Обява

Свий
Няма добавени обяви.

От нищо нещо...

Свий
Темата е затворена.
X
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: От нищо нещо...

    Тия кукрита са дебели ножове. Работят по-скоро като брадва. Мачетето се оказа странна история. Ако е по-дебело от 2 мм, всъщност не става за нищо. Затова и отрязах реброто от задният край.

    Коментар


    • #17
      До: От нищо нещо...

      Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
      Ти си извратен. Сега според тебе трябва да пробия дупки и да вържа бруса за канията. Още утре? НЕ! В болнични съм, и няма да правя никви дупки в никви брусове, това е незаконно!
      То си има брус, ама ей го че съм забравил да го бутна в снимката(( Исках да му направя и на него кания, да стои накиснат във вода, като за коса. Обаче се оказа че и без това е вечно мокро, няма нужда.
      ..... Ахаа...ти ме разкри, отдавна имах някакви съмнения,че нещо не е наред... ада те издам ли ,че към комплекта (ЗИП) трябва да имаш наковалня и чукче за изклепване на косата + бруса аа... .Ти бе човека окрилящт най-дръзките ми идеий а сега какво стана извратен съм бил.....Е може и наистина да има нещо такова, ти твойто си го направил от коса, апък аз преди 18г.направих ей това от жага на някаква бронирана машина ама не помня МТЛБ,БРДМ,БМП ли беше.
      С две думи те тва е първото ми "творение" имаше и кания ама Пинчера я изяде беше започнал и дръжката ама го хванах на време , остана ми една такава жага /много трудно се реже с нея/ сега като накиприм Джипката ще я закача отстрани на багжника...


      п.п. и да оздравяваш (греяно вино сутрин, обед,вечер и преди лягане пак до изчерпване на наличните количества...)
      Прикачени файлове
      Land Rover Discovery:
      - ... "Най-хубавото на тази джипка е, че като закъсаш, можеш да си седиш вътре комфортно.".
      Land Rover, може да те закара навсякъде, но може и да не те върне!

      Коментар


      • #18
        До: От нищо нещо...

        Виж му сега очите. Не те ли е срам да го храниш само с джаги?
        И аз трябва да точа една желязна бичкия, ама не съм стигнал до нея. Много зъби, много чудо. Машина за точене нещо не намирам.
        Свиреп нож. Скоро видях картинки на много подобен скъп руски, Златоустовски. Даже гарда са копирали от тебе. А се казва Штрафбат

        Хм. Ако тва ти е личния пинчер, кви вълкодави гледаш ...)
        Това алабай ли е?

        Коментар


        • #19
          До: От нищо нещо...

          Първоначално публикуван от FLY_FREE Преглед на мнение
          IСтефане пак ти казвам- кефиш ме с исказа си
          Кажи как да си оправя връхчето на чекийката си- от титан е и се отчупи.
          Що, какъв е проблема? Титана е жилав, ама с пиличката, с пиличката....

          Може и на шмиргел. Какво те притеснява?

          Коментар


          • #20
            До: От нищо нещо...

            Проверих. Не може на шмиргела, заради загряването. Ниски обороти на камъка и потоп от вода. Някви в Русия точат за 4 долара на милиметър
            Хм. Имам разни машини, може да се опита.

            Коментар


            • #21
              До: От нищо нещо...

              Ето и от мен нещо самоделно (недовършено още). За съжаление нямам в момента снимки на други неща, но ако ви е интересно - ще наснимам каквото е останало при мен.
              Прикачени файлове
              Ако не свършва добре, значи не е свършило!
              0888 315 794
              LZ1UPI
              A1 (Rh+)

              Коментар


              • #22
                До: От нищо нещо...

                Кажи нещо за идеята на тази специфична форма на острието! А чирените от какво са?
                Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                Коментар


                • #23
                  До: От нищо нещо...

                  Това си е инструмент за дране.

                  Коментар


                  • #24
                    До: От нищо нещо...

                    Като цяло формата е точно такава, но този "перчем" отпред - защо е. Като че ли е заточен - нещо като за да реже и при обратното движение при намушкване /въпреки, че като цяло острието е много късо за такава цел/.
                    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                    Коментар


                    • #25
                      До: От нищо нещо...

                      Тази засечка от обратната страна на острието е да се рапори кожата на свинчо на стомаха като с цип.
                      "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

                      Коментар


                      • #26
                        До: От нищо нещо...

                        Повечето ножове за дране имат тази кука за порене, май. Викат им tailsplitter.

                        Опа, колегата ме е изпреварил.

                        Коментар


                        • #27
                          До: От нищо нещо...

                          Забравих дапопитам стоманата каква е?
                          Аз преди година си правих нещо подобно от съчмен лагер.
                          "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

                          Коментар


                          • #28
                            До: От нищо нещо...

                            Ами стоманата си е от лагер, дизайна е на жена ми по изискванията на селския коляч и според световната практика, дръжката е от пресован паркет на Юнкерс, нитовете са медни, канията е кожена, ножа е по поръчка за дране от човека дето това му е работата - доста е доволен засега. Това си класически нож за дране.
                            По принцип правя доста ножове (и по поръчка), но досега не съм ги снимал щото не е имало причина.
                            Ако не свършва добре, значи не е свършило!
                            0888 315 794
                            LZ1UPI
                            A1 (Rh+)

                            Коментар


                            • #29
                              До: От нищо нещо...

                              Каво му трябва на човек да си направи ТНТМ-мачете в домашни условия ...
                              Малко парче от трион за гатер и желание... Триона нямаше пробиване но се сетих за giorgio и хоп на плазмено рязане.Там стана, вярно дупката 4мм. не е идеално правилна но за тук става (за първи път видях плазмено рязане очарован съм... и какви неща могат да се правят с него).
                              И ето крйния резултат, остава обработка на дръжката и кания.
                              Прикачени файлове
                              Land Rover Discovery:
                              - ... "Най-хубавото на тази джипка е, че като закъсаш, можеш да си седиш вътре комфортно.".
                              Land Rover, може да те закара навсякъде, но може и да не те върне!

                              Коментар


                              • #30
                                До: От нищо нещо...

                                Много добре изглежда.Поздравления.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X