Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Загубите на питейна вода.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Загубите на питейна вода.

    Загубите на питейна вода.
    Пак чета във вестниците: очевидно, за да оправдаят повишаването на цените, вървят оправдания за загуби в преносната мрежа на ВиК до 60%!!!
    Асо приемем населението на София 1,6 милиона и потребление 150 литра дневно (в Ню Йорк е 300) на човек, прави 250 000 м3 .
    Ако загубите са 50% - 125 000 кубика, това е 1,45 кубически метра в секунда.
    Течовете, които се появяват по улиците и се показват по телевизията са с 1-2 л/сек. Сто такиво теча да има едновременно – пак прави 150 литра в сукунда. Но 1500 л/сек – това е много сериозна река!! Да виждате такава по улиците?
    Пак глупост, съчинена от журналисти и премълчана от ВиК специалистите, защото им е изгодна такава версия...
    Недейте им вярва!

  • #2
    До: Загубите на питейна вода.

    Водата е прозрачна, безцветна течност, без миризма и мехурчета,
    която се е използвала за пиене преди изнамирането на кока-колата...
    Все, что делаешь, надо делать хорошо, даже если совершаешь безумство.
    A2 (+)

    Коментар


    • #3
      До: Загубите на питейна вода.

      Втази връзка нещо интересно .......


      За съжаление не ми позволява да прикача файла.

      Коментар


      • #4
        До: Загубите на питейна вода.

        Все пак успях да го прикача.
        Прикачени файлове

        Коментар


        • #5
          До: Загубите на питейна вода.

          Ако човек се замисли колко процента от питейната вода буквално се изхвърля - ще му стане лошо.

          Например аз преди точно 3 дни засичах колко пъти моето семейство пуска казанчето във тоалетната за 24 часа - оказа се около 15 пъти.
          15 пъти по 10 литра = 150 литра дневно за тоалетната.
          месечно 30 дни х 150 литра = 4500 литра = 4.5 м3

          Това прави 4.5 м3 вода за тоалетната, т.е. питайна.

          Месечната консумация на студена вода ни е около 6 м3 т.е. 75% въобще не се използва за питейна.

          Това си е чисто разхищение.

          Измерването правих по повод възможността да се използва резервуар подземен с дъждовна или друга вода (кладенчова) за тоалетната при бъдещото строителство на къща.

          Май това ще е моето решение. Иначе е просто разхищение на и без това ценната течност (предвид цената на водата в БГ, все още не сме я оценили както трябва, но в световен мащаб проблема става все по свриозен).
          Клуб Ленд Ровър Ентусиастс България
          LR Discovery 1, 1993, 200 TDI с разбит лагер на раздатката към преден кардан 23.10.2009
          Да живееш над възможностите си води до зависимости вместо до независимост.

          Коментар


          • #6
            До: Загубите на питейна вода.

            Чел съм, че в някои японски градове в дома идват три тръби:
            -мъъничка с питейна вода
            и две големи:
            -с морска вода за WC и
            -сладка, но негодна за пиене. От язовири, реки, за пране, миене, къпане.
            Комай, само у нас годна за пиене вода се прахосва за ВСИЧКО!

            Коментар


            • #7
              До: Загубите на питейна вода.

              Първоначално публикуван от Симеон Преглед на мнение
              Чел съм, че в някои японски градове в дома идват три тръби:
              -мъъничка с питейна вода
              и две големи:
              -с морска вода за WC и
              -сладка, но негодна за пиене. От язовири, реки, за пране, миене, къпане.
              Комай, само у нас годна за пиене вода се прахосва за ВСИЧКО!
              Хъм... навсякъде по света, където съм ходил(в Япония не съм бил), перат, мият кефеа и пият с водата, която идва от една единствена тръба... С изключение на Филипините... там избягват да я пият... Виждал съм как практикуващ го чужденец на третия ден влиза в болница... Така че май няма да сме само ние...
              Друг е въпроса, че и за пиене не съм много сигурен, че става това дето тече по чешмите у нас...
              Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

              Коментар


              • #8
                До: Загубите на питейна вода.

                Първоначално публикуван от Zaarin Преглед на мнение
                Друг е въпроса, че и за пиене не съм много сигурен, че става това дето тече по чешмите у нас...
                Аз съм сигурна - НЕ става!
                Все, что делаешь, надо делать хорошо, даже если совершаешь безумство.
                A2 (+)

                Коментар


                • #9
                  До: Загубите на питейна вода.

                  Положението не е чак толкова трагично. Отдавна са достъпни домашни системи за пречистване на водата от всякакви, механични, химически и биологични замърсители. Тук има информация по въпроса.
                  Не чета коментари и не отговарям на такива.

                  И коментаторите...

                  Коментар


                  • #10
                    До: Загубите на питейна вода.

                    Знаете ли как например софийска вода се борят с пробойните и загубите по инсталацията ? :>
                    .
                    .
                    .
                    .
                    .

                    Бинго познахте вместо да кърпят и сменят тръби намалят налягането :>
                    When I'm good, I'm very good. When I'm bad, I'm even better!

                    Коментар


                    • #11
                      До: Загубите на питейна вода.

                      Първоначално публикуван от Симеон Преглед на мнение
                      Загубите на питейна вода...
                      Течовете, които се появяват по улиците и се показват по телевизията са с 1-2 л/сек. Сто такиво теча да има едновременно – пак прави 150 литра в сукунда. Но 1500 л/сек – това е много сериозна река!! Да виждате такава по улиците?
                      Пак глупост, съчинена от журналисти и премълчана от ВиК специалистите, защото им е изгодна такава версия...
                      Недейте им вярва!
                      Глупава вода няма.
                      Малко от течовете се виждат, повечето след излизане от тръбата стават подпочвени.
                      После тук свличане, там паднал блок, на друг бурканите му плуват.
                      Иначе хич, ама хич не им вярвам, нито на журналята, нито на концесионерите.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Загубите на питейна вода.

                        Как се правят ремонти от Софийска вода?
                        Идва едно багерче.
                        Прави една дупчица.
                        Петима гледат как един слиза да постави чеп (заострено дърво) издялан по поръчка на момента и го набива в дупката на тръбата.
                        Засипва се дупчицата и се изчаква 1-2 седмици да слегне или поникне нещо.
                        След това идва камьонче да асфалтира дупчицата.
                        След една 1-2 седмица асфалта хлътва и проблема се прехвърля към общината.

                        Аз немога да разбера защо си дадохме водата на англичани да ни я продават после пак на нас.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Загубите на питейна вода.

                          Първоначално публикуван от ceko26 Преглед на мнение


                          Аз немога да разбера защо си дадохме водата на англичани
                          да ни я продават после пак на нас.
                          .............................................................................
                          Даващите дупе са дупедавци!

                          Коментар


                          • #14
                            До: Загубите на питейна вода.

                            в едни западни ловни полета
                            загубата на вода е 15-17 %
                            призната като законен разход
                            ако е повече - ВиК дружеството го поема
                            без вазилин
                            тука и 90% да е - пак е вкарано в цената
                            кажете ми сега - защо ВиК да се набутва с ремонти като така и така ще си вземе парите ?
                            ВиК няма сметка да прави ремонти при сегашната система за образуване цената на водата

                            ПП
                            Работя във ВиК и съм до болка запознат със системата
                            то по точно е System fall down
                            BMW X6

                            Коментар


                            • #15
                              До: Загубите на питейна вода.

                              Първоначално публикуван от Радослав Райчев Преглед на мнение
                              Ако човек се замисли колко процента от питейната вода буквално се изхвърля - ще му стане лошо.

                              Например аз преди точно 3 дни засичах колко пъти моето семейство пуска казанчето във тоалетната за 24 часа - оказа се около 15 пъти.
                              15 пъти по 10 литра = 150 литра дневно за тоалетната.
                              месечно 30 дни х 150 литра = 4500 литра = 4.5 м
                              ....................................................................
                              Колекционирам (виртуално) конструкции на водосливни казанчета.
                              В старо хотелче в Гърция в нещо като бойлер входът и изходът на водата са отдолу. Пълни се докато въздушната "възглавница" отгоре позволява. При дръпване на "синджирчето" от по-широка тръба се изстрелва силна струя вода! Смива всичко! Няма четки-бърсалки!
                              Казват, така било в САЩ. Никъде нямало нашите четки.
                              ................................
                              За икономия в стандартно казанче един студент по ВиК измислил такъв регулатор: поставя вътре една тухла. Намалява се обемът на водата...
                              ................................

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X