Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Виетнамка газ или дизел

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    До: Виетнамка газ или дизел

    Към колегата Старият-аз съм от Самоков,Щаера беше на един градски,викаме му Шукри,сега кара Урал.Не е важно дали камиона е красив,а когато се шчупи,да може да го поправиш и на другия ден да изкарва пари а не да чакаш 2 седмици за части.Урала е по-добър но трябва щипка за него че е много висок.Товари по16кубика и гори около30-32л./100

    Коментар


    • #77
      До: Виетнамка газ или дизел

      Колеги аз се намесвам, и си признавам че ме домързя да прочета цялата тема ,но смея да твърдя че виетнамката ми е професията, и част от живота.За сегашните цени на горивата е естественно че на газ е най добре.Дизела е по добър за в гората защото има повече тяга и е по бавно оборотен, и има сила в ниските обороти, което е повече нужно в горската работа.Аз съм на газ, и да ви кажа чесно че съм имал случаи в които ми липсва мощност,но това е положението кой каквото има.Както съм казвал много пъти -То с много пари всеки може!

      Коментар


      • #78
        До: Виетнамка газ или дизел

        Мисля,че колегата е много,прав,с тези машини повечето от нас,си изкарват хляба,работата опира в парите и икономическата изгода.Иначе,всеки който работи в гората за нищо време може да прецени,силните и слабите страни,на дадена машина,но едвали всеки може да си позволи да кара,това което му допада,най много.Хората,дискутиращи тази тема надали имат възможност,да избират машините си без да правят компромиси.За това мисля че всеки е прав за себе си и конкретната ситуация в която работи.

        Коментар


        • #79
          До: Виетнамка газ или дизел

          Първоначално публикуван от r_vardarov Преглед на мнение
          Към колегата Старият-аз съм от Самоков,Щаера беше на един градски,викаме му Шукри,сега кара Урал.Не е важно дали камиона е красив,а когато се шчупи,да може да го поправиш и на другия ден да изкарва пари а не да чакаш 2 седмици за части.Урала е по-добър но трябва щипка за него че е много висок.Товари по16кубика и гори около30-32л./100
          За това си прав Щаерчето е много добро но е стар модел от техната армия и части сигурно се намират трудно.Аз затова си харесвам моя камион че като се строши диференциал или скорости например вада резервния имам три четири броя и след два часа съм готов за работа.
          К мирной жизни не пригоден.
          Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
          ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

          Коментар


          • #80
            До: Re: Виетнамка газ или дизел

            Първоначално публикуван от Nik Преглед на мнение
            За полезния товар и самонапомпващото спор няма, диференциалите защо съм останал с впечетлението че се блокират ръчно от кабината
            При натоварване и претоварване обаче Зила има по - голямо предимство от Виетнамката в проходимосста
            няма място за сравнене.Естествено че зила е по добрата машина

            Коментар


            • #81
              До: Виетнамка газ или дизел

              няма вакум но има въздух,
              така че комбинацията е със серво апарата от ифа

              Коментар


              • #82
                До: Виетнамка газ или дизел

                Здравейте и от мен!Имам един въпрос за ГАЗ 66 при работа на газ???Хич я няма във високите обороти,особенно при натискане на педала до край(на място)-започва да тресе и притупва(не може да се ''изфорсира до край'') все едно и свършва газта,а при непълно натискане на педала до край(на около 70-80%-натиснат) се "изреже" много повече.При работа на бензин всичко си е ОК и повече мощност си има.....Свещи,кабели,делко са добре!!!Навежда ме мисълта че проблема може би е от изпарителя,да не може да храни мотора както трябва-дори и при отворено до край кранче на газта,при затворено пък няма и достатъчно мощност и пак неще??????На друга виетнамка пък изпарителя е ЛОВАТО от лада е свален--с него още повече неще????Вие как мислите??От какво може да е проблема и как мога да го реша?

                Коментар


                • #83
                  До: Виетнамка газ или дизел

                  Изпарителят трябва да е адекватен на мощността и обема на двигателя.
                  В твоя случай ти трябва Lovato Major
                  Ако при достатъчно мощен изпарител не работи нормално отвий кранчето повече
                  Някои слагат по един изпарител на всеки 4 цилиндъра, но си е по-добре с един голям изпарител.
                  Друг важен момент е смесването на газта с въздуха. Неправилна плочка или пробиване също водят до подобни проблеми+преразход.
                  Нормалния разход на ГАЗ 53 по път на пропан бутан е около 28-35/100
                  При 66 и в гората е повече. Със сигурност, обаче при правилно монтирана и регулирана АГУ, ще ти е по-евтино от еквивалентен дизелов двигател на същия автомобил.
                  "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                  Коментар


                  • #84
                    До: Виетнамка газ или дизел

                    Според мен,въздуха и е повече.Намали малко обема на въздушния поток.

                    Коментар


                    • #85
                      До: Виетнамка газ или дизел

                      Няма какъв дизелов двигател да сложиш и да е :
                      Мощен ,евтин,лек .Абе кво да ви кажа.Най добре си се чувства с оригиналния и на бензин.Всичко останало е компромис и икомомия-Българска работа.

                      Коментар


                      • #86
                        До: Виетнамка газ или дизел

                        Първоначално публикуван от p.djartov Преглед на мнение
                        Няма какъв дизелов двигател да сложиш и да е :
                        Мощен ,евтин,лек .Абе кво да ви кажа.Най добре си се чувства с оригиналния и на бензин.Всичко останало е компромис и икомомия-Българска работа.
                        Ама виетнамката си е с оригиналния бензинов двигател,които има малък проблем (свързан с мощността) на газ!

                        Коментар


                        • #87
                          До: Виетнамка газ или дизел

                          Първоначално публикуван от r_vardarov Преглед на мнение
                          Според мен,въздуха и е повече.Намали малко обема на въздушния поток.
                          Не! - Просто трябва мощен изпарител и правилно смесване.
                          "Душенето" наистина може да подобри вървежа, но икономията отива по дяволите.
                          Прекомерното навиване на кранчето за газта също не води до икономия, както много хора си мислят.
                          При правилно регулирана АГУ не се осеща осезаема разлика в мощността.
                          "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                          Коментар


                          • #88
                            До: Виетнамка газ или дизел

                            Мой познат вече 7-8 години вози дърва с Виетнамка с дизел от МБ и няма никви ядове,разхода на гориво е почти наполовина.

                            Коментар


                            • #89
                              До: Виетнамка газ или дизел

                              пичове така като чета тука какви ли не "разбирачи" има
                              аз сменям вече 3-та ГАЗ 66 и са все на газ
                              с подходящия изпарител ,добра центровка,кабели,лоли и свещи разхода е около 35-40 л/100км в пресечена месност около 50л/100км а за ГОЛЯМА кал не по-малко от 70л/100км
                              знам че изглежда брутално но тук не става дума за разход на 100км а за разход на курс което е около 10-тина лв (на газ) все пак 10-15 лв е приемлив вариант и нищо ама НИЩО не може да замени оригиналния V8 стига да работи добре

                              P.S. руската техника издържа много да я мъчиш ,но е и така направена че като се счупи много да те мъчи

                              Коментар


                              • #90
                                До: Виетнамка газ или дизел

                                Първо искам да кажа че дизела е според мен двигател за неуки хора ,защото ако се направи веднъж няма проблеми с години.Второ мощността на дизела е незаменима особено в гората .Трето няма по икономичен мотор от дизела за камион където и да е .И последно искам да ви кажа нещо че аз на 3-4 години сменям шасито ,но двигателя и скоростната кутия си стоят комплект и само сменят хазяина.Двигател от Болгар и зилова кутия са перфектната комбинация.А за виетнамката също се слага болгар двигател е с малко преправяне на някои неща .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X