Обява

Свий
Няма добавени обяви.

SUBARU БОКСЕР ДИЗЕЛ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • SUBARU БОКСЕР ДИЗЕЛ

    Пускам такава тема по повод на един спор: дизел - бензин и по точно SUBARU боксер дизел. Преди време срещах такъв материал, но сега не откривам . Моля всички, които имат инфо да публикуват. Благодаря предварително.
    Последно редактирано от Yordan Kolev; 05-01-08, 22:21. Причина: Моля, не замествайте буквите с цифри.
    MITSUBISI PADJERO 2,5 TDI. 1994 Г. Кандидат ретро.

  • #2
    До: SUBARU БОКСЕР ДИЗЕЛ

    Уникален дизел боксер от "Субару"

    Японският производител "Субару", който е световноизвестен със своите бензинови двигатели, тип боксер, представи в Женева своя първи дизелов мотор по същата схема на насрещно разположени цилиндри. Моторът е компактен, с турбокомпресор и се чака на пазара през 2008 г. Без да дава повече подробности, производителят обещава дизелът да има голям въртящ момент, впечатляваща мощност и умерена консумация. Двигателят ще може да се комбинира с общопризнатата система на "Субару" за задвижване на четирите колела All Wheel Drive (AWD).

    Коментар


    • #3
      До: SUBARU БОКСЕР ДИЗЕЛ

      Малко реклама http://jp.youtube.com/watch?v=-G5TcWg0TMc

      only 4 x 4,sim AWD

      Коментар


      • #4
        До: SUBARU БОКСЕР ДИЗЕЛ

        http://www.subaruwrxnews.com/category/subaru-diesel/

        http://www.drive.subaru.com/Summer07_diesel.htm

        http://www1.autotrader.com.au/mellor...2572C000089640

        http://www.youtube.com/watch?v=9Yn9wE-vzKM

        Коментар


        • #5
          До: SUBARU БОКСЕР ДИЗЕЛ

          Редовият 4-цилиндров дизел трудно се балансира, някои слагат балансиращи валове и какви ли не хитрини. При боксера тези проблеми би трябвало да ги няма. Предполагам, че дизелът на Субару ще е голям пробив при този тип двигатели, щом ще се опитват да учат американците що е то дизелът и има ли почва при леките автомобили. Субару винаги се е продавал силно в САЩ, но не ми се вярва да постигнат успех с дизел... Останалите със сигурност ще го харесаме. Не ми е харесвало само при тези двигатели наличието на двойно повече ангренажни предавки (вериги или ремъци и съответните колела), 4-те разпределителни вала и многото тръби, които ги опасват(дълги смукателни и изпускателни колектори), но въпреки това са по-компактни от редовите еквиваленти. Противно на очакванията са имали винаги и голям ресурс. Абе щом Субару направиха дизел, в скоро време очаквам и дизелови Бентлита и Ферарита да се появят

          Коментар


          • #6
            До: SUBARU БОКСЕР ДИЗЕЛ

            http://www.subaru.pl/datasheet/08mylegacy_diesel.pdf
            only 4 x 4,sim AWD

            Коментар


            • #7
              До: SUBARU БОКСЕР ДИЗЕЛ

              бензиновият двигател беше единствената пречка да си купя Субару... живот и здраве след 5-6 години ще има суби-та по нашия джоб
              помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

              Коментар


              • #8
                До: SUBARU БОКСЕР ДИЗЕЛ

                Информация за четящите английски.
                http://www.autoexpress.co.uk/carrevi...ru_legacy.html
                only 4 x 4,sim AWD

                Коментар


                • #9
                  До: SUBARU БОКСЕР ДИЗЕЛ

                  Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                  Редовият 4-цилиндров дизел трудно се балансира, някои слагат балансиращи валове и какви ли не хитрини.
                  Не те разбрах. На мерцедес легендарния ОМ 615 ,616 - редови (любимия ми) няма никаква балансировка ,пък без проблем изкарва по милион км. Смяташ ли че той е небалансиран? Ако да, какви са последствията за двигателя или за гражданина водач ?
                  Прикачени файлове
                  Последно редактирано от Макавеев; 24-01-08, 20:23.
                  Уморените коне не ги убиват , нали ??

                  Коментар


                  • #10
                    До: SUBARU БОКСЕР ДИЗЕЛ

                    Всеки двигател се балансира.
                    only 4 x 4,sim AWD

                    Коментар


                    • #11
                      До: SUBARU БОКСЕР ДИЗЕЛ

                      Първоначално публикуван от Макавеев (mac) Преглед на мнение
                      Не те разбрах. На мерцедес легендарния ОМ 615 ,616 - редови (любимия ми) няма никаква балансировка ,пък без проблем изкарва по милион км. Смяташ ли че той е небалансиран? Ако да, какви са последствията за двигателя или за гражданина водач ?
                      Ти не си ли чувал за балансиращи валове в ДВГ? Има и двигатели без такива валове като любимият ти, но има и такива с по няколко. Те служат за уравновесяване на инерционните сили от втори порядък, които не могат да се уравновесят от балансиращите тежести на коляновия вал. На V-образните 6-цилиндрови двигатели се срещат по един, защото това е по-добре самобалансиран тип двигател, особено ако е с голям ъгъл между цилиндрите. С увеличаването на този ъгъл се стига до боксера, за който става дума, на когото аз не съм чувал да е слагал някой балансиращ вал.
                      Обратно, на редовите 4-цилиндрови дизели много фирми са слагали по два такива вала в блока, въртящи се в срещуположни посоки и с двойно по-големи обороти от коляновия вал. На 6 цилиндрови редови не са слагани, защото няма нужда.
                      Тези валове имат общо и с пробега(живота) на двигателя, и с комфорта на колата. Никой не казва, че двигател без такива няма да изкара милион км. Това са различни конструктивни решения през годините.
                      Тук има обяснение на процесите при различните типове двигатели.

                      Коментар


                      • #12
                        До: SUBARU БОКСЕР ДИЗЕЛ

                        Колега ... само чуй за няколко минути, боксер на Субару как звучи ...!!
                        Предполагам и дизела ще е с още по готин звук.
                        А ако не си карал Субару .... според мен е .... много голям пропуск.
                        Това го казвам след ...... основен ремонт на 2 (два) двулитрови мотора EJ20E и EJ202.
                        Ами на клиенти бяха ... ама ми е кеф да ги правя. Друга тема е какво ми струва на мен ..... и на на клиентите ..
                        Вижте как е изработен един такъв мотор, как е помислено за всичко ... дори и за това как да се ремонтира. Технически шедьовър.
                        А 148 к.с. и 350 Н.м./ при 1800 об. са много сериозни показатели за двулитров мотор.
                        Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                        Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                        Коментар


                        • #13
                          До: SUBARU БОКСЕР ДИЗЕЛ

                          Карал съм 1.8 Много... спокойна машина, още от ниските обороти.

                          Коментар


                          • #14
                            До: SUBARU БОКСЕР ДИЗЕЛ

                            Субару е фирма,която изгражда концепциите си за дълъг период.
                            Интересно е Дизела им, как ще се държи.
                            Надявам се да са заложили на старата им традициия да е изпитано всичко до последно.
                            Не знам на другите марки как е - но на Субару по инструкция примерно свещи се сменят на 30 000 км.
                            only 4 x 4,sim AWD

                            Коментар


                            • #15
                              До: SUBARU БОКСЕР ДИЗЕЛ

                              Малко да некрофилствам.
                              Може и да не е най-пдходящата тема, ама ми е любопитно, а субару с техните двигатели са подходящ пример.

                              Защо не се произвеждат повече боксерови двигатели? Т.е. основно субару и порше са производителите които са ги доразвили като концепция.

                              Не разбирам много от ДВГ, но от прочетено тук там в нета имат, както и другите двигатели, и + и - . Основно като недостатъци са това, че са по-широки поради хоризонталното си разположение, което създава проблем със завиването на гумите, а пък иначе се казва, че били по-компактни
                              При Порше това не е проблем зарди разположения отзад двигател, пише даже, че така разпложен (а и като цяло) се охлажда въздушно много добре което опростявало конструкцията.
                              Били по-трудоемки . Какво точно трябва да е това не ми е ясно, нима другите са чак толко много по-лесни за производство. Не съм търсил да съпоставя колко струва нов двигател редови, боксер или V-образен -най близък до бкосеровия, ъгъла е по малък само.

                              Като плюсове са ниския център, което незнам дали оказва чак толкова голямо влияние за масова употреба, при спортни изяви предполагам е от по-голямо значение; има по-добър въртящ момент в ниските обороти, което мисля, че е добър + , както и това, че има добре балансирана работа, не че и останалите не са... ама поне го изкарват като положителна черта.

                              Някои казват, че за ремонт и смяна на разни консумативи са си еб@ли м@м@та заради тясното пространство за работа в коша, но това и за други автомобили се твърди, като за алфа примерно (не боксеров двг).
                              Други пък, както по горе в темата са споделили, че за доста неща е помислено, двигателя много лесно се вадел от коша за нещо по-така за работа по него.

                              Знам, че това си е решение което изцяло си зависи от производителя, но ми е любопитно, тъй като тук има доста запознати с ДВГ и тяхната работа, какво мислите и какви доводи имате .

                              п.п. Ако има такава дискусия може, ако е необходимо модераторите да преместят поста ми.
                              Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
                              И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
                              вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X