Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ето го и моят T4R

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Ето го и моят T4R

    Някои от вас може би ме познават ,преди около 7-8 години направих OffRoad форума на дира (където и до днеска ма пишат модератор) ,при все че не се занимавам със OffRoad от около 10 години. Средата на 90-те карах много извън пътя службно със една леко модифицирана Lada Sweden AG - Niva. От 94-та бех част от Niva International Club mailing list и си мечтаех за денят когато ша си сложа заден блокаж на нивата.

    Е на Нивата не сложих ,ма преди около година си купих леко насмлян Т4R ,3-та генерация от последните истински (2-ра вариация ,преди заводския Drop). 3.4 V6 ,Limited с всички екстри по купето и всички екстри по оборудването включително E-Locker на задния диференциал.









    Поради липсата на планини във обозрим радиус от нащо селУ ,са налага утилизация на задния блокаж по особенно странен начин ,които е заснет нагледно на следния видео мат'риал

    http://celica.toyotabg.net/ff/Galena...Don-StoLin.avi
    1x 1.5JZ = 621NM
    2x 5VZ-FE = 596NM

  • #2
    До: Ето го и моят T4R

    Снежен дрифт.Предимството на мощния,бързооборотен двигател.Карал съм такъв,но на 120-ка.
    Гледам по сниммките,отзад си влачиш истинска бегачка.Дай малко повече инфо за нея.Стандартна ли е или правена?Коне,нютъни,окачване,резултати и т.н.
    0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

    Коментар


    • #3
      До: Ето го и моят T4R

      Първоначално публикуван от ninja_1 Преглед на мнение
      Снежен дрифт.Предимството на мощния,бързооборотен двигател.Карал съм такъв,но на 120-ка.
      Гледам по сниммките,отзад си влачиш истинска бегачка.Дай малко повече инфо за нея.Стандартна ли е или правена?Коне,нютъни,окачване,резултати и т.н.
      На 120-ките ,не беше ли по-скоро 4 литров? Аз щех да си купувам такъв (4-та генерациа 4Runner) но за съжаления повечето насмляни са тотализирани защото са засегнати хидравличните магистрали на диагоналните връзки межу амортисиорите което е жестоко скъпо като части и са отказах. Иначе и на 3.4 литровия идеята е същата хитроумно газоразпределение (ориантирано към въртящ момент) тия мотори са перфектни за джипове и вървят със динамика на лек автомобил.

      Това е от заде е хомогенизрано WRX за американски ралита (Ролбари до 09 ,FuelCell ,etc.). Двигателя е почти стандартен ,защото за сега стратегията е да завършва а не да дава особенни времена. Окачването е ралиджииско ,със много УниБали (твърди връзки навместо вселентви втулки) ,от там предвижването по пътищата става само на раптрак. Може да се набухат много Нютони ,но понеже има начин да се кара без рестриктор мисля по-нататъка да му направим доста балансиран мотор със сериозни интеграли под кривите
      1x 1.5JZ = 621NM
      2x 5VZ-FE = 596NM

      Коментар


      • #4
        До: Ето го и моят T4R

        Добре дошъл!

        Коментар


        • #5
          До: Ето го и моят T4R

          Много добра джипка
          0885 297985,мтел-Радо
          0876 556870,виваком като домашен

          Коментар


          • #6
            До: Ето го и моят T4R

            След като си пробих блока на Супрата (1JZ вече със 2 големи дупки при само 500 коня) са наиграх със пистовите спортове за таз година и реших да пробвам да счупя Runnera на OffRoad

            Със един приятел със крос/Роад мотор отидохме дa гледаме малко рали (кръг от Rally-America шампионата) и да покараме по четните пътища.

            Температурите са малко над нулата ,така че за първите 600 километра (право на север ,тез терени са на границата на Сащ и Канада) - та дърпахме моторетката:




            После се събрахме със едни други приятели със 4-та генерация рънер ,без блокажи и мислехме да караме партия понеже от достата професинални километри извън пътищата преди години ,си знам че сам джип си е голем ташак. Да ама след като видя как се позидрах на първите отсечки той са уплаши и реши да си запази машината лъскава и са отказа да идва със нас на по-екстремни места:




            При тва панижение ,карах внимателно точно като във доброто старо време като се катерих по Релейките с Нивата - много сериозно предварително оглеждане и проверяване на неясните места. Резултата е ,че не закъсахме никъде. Беше ми много интересно какъв ша е ефекта от блокирането на задния диференциал ,и наистина при кал и дълбоки локви със страничен борд помага невероятно много.

            Повечето пътища за дъеводобив и тука както във България са във регулация ,до колко беше там 30-35 градуса:



            Заради това ,за любителите на ОффРоада (и ATV-та) има специално прокарани партини където градусите са некви мега екстримни. На едно место ,на такъв път дето е само за ATV мотора не можа да издеяни по никакъв начин ,баира беше зашемитетелно стръмен и доволно разкалян. Пробвах без блокиран диференциал и стигнах само до половианата ,преди да почна да са плъзгам надолу го блокирах и от средата на баира тръгнах на горе без проблем - направо съм потресен ,каква хитра екстра

            Единственето место през което не посмях да пробвам да минавам ,беше дъното на една голяма долината където изнвиделица черноземите преминават във некви супер гадни песакливи почви (дето грам не се лепят по нищо). Абе направо си беше тресавище:



            Е тука качих малко видео-та:

            http://www.youtube.com/watch?v=NYJ4raSDgs0

            http://www.youtube.com/watch?v=H9725g1JFPs


            Та във краина сметка ,нищо не можахме да счупим. Оказа са че виско-Амбриажа на вентилатора е заминал - ма аз дори и докато дрифтя със супрата си гледам уредите та го хванах много рано като почна да загрява ... малко парно към задните седалки беше достатъчно. Ремъка на сервото е некво менте и почна да превърта ,голяма работа и без серво караме Интересното е ,че задния диференциал не изка да се освободи от заключено състояние неколко пъти. Гася го от бутона ,лампата изчезва но чак като излезнем на асфалта във определен момент изщраква и се отблокирва ,ужким абсолютно същия диференциал го слгат на FJ и го водят мега рентабилен...
            1x 1.5JZ = 621NM
            2x 5VZ-FE = 596NM

            Коментар


            • #7
              До: Ето го и моят T4R

              След 2 години и около 70 000km ,най-накрая намерих место където да закъсам.

              Слизах на заден през нощите и пропаднах във една безкрайно дълбока канафка. Задния диференциал са яви като рало ,и дори и блокажа му не помогна да излезна на собствен ход да се наложи да ме бутат...




              Иначе таз година из наще села падна рекорден сняг от 40 години насам. За съжаление Grey Wire mod-a (заключване на задния дифф във режим 2wd) са оказа неНадажна работа ,но са научих да го вкарвам тоз джип във некви ненормални дрифтове само със WeighTransfer и волана - яко кеф
              1x 1.5JZ = 621NM
              2x 5VZ-FE = 596NM

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X