Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кои марки имат FULLTIME 90г.-99г.

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    До: Кои марки имат FULLTIME 90г.-99г.

    Първоначално публикуван от agogov Преглед на мнение
    Това не съм го писал аз,така че може и да е вярно
    Кой с какво 4х4 е:
    http://www.jeep.avtograd.ru/systems/index.htm
    Макар и доста вярно, материалът не може да претендира за изчерпателност. Никъде не видях да фигурира Range Rover?...

    Коментар


    • #62
      До: Кои марки имат FULLTIME 90г.-99г.

      Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
      Никъде не видях да фигурира Range Rover?...
      В четвърта група Full Time, под Mercedes ML-320

      Коментар


      • #63
        До: Кои марки имат FULLTIME 90г.-99г.

        Първоначално публикуван от veilside Преглед на мнение
        май има недоразумения....става въпрос за 73-ката която не е фулл-тайм ! нея карам със заключени хъбове на сухо и мокро. 80-ката не бих я подложил на такова изпитание да карам със заклчен център диф на асфалт .не че не съм пробвал,но само бавно и по права линия,още като я купувах да я тествам дали трансмисията е ок
        иначе тая зима разчитах преди всичко на центер дифа ! в дълбокия сняг като го заключа и става като ТАНК ,дори няма нужда да ползувам блокаж на
        преден и заден диф.
        Може ли да кажете, какъв е смисълът да са заключени хъбовете без да е включен предният мост?

        Коментар


        • #64
          До: Кои марки имат FULLTIME 90г.-99г.

          Първоначално публикуван от maistora_1 Преглед на мнение
          Може ли да кажете, какъв е смисълът да са заключени хъбовете без да е включен предният мост?
          Майсторе, ще се глобяваме!

          Коментар


          • #65
            До: Кои марки имат FULLTIME 90г.-99г.

            Въпроса ми е най-вече към kinex! Моя глиган е парт-тайм! Каква е разликата между "фулл" и "парт" относно въртящия момент на бавни и бързи?! В смисъл и аз си имам раздатка (която си се явава междуосев диф и блокаж), но не мога да карам постоянно в режим 4х4! Та в моя случай по-кофти матеряли ли са използвани или въртящите моменти са такива, че при добро сцепление се потрошава всичко т.е. при фулл-а са по-малки..?!! Надявам се да не съм се изразил прекалено объркано и въпросът ми да не се стори прекалено тъп, на тези които знаят!

            Коментар


            • #66
              До: Кои марки имат FULLTIME 90г.-99г.

              Попрочетох от един линк постнат по-рано в темата и си одговорих защо при мен се троши, а при фулл-а не - аз нямам възможност за приплъзване на колелата при добро сцепление, докато истинския междуосев диф компенсира разликите м/у мостовете, което пък от своя страна означава, че раздатката в никакъв случай не бива да се сравнява с истински межуосев диф - тя просто си е един блокаж 50/50 между мостовете! Въпреки това въпросът ми за сравнение м/у въртящите моменти остава! Не знам защо но когато съм на бавни ми се струва че имам повече специфична мощност от машини с фулл тайм без включени блокажи на мостовете, ако имат такива (при относително еднаква мощност и маса на колите)!

              P.P. Или този ефект се дължи на това че съм с дизелов агрегат?!!
              Последно редактирано от Марто (Мартин Христов); 16-05-10, 13:24.

              Коментар


              • #67
                До: Кои марки имат FULLTIME 90г.-99г.

                Първоначално публикуван от Marto-Novobranko Преглед на мнение
                Попрочетох от един линк постнат по-рано в темата и си одговорих защо при мен се троши, а при фулл-а не - аз нямам възможност за приплъзване на колелата при добро сцепление, докато истинския междуосев диф компенсира разликите м/у мостовете, което пък от своя страна означава, че раздатката в никакъв случай не бива да се сравнява с истински межуосев диф - тя просто си е един блокаж 50/50 между мостовете! Въпреки това въпросът ми за сравнение м/у въртящите моменти остава! Не знам защо но когато съм на бавни ми се струва че имам повече специфична мощност от машини с фулл тайм без включени блокажи на мостовете, ако имат такива...
                Марто и теб ще те глобявам. Една бира, Кинекса може и по суров да е.
                Първо говориш за раздатки и междуосов диф. После за блокажи на мостовете.
                Я помисли и кажи конкретно какво не ти е ясно.

                Коментар


                • #68
                  До: Кои марки имат FULLTIME 90г.-99г.

                  Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
                  Марто и теб ще те глобявам. Една бира, Кинекса може и по суров да е.
                  Първо говориш за раздатки и междуосов диф. После за блокажи на мостовете.
                  Я помисли и кажи конкретно какво не ти е ясно.
                  В началото не ми бе ясно защо при редовно каране на терен с добро сцепление в режим 4WD, парт тайм-а здава багажа, а фулл тайм-а не! На този въпрос си одговорих благодарение на нашия любезен Баш Администратор в една друга тема! В първия си пост тук уравних условно междинния диф и раздатката заради сравнението им на един колега по-нагоре в темата от което дойде и моето недоумение... Остава въпроса ми, дали парт тайм-а предава по-голям въртящ момент от фулл тайм-а, защото лично на мен така ми се струва (качвам баири на "бавни" с 1-2 скорости по-нагоре от машини с еднаква или подобна маса и мощност, които са обурудвани с фулл тайм - Дядо Владо и Чоко имат най-пресни впечатления от техния полигон)..?!!

                  П.П. А то, че бирата няма да е една е ясно от много отдавана, но поне не ме е срам да питам...!!!

                  Коментар


                  • #69
                    До: Кои марки имат FULLTIME 90г.-99г.

                    Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
                    Майсторе, ще се глобяваме!
                    Е аз сериозно питам... не се усещам нещо?
                    понеже при мен са автоматични и нямам представа от ръчните, но ми е интересно.

                    Коментар


                    • #70
                      До: Кои марки имат FULLTIME 90г.-99г.

                      Първоначално публикуван от Marto-Novobranko Преглед на мнение
                      В началото не ми бе ясно защо при редовно каране на терен с добро сцепление в режим 4WD, парт тайм-а здава багажа, а фулл тайм-а не! На този въпрос си одговорих благодарение на нашия любезен Баш Администратор в една друга тема! В първия си пост тук уравних условно междинния диф и раздатката заради сравнението им на един колега по-нагоре в темата от което дойде и моето недоумение... Остава въпроса ми, дали парт тайм-а предава по-голям въртящ момент от фулл тайм-а, защото лично на мен така ми се струва (качвам баири на "бавни" с 1-2 скорости по-нагоре от машини с еднаква или подобна маса и мощност, които са обурудвани с фулл тайм)..?!!

                      П.П. А то, че бирата няма да е една е ясно от много отдавана, но поне не ме е срам да питам...!!!
                      Между-колесния диф, заключен, хвърля еднакъв момент, сравнен с парт-тайма и включен преден мост. Тоест, представи си твоита джипка парт-тайм, и същата фул-тайм. Всичко друго им е същото, твойта е със включен преден мост, другата е ръчната с блокаж на средния диф. Ще качат баира по един същ начин. Пренебрегваме по високото тегло на раздатка с диф.

                      Коментар


                      • #71
                        До: Кои марки имат FULLTIME 90г.-99г.

                        Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
                        Между-колесния диф, заключен, хвърля еднакъв момент, сравнен с парт-тайма и включен преден мост. Тоест, представи си твоита джипка парт-тайм, и същата фул-тайм. Всичко друго им е същото, твойта е със включен преден мост, другата е ръчната с блокаж на средния диф. Ще качат баира по един същ начин. Пренебрегваме по високото тегло на раздатка с диф.
                        Нямах предвид фулл тайм-а да е с включен блокаж на средния диф! Значи, ако има някаква разлика (която може и да е само в моите мераци), тя се дължи на разликата в масата и по-малкото движещи се части..?!

                        Коментар


                        • #72
                          До: Кои марки имат FULLTIME 90г.-99г.

                          Първоначално публикуван от Marto-Novobranko Преглед на мнение
                          Нямах предвид фулл тайм-а да е с включен блокаж на средния диф! Значи, ако има някаква разлика (която може и да е само в моите мераци), тя се дължи на разликата в масата и по-малкото движещи се части..?!
                          Фул-тайма има една опция пред парт-тайма, тоест, освен че като го блокираш се държи по еднакъв начим с парт-тайма, е и именно "фул-тайм". Има предимства.
                          Виж там, разтърси се, има бая теми и спорове кое, къде и т.н.

                          Коментар


                          • #73
                            До: Кои марки имат FULLTIME 90г.-99г.

                            Първоначално публикуван от Marto-Novobranko Преглед на мнение
                            Нямах предвид фулл тайм-а да е с включен блокаж на средния диф! Значи, ако има някаква разлика (която може и да е само в моите мераци), тя се дължи на разликата в масата и по-малкото движещи се части..?!
                            Тука си пише за раздатките.Твоята е 231.Понижаващите им предавки са еднакви 2,72.Може да има разлики в предавателните числа на мостовете–ако се сравняваш с шестцилиндровите модели на същото Чероки(че само при тях има Фултайм) разликата е цяла единица,което не е малко.
                            Иначе при включване на "бавните" при фултайм раздатката(242) се включва и блокажа на междуосевия диференциал и си става като парттайм.
                            Важно е и кой с какъв размер гуми кара.

                            Първоначално публикуван от maistora_1 Преглед на мнение
                            Е аз сериозно питам... не се усещам нещо?
                            понеже при мен са автоматични и нямам представа от ръчните, но ми е интересно.
                            Добре ти е интересно да питаш,ама що ли не ти е интересно да четеш след като си попитал?!
                            Не се обиждай.Поздрави!
                            Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                            Коментар


                            • #74
                              До: Кои марки имат FULLTIME 90г.-99г.

                              Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                              Тука си пише за раздатките.Твоята е 231.Понижаващите им предавки са еднакви 2,72.Може да има разлики в предавателните числа на мостовете–ако се сравняваш с шестцилиндровите модели на същото Чероки(че само при тях има Фултайм) разликата е цяла единица,което не е малко.
                              Иначе при включване на "бавните" при фултайм раздатката(242) се включва и блокажа на междуосевия диференциал и си става като парттайм.
                              Важно е и кой с какъв размер гуми кара.
                              Благодаря за одговора и невероятния линк! Направо ще си ги копирам тези неща - там хората са си написали всичко и най-важното има и опции за преработки, което е супер!!! Ето за това го обичам този форум..!!! Благодаря още вевднъж..!!!

                              Коментар


                              • #75
                                От: Кои марки имат FULLTIME 90г.-99г.

                                Темата ми бе полезна.Особенно благодаря за линка http://www.jeep.avtograd.ru/systems/index.htm.,много добра информация.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X