Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Виетнамка газ или дизел

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    Re: Виетнамка газ или дизел

    Първоначално публикуван от Nik Преглед на мнение
    Ама приятел? така с толко товар няма ли проблеми из баирите, ако е на газ
    Виатнамката е правена за превоз на войници и малко работилници главно и е с бързи диференциали, по равно и малък баир не се стиг (със Зил де) Неин минус е диференциала (и скоростите ама това е друга тема), о още повече с такъв товар
    Незанм. Поздрави
    Ники, да ти кажа незнам какво е предавателното число на виетнамковите дифове, но нали затова са бавните... А иначе 8 кубика не са кой знае колко...
    Те и ГАЗ 53 са с два вида дифове.... По-бавният за гората е идеален, с по-бързият е малко неприятно да я маневрираш в гората между дърветата натоварена, а и въртящ момент не И достига на места когато е натоварена...

    А за пропан-бутан незнам, нямам опит с такава...

    Коментар


    • #32
      Re: Виетнамка газ или дизел


      Бавните да, за натоварване от 8 кубика си е много (в зависимост от пътя разбира се)
      Зила с 8 - 10кубика се окопава яко, а на виетнамката натоварването на задната ос е много голямо, и лесно ще пропадне на мостовете при коловози и лош кален път, те затова и често чупат деферинциали
      Иначе какъв друг камион за в гората де
      Катерач е иначе ама ПРАЗНА
      Случайни хора УАЗ не карат

      Коментар


      • #33
        Re: Виетнамка газ или дизел

        Е, те затова са 157-те, където затъне Виетнамка без лебедка да я изтеглят

        Коментар


        • #34
          Re: Виетнамка газ или дизел

          Както Жоро XR 600 беше писал някъде резервната гума се отстранява и каросерията се удължава а и могат да се добавят допълнителни тъмпони.ето ви малко снимки
          Прикачени файлове
          АКО ПОНЕ ВЕДНЪЖ НА ДЕН НЕ ИЗПИТАШ СТРАХ, ЗНАЧИ НЕ ЖИВЕЕШ !!!

          Коментар


          • #35
            Re: Виетнамка газ или дизел

            това са над 10 кобика. но проблемат със скоростната кутия остава нерешен.
            АКО ПОНЕ ВЕДНЪЖ НА ДЕН НЕ ИЗПИТАШ СТРАХ, ЗНАЧИ НЕ ЖИВЕЕШ !!!

            Коментар


            • #36
              Re: Виетнамка газ или дизел

              ох те тия дърва нямат май марка. каде е горския скорости от джуган не стават ли.ем имат 5та
              Последно редактирано от koko11; 15-05-07, 17:02. Причина: данни

              Коментар


              • #37
                Re: Виетнамка газ или дизел

                Карусерията като я гледам е около 4м на височина средно 2и нещо, широчина 2м на мен ми мязат на 10 -11кубика, по нашия край дървата ги товарим на по дължината на карусерията, толкова викок товар не се ли "колиби" по лош път много, тия като ги гледам нямат метър (то имаче как ще се дигат толкова на високо), по колко върви кубика?
                По този наклон ако е на газ ще тръгне ли като е натоварена напред
                Много са на Виетнамката и аз карам така с ЗИЛа само че горския ми вика наведнъж гората немож да изнесеш колкото искаш го натовари
                То накрая е за наша сметка, било + или -
                Поздрави
                Случайни хора УАЗ не карат

                Коментар


                • #38
                  Re: Виетнамка газ или дизел

                  Това са борови дърва(така ми се виждат на снимката), а те са много по-леки спрямо буковите, та дори и дъбовите. Не е страшен тоя товар. В крайна сметка, целта е да дойдат по пътя в къщи/евентуално/. Траяла не е задължителен, особено ако има вариант да се избегне.
                  Като гледам колегата обаче не и е сложил спомагателни ресьори, та затова е толкова клекнала.


                  п.п. Колега селцето е страхотно. Удоволствие е да гледаш снимките.
                  Това някъде в Родопите ли е?

                  Коментар


                  • #39
                    Re: Виетнамка газ или дизел

                    Първоначално публикуван от Nik Преглед на мнение
                    По този наклон ако е на газ ще тръгне ли като е натоварена напред
                    ами то за това са понижените.но въпроса ми е друг нали за това търсите начини за разширяване на каросерията, за да товарите повече кобика.при вас няма ли го този проблем със скоростите
                    АКО ПОНЕ ВЕДНЪЖ НА ДЕН НЕ ИЗПИТАШ СТРАХ, ЗНАЧИ НЕ ЖИВЕЕШ !!!

                    Коментар


                    • #40
                      Re: Виетнамка газ или дизел

                      Първоначално публикуван от Жоро XR 600 Преглед на мнение
                      Колега селцето е страхотно. Удоволствие е да гледаш снимките.
                      Това някъде в Родопите ли е?
                      да в родопите е и наистина е страхотно селцето
                      АКО ПОНЕ ВЕДНЪЖ НА ДЕН НЕ ИЗПИТАШ СТРАХ, ЗНАЧИ НЕ ЖИВЕЕШ !!!

                      Коментар


                      • #41
                        Re: Виетнамка газ или дизел

                        Да наистина е страхотен релефа на селцето
                        Наистина орегиналните военни карусерии и на Виетнамка и на Зил та и Прага не са много компактно разположени и са неудобни за гражданска употреба губи се пространство в което спокойно може да се натовари кубик и нещо
                        За скоростите да бавните са затова, но веднъж заглавих така зила натоварен с 12-13кубика в един завой и се наложи виетнамката дето идваше по мене натоварена с около 7-8 кубика да се върне назаден по наклона и просто наможа да тръгне на бавните назад, запали съединителя, Зила беше на страничен наклон и 3те моста боксуваха( дясните колела)след което си тръгна без проблем а наклона бе6е по голям от този дето беше Виетнамката
                        Щом при спускане на 1ва бавна като си махнеш крака от спирачката за няма и два метра растояние оборотите на двигателя скачаха до максимални значи не е надобре (нагоре се катери само на 1ва бавна най много 2ра на места, спускане само на 1ва и две почивки за изтиване на спирачки)
                        Но се отклонихме от темата Поздрави
                        Случайни хора УАЗ не карат

                        Коментар


                        • #42
                          Re: Виетнамка газ или дизел

                          Малко ОФФ от темата
                          Колега интерсно ми е за какви кубици говорите за пространствени или плътни, понеже съм се занимавал с дърводобив и имам представа та един КамАЗ е приблизително 10-12 плътни и 22-25 пространствени.
                          Танки грязи не боятся!

                          Коментар


                          • #43
                            Re: Виетнамка газ или дизел

                            Първоначално публикуван от KamAZadjiq Преглед на мнение
                            Малко ОФФ от темата
                            Колега интерсно ми е за какви кубици говорите за пространствени или плътни, понеже съм се занимавал с дърводобив и имам представа та един КамАЗ е приблизително 10-12 плътни и 22-25 пространствени.
                            На Камаз бордови комшията качва 20-24кубика в зависимост от пътя пък какви са незнам, за плътни ги продава горскоят така ги мери, че си има чалъми товаренето спор няма
                            Плътно и точно са само гредите (талпи) кото се гоевори за дърва
                            Пък карусерията ми е 2.40х4,50х колко го натовариш нагоре
                            На един метър да се товари височина са 10тина кубика плътно ->1,20м реално са 10
                            Случайни хора УАЗ не карат

                            Коментар


                            • #44
                              Re: Виетнамка газ или дизел

                              При нас когато са дърва за огрев ги водят пространствен кубик 1х1х1, а когато са за целулоза ги смятат плътен кубик 1х1х2 то и асортимента е 2м. На КамАЗа борда му е 6х2.3 и спокоино си взема 20-25 кубика за огрев. Тука няма много метровки щот крановете немогат да ги товарят а и бавно става
                              Танки грязи не боятся!

                              Коментар


                              • #45
                                Re: Виетнамка газ или дизел

                                Първоначално публикуван от KamAZadjiq Преглед на мнение
                                При нас когато са дърва за огрев ги водят пространствен кубик 1х1х1, а когато са за целулоза ги смятат плътен кубик 1х1х2 то и асортимента е 2м. На КамАЗа борда му е 6х2.3 и спокоино си взема 20-25 кубика за огрев. Тука няма много метровки щот крановете немогат да ги товарят а и бавно става
                                Незнаех за плътния кубик (1х1х2) а за целулоза какво значи И при нас не се режат 1м приблизително 80см и се пълни между редовете
                                Случайни хора УАЗ не карат

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X