Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Виетнамка газ или дизел

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Велико! Сам ли го измисли това? Евала братле, даже не ти се сърдя за латиницата, въпреки че трябва да си прочел за това при регистрирането във форума. Та така да знаете всички, с дизела (какъв дизел?) има повече мощ (полова сигурно)
    Е те това е, а ние се мъчим тука...
    Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

    Коментар


    • #17
      Първоначално публикуван от vasko_gaz 66 Преглед на мнение
      Vqrno e 4e Vietnamka s dizelov dvigatel 6te ima pove4e mo6t no moje bi poluoskite nqma da izdarjat na napana
      Пиши на КИРИЛИЦА И все си мился че нама да има повече мощност Виетнамката като и сложиш дизелов двигател То ако и трябваше дизел-щяха да сложат такъв още в Русия.

      Коментар


      • #18
        Да ти кажа когато е констрирана виатнамката дизеловите двигатели подходящи за нея въобще не са имали възможността да подържат необходимата мощност.Пък доктрината тогава беше друга
        Като цяло двигателя от Мерцедеса врши много добра работа както и добре настроена газова въпрос на пари и цели.
        Само да вметна на колегата по горе че ако виатнамката е била в добро техническо състояние със сигурност ще изкачи баира където го е изкачила тази с дизеловия.Тези 6 кубика са около 5 тона и на първа бавна да няма тяга трябва да е доста отвестно да не кажа невъзможно за преминаване.

        Коментар


        • #19
          В нашия сервиз на Виетнамка не сме слагали дизел, но монтирахме на няколко дърварски ЗИЛ 131 двигатели от ИФА и един от трактор Болгар.Относно проходимостта в сравнение с бензиновия мотор,шофьорите им/сигурно трябва да кажа механик-водачите/ казват,че сега е мн.по-добре-един и същи кален баир го качват без проблем натоварени с дърва,докато с бенз.мотор буксува и използват лебетка.Да не говорим колко бензин/газ се харчи.
          Игнат Донев 0899952444

          Коментар


          • #20
            Първоначално публикуван от bobsen Преглед на мнение
            Да ти кажа когато е констрирана виатнамката дизеловите двигатели подходящи за нея въобще не са имали възможността да подържат необходимата мощност.Пък доктрината тогава беше друга
            Като цяло двигателя от Мерцедеса врши много добра работа както и добре настроена газова въпрос на пари и цели.
            Само да вметна на колегата по горе че ако виатнамката е била в добро техническо състояние със сигурност ще изкачи баира където го е изкачила тази с дизеловия.Тези 6 кубика са около 5 тона и на първа бавна да няма тяга трябва да е доста отвестно да не кажа невъзможно за преминаване.
            bobsen, ако прочетеш по-внимателно написаното от мен за кубиците ще разбереш, че говоря за 8 куб/м. С 5-6 си излизаха и бензинките. За техн. състояние си прав може и да не са били центровани добре, но бензиновите бяха няколко и им беше трудно, а дизела единствен се справяше на 100%, това ме и провокира да напиша по-горния ми пост. На мен ми е ясно, че цялата история е изпълнена с условности и за точни 100 процентови резултати си трябват тестове, подготовки и т.н. Та дори само от шофьор до шофьор има разлика колкото "от тука до небето" образно казано.

            Коментар


            • #21
              Съжалявам не сам се изразил правилно.
              Имах предвид че Виетнамка с 5 6 кубика не би трябвало да има никав проблем на 1 бърза с този наклон.А за тези 8 вече без бавните невъзможно да се мине но с тях би трябвало.
              НО има едно голямо но 99% от тези машини в бг са или на ръба или вече им е правен основен ремонт на двигателите с всичките последствия от това.
              А пък за центровки и тем подобни рядко ги чувам да ръботят като хората пък и ако са на газ става съсвем друга бира.
              Но дизла на мерцедес е отличен избор и който може да си го позволи си заслужава на 100%.

              Коментар


              • #22
                Здравейте!
                И аз да се включа по темата. Направих си сам и карах за собствени нужди два автомобила ГАЗ едният беше 63 другият 66.
                И двата по "икиномически" съображения го направих с двигатели ПЕРКИНС 3900 като на първата след основен ремонт , а на 66-тицата само отворих главата да видя какво е дережето .Като цяло беше добре.
                Разхода на гориво се движеше м/у 16-20 литра в зависимост от условията на движение. При 66-тацата се наложи да махна оригиналните гуми 12х18 и на същите джанти монтирах 10х18 от ГАЗ 63. Диаметъра на колелото пада с около 100-120 мм и ефекта беше добър. ПЕРКИНСА който е с около 30-40 к.с. по- слаб се разтовари и това му повлия доста благоприятно.
                Виждал съм превозвачи на дърва по нашият край да ги търкалят с гуми на предният мост 10х18 а задният го комплектоват като на ГАЗ-53 А (със сдвоени гуми размер 9х20 ). Казват , че става по стабилна на страничните наклони а размерите на двата вида гуми по външен диаметър е почти един и същ.
                Голям кеф е да караш такива камиони в екстремни ситуации(затворени пътища заринати със сняг и т.н.). Просто си избираш удобно място напускаш пътя който е задръстен с разни паркетници и минаваш като на парад .....през нивата покрай тях. Виждаш само зависливите пгледи на собствениците който дремят в лукс возилата си.
                Относно товаренето малаката и слагах около 6 куб.м дърва за огрев , а 66 -тицата съм стигал 11-12 куб.м.
                Варианта с ПЕРКИНСА не е лош но трябва да се пази двигателя.
                Винаги една скорост надолу и никога пълна газ.
                Този тип двигатели поне по мои наблюдения не търпят високи обороти
                в противен случей дават много дефекти и бързо се амортизират.
                Аз може би случих на двигатели и след первоначалните им ремонти и доработки не съм имал проблеми.

                Коментар


                • #23
                  Re: Виетнамка газ или дизел

                  Първоначално публикуван от krras Преглед на мнение
                  Здравейте!

                  Относно товаренето малаката и слагах около 6 куб.м дърва за огрев , а 66 -тицата съм стигал 11-12 куб.м.
                  Варианта с ПЕРКИНСА не е лош но трябва да се пази двигателя.
                  Винаги една скорост надолу и никога пълна газ.
                  Как на Виетнамка ще качиш 12кубика, карусерията не е ли 3,50м, на 8 кубика опира в тампоните задния мост и ресорите се обръщат.....
                  12кубика по черен път и да успееш да качиш трябва да е супер равен, да няма голям наклон, страничен изобщо
                  На 157цата с 12кубика са много за изкарване от сечище а на 66.. :0
                  Човек плашиш ме....
                  Случайни хора УАЗ не карат

                  Коментар


                  • #24
                    Re: Виетнамка газ или дизел

                    Колега прав си.
                    Задните ресьори се подменят с такива от ГАЗ 53 А с допълнителни малки.
                    На рамата присаждаш площадки за допълнителнете ресьори както и скобите които ги захващат ресьора към моста се подменят . Оригиналните идват къси.
                    Поради липса на "виетнамска " карусерия (мойта взех гола някога е била подвижна работилница) спасих полужението с карусерия от ЗИЛ-131
                    някакво военно изпълнение на което се отваряше само задната каната .
                    По спомени размерите бяха нещо от рода на 2.20-2.30 м. на 3.60-3.80 м.
                    Като и сменях регистрацията от "спецялен" на бордови тиатаджиите се заядоха че не се виждат добре задните светлини. Карусерията стърчеше
                    малко повече назад .
                    А за кубиците на метровки както ги режеха се хващаха на около 1.6-1.7.
                    метра височина.

                    Коментар


                    • #25
                      Re: Виетнамка газ или дизел

                      Първоначално публикуван от krras Преглед на мнение
                      Колега прав си.
                      По спомени размерите бяха нещо от рода на 2.20-2.30 м. на 3.60-3.80 м.
                      Като и сменях регистрацията от "спецялен" на бордови тиатаджиите се заядоха че не се виждат добре задните светлини. Карусерията стърчеше
                      малко повече назад .
                      А за кубиците на метровки както ги режеха се хващаха на около 1.6-1.7.
                      метра височина.
                      И моя беше работилница с дългото шаси, карусерията е от ЗИЛ130 с кран и е дълга 4,50 пак стърчи но малко отзад (20 см) широка е 2,40м с 5 капака. На 12кубика предницата почва да се повдига а при теб трябва направо да се отлепва
                      А имам познат с ГАЗ53 с перкинс турбо, рециклирана в Шумен, за да варви трябва винаги да е в обороти и изобщо не е толкова пъргава колкото с бензиновия осмак не че и е бавна, вече почти не я кара ама на двигателя му няма нищо от такова напъване, така че аз мисля че е издържлив във високите обороти
                      Случайни хора УАЗ не карат

                      Коментар


                      • #26
                        Re: Виетнамка газ или дизел

                        Първоначално публикуван от krras Преглед на мнение
                        Колега прав си.
                        Задните ресьори се подменят с такива от ГАЗ 53 А с допълнителни малки.
                        На рамата присаждаш площадки за допълнителнете ресьори както и скобите които ги захващат ресьора към моста се подменят . Оригиналните идват къси.
                        добре аз също товаря виетнамката 10 кобика дори без да съм променял нищо но проблема при мен е другаде.Скоростната котия не е ли тварде слаба,също така дефринциала и полуоските понеже при мен се налага да ги сменям доста често, не могат да издържат дулго с тежки товари по брегове.
                        АКО ПОНЕ ВЕДНЪЖ НА ДЕН НЕ ИЗПИТАШ СТРАХ, ЗНАЧИ НЕ ЖИВЕЕШ !!!

                        Коментар


                        • #27
                          Re: Виетнамка газ или дизел

                          Много товариш Виетнамката и ще я съсипеш Товари по малко и ще караш по дълго време без ремонти

                          Коментар


                          • #28
                            Re: Виетнамка газ или дизел

                            На Виетнамката и се маха резервната гума от оригиналното място и с 4 метрова каросерия заспива. Нейната е около 3.50 м. Обикновенно им слагат каросерии от ГАЗ 53 - 4м/2.20-2.30м, залепва се до кабината и става идеално. Оригиналните ресори не е нужно да се пипат. Само се добавят отзад спомагателни - или от Виетнамка задни или от ГАЗ 53 задни-основни, като и от двата вида се махат по 3-4 листа, а най-горният основен лист се скъсява от двете страни. Най-добре е да се използват ушите с тампоните от спомагателните на ГАЗ 53. При така нправена Виетнамка отзад, с 8 м3 суров бук се кара и се пее.

                            Коментар


                            • #29
                              Re: Виетнамка газ или дизел

                              Първоначално публикуван от Жоро XR 600 Преглед на мнение
                              На Виетнамката и се маха резервната гума от оригиналното място и с 4 метрова каросерия заспива. Нейната е около 3.50 м. Обикновенно им слагат каросерии от ГАЗ 53 - 4м/2.20-2.30м, залепва се до кабината и става идеално. Оригиналните ресори не е нужно да се пипат. Само се добавят отзад спомагателни - или от Виетнамка задни или от ГАЗ 53 задни-основни, като и от двата вида се махат по 3-4 листа, а най-горният основен лист се скъсява от двете страни. Най-добре е да се използват ушите с тампоните от спомагателните на ГАЗ 53. При така нправена Виетнамка отзад, с 8 м3 суров бук се кара и се пее.
                              Ама приятел? така с толко товар няма ли проблеми из баирите, ако е на газ
                              Виатнамката е правена за превоз на войници и малко работилници главно и е с бързи диференциали, по равно и малък баир не се стиг (със Зил де) Неин минус е диференциала (и скоростите ама това е друга тема), о още повече с такъв товар
                              Незанм. Поздрави
                              Случайни хора УАЗ не карат

                              Коментар


                              • #30
                                Re: Виетнамка газ или дизел

                                Виетнамката няма граници !

                                от казармата съм се убедил , че по проходимост и дуракоустойчивост бие дори КРАЗ 6x6 ...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X