Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Санкт Петербург - Пекин

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Санкт Петербург - Пекин

    От разни източници се дочува че организаторите на Дакар обмислят нов маршрут и той е:

    Санкт Петербург - Пекин...

    От една от информациите разбрах че може да има лятно състезание (горното) и зимно което да си е традиционният Дакар
    VPetrov.photography

  • #2
    До: Санкт Петербург - Пекин

    Всичко ново е добре забравеното старо - навремето имаше Париж - Пекин, Париж - Москва - Пекин, така че решението е удачно.
    Упорито се носят слухове за голямо рали в Южна Америка. В момента като най-популярна се спряга Аржентина, която така или иначе е домакин на кръг от Световния шампионат в лицето на едноседмичното "Патагония - Атакама". Също така през лятото в Бразилия се провежда двуседмичното Dos Sertoes, което събира целия южноамерикански елит в този спорт, а и е кръг от световния шампионат, но само за мотори и ATV. Нищо чудно да станем свидетели на две ралита годишно - традиционното "Дакар", но може би в по-компактен вариант и нещо от типа "Dakar spirit" в Азия или Америка...

    Коментар


    • #3
      До: Санкт Петербург - Пекин

      А дано! Колкото повече, толкова повече!

      Коментар


      • #4
        До: Санкт Петербург - Пекин

        Интересни места за ралита по Земята дал Бог. Ама Дакар си е Дакар щото минава през цяла Сахара. Все едно да направят Транссибериа в Южна Африка. Дано намерят начин да не убият и това приключние (Дакар), пък ако има възможост да възобновят Санкт Петербург - Пекин няма нищо лошо!
        Technical Rescue Direct - life lies in courage
        http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

        Коментар


        • #5
          До: Санкт Петербург - Пекин

          http://www.ivanov-rally.ru/page.php?id=5594

          Коментар


          • #6
            До: Санкт Петербург - Пекин

            Първоначално публикуван от izo4x4 Преглед на мнение
            Всичко ново е добре забравеното старо - навремето имаше Париж - Пекин, Париж - Москва - Пекин, така че решението е удачно.
            Упорито се носят слухове за голямо рали в Южна Америка. В момента като най-популярна се спряга Аржентина, която така или иначе е домакин на кръг от Световния шампионат в лицето на едноседмичното "Патагония - Атакама". Също така през лятото в Бразилия се провежда двуседмичното Dos Sertoes, което събира целия южноамерикански елит в този спорт, а и е кръг от световния шампионат, но само за мотори и ATV. Нищо чудно да станем свидетели на две ралита годишно - традиционното "Дакар", но може би в по-компактен вариант и нещо от типа "Dakar spirit" в Азия или Америка...
            Пак се заравям в далечни епохи, но имам книга за, безпрецедентния тогава (60-те години), преход на Иржи (Зигмунд) и Ханзелка "От Аржентина до Мексико" с новата Татра с въздушно охлаждане. Сега и аз бих тръгнал, но тогава пътища, бензиностанции, визи, всичко е било различно.Много аварии, и всичко са си оправяли сами.

            Коментар


            • #7
              До: Санкт Петербург - Пекин

              Доколкото си спомням Париж-Пекин умря, защото се оказа, че Сибир е практически непроходим. Сега гледам маршрута е избран "на твърдо"- степи, пустини и планини. Може и да стане!
              Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

              Коментар


              • #8
                До: Санкт Петербург - Пекин

                Вай! ... Непроходим ... А народът и не знае ...((( Вай!
                Да вървят при УАЗовете на частни уроци. Кой дружи с тях знае как да мине.

                Коментар


                • #9
                  До: Санкт Петербург - Пекин

                  Първоначално публикуван от Георги Василев Преглед на мнение
                  Доколкото си спомням Париж-Пекин умря, защото се оказа, че Сибир е практически непроходим. Сега гледам маршрута е избран "на твърдо"- степи, пустини и планини. Може и да стане!
                  Париж - Пекин има толкова допирни точки със Сибир, колкото "Берлин - Бреслау" с Румъния и България или "Дакар" с Мозамбик.

                  И преди маршрутът пак е минавал най-често през степите, каквато е и идеята на новия формат Transoriental.

                  Между другото днес получих е-майл от организаторите на "Дакар" ASO със запитване дали би ми допаднал нов формат на ралито на друг континент.
                  Конкретните места, които биха заместили Африка според тях са:
                  1. Пустинята Такла-Макан в Китай
                  2. Пустинята Тар в Индия
                  3. Пустинята Гоби
                  4. Пустинята Виктория в Австралия
                  5. Пустинята Атакама в Южна Америка
                  6. Пустинята Каракум в Туркменистан

                  Коментар


                  • #10
                    До: Санкт Петербург - Пекин

                    А ти какво отговори ... ?

                    Коментар


                    • #11
                      До: Санкт Петербург - Пекин

                      Първоначално публикуван от izo4x4 Преглед на мнение
                      Париж - Пекин има толкова допирни точки със Сибир, колкото "Берлин - Бреслау" с Румъния и България или "Дакар" с Мозамбик.

                      И преди маршрутът пак е минавал най-често през степите, каквато е и идеята на новия формат Transoriental.

                      Ако не греша преди години гледах по телевизията репортаж от Париж-Пекин. На филмчето се виждаше много кален път сред иглолистна гора и голяма кална локва с няколко джипа в нея, затънали до вратите. Руски селяни се смееха и вадеха джиповете с трактор...
                      Заблуден от репортажа аз съм решил, че това е Сибир.
                      Но ти щом твърдиш, че това са степите... така да е!
                      Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Санкт Петербург - Пекин

                        Първоначално публикуван от Митко/fulda/ Преглед на мнение
                        А ти какво отговори ... ?
                        Честно казано - Атакама и Виктория...

                        Коментар


                        • #13
                          До: Санкт Петербург - Пекин

                          Първоначално публикуван от Георги Василев Преглед на мнение
                          Ако не греша преди години гледах по телевизията репортаж от Париж-Пекин. На филмчето се виждаше много кален път сред иглолистна гора и голяма кална локва с няколко джипа в нея, затънали до вратите. Руски селяни се смееха и вадеха джиповете с трактор...
                          Заблуден от репортажа аз съм решил, че това е Сибир.
                          Но ти щом твърдиш, че това са степите... така да е!
                          Ми то да ти кажа и пред нашата къща като се разкаля или натрупа сняг (щото си нямаме улица) ситуацията е подобна и можеш да ни сбъркаш със Сибир. А в ролята на селянина с трактора влизам аз, ама не ми е смешно, щото все закъснявам за работа...

                          Коментар


                          • #14
                            До: Санкт Петербург - Пекин

                            През 90-те години не се ли проведе Париж-Москва-Пекин?Ако не ме лъже паметта,Петерханзел спечели при мотоциклетите.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Санкт Петербург - Пекин

                              Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                              Вай! ... Непроходим ... А народът и не знае ...((( Вай!
                              Да вървят при УАЗовете на частни уроци. Кой дружи с тях знае как да мине.
                              Е ти пак уби рибата!!!!
                              offroad фен
                              1983 XL500R ->1996 XR600R ->2004 WR450F ->2008 KLX450R ->2009 BETA 450RR Factory ->2009 KTM 990 Adventure + 2013 Husaberg FE450
                              TOYOTA Hilux 3.0 D-4D

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X