница и датчик да отлежават в мазата....
                          Land Lord Discovery II TD5 + Garmin Oregon 450 + Norica Marvik Gold + Sprint Apolon + Liverpool fan.
                          LZ2РSD

                          Коментар


                          • #58
                            От: Въздушно окачване на Land Rover Discovery 2 - проблем...

                            Най-вероятно е възглавница, но може да излезе и датчик и двата компонента правят подобни магарии.
                            Land Rover Discovery II 3,9 V8
                            Лада Нива 21214 1,7i

                            Коментар


                            • #59
                              От: Въздушно окачване на Land Rover Discovery 2 - проблем...

                              И моята в момента е така,нормално при каране. А,като постои 3-4 дена си пада едната възглавница. И, пак така и пак така.
                              Ланд Ровър-Дискавъри,ТД5-1999 год.,готин е.
                              "Мъжко е да обещаеш,човешко да не го изпълниш."
                              "Правото на глас,не винаги означава да имаш право на избор."

                              Коментар


                              • #60
                                От: Въздушно окачване на Land Rover Discovery 2 - проблем...

                                И моето Диско ги правеше тия номера, докато накрая в движение клекна на тампоните, та едва се прибрах. Оказа се, че едната възглавница изпуска само при дадено положение и накрая е дал фира и датчика. Смених всичко с ново. Ремонт за има-нема 1000 лв...Затова, ако можеш купи си една възглавница от форума, тука вече често се намират, и си смени пробитата, преди да се скапе и датчика. Има 2 вида монтажи на пръбичката за въздуха. Оригиналният е с винт и според мене е по-лесен. Другият е т.н. бърз монтаж - тръбичката се вкарва в един механизъм и при дръпване се законтря, но на мене той не ми харесва.
                                Преди да почнеш работа, откачи акумулатора и чакай 10 минути.
                                ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X